x^'fSlb D66 wil referendum over de Passage Buitencentrum 'De Schouw' bestaat 30 jaar! Veel 'eigen werk' op laatste bandslag Fokus 3 staat in theater Diplomazwemmen Opening 't boules- huisjeu de boules V Slechte vangst HSW Nieuwbouw scouting Sint Victor bijna voltooid Hart van Holland/4 juli 2001 pagina 13 Afgelopen zaterdag verzorgde Fokus 3 een optreden in Het Isala theater, in Capelle a/d IJssel. Fokus 3 is één van de selectiegroe- pen van de jazzafdeling van jazz- dans- en turnvereniging T.O.O.S. Het optreden vond plaats in het kader van de zogeheten "theater demo". De leden werden daarvoor gese lecteerd tijdens één van de regio nale demogyjada's die jaarlijks worden gehouden. Fokus 3 liet een opmerkelijke choreografie zien, genaamd: "Dikke Pret", Verkleed als oude dames (compleet met pruik en schmink) liet men zien dat "oude mensen, zich ook jong, kunnen gedragen". Het was de eerste keer dat Fokus 3 meedeed aan dit evenement. Docent Arienne Zwijnenburg kijkt tevreden terug. Waddinxveen- In het Gouwebad De Sniep is op dinsdag 26 juni weer voor het B- diploma gezwom men. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen en Guido Linkerhof. Er waren 21 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd: Rick van Wet ten, Jason Breedijk Annali van Dijk, Mandy Vermeulen, Stephan Berends, Niels de Jong, Shannon Alblas, Casper Spruijt, Lotte Be ker, Davida Ritmeester, Christel Kronenburg, Daniëlle Kronenburg, Pieter Vis, Menno van Jarwaarde, Martijn Wetsteen, Maxime Duijn, Mattanja de Bruin, Maaike van der Toorn, Henk-Jan van der Knijff, Nelda Noorland en Edwin van der Linde. Waddinxveen - Net voor het begin van de zomervakantie is het club kampioenschap tête a tête beëin digd. In dit treffen hebben 33 spe- 'ers een halve competitie afgewerkt, waarna de volgende eindstand werd bereikt. l.E.J.Ho- gendoorn 26-172; 2.S.Tabben 25- 68; 3.A.Roos 25-164; 4.L.Roos 23- 114; 5.A.v.Ofwegen 22-114; b.H.v.Wageningen 22-111; 7.T.Wub- °en 21-97; 8.N.Schifferling 21-93; 9-W.Hendriks 20-59; lO.A.Janssen 19-53. Na maanden van noeste zelfwerk zaamheid is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Een nieuw clubgebouw is inmiddels in gebruik genomen. Vrijdag, 6 juli zal om 17.00 uur de officiële ope- nmgshandeling worden verricht eoor burgemeester Fedde Jonk- man. Aansluitend daarop zal er een sportief treffen plaatsvinden jnet wethouder Aad van Holstein. eze opening zal een internatio nal tintje hebben, door de komst an de Engelse vereniging Les etanquors uit Oldbury on Severn le met; een behoorlijke delegatie anwezig zijn. Na afloop van het iciéle gedeelte is er een onge dwongen samen zijn. !in('(u?xveen Uengelsportvereni- S£g Waddinxveen (HSW) viste de j wedstrijd voor de zomer- hii v mpetitie in de Oude Rijn 1 Koudekerk. Tien deelnemers wit, §ezamenlijk slechts 8 kilo ls, een zeer slechte vangst. Verhoef haalde met 1.940 gram Lveefe overwinning op rij. 1.730 Waddinxveen -In de commissie Ruimtelijke Ordening en Economi sche Zaken is onlangs het steden bouwkundig plan voor het cen trum van Waddinxveen aan de orde geweest. Het D66 (duo) ra dslid Wim de Wit heeft grote vra- gtekens geplaatst bij de haalbaar heid van dat plan. Met name de verkeersafwikkeling, het parkeren en het ontbreken van de Westelijke rondweg heeft hij als knelpunten aangegeven. Daarbij heeft hij geop perd om een referendum over dit grootschalige plan te houden. Bauke Zoodsma, duoraadslid voor D66 in de gemeenteraad van Wad dinxveen stelt zich op het stand punt dat de burgers meer betrok ken moeten worden bij belangrijke besluiten in hun dorp. Dit kan vol gens D66 door middel van het instellen van een referendum. Ook de financiële haalbaarheid van de Multifunctionele accommodatie (MFA), dat wil zeggen een accom modatie waar met name welzijnin- stellingen huisvesting zullen vin den, is voor de fractie van D66 nog te onzeker om daar nu een beslis sing over te nemen. Zoodsma vindt dat de burgers zelf beslissen moeten kunnen beslissen of er een MFA moet komen en zo ja, welke organisaties in het MFA moeten komen. D66 afdeling Waddinxveen heeft in het voorjaar van 2000 een initiatief voorstel ingediend voor een refe rendum. Voordat de gemeenteraad een beslissing heeft genomen, wordt op initiatief van burgers een stelling voorgelegd met een advi serend karakter. D66 ziet vele vo- rdelen in een preevntief referen dum. Op deze manier kunnen burgers zelf het initiatief nemen voor een referendum zodat zij wer kelijk kunnen participeren. Als de burgers een directe stem hebben zullen zij in de ogen van D66 meer oog krijgen voor het feit dat ze samen de maatschapij opbouwen. Bovendien dien denkt D66 dat het beleid beter wordt doordat door de invoering van het referendum veel beter gebruik wordt gemaakt van de grote vak kennis die in de organisatie van de "civil society" voorhanden is. Het referendum voorstel is in mei 2000 in de raadscommissie Alge mene en Bestuurlijke Zaken behan deld. Daar is besloten het voorstel te betrekken bij de invulling van het rapport Elzinga en mee te nemen in de op te richten werk groep Lokale Bestuurlijke Ver nieuwing. Volgens D66 lid van die werkgroep Bauke Zoodsma moet het referendum er komen omdat de gemeente er voor de burgers is en niet andersom. Het huidige Passage- en centrum plan kan een onderwerp zijn voor een referendum waarin de burgers van Waddinxveen zich kunnen uit spreken. Het nieuwe Passage plan is een zo groots opgezet plan met vele consequenties voor zowel burgers en middenstand als ver keerstechnische aspecten. D66 stelt zich op het standpunt dat, met name als de twee inspraak avonden worden meege nomen, het College van Burgeme- ster en Wethouders van Waddinx veen zich kan afvragen of er genoeg draagvlak is voor het hui dige Passage- en centrumplan. Door middel van een referendum kan de gemeente samen met haar inwoners dat draagvlak krijgen. Door de aanwezigen op de eerder genoemde inspraak avonden werd zelfs gevraagd om een referendum. Hieruit blijkt dat er in Waddinx veen behoefte is aan een referen dum. KERKDIENSTEN-8 juli Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag 10 juli; 19.00 uur Eucharistie viering. Ontmoetingskerk Zaterdag 7 juli; 19.00 uur Eucharistieviering. Zondag; geen viering. Geref. Kerk 9.30 uur ds. RA.C. Bon- gers, jeugddienst. Herv. kerk 9.30 ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries, Alphen a/d Rijn. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. G.J. van de Ende, Leider dorp. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. R Baane, Alphen a/d Rijn, dienst in Geref. Kerk De Stek 9.30 uur ds. D.H. Elderman, Oudewater. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Langelaar en ds. D.H. Elderman, Oudewater; 18.30 uur ds. M. Lorier, Hazerswoude. Vrijz. Prot Gel. Gem. geen dienst. Chr. geref. kerk 9.30 eri 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur D.Wijker. Christengemeente "Bethel" Gaby Hetyey Boskoop - Afgelopen weekend vierde het buitencentrum 'De Schouw' haar dertigjarig bestaan. Op dit Buitencentrum staan twee scoutinggroepen actief, de St. Zita- en de St. Jan de Dopergroep. Beide groepen hebben ieder zo'n driehonderd leden in de leeftijd tussen zes en achttien jaar, die zich wekelijks op het twee hecta re grote terrein vermaken. De scouts zijn naar leeftijd ingedeeld in verschillende groepen, zoals de bevers, kabouters, welpen, gidsen en verkenners. Veel leden van één van de twee scouting groepen zijn daarnaast vaak met muziek bezig, bijvoorbeeld via de eigen drumband, 'scoutingband De Schouw'. Ter gelegenheid van het jubileum was een groots feestweekend georganiseerd, wat geheel in het teken stond, van muziek. In totaal namen ongeveer vijfhonderdvijf tig leden deel aan de festiviteiten van het jubileumweekend. Mega Record Markt De jubileumcommissie had een groot scala aan activiteiten bedacht. Naast de wat traditione le evenementen als een zeskamp, een kampvuur en een disco was een 'Mega Record Markt' op touw gezet. Iedere leeftijdsgroep van St. Zita en St. Jan de Doper kreeg een eigen muziekthema voor het weekend mee en een muziekstuk wat ingestudeerd moest worden. Daarnaast kregen ze de opdracht een record te vestigen. Wat voor record dat was, kon door elke groep individueel worden inge vuld. Tijdens de eerste dag van het jubileumweekend werden alle groepen uitgedaagd de records van elkaar te verbeteren. In totaal werden vijfentwintig verschillen de records gevestigd, variërend van knakworstvangen, eierdooi ers doorgeven of pinda's spugen tot linedancing, wie het snelste de uitgang in een doolhof kon vin den of het hardst kon jodelen. Alle groepen hadden zich ver kleed in de stijl van 'hun muziek thema'. Aan het einde van het weekend werd het ingestudeerde muziek stuk met alle leden tegelijk ten gehore gebracht. Na afloop keken de organisatoren terug op_een geslaagd weekend. werd A. van Leeuwen met vo |rani en de derde plaats was Met keizer met 1.490 gram. is h n°® twee wedstrijden te gaan Loef Stjanl.aan 4e kop: 1. J. Ver- 5.190 7-770 120 gram, 2. E. Keizer Stam, 3. M. van Leeuwen gram. Boskoop- Zaterdag 7 juli wordt voor de 6e en laatste maal "Band slag" georganiseerd de finale avond wordt gehouden op 6 oktober). Volgend jaar krijgt Bandslag zeker een vervolg. Tevens wordt op 7 juli het Tunnel-seizoen afgesloten om in september verder te gaan. 10 Bands hebben inmiddels het Tun nelpodium beklommen en hun klanken de zaal ingeslingerd. Op 7 juli treden twee bands op die ieder op hun gebied voor een per fecte ambiance willen zorgen. De eerste band is Teecake, waarin ondermeer twee Boskopers spe len. Teecake bestaat 5 jaar. In een wisselende bezetting wordt met 5 of 6 mensen opgetreden. Teecake staat garant voor zwoele, doch ste vige bleus met Zydeco en Cajun invloeden. Ze brengen naast eigen werk een verassende vertaling van nummers van o.a. Muddy Waters, John Lee Hooker, Koko Taylor en Clifton Chenier. Als tweede band betreedt de Hazerswoudse 4-mansformatie Bash de tunnelplanken. Bash speelt uitsluitend eigen werk en treedt regelmatig op. Maart 2000 werd de CD "Riviera Abuse" opge nomen. De muziekstijl is te omschrijven als stevige gitaar rock. De organisatie van Bandslag, is ingenomen met de deelname van beide gerenommeerde bands en de jury zal een zware dobber krijgen deze giganten op waarde te schatten. De Tunnel is te vinden in het Reijerskoop nabij de hef- brug De deuren gaan om 22.00 open en de entree bedraagt ƒ5,- voor leden en ƒ2,50 voor leden. Waddinxveen - In januari 2001 is aan de Jan Willem Frisoweg, op de plaats van het oude clubhuis, begonnen met de bouw van een nieuw scoutingonderkomen voor scouting Sint Victor. Op nationale scoutingdag eind maart werd de eerste steen gelegd door wethou der Van Holsteijn samen met het jongste lid Evelien Berkhoff. Tevens werd toen de vlag gehesen omdat het hoogste punt bereikt was. Inmiddels staat er een prachtig, deels stenen gebouw dat aan alle moderne eisen voldoet. Afgelopen vrijdag 29 juni is het gebouw opge leverd. Nu komt het aan op de zelf werkzaamheid van kader, leden en ouders. Hiertoe is destijds besloten om de kosten te drukken. Op dit moment wordt er door hen hard gewerkt om het verfwerk, de vloe ren en de bestrating op tijd af te krijgen. De komende maanden zul len ook de verschillende vertrekken verder worden ingericht. De feestelijke opening zal worden verricht door burgemeester Jonk man en zal plaatsvinden op zater dag 22 september. Voor de leden zitten de opkomsten voor dit seizoen er bijna op. Zij zul len vanaf september van het nieu we clubhuis gebruik gaan maken. Voordat het zover is, gaan alle spel- takken eerst nog op zomerkamp.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13