www.rabobank.nl NIEUWS IX I) IE SP OT LIGIIT FILM REIZEN FILM HASSELT ENERG^^ fcj Li Effecten EUROLAND STELT TELEUR UITNODIGING ALGEMENE LEDENVERGADERING De Virtuele Rabobank 'l'\ WIJZIGING MINIMUMTARIEVEN CONTANTE DEVIEZEN TRANS ACTIES VOOR DE EUROLANDEN I TWEE NIEUWE HYPOTHEEK- PRODUCTEN BIJ DE RABOBANK Weeknieuw. Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/13 juni 2Ó01 voor u> van en door uw bank KOM EN WAAN JE IN MEXICO! AN TW00 RDC0 UPON Rabo Telebankieren DOS gaat vervallen Random reader gaat digipass vervangen Nieuwe beleggers krijgen Random reader AGENDA INTERNETSITES Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 7372 Hypotheken: 0180-63 73 53 Belegger.: 0180-63 7347 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelie: 079-593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo37 Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelie I .v I O Naast de nieuwe tuinbouwbe drijven aan de Hasseltweg in Moerkapelie, is afgelopen jaar ook een energiecentrale ge bouwd met een capaciteit van 4 Megawatt. Het 'project is tot stand gekomen op initiatief van enkele tuinbouw- ondernemers die nieuwe tuin- bouwcomplexen hebben gebouwd. De centrale, die op aardgas draait, zorgt momenteel voor de assimila- tiebelichtmg van de tomaten- kwekerij van J.M. van Eeden Peters man, maar kan ook elektra leveren aan het gewone elektriciteitsnet. Bij het produceren van elektriciteit komt veel warmte vrij, die op effici ënte wijze wordt getransporteerd en wordt benut voor de verwar ming van de kassen van Anthuri- umkwekerij J. Evers. In de nabije toekomst zal ook Bromeliakwekerij Gebr. Koolhaas op het warmtenet worden aangesloten. Op de foto ziet u de warmte- opslagtank. Daarachter zijn de transformatoren en turbines gesi tueerd. De gevoeligheden van de omwisse ling van de gulden naar de euro, als mede onze concurrentiepositie in de markt, hebben aanleiding gege ven per 7 juni onze minimumtarie ven voor contante W-transacties van EMU-valuta aan te passen. Formeel gelden vanaf die datum de volgende tarieven: Voor balietransac ties wordt het tarief voor aan- en verkoop van EMU-valuta vastgesteld op 2% met een minimum van f. 3,50 voor alle particulieren. Het tarief voor aan- en verkoop van niet-EMU valuta blijft ongewijzigd (2% met een mini mum van f. 7,50). Daarnaast kunnen particuliere rekeninghouders in de periode vanaf 1 oktober 2001 tot en met 31 maart 2002 hun EMU-valuta gratis storten op de rekening. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Begin dit jaar waren onze verwach tingen voor de economische groei in euroland hooggespannen. We schatten de kwetsbaarheid van de euroland-economie voor de groei vertraging in de Verenigde Staten klein in. Door belastingverlaging in Duitsland, Frankrijk en Italië zou de consumptie op peil blijven. De groei in euroland zou hoger liggen dan in de Verenigde Staten «n de euro zou in waarde stijgen ten opzichte van de dollar. De economie van de Verenigde Staten maakt dit jaar een forse groeivertra ging door van circa 5% naar circa 1.5%. Vooral dankzij het agressieve beleid van de Amerikaanse centrale bank neemt het vertrouwen inmiddels toe dat de Amerikaanse economie het ergste achter de rug heeft. Een illustratie hiervoor is het feit dat de geldmarkt geen verdere korte rentedaling meer inprijst. Pessimisten verwachten een verdere terugval door oplopende werkloosheid en grotere terughoudendheid van Amerikaanse consumenten door koersverliezen op de beurs en slechtere perspectieven op de arbeidsmarkt. Wij scharen ons onder de optimisten, maar verwach ten desondanks dat de Fed, bij wijze van verzekering, eind juni wederom de rente met een half procent zal ver lagen, onder het motto "better safe than sorry" Dit agressieve monetaire beleid om hoe dan ook een recessie in de Verenigde Staten te voorkomen en hoe dan ook de groei weer aan te zwengelen is uiteraard een plus voor aandelenbeleggingen in de Verenigde Staten. Later dit jaar komt daar nog een lastenverlichting voor de Ameri kaanse burger bij. Wat macro-econo mische beleidsmix betreft kan het beleid in de Verenigde Staten dus nauwelijks beter. Met veel trots nodigen wij u uit voor de jaarlijkse algemene vergadering op woensdag 20 juni 2001 in Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuisstraat 40 te Moer kapelie. Vanaf 19.30 ontvangen wij u graag met een kopje koffie of thee. Het officiële gedeelte van de vergade ring begint om 20.00 uur en de ver korte agenda is: - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 2000 - Decharge - Wijziging statuten - Benoeming leden bestuur en raad van toezicht - Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de jaarrekening H Op woensdagavond 11 juli organiseren Oad Reizen en uw Rabobank Reisbureau een specia le filmavond. Wij zullen u aan het begin van de zomervakantie verrassen met een gezellige Mexicaanse avond met veel informatie en een lekker drankje en hapje. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. U bent welkom vanaf 19.30 uur. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegan kelijk, klant of geen klant van de Rabobank. U kunt zich aanmelden door onderstaande cou pon in te vullen en op te sturen naar of af te geven bij de Rabobank in Zevenhuizen of in Moerkapelie. U kunt zich ook telefonisch aan melden op telefoonnummer 0180-637373 of 74 of per email naar rabo3750@tref.nl. O Ja, ik kom naar de Mexico-filmavond op woensdag 11 juli O Ik kom alleen O Ik kom met'.personen Naam: Adres: Woonplaats: Telefoonnummer: Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapel ie of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen. I1 Om nog beter aan te kunnen sluiten bij de behoefte van de klant heeft de Rabobank twee nieuwe hypo theekproducten geïntroduceerd. Speciaal voor doorstromers is "De LeefOptimaal Hypotheek" ontwikkeld en voor kopers van een nieuwbouw woning "Het Nieuwbouwpakket" De LeefOptimaal Hypotheek is bedoeld voor kopers met een overwaarde in de huidige woning. Het doel is fiscaal zo optimaal mogelijk financieren. Het uit gangspunt is de nieuwe woning maxi maal financieren en de overwaarde van de huidige woning te beleggen en te verpanden aan de bank. De klant kan het eigen vermogen benutten voor het verlagen van zijn hypothee- klasten. Op deze manier kan de Leef Optimaal Hypotheek zelfs leiden tot een lagere netto financieringslast ondanks de hogere financiering. Een tweede voordeel van deze hypotheek- vorm is dat er rekening wordt gehou den met een fictief rendement over het belegd vermogen, bij de berekening van de maximale hypotheek. Dit kan een hogere maximale leencapaciteit betekenen. Kortom de oplossing voor klanten met een overwaarde in de hui dige woning of ander vermogen. 2000 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden op ons kan toor te Zevenhuizen ter inzage. Na afloop van het officiële gedeelte van de vergadering hebben wij ook dit jaar weer een interessante spreker uit genodigd. De welbespraakte Belg GuidoThys zal zijn boodschap omtrent 'het omgaan met klanten' op humo ristische wijze aan u presenteren. De avond zal afgerond worden met een informeel samenzijn, waarbij onder het genot van een hapje en een drankje kan worden nagepraat over de bijeenkomst. Namens het bestuur, Drs.J. Boersma, voorzitter Met deze hypotheekvorm profiteert de klant optimaal van de huidige fica- le mogelijkheden. Het Nieuwbouwpakket is speciaal ontwikkeld voor starters e/o kopers van nieuwbouwwoningen. Dit pakket bestaat uit de volgende onderdelen: 1- een gunstige hypotheek op maat 2- woonhuisverzekeringen (opstal en inboedel) 3- betaalfaciliteit (betaalrekening met europas) 4- aansprakelijkheid 5- rechtsbijstand 6-opleveringskeuring voor nieuw bouwwoningen van de Vereniging Eigen Huis tegen een gereduceerde prijs (bij afname van de producten 1 t/m 3, indien ook de rubrieken 4 en 5 worden afgenomen is de de keu ring voor de klant gratis) Verder biedt de Rabobank alle hypo theekklanten die een nieuwbouwwo ning kopen en een offerte aanvragen bij de Rabobank het lidmaatschap van Vereniging Eigen huis voor één jaar gratis aan. Het lidmaatschap biedt kopers van een nieuwbouwwoning een groot aantal voordelen. Met ingang van 1 september! 2001 houdt Rabo Telebankieren DOS op te bestaan. Ter vervan-1 ging zijn diverse produkten ont-1 wikkeld zoals Rabo Internetban- kieren, de Rabofoon en Rabo I Telebankieren Extra 3.0 die meer in de huidige tijd passen en steeds beter inspelen op de wensen van de huidige consu ment. Voor vragen kunt u bellen 0180-637375 Nieuwe Internetbankierders I krijgen nu in de Rabox de Ran dom reader in plaats van de digipass. De Random reader werkt samen I met uw bankpas en is zo een goede waarborg voor veilig bankieren via het Internet. I Bestaande Telebankierenklan-1 ten zullen nog even moeter wachten totdat zij ook de Ran dom reader kunnen gaan gebruiken. Beleggers die starten met be I leggen via Internet krijgen voortaan een Random reader in plaats van een Digipass. Na de zomer krijgen klanten, die inter- netbankieren, met een defecte Digipass ook een Random rea der. Om de Random reader te I laten werken is het noodzakelijk I dat onze klanten ook over een I Rabobank betaalrekening met pas beschikken. 20 juni Algemene ledenverg. Rabobank 11 juli Mexico-avond op de Rabobank 1 september Oogstfeest www.beldezon.nl Forse subsidies voor zonne- energie. Ook u kunt helpen de klimaatverandering tegen te gaan door energie te besparen en zonne- of windenergie te gebruiken. www.wnf.nl Deze site van het Wereld Natuur Fonds is de moeite waard om te bezoeken. Nu de vakanties voor de deur staan is het motto "kij ken, kijken niet kopen".Veel bij zondere diersoorten kunnen hierdoor gered worden. www.Rabobank.nl Voor onze virtuele bank wordt tot 15 juli actie gevoerd met prachtige prijzen. U speelt 3 mee als u uw bankzaken doet via Rabo Internetbankieren o via Rabofoon.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2