Zoeter meerder wint Biljartkampioenschap van Moerkapelle. Gouden Stick voor Hockeyclub Waddinxveen Spannende finale van het 12' Bedrijfsvolleybaltoernooi Eerste jeugdteam Badmintonvereniging Zevenhuizen kampioen Barthold Jansen schaakkampioen "Waddinxveen" Geslaagden Taekwondo examens Vechttoer Tourclub Zevenhuizen 1980 Hart van Holland/13 juni 2001 pagina 17 I Moerkapelle - Vorige week dinsdag I .,erd het Biljartkampioenschap Ivan Moerkapelle afgesloten met I de finale-wedstrijden. Acht spelers I waren na vijf weken biljarten nog lover en streden gezamenlijk om I de fel begeerde wisseltrofee. Eerst I werden er vier knock-out wedstrij- I den gespeeld om zo vier halve- I finalisten ovet te houden. Op het I eerste biljart was Kees de Knegt I op dreef tegen Cees Ijzerman. |Na 17 beurten was de partij uit. het andere biljart verloor Cees ITijsen van Cor van der Wilt. I Na deze partijen verloor Gert-Jan I de Vos, na ruime voorsprong, nipt Ivan Cor Drost. De vierde partij I was de spannendste. Ben de Wit I en Maarten Boevee hielden elkaar lin een slechte partij volledig in levenwicht. Na barrage mocht Ben door naar de halve finale. Hierin was Cor van de Wilt zijn tegen stander en deze werd kansloos veroordeeld tot de strijd om het brons. De andere halve finale ging tussen de Moerkapellenaren De "Knegt en Drost. Na een gelijkop- gaande partij trok De Knegt uitein delijk aan het langste eind. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Cor van de Wilt uit Waddinxveen. De finale was niet al te spannend omdat Ben de Wit (Zoetermeer) een vroeg ver kregen voorsprong niet meer uit handen gaf. Volgend jaar komt hij zijn wisseltrofee zeker verdedigen en omdat de organiserende vereni ging dan 50 jaar bestaat, belooft het een nog grootser en uitdagen der toernooi te worden dan het al was. |Waddinxveen - Vrijdag 1 juni zijn sportinstituut Den Edel in IWaddinxveen weer band en slip- I examens afgenomen voor taek- I wondoka's. |De taekwondoka's van 10 jaar en louder moesten dit jaar naast het 1 praktische gedeelte voor het Ieerst een schriftelijk examen I afleggen. Onderstaand een over- I zicht van de geslaagden voor een I hogere geup oftewel graduatie. ikugd I'flauwe band: Neal van der Laan; groene band: Jarid van de Steeg; I Ie groene slip: Rick van Tol; gele lhand: Jusuf Bakay,Michael Ver poot; gele slip:Sare Bakay,Sixte I Setako, Jean Rucyahana,Mehmet |Ayhan,Sarmad Almasoudi,Elmar IZulfaliev,Ismail Demirdogen,Niels pisser; 2e gele slip:Mustafa IArslan: le gele slip: Fatine Bos- Isaid, Kevin de Jong, Anouar Ihoussaid Junioren /senioren blauwe band: Patricia Hoogen- doorn, Rafik Anakhrouch; groene band: Christiaan Asscheman, Ibrahim Tajdirti; groene slip: Jeroen Brouwer,Vincent Smook, Wendy Vermeulen; gele band: Jeroen Priem, Daphne Plomp, Debbie Donker, Arjan Noorland; gele slip: Moshe van Tilburg, Renate Scholsz, Yvette van der Lubbe, Daan Olie, Paul de Jong, Leroy Biesheuvel, Matthijs Water- Een aantal taekwondoka's neemt deel aan het Demoteam Taekwon do. Zij hebben hun eerste optre den op 23 juni in Rotterdam en vervolgens op 30 juni bij Sportin stituut Den Edel. Zij zullen daar tijdens Judo wedstrijden het publiek kennis laten maken met deze tak van vechtsport. IWaddinxveen - Vorige week I zaterdag werd op Hockeyclub IWaddinxveen voor .de 5e maal I het Waddinxveen Wild-Westtoer- Itiooi georganiseerd voor de 8-10 ■Jarige jeugd. Zo'n 250 kinderen en Ibegeleiders van diverse hoc- I ^verenigingen uit de regio 1 bezochten dit welbekende toer nooi. Ih'u 'aar wer^ het toernooi I ekroond met een bezoek van de houden Stick" van de Konink lijke Nederlandse Hockeybond. I eze Gouden Stick gaat door het 1 e 'Md en bezoekt speciale I Venementen die voor de jeugd °rden georganiseerd, de organi- I e was zeer verheugd met deze I /^rkiezing. Lotte Keulen van NNHB opende het toernooi en Annemieke Kammeijer en Geke Rip van de E-jeugd mochten de stick vast houden en het embleem van HCW op de stick plakken. Ondanks de mindere weersomstandigheden was het toernooi een groot succes. Op 10 juni werd het 30+ toernooi voor senioren georganiseerd met na afloop een Chinees buffet. Een aantal categorieën blijven door- trainen tot de zomervakantie en verschillende teams gaan nog op toernooi. In september begint het nieuwe seizoen. Lotte Keuken opent het toernooi. Wietske Mulder en Marleen de Wit (organisatie) kijken toe. Annemieke Kammeijer staat al klaar met de stic ker voor de Gouden Stick. Oud Verlaat - De twaalfde editie van het bedrijfsvolleybaltoernooi van Zevenhuizen werd dit jaar georganiseerd in het Party Sport Center "De Zevensprong". De Finaleavond op zaterdag 9 juni 2001 van-dit jaar startte om 17.30 uur met het spelen van 90 poule wedstrijden en het sportieve gedeelte eindigde met 6 finalewed strijden nadat al eerder op zater dag 19 mei de plaatsingswedstrij den werden gespeeld. De finale van de eerst geplaatste teams, de nummers 1 van de poule wedstrijden van zaterdag 19 mei, werd gespeeld tussen Het Mekka en het derde team van J. van de Wel Gerberakwekerij. In het begin kwam Het Mekka van Jan Dijkshoorn met 5-1 voor maar daarna kwam het team van Jaap van der Wel onder leiding van coach Ruud den Toom terug (8-8). Na een gelijk opgaande strijd raakte het team van J. van de Wel voor met 18-16 waarna het de voorsprong niet meer uit handen gaf en uiteindelijk kon het met 28 - 18 na 15 minuten de wedstrijd win nend af sluiten. Finale van de num mers 1: J. vd Wel Gerberakwekerij 3 - Het Mekka 28-18 De overige finale uitslagen waren: Finale van de nummers 2: Autobe drijf Jaap Eindhoven - Schoon maakbedrijf ASITO 22 - 13 Finale van de nummers 3: PTT - Gerrit sen 1 16-25 Finale van de num mers 4: TMS International BV - W.K. Crone 1 18-25 Finale van de nummers 5: P. Visser Zn 2 - J. vd Wel Gerberakwekerij 2 20-17 De bekers werden om 23.45 uitge reikt door Johan Ottevanger als vertegenwoordiger van "de Stich ting Molenverzameling Jan C. Lunenburg". Deze Stichting kan rekenen op de helft van het batig saldo van dit twaalfde toernooi. Na de uitreiking werd het toernooi afgesloten met de inmiddels tradi tionele feestavond onder leiding van de band "Passé Partout". Het winnende team werd op het terras van de Zevensprong overgoten met champagne om het heugelijke feit te vieren. Zevenhuizen - Na een lange inspannende competitie is het toch gelukt. Team 1 van de jeugd is kampioen geworden met een voorsprong van 3 punten. Dit betekent volgend jaar weer een klasse hoger, maar het talent is zo groot dat ze daar ook hoge ogen kunnen gaan gooien. De vereni ging heeft met totaal 8 jeugd- teams meegedaan aan de compe titie. De meeste teams zijn in de middenmoot geëindigd. Daarom is het des te leuker dat er na twee jaar weer een team kampioen is geworden. Het team begon met grote tegenslag doordat Pim Dor- restijn in het begin van de compe titie gescheurde enkelbanden opliep waardoor alle wedstrijden gedurende de hele competitie door Guido Schol en Stefan de Ridder moesten worden gespeeld. Ook bij de meisjes was er wat tegenslag maar dit is goed opge vangen door vaste invalster Mari anne Dijkshoorn. Op de foto het team met begeleiders. Onder van links naar rechts: Marianne Dijkshoorn, Lieneke Hoeijmakers, Yvon ne Westmaas, Marjon den Hollander. Boven van links naar rechts: Dick Schol (teambegeleider), Guido Schol, Leen Dorrestijn (teambegeleider), Stefan de Ridder en Pim Dorrestijn Waddinxveen - Op donderdag 7 juni werd in de huishoudelijke competitie van de schaakvereni ging "Waddinxveen" de voorlaat ste, 35ste, ronde gespeeld. Bar thold Jansen had al een vrij grote voorsprong en kon alleen door Hans van Woudenberg in theorie nog ingehaald worden. Hans, sinds kort uit het ziekenhuis, pro beerde die kans te pakken in een rechtstreeks duel en kwam bij het loperpaar ook nog een pion voor. Maar Barthold had actief tegen spel en hield de partij vakbek waam op remise. Daarmee had hij het kampioenschap. Ronald Dan- nis, de bezitter van de derde pla ts, bereikte met zwart een goede overwinning tegen Henny de Roodt en heeft nog kans op een tweede plaats. Ton van Nieukerke heeft zich het hele seizoen boven in de lijst gehandhaafd en maakte nu een remise tegen Peter de Louw. Verrassend was niet zozeer de nederlaag van Mark van Putten tegen Wim Hennink, maar het drastische tempo, waarin de uit slag tot stand kwam. Mark had een verkeerd plan gevolgd. Wim van Os had een avondvullend programma tegen de secure Lau rens Ellers, waarin Wim wat crea tiever bleek in het organiseren van aanvalsspel. Wim van der Hoek bereikte tegen Theo Goor volgens deze laatste "een mooie overwin ning". Bert van der Knaap had werk om de taaie verdediging van Arjan Hennink te breken, maar kreeg dat wel voor elkaar. Jan Muit bleek een eindspel met loper tegen paard niet te kunnen hou den: het paard van Arie Kardol was te sterk. Jan van der Born overmeesterde Jaap van der Hei den door "een leuke list". Jaap Smit, die tegen Nico Dannis nog nooit iets bereikt had, vond uit dat oogpunt een remise wel netjes, maar keek raar, toen Nico liet zien, dat Jaap de winst had laten liggen. Geheel tegen de verwachting won Evert Hildebrand (kopman van het vierde) tegen de ervaren Ton Kui per van het tweede. Ryan den Drij ver deed zijn best tegen Erik Hen nink, maar kon tegen diens grotere routine nog niet op. Jan Kraijesteijn van het vierde ging met wit het schip in tegen Hans van Offeren van het derde. Henk Erkelens had hard werk om Frans Draaisma de partij af te nemen, maar kon tevreden zijn. Jaap van Sandijk bleek (met zwart) tegen Joël de Roodt het meppen van Idei- ne jongetjes niet te beheersen en werd zelf gemept. Met Mourad Boussaid is het een vreemd geval: iedereen erkend, dat hij zijn partij en logisch opbouwt en, doodeen voudig gezegd, kan schaken. Toch komen er op zijn lijst met grote regelmaat nederlagen, nu tegen Frido Ritter. Stand aan de kop: 1. Jansen (kampioen); 2. Van Wou denberg; 3. R.Dannis. Zevenhuizen- Op zaterdag 17 juni houdb de Tourclub Zevenhuizen 1980 een vechttoer. De routes zijn uitgepijld en bestaan uit de vol gende afstanden; 35 kilometer starttijd tussen 10.00 en 13.00 uur; 70 kilometer starttijd tussen 8.00 en 10.00 uur; 110 kilometer start tijd tussen 8.00 en 9.00 uur. Star ten en inschrijven kan men in Café de Roerdomp, Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17