I Gideon helpt E-mail: inpo@advocatenkantoorsanders.nl Internet: wvs-w.advocatenkantoorsanders.nl BERICHTEN LITI E Inloopmiddag hoor- problemen elastingstelsel Heffingskortingen in het nieuwe belastingstelsel SANDERS Koppelmarathon wonen - werken jfaren-belejjen aanmerkelijk belanj deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven ctt t Auto's en modeltrei nen op Pinksterbeurs Li hane om dit Het nieuwe belastingstelsel nader bekeken - deel 4 - Familieberichten TEL. 0182-615055 Zevenhuizen Zevenhuizen/Moerkapelle giro 7 800 800 Belastingvrije som verdwijnt Heffingskorting en partners Arfaeids- en ouderenkorting Overige heffingskortingen Hart van Hólland/30 mei 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Najaar 2000 meldde een Antilli aanse jongere zich aan bij een Rotterdamse school voor de vier de klas van de mavo. Het door hem gewenste vakkenpakket was op deze mavo-afdeling niet mogelijk. Goede raad was duur, want hoe kon men te weten komen of ergens in Rotterdam dit vakkenpakket wel aangebo den werd. De directeur van de mavo belde naar de Nieuwe Markt (Steunpunt voor Scholen). Daar bood men aan de wens van de jongen te mailen naar een aantal scholen met een mavo afdeling en een ROC. De antwoorden kwamen snel binnen. Geen van de mavo afdelingen kon de gewenste vakkencombinatie aanbieden; het ROC bood wel een bevredigende oplossing. Bevredigend, omdat de jongen hiermee verder kon komen in de door hem gewenste richting. Opvallend was dat elke school reageerde en dat diverse sug gesties werden gedaan. Ter wille van de privacy is dit verhaal enigszins bijgesteld, maar de ervaring met de mailactie was positief. Met behulp van de mail bleek het mogelijk te zijn snel meerdere instanties te vragen of zij een oplossing voor een pro bleem konden aandragen. Ook de bereidheid om mee te werken en suggesties te doen bleek groot. De positieve ervaringen waren een stimulans om door te gaan met het idee van het Gideon- SISA e-mailnetwerk. Verdere uitwerking van dit idee maakt het nu mogelijk het e-mailnetwerk per 1 juni te starten. De leden van dit netwerk hunnen hun problemen bij het begeleiden van een jongere voor leggen aan de andere deelnemers. Tevergeefs heeft men bijvoor- Haastrecht - Klaverjasvereni- g'ng Habo organiseert op zater dag 2 juni een koppelmarathon 'n De Grote Haven. De inleg bedraagt 35,- per koppel. Voor ®eer informatie: 0182-501173. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE A D O A T N K N T O O R Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Politie zoekt getuigen: De politie in Zevenhuizen is op zoek naar getuigen die de mogelijke aange ver van een valse melding inza ke een verkeersongeval op woensdag 23 mei rond 19.15 uur hebben gezien. De melding is vermoedelijk gedaan vanuit een telefooncel aan de Dorpsstraat naast het politiebureau. De poli tie roept getuigen op die rond 19.15 uur een persoon in of bij die telefooncel hebben gezien. Zij kunnen bellen: telefoon 0900- 8844. beeld binnen het eigen netwerk gezocht naar een bepaalde oplei ding, test of therapie voor een jongere. De overtuiging bestaat dat het van groot belang is dat deze opleiding, test of therapie voor deze jongere wordt gevon den. Door de hulpvraag op het Gideon te plaatsen, groeit de kans op het vinden van een oplossing. De hulpvraag komt bij alle leden van het Gideon op de mail; uw netwerk wordt hiermee vele malen groter. Duidelijk is dat het van groot belang is dat zoveel mogelijk personen, die op één of ander wijze betrokken zijn bij de begeleiding van jongeren tot 23 jaar, lid worden van het Gideon- SISA e-mailnetwerk. Het aantal leden bepaalt de verzamelde erva ringen en expertise. Mocht ook het Rotterdam-breed aanboren van de aanwezige exper tise geen succes hebben, dan is -in urgente gevallen- een beroep mogelijk op Gideon Task Force. Hierin zitten functionarissen uit diverse sectoren van het Rotter dams Jeugdbeleid. Zij kennen hun sector goed en overzien daarmee alle nog aanwezige mogelijkhe den. Mochten ook zij geen oplos sing hebben, dan is het probleem misschien wel onoplosbaar. Alle begeleiders van jongeren en medewerkers van instellingen die diensten verrichten ten behoeve van het geestelijk en lichamelijk welzijn van jongeren zijn dus van harte welkom bij het Gideon- SISA e-mailnetwerk. Vraag de brochure inclusief regle ment en aanmeldingsformulier aan bij de medewerkers van Gide on: Wim Hammer of Eric Daems (010-40 430 43). E-mail: gideon- sisa@dso.rotterdam.nl Het Gide- on-SlSA e-mailnetwerk start 1 juni 2001. Linschoten - Maandag 4 juni van 9.30 tot 16.00 uur wordt in sport hal de Vaart aan de J. van Barne- veldstraat de Pinksterbeurs van auto's en modeltreinen gehouden. Voor meer informatie: 06- 48080757. Controle Visserijwet: De politie in het district IJssel Gouwe gaat net zoals vorig jaar in de maan den juni, juli en augustus weer extra de sportvissers controleren op de juiste papieren. Zoals inmiddels bij een ieder bekend is, heeft men bij vissen altijd een sportvisakte nodig. Indien men met 1 hengel vist in een openbaar vaarwater (zoals de IJssel en de Gouwe) is dat voldoende. Vist men in een niet-openbaar vaarwa ter (waar geen beroeps-scheep vaart is) dan heeft men altijd een vergunning nodig. Informeert u voordat u daar gaat vissen bij de plaatselijke visclub, hengelsport winkel of politie wie het visrecht daar heeft. Personen jonger an 15 jaar hebben geen sportisakte nodig. Wel een vergunning, wan neer ze in een niet-openbaar water vissen! Vorig jaar contro leerde de politie in Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Zevenhuizen en Moerkapelle 122 vissers, waarbij slechts 5 vissers hun sportvisakte niet in orde had den. De boetes lopen van ƒ60,- tot ƒ250,-. Maak van uw visdag geen Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Regio - Voor mensen met Tinnitus (oorsuizen), Ménière (draaiduize- ligheid), Hyperacusis (overgevoe ligheid voor geluid) en/of een ver: minderd gehoor houdt de NWS op woensdag 6 juni weer haar maandelijkse inloopmiddag in het Groene Hart Ziekenhuis, Locatie St. Jozef (ingang Jan van Beau- montstraat) van 14.00 tot 16 uur. De inloopmiddag is voor ieder, lid of geen lid, toegankelijk. Op de inloopmiddag zijn vrijwilli gers van de NWS aanwezig om de aanezigen te woord te staan. Deze weten - uit eigen ervaring en opleiding - wat het betekent een chronische ziekte of aandoening te hebben. Een patiëntenorganisa tie voorziet in de behoefte aan steun, begrip, opvang, en een andere kijk op (de omgang met) de aandoening. Er zijn ook boeken en gratis brochures beschikbaar over vele aspecten en vormen van hoorproblemen en hulpmiddelen. De inloopmiddagen vinden plaats op elke eerste woensdagmiddag van de maand, m.u.v. de maanden juli en augustus. De eerstvolgende inloopmiddag is derhalve 5 sep tember. Voor inlichtingen over de inloop middagen en andere activiteiten kan men terecht bij de NWS, tele foon 0182 519343 of 570662. □oor Karin Jongkind Eén ding zal zeker niet veranderen bij de invoering van het nieuwe belasting stelsel in 2001: het jaarlijks zoeken naar aftrekposten bij de opgave van de belasting. Sommige mensen maken er bijna een (lucratieve) sport van om zich te verdiepen in de aftrekmogelijkheden. Er worden jaarlijks diverse magazines en almanakken uitgegeven, met de handzame beschrijvingen over de belastingopgave met allerlei 'tips' en 'trucs'. Speciaal voor die mensen, die op zoek zijn naar de aftrekmogelijkhe den, wordt in dit artikel nader ingegaan op de zogenaamde heffingskortingen. De belastingvrije som 8950,-), zoals die in 2000 nog bestond, zal in 2001 komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komt een algemene heffingskor ting, die voor iedereen gelijk is: maxi maal 3321voor mensen die jonger zijn dan 65 jaar en maximaal ƒ1507,- voor mensen, die ouder zijn dan 65 jaar. Deze algemene heffingskorting wordt in mindering gebracht op de te betalen belasting. Maar afhankelijk van de persoonlijke situatie van de belastingplichtige zijn er nog andere heffingskortingen. Partners hebben elk recht op hun eigen heffingskorting. Men spreekt van een 'partner' indien men getrouwd is of als het partnerschap bij de burgerlijke stand is geregistreerd. Samenwonen den kunnen ook als partner worden aangemerkt als ze meer dan zes maan den van een jaar onafgebroken een gezamenlijk huishouden voeren, ze bij de gemeente zijn ingeschreven op het zelfde adres en beiden achttien jaar of auder zijn. Als één van de partners geen of weinig inkomen heeft en dus de eigen heffingskorting niet benut, kan hij (een deel) van het bedrag uitbetaald krijgen. De heffingskorting kan niet worden overgedragen. Het bedrag dat de belastingdienst uitbetaalt, zal ech ter nooit hoger zijn dan het bedrag dat de partner aan belasting verschuldigd Afhankelijk van de hoogte van het inko men, komt de belastingplichtige ook in aanmerking voor de zogenoemde 'arbeidskorting'. De arbeidskorting bedraagt voor mensen jonger dan 65 jaar maximaal ƒ1770,- en voor men sen ouder dan 65 jaar maximaal 797,-. Het lijkt met deze regeling, dat ouderen er maar bekaaid van afkomen in het nieuwe belastingstelsel. Voor ouderen is echter een aanvullende hef fingskorting opgenomen. Mensen, die op 31 december 2001 65 jaar of ouder zijn en waarvan het inkomen niet hoger is dan ƒ58004,- komen in aan merking voor een ouderenkorting ter grootte van ƒ443,-. Voor mensen met een 'AÜW-uitkering voor alleenstaan den' bestaat de aanvullende ouderen korting van ƒ529,-. De algemene heffingskorting, de arbeidskorting, de ouderenkorting en de aanvullende ouderenkorting worden automatisch door de werkgever, uitke ringsinstantie of pensioenfonds gere geld. Naast deze kortingen bestaan er een aantal andere heffinskortingen, zoals de 'kinderkorting', de 'aanvullende kinderkorting', de 'combinatiekorting', de 'alleenstaande-ouderkorting' en de 'aanvullende alleenstaande-ouderkor ting'. Deze kortingen dient de belastingplichtige zelf aan te vragen bij de belastingdienst. Voor de 'kinderkorting' (maximaal 80,-) komt men in aanmerking als een kind, jonger dan 12 jaar wordt onder houden en het totale inkomen van de belastingplichtige en de partner niet hoger is dan ƒ116008,-. Voor mensen met een inkomen onder de ƒ58004,- bestaat er de 'aanvullende kinderkor ting' (maximaal ƒ80,-). Tevens komen mensen met betaald werk, die kinderen onder de twaalf jaar hebben, ook in aanmerking voor de zogenoemde 'com binatiekorting' (ƒ220,- of ƒ100,-). Voor alleenstaanden met kinderen jon ger dan 27 jaar bestaat de 'alleenstaande-ouderkorting' (maximaal ƒ2658,-). Voor alleenstaanden met betaald werk en kindleren) jonger dan 12 jaar bestaat de 'aanvullende alleen staande- ouderkorting' (maximaal ƒ2858,-).

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3