Wensconcert Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" Wethouder neemt basketbalveld officieel in gebruik Prijswinnaars tekenwedstrijd Platform Duurzaam Waddinxveen T rektochtdienst Ontmoeting Diplomazwemmen Tariefwijziging Bibliotheek Boskoop Beer heet Yoghi Prijzen Dikkie Dik- wedstrijd uitgereikt aan peuters Koppelklaveijassen in De Boog Graduatie sensatie pagina 12 Hart van Holland/20 juni 2001 >\D 'P Koninklijke Onderscheiding voor Laurens Hoedemaker Waddinxveen - Op zondag 10 juni heeft Minister Korthals aan Lau rens Hoedemaker uit Waddinxveen de Koninklijke Onderscheiding Rid der in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De uitreiking gebeurde na de jaarvergadering van de Nederlandse Bridge Bond te Pur- merend waar Hoedemaker aftrad als voorzitter van de Nederlandse Bridge Bond. Tijdens de Jaarverga dering was Hoedemaker als benoemd tot Erelid van de Neder landse Bridge Bond. Laurens Hoe demaker was van 1994 tot 2001 voorzitter van de Nederlandse Brid ge Bond. Gedurende zijn voorzitter schap is het ledental gegroeid van 97.000 tot 112.000 leden. De gehele bestuurlijke periode van Hoedema ker binnen de Nederlandse Bridge Bond kenmerkt zich door een grote evenwichtigheid, consistentie en integerheid. Hij stelde doelen en werkte er op een gedreven manier aan om die doelen te bereiken. Da rbij vergat hij echter niet voldoen de aandacht aan de mensen te schenken die hem daarbij behulp zaam waren. Lauren Hoedemaker is geboren op 17 november 1951 in Rotterdam. Sinds 1 januari 1999 is hij directeur van TBO STB (strate gie, technologie en beleid). Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 12 juni voor het A-diploma gezwommen. De beoor delingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Guido Linkerhof en Rob Hogerbrugge. Er waren 39 kan- didaatjes die allemaal zijn geslaagd: Robin Hendriksen, Anniek de Korte, Davey Jansen, Denny Geers, Kamal Ayad, Thamara Willemse, Thomas Hansley, Romy Boot, Logan van der Wal, Laura Berkouwer, Saidja Hess, Maxime Bakker, Jesse Loenen, Lars Minnes, Devin van Rijswijk, Jim Boonman, Joyce Verkleij, Mariëlle Blaak, Teske van Maaren, Tjebbe Bodewes, Thomas Kloosterman, Laurens van de Dries, Rowan Nederhoff, Daniël Wijnbergen, Mees Winter, Iris Teunissen, Demi Hou- dijk, Sjaak van der Spek, Maurits de Rooij, Philip van Dijk, Jeffrey van Hoven, Stephan van Nieuwkoop, Devin Zijderhand, Jasper van 't Spij ker, Laureanne Lodewijks, Lilian van de Heiden, Sharon Vuyk, Nigel Kempers en Tim Moerings. Boskoop - Vanaf 1 juli berekend bibliotheek Boskoop aan nieuwe leners inschrijfgeld. Elke nieuwe lener betaald vanaf die datum 7,50 voor de bibliotheekpas, dit zijn een malige kosten en worden dus niet elk jaar door de lener betaald. Daar naast" betalen leden van 16 jaar en ouder hun jaarlijkse contributie die varieert tussen de ƒ20,00 en de 70,00 per jaar. Jeugdleners onder de 16 jaar hoeven geen contributie te betalen, zij betalen eenmalig 7,50 voor de bibliotheekpas. Leners die hun pas kwijt zijn kun nen nog altijd en duplicaatpas krij gen, ook hier wordt 7,50 voor in rekening gebracht. Openingstijden: maandag 14.00-17.00 uur; dinsdag 14.00-17.00 uur en 19.00- 20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00-17.00 uur en 19.00-20.30 uur;zaterdag 10.00-12.00 uur. Waddinxveen - Op maandagavond 25 juni is er een uniek wenscon cert in de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan. Het 138 leden tellende mannenkoor "De Gouwestem" zal dan het zangseizoen afsluiten met een concert waarvan het program ma door het publiek zelf zal wor den samengesteld. Aan dit wens concert zal worden meegewerkt door de 16-jarige sopraan Hester Bruin uit Boskoop. Zij zal samen met het mannenkoor enige beken de muziekstukken ten gehore bren gen. Ook eerdere jaren sloot het koor het seizoen af met een derge lijk concert waarvoor grote belang stelling was. Het programma bestaat uit louter verzoeknum mers en is daardoor uniek en heeft een speels, onvoorspelbaar karak ter en omvat het gehele, uitgebrei de repertoire van het mannenkoor welke bestaat uit geestelijke muziek, klassieke muziek en popu laire muziek. Ook is er de mogelijk heid om een instrumentale bijdra ge te vragen aan de organist Mar tin Mans. Voor een goed verloop zal een overzicht van het brede repertoire aan het publiek worden uitgereikt waaruit men de graag gehoorde muziek kóm kiezen. Het concert duurt tot ongeveer 21.30 waarna er nog gelegenheid is om tegen een kleine vergoeding koffie of frisdrank te nuttigen. Het zangseizoen 2000/2001 was voor de mannen van De Gouwe stem zeer druk elke maandag avond is er intensief gerepeteerd onder de enthousiaste leiding van Martin Mans, de dirigent van het mannenkoor. Vele concerten wer den gegeven in allerlei grote ker ken. Ook nu was het hoogtepunt het Passie- en Paasconcert in de tot de laatste plaats bezette Rot terdamse Doelen. Voor het nieuwe seizoen 2001/2002 is een aantrek kelijk concertprogramma opge steld. Op vrijdag 21 september viert "De Gouwestem" het 20 jarig bestaan met een groots Lustrum concert in de Waddinxveense Ont- moetingskerk waaraan zal worden meegewerkt door de Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoren van Jenni fer van den Hoek, de musicus Ben Kramer uit Boskoop zal het orgel en de vleugel bespelen. In de maand december zullen er weer een aantal kerstconcerten worden gegeven, in de Rotterdamse Lau- renskerk, de Waddinxveense Ont- moetingskerk, de Goudse St. Jans- kerk, de oude hervormde kerk van Moordrecht en de Hervormde kerk van Moerkapelle. Avonden waar nu al door velen naar wordt uitge keken. Het "Wensconcert" op maandag avond 25 juni in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Ieder is van harte welkom. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Wethouder Dijk- sterhuis nam afgelopen zaterdag het nieuwe basketbalveld in de St. Victorwijk officieel in gebruik door het nemen van een strafworp. Hij werd daarbij geassisteerd door één van de jeugdige talenten van de wijk. Na afloop vertrouwde de wethouder het publiek toe, dat hij vroeger gebasketbald had. "Maar wel vijfentwintig jaar geleden, hoor," verontschuldigde hij zich, nadat zijn eerste drie doelpogin gen vruchteloos bleken. De aanleg van het basketbalveld is een schoolvoorbeeld van goede samenwerking tussen gemeente, bewoners en woningbouwvereni ging. De bewoners hebben name lijk zelf de grondtegels gelegd, waarna de gemeente Waddinxveen de basketbalpalen ter beschikking stelde. Woonpartners Midden-Hol land heeft een financiële bijdrage geleverd om de aanleg mogelijk te maken. De opening van het basket balveld werd gecombineerd met de opschoondag in Waddinxveen- Zuid. Onder de jongere deelne mers aan de opschoonactiviteiten werden officiële wedstrijd basket ballen verloot. Waddinxveen - Meer dan honderd kleurplaten zijn er uitgedeeld tij dens de braderie door mensen van het Platform Duurzaam Waddinx veen. Vele kinderen hebben thuis hun uiterste best gedaan om deze mooi mogelijk in te kleuren. Pre cies een week na de braderie, zaterdag 16 juni, kwamen acht kin deren hun prijsje ophalen bij de kinderboerderij aan het Warnaar- plantsoen. De winnaars waren ingedeeld in twee leeftijdscategorieën, van drie tot en met vijf jaar en van zes jaar en ouder. In beide categorieën was er een winnaar met een prijs en drie kinderen die een gelukspop- petje kregen. De winnaar in de categorie tot en met vijf jaar was Rachelle Simons. De kinderen die in aanmerking kwamen voor een gelukspoppetje waren Anneloes Postma, Michelle Schouten en Anna Dijksman. Bij de kinderen vanaf zes jaar kreeg Kari Kremer de prijs voor de mooiste kleurplaat. De troostprijzen in deze categorie waren voor Fabian Timmers, Mar jolein van Es en Fenny Postma. Bij de stand van het platform Duurzaam Waddinxveen kon er ook een gokje gewaagd worden. Een fles vol met Italiaanse penne waar bij het aantal geraden moest wor den. Er werden zeer uiteenlopend gegokt. Vanaf ongeveer hondervijf- tig tot bijna vijfduizend stuks. Het zater er 978 in de fles en er waren ook vele antwoorden die daar dicht in de buurt kwamen. Mevrouw Laterveer gokte het best, zij vulde 987 in op bet formulier, het antwoord dat het dichtst bij het werkelijke aantal kwam. Zij kwam zaterdag bij de kinderboer derij haar prijs ophalen: een doos vol met biologische producten. "Waarom doet het Platform Duur zaam Waddinxveen dit eigenlijk?" Zo vroeg voorzitter Joop Commis saris alle prijswinnaars zaterdag. "Natuurlijk omdat we dat leuk vin den, maar toch ook omdat wij dan hopen dat jullie thuis nog eens zul len praten over duurzaamheid en een duurzame samenleving. Wat dat nu eigenlijk is en wat je daar zelf aan kunt doen." Aldus de heer Commissaris. Waddinxveen - Tijdens de braderie kon in de kraam van de Dierenbe scherming de naam van een grote beer geraden worden. Moest er vorig jaar nog geloot worden, dit jaar leek het er op dat de naam niet geraden zou worden. Maar gelukkig bedach ten Sanne en Mirthe Wesseling dat de beer wel eens Yoghi zou kunnen heten! Yoghi woont inmiddels bij de zusjes Wesseling. Waddinxveen - Zaterdag 9 juni, tj; dens de Open Dag van Kreater, zijn de prijzen uitgereikt van de Dikkie Dikwedstrijd. Peuters van de ver schillende peuterspeelzalen bedachten een verhaal bij een avontuur van de oranje poes Dik kie Dik, dat door een zestal plaatjes uitgebeeld werd. De volgende pen ters ontvingen uit handen van jeugdbibliothecaris Janneke Hil- horst een prentenboek over Dikkie Dik: Arne Kortlever (2) van peuter speelzaal Pino; Sabine Groenendijk (2) van peuterspeelzaal Ketelbin kie; Lilian Leijn (3) van peuterspe- lzaal Hummelhonk. Waddinxveen - Op vrijdag 22 ju® is er koppelklaverjassen in buur- centrum De Boog. De aanvangl! 20.30 uur. De zaal gaat openi on 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedra- gt ƒ10.- per koppel. Het eers kopje koffie is gratis. Iedereen i welkom in het buurtcentrum a de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Op zondag -41 zal in de Ontmoetingskerk aan Groensvoorde een zogenaam trektochtdienst plaatsvinden deze dienst, welke special gericht op de jongeren rona kerk, zal het thema reizen &Je kiezen' centraal staan. De d'enS om 13:30 uur beginnen. Voorgang in deze dienst is Cees de Jong- Boskoop - Graduatie sensatie is trefwoord in jongerencentrum Tunnel, zaterdag 23 juni. Onö muzikale begeleiding van H' alias DJ Kick, zal iedere bezoe de avond feestelijk doorbri g De avond begint om 22-u is Toegang is gratis. De Tunnel gelegen aan het Reyerskoop 4 KERKDIENSTEN - 24 juni Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur dienst Ontmoetingskerk 11.15 dienst Geref kerk 9.30 ds. P.A.C. Bongers; 13.30 uur; Trektochtdienst. Herv. kerk 9.30 ds. F. Bos, Waddinxveen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. E. Brink en 16.30 uur ds. H. ten Brinke, Bodegraven. De Rank 10.00 uur ds. H.W. v/d Brink, Den Haag. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. W.D. Oma Bunschoten, dienst in Herv. Kerk. De Stek 9.30 uur ds. W.D. Oma Bunschoten. Geref. kerk 9.30 uur J.H. Langelaar en ds.W.D. Omta, Bun schoten; 18.30 uur ds. W.D. Oma, Bunschoten. Vrijz. Prot. Gel. Gem. geen dienst. Chr. geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur P. Stolk. y gci.ci.i uc juiig"-- - weg

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12