DE BOUWHOF OUTDOOR (UIOK.N'KXDVAI. KLUIZEN AL VANAF ƒ175,- DE BOUWHOF wandel trekking De Goudse Kaas- en Ambachtenmarkt jaren, gaat ook dit jaar weer van start. Jack V' Jassen schoenen CAMPING OUTDOOR EQUIPMENT Wolfskin Zomer zangavond in Benthuizen Excursie naar blauwgraslanden Catharina Concerten Kanotocht Goudse Havendagen Gouds Plateel - keuze uit particuliere collecties verlengd Historische kring Benthuizen Molenhuisnieuws pagina 12 Hart van Holland/13 juni 2001 pt3: ƒ715,00 JH pt2: ƒ595,00 WÊSm ptl: ƒ475,00 De Bouwhof ook voor uw veiligheidsbeslag deskundig advies volgens Politie Keurmerk Veilig Wonen Edisonstraat 111 2723 RT Zoetermeer Tel. 079-3310700 lafuma Dagtour Trekking rugzakken - winddicht - waterdicht - ademend t Orginele safari kleding LANGE GllOENENDAAL 37-39 2JI01 LR GOUDA TEL.: (01»2) 51 73 ill Benthuizen - Ter afsluiting van het seizoen organiseert het Hervormd Gemengd Koor "Immanuël" onder leiding van de heer C.M. Geus en het kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes" onder leiding van Kees de Bruin een zomer zangavond op zaterdag 16 juni in de Nederlandse Hervormde Kerk. Dit is een zang avond waar beide koren optreden met daarbij veel samenzang met orgelbegeleiding van de heer Jan Vis. Esther Havenaar speelt pan fluit en Kees de Bruin piano. Na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken in vereni gingsgebouw 'De Bron" achter de kerk. Iedereen is welkom. Gouda - De tentoonstelling "Gouds plateel - keuze uit particuliere col lecties" in het Streekarchief Hol lands Midden is verlengd tot en met vrijdag 17 augustus. De afgelopen weken bewonderden al veel belangstellenden de fraaie uit privé collecties afkomstige stukken Gouds plateel, aangevuld met foto's en archiefmateriaal uit het bezit van het Streekarchief. Te bezichtigen is onder andere sier en gebruiksaardewerk van de diverse Goudse plateelfabrieken. Ook wordt informatie gegeven over het fabricageproces. Om meer mensen de kans te geven deze unieke collecties te zien zijn de eigenaars bereid hun stukken ook gedurende de zomermaanden nog in bruikleen te geven aan het Streekarchief. "Gouds plateel" is te zien tot en met 17 augustus in de expositie ruimte van het Streekarchief Hol lands Midden aan de Groeneweg 30 in Gouda, dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 16 juni organiseert de KNNV, Vereniging voor Veldbiolo- gie in Gouda, een excursie naar de blauwgraslanden langs de Meye en naar de Haeck. Blauwgraslanden zijn moerasgebiedjes die niet bemest worden. Verwacht wordt daar bijzondere planten te zien. De Haeck is een broekbos met veel varens. Vertrokken wordt om 9.00 uur met de auto vanaf het NS stati on Gouda aan de Bloemendaalse zijde. De excursie duurt tot onge veer 14.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: 0182-618037. Gouda - Een nieuwe serie concer ten van befaamde musici begint na de zomer in het historische cen trum van Gouda. In de Sint Jans- kerk (Achter de Kerk 16) en Museum het Catharina Gasthuis (Achter de Kerk 14) kan men won derlijke muziek gaan beluisteren. De serie bevat optreden van onder andere drie winnaars van de Nederlandse Muziekprijs, wereld vermaarde dirigenten en het beroemde Nederlands Kamerkoor. Deze serie van zes concerten begint op 19 september 2001 in de Sint Janskerk. Voor informatie: VW Gouda, telefoon 0900- 46832888 (99 cent per minuut). Regio - Op donderdag 14 juni wordt de graskaasmarkt gehou den. Deze zal worden bezocht door de kaaskoningin uit Bodegra ven en Frau Antje uit Duitsland. De officiële opening door Graaf Floris V en de burgemeester vindt plaats op 21 juni om 10.00 uur. Donderdag 19 juli staat in het teken van kaas en wijn en ontvangt Gouda bezoek van wijnbaronnen uit de Loire. Om 12.30 uur is er een bruiloft in de trouwzaal van het Stadhuis met aansluitend een rij toer door de stad met paard en wagen. Op donderdag 23 augustus is een kaaskapel uit Edam te gast. Tevens organiseert VW Gouda tij dens de Kaas- en Ambachtenmarkt stadswandelingen door historisch Gouda onder leiding van een gids (Nederlands, Engels of Duits). De wandelingen starten om 14.00 uur vanaf VW Gouda en duren ander half uur. De kosten zijn 6,00 per persoon. Boeren uit de omgeving komen in klederdracht naar de Markt om daar op eeuwenoude wijze hun kaas te laten wegen en met handje klap te verkopen. Het wegen van de kaas vindt plaats in de Kaas waag waar toeristen ook zichzelf kunnen laten wegen op de authen tieke kaasbascule. Toeristen kun nen ook zelf kaas boren en keuren waarna dit wordt vastgelegd op een origineel certificaat onderte kend door de keurmeester. Tijdens de kaas- en ambachten markt wordt het ambachtelijk ka- smaken gedemonstreerd, alsook het ambachtelijk klompenmakea pijpenmaken, plateel schilderenen het maken van draaiorgelboeken. Kaasmeisjes delen blokjes kaas uit en men kern boerenkarnemelk en kaas proeven. Ook is er de moge lijkheid om een rit met Jan Plezier (paard en wagen) te maken. De kaas- en ambachtenmarkt is elke donderdagochtend van 10.0" -12.30 uur op de Goudse Markt en duurt nog tot en met 30 augustus- Tandemtoertocht met visueel gehandicapten Zoetermeer - Op 7 juli houdt Toer- vereniging Zoetermeer '77 voor de 9e maal deze toertocht over onge veer 45 kilometer. Leden van de toervereniging zullen fungeren als machinist (voorrijder) en de visu eel gehandicapte als stoker (achterrijder). Vorig jaar voerde de route de deel nemers naar de 'Kolenkit'te Schip luiden alwaar de pannenkoeken goed smaakten. Naast zonneschijn werden de deelnemers ook getrak teerd op een flinke regenbui, maar dat kon de pret niet drukken. Waar de rit naartoe gaat blijft een geheim, maar dat het weer gezellig zal worden staat buiten kijf. Ook zal de inwendige mens voor, tij dens en na de rit niet vergeten wor den. Voor informatie en deelname kan men bellen met Harm de Vries, telefoon 079-3610279. Gouda- De Goudse Kanovereniging De Goudse Peddel houdt tijdens de Goudse Havendagen op zaterdag 23 juni haar landelijk bekende tocht door de Goudse grachten en de wateren rondom Gouda. Aan een ieder wordt op deze memier gele genheid gegeven om de stad eens vanaf het water te bekijken. Er wordt gevaren door de grachten en singels van de oude binnenstad, door het natuurgebied 't Weegje en door de poldervaarten rondom Gouda. Bij terugkomst in Gouda varen de deelnemers door de museumhaven, die dan vol ligt met de nostalgische schepen die deelne men aan de havendagen en die hier uitgebreid bewonderd kunnen wor den. Via de Goudse singels varen ze terug naar het startpunt. Iedere de lnemer krijgt een routebeschrijving mee. De lengte van de tocht bedra- gt circa 20 kilometer; er zijn geen kosten aan verbonden. Wel dient u zelf een lunchpakket mee te nemen. Er wordt gezamenlijk gestart om 10.00 uur aan de Burgvlietkade bi| het sluisje te Gouda. Vanaf 16 juni kan men zich aannie- den of informatie krijgen via: 01°'' 617844 (na 18.00 uur) Benthuizen- Zaterdag 16 juni is een creatieve demonstratie in Molenhuis aan de Dorpsstraat, v inka Cammeraat geeft een den'0 stratie van het stempelen van ka ten en cadeaudoosjes tentoonstelling: Bouwvak Moa bouw is te bezichtigen, prachtige op schaal nagenia» Benthuizer gebouwen pf van de Bijl en de schoolwerk^' ningen uit 1900-1950 van bouw» kers uit het dorp zijn de moe van het bekijken meer dan waj Het Molenhuis en ook de van Sinkel is geopend: iedere za dagmiddag van 13.30 tot 1

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12