Wereldcadeautjes voor vaderdag WSE dames bestaan 10 jaar HSW 2e in driekamp Grote opbrengst actiedag voor Ethiopië Gran Dorado Group sluit zich overeenkomst met bungalow park "De Koornmolen" Zevenhuizenaren doen mee aan jubileumuitzending Te land, ter Zee en in de Lucht Activiteiten-Agenda Hart van Holland/13 juni 2001 pagina 15 I Zevenhuizen - Opl7 juni is het vaderdag. Verwen vader dan eens mei een origineel cadeau uit de Wereldwinkel. Bijvoorbeeld met zo'n (h)eerlijke fles koffielikorette voor een speciale aanbiedingsprijs. Deze koffielikorette is samengesteld uit Indio (Arabica) koffie, ongeraffi neerde rietsuiker, natuurlijk vanille- extract en 14,5% alcohol. Deze Indio koffie-likorette is een op likeur lij kende drank, maar bevat minder alcohol en mag derhalve in Wereld winkels verkocht worden. De drank zit in een bijzonder vormgegeven lies en is afkomstig van een ambachtelijke likeurstokerij in Amsterdam. Met haar milde, volle koffiesmaak is het een heerlijke ver rassing in of bij de koffie. De Indio koffie, waarvan deze liko- rette is gemaakt, was destijds de eerste eerlijk verhandelde koffie in Nederland. Dat is inmiddels bijna 30 jaar geleden. De koffie draagt het Max Havelaar Keurmerk. Behalve koffielikorette zijn er ver schillende rode en witte wijnen uit Chili en Zuid-Afrika en Afrikaans bananenbier. Voor de koks onder de vaders is er een leuk pakketje met twee soorten koffie, kruiden en een kookboekje. Ook zijn er mooie schrijf- en bureau-artikelen, protefeuilles, kunstnijverheid en wierook. Alle maal originele cadeaus en heerlijke levensmiddelen uit andere culturen, gemaakt met respect voor mens en milieu en omdat de producenten er een rechtvaardige prijs voor krijgen, kunnen ze een menswaardig bestaan opbouwen. De Wereldwinkel staat elke zaterdag van 10.00-16.00 uur op het Dorps plein in Zevenhuizen. Waddinxveen - Op donderdag 24 mei, Hemelvaartdag, sloten de dames van voetbalvereniging WSE hun 10de seizoen af met een toer nooi, een barbecue en een feest met een DJ. In die 10 jaar is heel wat gebeurd, een kleine terugblik. Het begon allemaal in het jaar 1991. Bij WSE bestonden een meisjespupillen en een meisjesju- niorenteam. Nancy Rats nam het initiatief om een damesteam op te richten. Nancy vroeg Ton Hors man of hij leider wilde zijn en dat wilde hij wel proberen. Nu 10 jaar later staat Ton nog steeds met veel plezier als vlagger en leider langs de lijn bij de dames. Tot 1993 kwamen en gingen er |vele trainers en leiders bij de I dames, want een elftal meiden I onder je hoede nemen is niet altijd even makkelijk. Het dames voetbal begon meer populariteit Ie genieten bij WSE en dus waren or al gauw te veel dames voor één elftal. Dus startte de dames in '994 met twee damesteams met elk 12 vrouwen. 2 jaar met twee damesteams te hebben gevoetbald, bleek dat het vaak moeilijk was om op de zon dag twee elftallen neer te kunnen zetten. Soms moesten een aantal dames twee wedstrijden op een dag spelen en dat werd een beetje •eveel van het goede. Dus het sei zoen '96-'97 namen de dames weer met één team deel aan de competitie: met 16 personen. Henk hield het een jaartje voor "ezien, maar kwam weer terug en wist in 1998 met de dames het kampioenschap te behalen. Dit 10de seizoen is niet helemaal zonder slag of stoten verlopen, want uiteindelijk zijn er van de 16 nog maar 12 dames overgebleven. Volgend seizoen starten de dames wel weer met een selectie van 16. In voetballend opzicht liep het dit seizoen ook wat minder, waardoor de WSE dames voorlaatste zijn geworden in de competitie. Het damesteam De volgende namen horen bij het damesteam: Titia Blom, Bianca de Bruin, Miriam Eitjes, Angelique van Helden, Bianca van den Hoek, Monique en Simone Kester, Carola Koetsier, José de Langen, Rianne van Leeuwen, Laura van Schaik, Suzan van Yperen, Ton Horsman (leider) en Ruud de Knecht (einde van dit seizoen gestopt als trai ner). Er zijn twee vrouwen in het huidi ge damesteam die al vanaf het begin in 1991 erbij zijn. Dit zijn Chantal van Velzen en Bianca de Bruin. linear open bij Love 70 Moerkapelle- Van maandag 25 juni tot en met zondag 1 juli wordt het jaarlijkse Open Toernooi van Love70 gespeeld. Dit jaar staat het toernooi in het teken van het dub belspel. Een formule die zeker borg staat voor enige sensatie op onze tennisaccommodatie op het Park Wilde Veenen te Moerkapelle. Zevenhuizen- Exploitatie en Behe- rsmaatschappij "De Koornmolen bv" heeft een 4-jarig contract aange sloten met de Gran Dorado Group. Het bungalowpark De Koornmolen komt in de Gran Dorado reisgids van 2002, welke in de loop van 2001 uitkomt onder de naam: "Resort De Koornmolen". Het is de bedoeling dat er ca. 60 luxe recreatiewonin gen, ingaande januari 2002, door Gran Dorado in de huur worden aangeboden. Er worden nu alleen nog een beperkt aantal van de onverkochte woningen te koop aan geboden aan kopers die bereid zijn om hun woning via Gran Dorado in de verhuur te bieden. Gran Dorado is de grootste aanbie der in bungalowvakanties met in totaal 8000 bungalows in 9 grote en 32 kleine parken in Nederland, Bel gië en Duitsland. Ook de verhuur van bungalows in Port Zélande valt onder de Gran Dorado Group. Directeur Arend van de Knaap van De Koornmolen bv is zeer in zijn nopjes met deze deal: "Dit is zeer uniek voor Zevenhuizen en zelfs voor heel Zuid-Holland, waarbij blijkt dat de keuze voor kwaliteit de juiste is geweest. Ons park komt in 1.000.000 gidsen te staan en dit geeft enorme kansen voor de bun galow-eigenaren op ons park die willen verhuren, maar ook voor de exploitatie van het zwembad is het heel goed. De horeca en midden stand in de directe omgeving van het park kunnen, als ze dit willen, hun borst nat maken. Voor alle dui delijkheid: er is en wordt niks ver kocht aan de Gran Dorado Group." Zevenhuizen- Ron Krul en Ingrid Hagebeek, beide woonachtig in Zevenhuizen, hebben op 3 juni jongstleden meegedaan aan de jubi leumuitzending van het populaire Tv-programma, "Te Land, ter Zee en in de Lucht". Enkele maanden geleden werd Ron benaderd door de redactie van dit al 30 jaar bestaande Tv-programma, met het verzoek of hij op 3 juni wilde meedoen aan het onderdeel Tobbedansen-speciaal. De bedoe ling hierbij is dat de deelnemers met hun zelfgebouwde vaartuig een 5 meter hoge zeephelling afglijden om daarna zo snel mogelijk naar de bel te gaan. Aan dit speciale onder deel mochten alleen oud-deelne mers meedoen die in de loop van al die jaren één of meerdere keren hebben meegedaan en hierbij op één of andere manier zijn opgeval len. Uiteraard was dit voor Ron en Ingrid een enorme eer, aangezien er de afgelopen 3 decennia meer dan 1200 deelnemers hebben meege daan aan dit popu laire onderdeel. Ron en Ingrid heb ben weken aan hun voertuig gebouwd. Het bestond uit een schietcon- structie met daar op een vliegtuigje, waarin net plaats voor twee perso- nen.Het zag er heel snel uit en vol goede moed werd op 3 juni 's och tends vroeg vertrokken naar Alme- re-Haven, de plaats waar het één en ander werd opgenomen voor de TROS-televisie. Het was koud en regenachtig die dag, maar de sfeer onder de 18 oud-deelnemers was er niet minder om. Na enkele inter views, waaronder met de bekende tv-persoonlijkheid Bert Kuizinga, was om kwart voor vier voor Ron en Ingrid eindelijk het moment aan gebroken. Van tevoren hadden ze bedacht dat hun vliegtuigje onge veer 6 seconden waterdicht zou zijn. Als de schietconstructie goed zou werken, zou het moeten lukken om de snelste tijd te halen. Daarbij hadden ze het voordeel dat ze als laatste bij de start kwamen. Hoe het afliep? Op vrijdag 24 augustus aanstaande kunt u het gaan zien bij de TROS op TV2. Afgelopen zaterdag werd de drie kamp gehouden tussen de hengel- verenigingen van Moordrecht, Wad dinxveen en Zevenhuizen Moerkapelle. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug waar de vangst uitgesproken slecht was. Gezamenlijk haalden de 32 deelne mers krap 20 kg aan witvis boven water. Net als vorig jaar moest het team van Waddinxveen (HSW) zich tevreden stellen met de tweede plaats en de meerdere erkennen in winnaar Moordrecht (5.040 gram tegen 5.810 gram). Zevenhuizen- Moerkapelle werd derde met 1.690 gram. Individueel winnaar werd K. van Herk uit Moordrecht met 2.100 gram. J. van Uunen eveneens uit Moordrecht werd tweede met 1.850 gram. De plaatsen drie, vier en vijf waren voor de HSW'ers M. Reichard met 1.700 gram, F. van Steenderen met 1.600 gram en W. Houtman met 1.400 gram. Door Karin Heeren Zoetermeer - Het Oranje Nassau College in Zoetermeer stond vanaf donderdag 7 juni om vier uur 's middags volledig in het teken van sponsoractiviteiten. Na de reis van Desirée van Immerzeel uit Moerka pelle werd er in anderhalve dag zoveel mogelijk geld opgehaald voor de bezochte projecten in Ethiopië. Van tevoren was er door middel van sponsorformulieren ingetekend op een van de activitei ten, zoals een lesmarathon of een sponsorloop. Ongeveer honderdtachtig leerlin gen namen deel aan de 24-uurs les marathon. Op donderdag werd het startsein gegeven voor vierentwin tig uur lessen. Er stonden wel ongewone lessen op het program ma. Zo werd er een IQ-test gedaan bij geschiedenisles en werd er Itali aans gegeven. Een lezing over het Rampen-Identificatieteam, Shakes peare en een film. Ook waren er een aantal uren lichamelijke oefe ning ingeroosterd. Ook nu werden er bijzondere activiteiten inge pland. Bij het vak Culturele Kunst zinnige Vorming werd er aandacht besteed aan de musical Hair. Het kijken van de film werd daarbij onderbroken door het aankleden van etalagepoppen in hippie-stijl. Uiteraard werd er ook gegeten. Alle eten was door ondernemers beschikbaar gesteld. Ook hierbij was er betrokkenheid vanuit Moer kapelle. Bakkerij Gerritsen-Eshuis had het brood geleverd en Dik Pak het beleg. In de loop van vrijdag ging ook de sponsorloop van start. De afstand kon afgelegd worden op de skates of met de step. Met groot enthousi asme gingen de leerlingen van start, er was ook hierbij van tevoren een heel hoog sponsorbedrag gerealise- rd. 's Avonds werd er fan- cyfair gehouden. Hierbij konden niet alleen de leer lingen maar ook ouders, omwonenden en andere belangstellenden komen kijken of er iets van hun gading bij was. De opbrengst die op vrij dagmiddag, een uurtje voor het beëindigen van de- lesmarathon, bekend is, is hoog. Veel groter dan wat Desirée had verwacht. De lesmara thon brengt ongeveer drieentwin tigduizend gulden op en de spon- sorrit maar liefst zevenendertigduizend gulden. Op dat moment is natuurlijk nog niet bekend wat de opbrengst zal wor den van de fancyfair. Desirée is heel tevreden. Voor de verdubbe ling van de opbrengsten door het Ministerie, moest door elke deel nemende school minimaal vijfen twintig duizend gulden binnenge haald worden. Tot nu toe is dat bij elke school die mee heeft gedaan ruimschoots gelukt. KERKDIENSTEN - 17 juni Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. E.J.N. Kronenburg 19.00 uur ds. J. van Walsum. Oud Verlaat 10.00 uur dienst. Geref. kerk 9.30 uur dra. L.M. Sche mers, Capelle a/d IJssel; 18.30 uur drs. J.W. v.d. Linden, Zoetermeer. Vrijzinnig Hervormde Kerk 10.30 uur ds.A.W. ten Weerde. Moerkapelle Herv. Gem 14.30 uur ds. C. Gielen, Middelharnis; 19.00 uur ds. E.M. Bak ker, Bodegraven. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur;ds.J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 16 juni: dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, tele foon 010-521.1 1.66. Zondag 17 juni: dokter R.L.Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521.25.00. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cam- meraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. téfcbl agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle ie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding an voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! herenhuizen: 0.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein, erdog 9 junj: fmaleovond bedrijfsvolleybaltoernooi in sportcentrum De Zeven- 28 T<f Strar|dweg in Oud Verlaat. 11' e,n- augustus: Ger. kerk: kindervakantiefeest. 11 q//1 ^ni: Avondvierdaagse; start 18.15 uur; voorinschrijving zaterdag 9 juni 1s?evenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- elko aUUj 'n^° ^7111koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken e'w dinsdag 14.00 uur. da?l>n^:^Pe'm'ddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 melen h- )7oensc'ag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: I x per 14 dagen): verza- kerk din'!a,°rES|1/J'S vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. dprrf— o'nlA6 A3® en 0.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don- aerdag 9.00,10.00.13.30 t en 14.30 uur. Stichtir "Ons'vë'f ^evenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum 31 i. r eden aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: de/ sePt- 27 n°v. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 30 juni, 25 aug., 27okt., 15 OD^t'nQren'kin8 Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg P 1^,29 juni; 13,27 juli; 10 aug. Bo'erkÜ"»6" AmatetJr"muziel<avond: 3 nov- 70.00 uur: geref. kerk. üur VriiT Jeugdweek maandag 27 t/m vrijdag 31 augustus van 8.30 tot 12.00 'laag met verrassingsmaaltijd tot ongeveer 15.30 uur.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15