Druk bezet Zomerschaaktoernooi Sponsorloop Kerngroep brengt ruim 15.000 gulden op Wethouder ten Hagen reikt prijzen kleurwedstrijd uit Wie zijri er iri dit land nu eigenlijk gek geworden? Skihut-Party groot succes Wereld Natuur Fonds en Efteling werken samen aan nieuwe attractie Kinder- en tiener koor "De Zangvogels" DIEREtf**" NIET .o'* OPPAKKEN w; DE DIERENBESCHERMING!! ■TO BSE en mond- en klauwzeer in Europa. Dieren worden door gedraaid als rotte tomaten. Steun onze campagne tegen het vernietigen van miljoenen dieren! Steun onze emailactie! www.dierenbescherming.nl pagina 14 Hart van Holland/4 juli 2001 Waddinxveen - De Skihut-Party van 29 juni in "De Paddestoel" was een groot succes. Zo'n 150 kinderen kwamen op deze laatste disco van het seizoen af. De Paddestoel was omgebouwd tot een echt winters landschap met veel sneeuw. De party-gangers maakten er met de DJ een groot feest van en ondanks de hitte (25 graden bui ten, binnen nog iets waymer) werd er volop gedanst. De bezoekers hadden zich niets aangetrokken van het thema van het feest en waren, op een na, gewoon zomers gekleed gekomen. De ene bezoeker die zijn winterjas aan had, kreeg daarom een CD als prijs mee naar huis. Door de voorverkoop die de dins dag voor de disco gehouden werd, kon iedereen snel het gebouw in. Er was geen gedrang voor de deur en iedereen wist zeker dat ze de disco konden bezoeken. De Padde stoel overweegt dan ook om in het vervolg de kaartjes van de jeugd- disco alleen via de voorverkoop te verkopen. Waddinxveen - Op donderdag 28 juni werden ronde 3 en 4 afgewerkt van het 11e Zomerschaaktoernooi. Van de inmiddels 62 ingeschreven spelers waren er maar liefst 50 aanwezig om deze avond strijd te leveren achter de borden. Derhal ve 25 partijen in de 3e ronde waar bij er nog niet echt sprake was van een strijd om de top, daar dit in het beginstadium van het toernooi per ronde kan wijzigen. Wel is te zien dat de mogelijke kanshebbers zich een redelijke uitgangspositie hebben verworven. Dit geldt niet voor de kampioen van 2000, Wil- bert Mourits, die vorige week een valse start had. Acht deelnemers waren er in de voorgaande ronden in geslaagd om de maximale winst te behalen. Dui delijk was dat deze schakers het in ronde 3 tegen elkaar mochten gaan opnemen. Dit leidde tot een aantal leuke con frontaties: Jansen trad met de witte stukken aan tegen Van Ommeren, die later toegaf dat het geluk hem had toegelachen in deze partij. Omdat geluk wel dege lijk een bepalende factor kan zijn won Van Ommeren. Kevin Bakker wist zijn ongeslagen status te behouden door te winnen van Nico Dannis. Wim van Os nam revanche Op Hans van Wouden berg, Na het dubieuze verlies in de interne competitie van WSV, trok Van Os nu aan het langste eind. Ook succes voor Kees Asscheman, die zijn goede start opnieuw gestalte gaf met een overwinning op Hans Ranft. In de subtop goede resultaten voor: Peter v/d Belt tegen Jeroen Frijling, Hans van Offeren tegen Henk Stam, Wouter Hennink tegen Wilbert Mourits, Jan Evengroen tegen Peter de Louw en Mark v Putten tegen Wim v/d Hoek. De 2 krakers tussen Wil lemen en Van Geffen, en tussen V/d Laar en Wim Hennink eindig den beide in een puntendeling. Erik en Arjan Hennink gaven elkaar in een broederstrijd niets kado, en ook daar werd het punt gedeeld. In ronde 4 aan de top de partij tus sen Bakker en Van Os: Van Os won op ervaring. Het 2e ongeslagen koppel, Van Ommeren en Assche man, vocht voor de verlenging van de ongeslagen status. Deze strijd werd in het voordeel van Van Ommeren beslist. Opnieuw een prima resultaat voor Peter v/d Belt. Na zijn winst op Hans van Offeren neemt hij de 3e positie in op de ranglijst. Van Gef fen had geen moeite met Van Nieu- kerke en Wouter Hennink riep Wim Mulder tot de orde. Verrassend deze ronde de nederlaag die Leon Willemen moest incasseren. Blijk baar had hij de aanvalskracht van Nico Dannis onderschat. Een goede avond verder voor V Putten, Evengroen, Snel, H. de Roodt en Ronald Dannis Zij pakten de maximale winst op deze 2e speelavond. Ronde 5 en 6 staan voor donder dag 5 juli op het programma en bij aanwezigheid van de twee lijstaan voerders zullen zij tegen elkaar mogen aantreden. Iedereen is wel kom in Het Zuidhonk vanaf 20.00 uur. Door Karin Jongkind Boskoop - Afgelopen zaterdag hield Kinderboerderij 'Contact- weide' haar jaarlijkse open dag. Dit jaar zat er een extra feestelijk tintje aan de dag. De kinderboer derij is namelijk drie maanden gesloten geweest door de Mond en Klauwzeercrisis in ons land. Hoewel het erg jammer was dat de kinderen een tijdje niet op 'hun boerderij' terecht konden, is die tijd wel goed besteed. Een enthousiaste groep van vaste vrijwilligers heeft onder leiding van beheerder Bart Doornekamp het terrein op en rond de kinder boerderij grondig aangepakt. Het straatwerk is vernieuwd, de hekken zijn geverfd, er is een stuk stal bijgebouwd en het machine park is aangepast. Wethouder Ivo ten Hagen, die bij de open dag aanwezig was om de prijzen van de jaarlijkse kleurwedstrijd uit te delen, sprak zijn waardering uit over het vele werk dat is verricht. Namens de gemeente deed hij de toezegging, dat binnenkort een fontein in de vijver naast de kin derboerderij geplaatst zal wor den. De vrijwilligers hebben ervoor gezorgd dat de beschoei- ng rondom deze vijver er weer piekfijn uit ziet. Kleurwedstrijd De open dag trok ongeveer twe- honderd bezoekers, waarvan ruim honderd kinderen. Er was een vossenjacht georganiseerd, de kinderen konden knutselen en geschminkt worden én er was een quiz over de boerderij. Één van de hoogtepunten was het optre den van de 'Wild Eagle Linedan- cers', een linedancegroep uit Waddinxveen. De open dag werd afgesloten met de bekendmaking en de uitreiking van de prijzen van de kleurwed strijd. In de categorie tot en met drie jaar was Tijmen Boot (3) de gelukkige winnaar van een strand- speelset; Bij de kinderen van vier tot zes jaar won Evan Perfors (6) een knutselpakket en in de cate gorie zeven tot tien, had Rosanna de Langen (10) het mooiste gekleurd volgens de jury. Zij kreeg een Digimon-rugzak. Het Wereld Natuur Fonds werkt samen met de Efteling aan een attractie die in 2002 geopend zal worden in het Kaatsheuvelse attractiepark. Het is voor het eerst dat een natuurbeschermingsorga nisatie op een dergelijke manier in contact wil komen met het publiek en het op een aansprekende manier gaat informeren over het belang van wereldwijde natuurbe scherming. Het Wereld Natuur Fonds slaat met deze samenwèrking een nieu we weg in als het gaat om contac ten met het publiek. Directeur Hans Voortman: "Wij willen ons werk en activiteiten dicht bij de Nederlandse bevolking brengen door ze een unieke ervaring te bie den. De Efteling is met haar drie miljoen bezoekers per jaar bij uit stek de plek vom dat contact te leggen, om mensen op een verras sende, vernieuwende en interac tieve manier kennis te laten maken met wereldwijde natuurbe scherming". Ook de Efteling is bijzonder ver heugd met de nieuwe partner. Directievoorzitter Ronald van der Zijl: "Niet alleen hebben we er straks een aansprekende attractie bij, we doen dat ook nog eens met een partij die past bij onze uitstra ling. Wij zijn in eerste instantie een park en hebben natuur sinds de oprichting hoog in ons vaandel staan". Naast deze attractie opent de Efteling in haar 50ste jubileum jaar ook een theater met 1.200 zit plaatsen. De attractie is voor alle leeftijden en zal de werktitel Pan- daDroom krijgen. Het gebouw krijgt een zo natuurlijk mogelijke uitstraling, waarbij optimaal gebruik gemaakt zal worden van het bestaande groen. In Panda- Droom zullen bezoekers op een verrassende wijze rondgeleid wor den door verschillende natuurge bieden op aarde. Waddinxveen - Het kinder- en tie nerkoor "De Zangvogels heeft de afgelopen tijd hard gestudeerd, onder leiding van Martien van der Zwan voor de zangavond die gehouden zal worden op vrijdag avond 13 juli in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan. We hebben namelijk binnenkort een zangavond. Het thema van deze avond is 'Natuurlijk zingen'. De aanvang is om 19.30 uur. Ieder een is welkom. Waddinxveen - De sponsorloop die de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen op 9 juni heeft gehouden heeft ruim 15.000 gulden opgebracht. Als onderdeel van het Kleurrijk Festival dat op die dag in en rond de Ontmoetingskerk plaatsvond, hebben zo'n tweehonderdzeventig kinderen van twaalf Waddinxveen- se basisscholen dit fraaie bedrag bij elkaar gelopen. Op dit moment is een bedrag van fl 15.300 binnen, maar de organisatie verwacht dat dit met nog wat nagekomen bij dragen zal oplopen tot vijftienen- eenhalf duizend gulden. De opbrengst is bestemd voor klei ne schooltjes in de provincie Tigray in het noorden van Ethiop ië. Voor vijftienhonderd gulden kan een schooltje een jaar lang draaien. Deze schooltjes worden opgericht door de Ethiopische hulporganisatie REST die samen met de plaatselijke bevolking bekijkt hoe de levensomstandighe den kunnen worden verbeterd. Omdat de afstand tot de bestaan de, door de overheid bekostigde scholen vaak te groot is, worden kleine een- of tweeklassige school tjes gebouwd. Dit gebeurt door de mensen zelf met ter plaatse aan wezige materialen. Ook het onder wijs wordt verzorgd door een van de dorpelingen die daarvoor een korte opleiding krijgt. De Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen steunt de organisatie REST al sinds bijna vier jaar. Als dank voor hun deelname ont vangen de basisscholen een boek voor de schoolbibliotheek. Het is "Ontdekking aan de Awash" van de Vlaamse schrijfster Lieve Hoet. Het is een verhaal dat gaat over een expeditie die op zoek is naar overblijfselen van de eerste men" sen die heel lang geleden in Ethi opië leefden.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 14