www.rabobank.nl NIEUWS BIJEENKOMST ACCOUNTANTS IN DE SPOTLIGHT RENTEVERHOGING REISAANBIEDINGEN 1] (D HHffl EU öfel WET PERSOONS- REGISTRATIE De Virtuele Rabobank VIEffecten MSCI KONDIGT INDEX-WIJZIGINGEN AAN Weeknieuws pagina 2 Hart van Hóllaiïd/30 mei 2001 voor u, van en door uw bank Woï&fêfes 1] tl jjoaoirö ifU„ WMr WQütefe l!^ ©£12 jjtaffiÖ ItL 2©§V agenda INTERNETSITES t#* Zevenhuizen-Moerkapelle Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle E-mail adres: rabo3750@tref.nl Op maandag 21 mei jl. vond een lunchbijeenkomst plaats voor accountants. Deze bijeenkomst was een gezamenlijk initiatief van Rabobank Nieuwerkerk-Moord- recht en Zevenhuizen-Moerkapelle. Tijdens deze bijeenkomst werd inge gaan op het lijfrenteregime vanaf 2001. Op heldere wijze gaf mr.T. Hop- pema, accountmanager Leven bij Interpolis verzekeringen, uitleg over de mogelijkheden voor lijfrentepre- mieaftrek. Daarnaast kwam het lijfren teregime 2000 nog aan de orde. Tot 1 juli 2001 kan voor de laatste keer gebruik worden gemaakt van de 'oude' lijfrenteaftrek. In veel gevallen biedt deze aftrek meer ruimte dan de nieuwe lijfrenteaftrek. Als laatste onderwerp werd de invloed van het nieuwe belastingplan op bestaande lijfrenteverzekeringen behandeld. De bijeenkomst werd afgesloten met een lunch. Heeft u vragen over lijfrenten of pen sioenen? Onze adviseurs beantwoor den graag uw vragen. Telefoonnummer: Zevenhuizen-Moerkapelle: 0180-63 73 83 Nieuwerkerk-Moordrecht: 0180-39 15 00 Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Afgelopen week heeft MSCI wijzi gingen in de samenstelling van indi ces bekendgemaakt. De marktdek- king is uitgebreid en MSCI hanteert voortaan het 'free float'-principe. Op zaterdag 19 mei maakte Morgan Stanley Capital International (MSCI), wereldwijd veruit de belangrijkste leverancier van aandelenindices, de nieuwe samenstelling van haar indi ces bekend. Belangrijkste doel van deze operatie is om de marktdekking van de indices te vergroten van 60% naar 85% van de marktkapitalisatie van elke industriegroep binnen ieder land. In veel gevallen betekent dit dat nu ook kleinere beursfondsen in de verschillende indices zijn opgenomen. Daarnaast zijn de wegingen van aan delen in de indices aangepast op basis van 'free float', dat wil zeggen dat niet meer gekeken wordt naar de totale beurswaarde van een onderneming, maar alleen naar het percentage aan delen van een onderneming dat vrij verhandelbaar is. Bedrijven met een lage 'free float', bijvoorbeeld omdat een deel van de aandelen in handen is van overheden (KPN) of van een grootaandeelhouder (Heineken), krij gen nu een kleinere weging in de indices van MSCI. De combinatie van een meer uitgebreide marktdekking en het hanteren van het'free float'-cri- terium leidt er alleen al in ontwikkelde markten toe dat zo'n 130 bedrijven uit de indices verdwijnen,terwijl ruim 350 andere bedrijven worden toege voegd. Een belangrijke reden voor beperkte koerseffecten is het lange tijdpad waarvoor MSCI gekozen heeft. Beleg gers konden al anticiperen op de te verwachten wijzigingen, maar veel beleggers hebben gewacht tot de fei telijke bekendmaking van de nieuwe indexsamenstelling. Grote beleggers zullen de komende maanden hun portefeuilles geleidelijk aanpassen aan de nieuwe indexsamenstelling. 'Indexvolgers' zullen waarschijnlijk wachten tot de momenten waarop de wijzigingen daadwerkelijk worden ingevoerd (november 2001 en mei 2002). Positieve koerseffecten zijn in de komende maanden nog te ver wachten voor de landen en industrie- groepen die in de nieuwe indexsa menstelling worden opgewaardeerd. De koersen van fondsen die er in weging op achteruit gaan kunnen licht onder druk komen te staan. Willem Jan Zwemer uit Moerkapelle en Anco Colijn uit Krimpen a/d IJs- sel hebben in de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan in de pro fessionele verlichtingsbranche. In de afgelopen periode hebben zij besloten om hun expertise te bun delen en te starten met een eigen onderneming in de projectverlich ting. Deze ondernemers adviseren en leveren verlichting bij nieuw- en verbouw van projecten. Daarnaast is Luxplan exclusief importeur van een aantal Europese fabrikanten. Alle activiteiten vinden plaats van uit het pand aan De Vijf Boeken 1i te Nieuwerkerk a/d IJssel.Op korte termijn zal hier ook een showroom gerealiseerd worden. Met ingang van 23 mei jongstleden heeft de Rabobank haar tarieven voor de particuliere financieringen met 0,2% verhoogd. De stijging van de tarieven op de kapi taalmarkt was reden om de tarieven U wilt geld overboeken naar een voor u onbekend rekeningnummer van één van onze klanten. U ver zoekt de medewerker aan de balie het rekeningnummer voor u op te zoeken. Het antwoord op dit verzoek is neen, ook al realiseren wij ons dat u daar niet mee geholpen bent. Toch wordt er niet aan uw verzoek voldaan, omdat het de keuze van de rekeninghouder is om een rekeningnummer aan iemand mede te delen. Bij wet wordt dat ook van ons verwacht, voortvloei end uit de Wet Persoonsregistratie. Deze wet regelt dat instanties zorgvul dig moeten omgaan met privé-gege- vens van haar relaties. Als Rabobank is het onze missie om ons dienstbaar op te stellen in de samenleving. Ondanks dat kan het dus gebeuren dat één van onze medewerkers in uw beleving niet aan uw vraag wil voldoen. Het is goed mogelijk dat het voor u niet dui delijk is waarom u niet door ons wordt geholpen. Neemt u in het geval dat u niet tevreden bent over onze dienst verlening gerust contact op met Alexander Faber, manager Kwaliteits bureau. U kunt hem telefonisch berei ken op (0180) 63 73 41. voor vastrentende leningen aan parti culieren met de drie jaar vaste rente termijn met 0,10% en die met een ren- tefixatietermijn van 4 jaar en langer met 0,2% te verhogen. Geboortegolf gaat voort Op 7 mei is bij Suzanne Roorda (Manager cliëntadvies bij de Rabo- I bank) een dochter geboren. Suzanne I en haar man Dries hebben hun doch- ter Emilie genoemd. Moeder en doch ter maken het uitstekend. Rabobank financieert Consortium HSL-Zuid De Rijksoverheid heeft een intentie overeenkomst getekend met het consortium Infraspeed voor de bovenbouw van de hogesnelheids lijn tussen Amsterdam en de Belgi sche grens (HSL-Zuid). Het traject is ongeveer 100 km lang. De Rabobank en de ING Bank zijn onder anderede banken die de financiering verzorgen van dit in een Publiek-Private-Samen- werking (PPS) gegoten project. Het contract heeft een looptijd van bijna 30 jaar. Infraspeed is verantwoordelijk voor het ontwerp, de bouw, het onderhoud en de financiering van de bovenbouw van de HSL-Zuid. Dit omvat de rails, beveiligingssystemen, elektriciteitsvoorzieningen, geluids schermen en communicatiesyste men. Het consortium legt eerst de systemen aan en dient ze vervolgens 25 jaar lang beschikbaar te houden. Hiervoor ontvangt het consortium een vergoeding van de Nederlandse Staat. Dit is één van de grootste opdrachten die de Nederlandse Staat ooit aan een private partij heeft gegund. Voorjaarscampagne virtuele Rabobank van start Maandag 21 mei is de voorjaarscam- pagne virtuele Rabobank van start gegaan. Via advertenties in landelijke dagbladen, billboards en commerci als op radio en TV zal het gemak van het gebruik van virtuele kanalen onder de aandacht gebracht worden. Naast het werven van nieuwe klanten is de communicatie vooral gericht op het activeren van het gebruik van internetbankieren en Rabofoon bij bestaande klanten. De campagne heeft dan ook een actiematig karak ter in de vorm van een prijzenfestival. Klanten maken kans om prijzen te winnen, waaronder laptops en DVD- spelers. 20 juni Algemene ledenverg. Rabobank 1 september Oogstfeest www.interpolis.nl Interpolis is een van Nederlands grootste en meest vooruitstrevende verzekeraars. Wie zijn schade bij inter polis meldt, mag rekenen op snelle, soepele afwikkeling met een minimum aan formaliteiten. Verzeke ringen zijn af te sluiten bij de Rabo bank. Digischool.bart.nl De digitale school helpt kinderen van 4 tot en met 16 jaar met rekenen, tekenen en taal. Er is ook een speciale ouderknop, waarmee ouders wegwijs worden gemaakt op deze site. www.ahm.nl Het Amsterdams Historisch Museum biedt u de mogelijkheid om interac tief door de geschiedenis van de afgelopen eeuwen te lopen. Waaruit bestaat de enorme collectie? Rabobank

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2