m TOOS behaalt een tweede en derde plaats in finale turncompetitie Voorkeurstracé Omleidingsweg N219 Vervelend is het wel Onkruidbestrijding: hoe gevaarlijk is Roundup? Zevenhuizen Moerkapelle PIET DULIAARD Opbrengst collecte Nationaal Epilepsie Fonds J_L JUL Hart Van Holland/13 jurti 2001 pagina 19 Groeneweg 11 Rotterdam(Nes) Tel. 0180-631708 Benthuizen - De collecte van het Nationaal Epilep sie Fonds heeft ƒ2588,50 opgebracht. Collectanten en gevers worden bedankt voor hun medewerking. Waddinxveen - Zaterdag 9 juni werd in Den Haag de finale turncompetitie gehou den in poule 2 van de regio Zuidholland- Noord. Jazzdans Turnvereniging TOOS had zich met het gecombineerde team, TOO- KK, geplaatst voor deze finale. Voor TOOS kwamen uit: Miret Gutker, Lizanne van Duuren en Rosanna van Bruinessen. Voor OKK: Miriam van Dam, Saskia Schutter en Debby Loohuis. De meisjes moesten het opnemen tegen CGV1, UDI en Velocitas. De turnsters begonnen hun wedstrijd met Vloer. Alle turnsters lieten een net uitge voerde oefening zien met een hoogste score van TOO-KK van 8.55 voor Rosanna. Op Vloer werd een totaalscore van 39.60 behaald. Het volgende toestel was Sprong. Ook hier werd goed gepresteerd met een zeer hoge score van 9.40 voor Debby. Er werd een zeer hoge totaalscore van 44.00 pun ten behaald bij Sprong. Ook op het volgende toestel Brug werden alle oefeningen netjes geturnd. Miret haal de de hoogste score van TOO-KK met 8.80 punten. De totaalscore was: 40.70 punten. Op het laatste toestel Balk wisten de turn sters hun zenuwen in bedwang te hou den. Ook hier lieten de turnsters goed uit gevoerde oefeningen zien. Lizanne haalde de hoogste score van alle meisjes in de poule, nl: 8.70. Voor Balk haalden de turn sters een totaalscore van 37.45. Met een totaalscore van 161.75 eindigden de TOO-KK turnsters op een mooie derde plaats. is Middags werd in Alphen a/d Rijn de finale turncompetitie gehouden in poule 1 van de regio Zuidholland-Noord. Ook hiervoor had TOOS zich weten te plaatsen en de volgende turnsters kwa men in actie: José Dröge, Marleen Hei- kens, Dianne Teunisse, Jenny Geertsen, Ingeborg Dröge en Tessa Gutker. De turnsters van TOOS moesten het opnemen tegen CGV, Velocitas en DOS. Er werd begonnen op Vloer en hier wer den de oefeningen redelijk netjes uitge voerd. Marleen haalde voor TOOS de ho- gste score: 7.70. Op dit onderdeel werd een totaalscore behaald van 37.050 pun ten. Het volgende toestel Balk ging heel goed en hier werd de hoogste score behaald door José: 7.95. Er werd een totaalscore behaald van 36.050 punten. Na deze twee onderdelen werd er een tussenstand gegeven en stond TOOS op een derde plaats. Op Brug werd door TOOS zeer goed geturnd. Alle oefeningen werden netjes uitgevoerd en Jenny haalde de op één na hoogste score van alle meisjes in de poule, nl: 8.95. Dit toestel werd dan ook gewonnen met een totaalscore van 41.20. Ook op het laatste toestel Sprong lieten alle turnsters een nette sprong zien en werd de hoogste score van TOOS beha- ld door Jenny met 8.775 punten. Op dit toestel werd een hoge totaalscore beha- ld van 40.90 punten. Met een totaalscore van 155.200 behaalde TOOS een tweede plaats in deze finale. Door Karin Heeren Zevenhuizen - In een afgeladen raadszaal werd tijdens de commissievergadering als toegevoegd agendapunt het voorkeurstracé voor de Omleidingsweg besproken. Het agendapunt was toegevoegd omdat de MER-proce- dure (MilieuEffectRapportage) klaar is. Wethouder De Gooijer vroeg de commissie zich te conformeren aan de keuze die gemaakt is door het bestuurlijk overleg. De keuze is niet de eerste keuze in de MER-rapportage, echter het nu bestuurlijk gekozen tracé ligt het verst van de kern Zevenhuizen en heeft bovendien ook de voorkeur van de PPC-commissie van de Provincie Zuid Holland. De commissieleden wilden weten wat de klankbord groep van de bewoners van de Burg. Klinkhamerweg vindt van de keuze. Mevrouw Te Meij (WD) vond het bovendien jammer dat het agendapunt zo laat werd toegevoegd aan de agenda zodat de betrokkenen daardoor geen mogelijkheid meer hebben gehad om in te spreken tijdens de openbare vergadering van de commissie. Wethouder De Gooijer reageerde hierop door de com missie mee te delen dat in zijn visie de klankbordgroep geen politiek orgaan is. 'De klankbordgroep heeft zijn werk gedaan en komt nog eenmaal bijeen. Bovendien is de mening van de klankbordgroep conform, zij zijn nadrukkelijk voor het gekozen tracé.' Binnen de discussie werd duidelijk dat stuk niet behan deld zal worden in de komende raadsvergadering. Mevrouw Te Meij vond het nogmaals jammer dat het publiek geen gelegenheid heeft gekregen om in te spre ken. Wethouder De Gooijer: 'U verkeert kennelijk in de veronderstelling dat dit punt op de volgende agenda voor de raadsvergadering staat. Inspraak heeft op dit moment totaal geen zin. Inspraak is pas aan de orde als we de noodzakelijke wijzigingen voor het bestemmings plan gaan volgen.' Na deze, voor het publiek teleurstel lende, discussie stroomde de publieke tribune leeg. Moerkapelle - Een brief met deze kop viel bij vele inwo ners van de kern Moerkapelle op de deurmat. De afzen der van deze brief is De Vierstroom en de inhoud kwam erop neer dat er belangrijke veranderingen plaatsvin den in Moerkapelle op het gebied van de zorg geleverd door de Vierstroom. Vanaf 1 oktober gaat het consulta tiebureau in Moerkapelle sluiten en moeten ouders met hun kinderen voor een bezoek aan het consultatiebu reau naar Zevenhuizen. De heer Bac (SGP) en mevrouw Hoogma (Gemeentebe langen) maakten zich beiden zorgen over de gang van zaken rondom de sluiting van het consultatiebureau. Met name een passage in de brief waar staat "Na over leg met de gemeente" De commissieleden wilden weten waarom zij niet in kennis waren gesteld over dit punt dat toch voor de burgers van groot belang is en met wie dat overleg dan is gevoerd. Er werd door het bestuur verrast gereageerd en niemand bleek iets te weten van de veranderingen bij de Vierstroom. Totdat de heer Oosterhoff (waarnemend secretaris) licht in de duisternis bracht. Hij kon de commissie meedelen dat tijdens een ander overleg met de Vierstroom en pas sant was meegedeeld dat het consultatiebureau zijn deuren zou sluiten. De heer Bac (SGP) maakt zich zorgen over het terug lopen van het aantal voorzieningen in de kern Moerka pelle. Hij vroeg het bestuur nadrukkelijk deze maatre gel van de Vierstroom te voorkomen. "Bovendien gaat het om zestig kindjes in Moerkapelle en tachtig kindjes in Zevenhuizen. Waarom is gekozen voor het sluiten in Moerkapelle? Zo groot zijn die verschillen niet." Aldus de heer Bac. Zevenhuizen Tijdens de commissievergadering heeft de heer Freeke (ChristenUnie) een vurig pleidooi tegen de spuitmiddelen voor onkruidbestrijding die sinds kort weer door de gemeente worden gebruikt. Hij vroeg zich op de eerste plaats af waarom de wethouder hier toe was overgegaan zonder verder overleg binnen de commissie. Daarnaast beschikt de heer Freeke over een rapport dat aantoont-dat het gebruikte middel glyfo- saat, met de merknaam Roundup, niet milieuvriendelijk en kankerverwekkend is. Hij betoogt voorzichtigheid met het gebruik van dit soort middelen. De heer Vente (SGP) had de discussie met de heer Fre- ke kennelijk verwacht. Ook hij had de nodige rapporten en onderzoeken doorgenomen en kwam in tegenstel ling tot Freeke niet tot de conclusie dat Roundup scha delijk is. Het door de heer Freeke aangedragen argu ment dat de leverancier is veroordeeld door de reclamecodecommissie in 1997 voor misleiding en dat het Ministerie van Volksgezondheid in 1984 nadrukke lijk heeft gewaarschuwd voor het middel maakten wei nig indruk. De heer Vente vond daarbij dat de borstel wagen van de gemeente, die tot nu toe werd ingezet bij de onkruidbestrijding, minstens evenveel schade toe brengt aan het milieu. Mevrouw Spekman (PvdA) vroeg de wethouder te bezien middelen te gebruiken die bio logisch afbreekbaar zijn. Wethouder De Gooijer voerde aan als argument dat het gebruikte middel van Roundup wel degelijk op de lijst staat met toelaatbare stoffen. ïWat mij wel zorgen baart is als ik mensen buiten zie met een gieter met een middel dat gewoon bij het tuincentrum te halen is. Dit besluit is gebaseerd op de stukken van het Ministerie en dat ik beter dan mevrouw Spekman die zegt er wei nig verstand van te hebben maar ons dan wel weet te vertellen welke middelen wij moeten gebruiken.? De discussie tussen Freeke en Vente duurde nog enige tijd voort en uiteindelijk was met duidelijke tegenzin de wethouder bereid om het rapport van Freeke in te kij ken vanwege het argument dat een besluit inderdaad zorgvuldig afgewogen moet worden. Gem. Zevenhuizen-Moerkapej - dfem. Zevenhuizen-Moerkapelle Daihatsu Cuore Suzuki Alto GL 5 drs. Citroen Saxo Ford Fiesta Stuurbekr. Fiat Marea Station TD Suzuki Carry Peugeot 306 XR Ford Escort Cabrio VW Passat Variant Ford Sierra station Inmil: Peugeot 305 Station Peugeot 205 XS Nissan Sunny 1998 Blauw* 12.950,- 1997 Blauw* 10.800,- 1997 Blauw 13.750,- 1997 Blauw 12.000,- 1997 Blauw 14.750,- 1996 Wit 9.500,- 1994 Groen* 10.750,- 1994 Beige* 16.250,- 1993 Rood* 8.750,- 1992 Ivoor 4.950,- 1988 Rood 1.250,- 1989 Wit 2.250,- 1989 Rood 2.000,- km x 1000 38 18 38 98 179 9 107 118 208 156 -lisï

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19