Rowah Goede resultaten bij onderlinge wedstrijden recreatiegym TOOS Tienjarig jubileum handbalvereniging Open Peugeot Jeugdtoernooi 2001 T.O.O.S. sluit af met Sjakie en Sjokoladefabriek Neem altijd minimaal 200 ASA films Laat batterijen doormeten en neem reserve mee Maak uw camera stof- en zandvrij met een mini luchtbus Zorg dat de flitser aan staat, wanneer u bij tegenlicht een onderwerp wilt fotograferen, dat binnen een bereik van circa 5 meter is Als het onderwerp zich meer dan 5 meter van de camera bevindt, schakel dan altijd de flitser uit. De camera meet vanzelf de goede belichting Laat uw foto's eens op het formaat 13x18 cm afdrukken Koop eens een onderwaterweggooicamera. U zult ver baast zijn over de resultaten Zorg voor een goed tasje om uw camera te beschermen tegen strandzand en water Zorg dat uw camera verzekerd is en schrijf type- en serie nummer op (de verzekering betaalt dan sneller bij stal of verlies) 10. Zorg dat u uw aankoopbon (of kopie) kunt tonen bij douane. (Dit vooral bij de duurdere camera's). 8. 9. Zevenhuizen - Van 20 tot en met 26 augustus zal het Open Peugeot Jeugdtoernooi voor uitsluitend single partijen van Tennisclub Zevenhuizen worden gehouden. Gespeeld zal worden voor zowel jongens als meisjes in de leeftijds klassen tot en met 10-, 12-, 14- en 17 jaar. Alle deelnemers spelen door het poulesysteem in de voor ronde minimaal twee wedstrijden. Elke speeldag vangt aan om 10.00 uur 's morgens. De laatste partijen zijn om ongeveer 19.00 uur afge lopen. Inschrijven kan tot 1 augustus door een kaart in te vullen die op elk tennispark te vinden is. Inschrijven via de site van de vere niging www.tennisclub-zevenhui- zen.nl kan ook. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen weekend vierde handbalvereniging Rowah haar tienjarig bestaan. Voor het feest hadden de handballers ander halve dag uitgetrokken. Op de zaterdag werd op het eigen hand- balveld aan de Sniepweg een bij zondere handbalwedstrijd gespe ld tussen de bestuursleden van de jubelerende vereniging en gemeen teraadsleden. Tevens werd op zaterdag de nieuwe hoofdsponsor bekend gemaakt. De gehele zondag speelden meer dan honderd leden en familieleden een ludiek handbal- toernooi. Het feest werd afgesloten met een grote barbecue. Tijdens deze feestelijke afsluiting werd door wethouder Van Holsteijn aan voorzitter Kees Hoffmans de gemeentelijke oorkonde uitgereikt. Hoffmans is vanaf de oprichting van Rowah bestuurslid, maar grijpt het jubileum aan om zijn bestuur staken te beëindigen. Historie Handbalvereniging Rowah is één van de jongste sportverenigingen in Waddinxveen. Op 1 januari 1991 is het opgericht door een aantal enthousiaste handballers, die in het Gouwedorp hun favoriete tak van sport niet konden beoefenen. Na vier jaar bleek de handbalclub levensvatbaar en werd een buiten- veld aangelegd aan de Sniepweg. Hierdoor groeide de club door naar een ledenaantal van circa honderd. Inmiddels is de vereniging al lange tijd druk in de weer om naast het veld ook een eigen accommodatie te verkrijgen. Zonder eigen onder komen is volgens het bestuur van Rowah geen verdere groei mogelijk. De feestelijke wedstrijd tussen de gemeenteraadleden en de bestuur sleden werd voorafgegaan door een jeugdwedstrijd en een korte speach van voorzitter Kees Hoffmans. Da rin blikte hij vooral vooruit naar de toekomst. De jeugdleden, de nieu we hoofdsponsor (bakkerij van Hees uit Moordrecht), maar ook de gemeenteraad spelen daarbij een belangrijke rol. Immers, de gemeen teraadsleden kunnen een grote steun zijn bij het verkrijgen van de eigen accommodatie. Handballende gemeenteraadsleden De wedstrijd tussen de gemeente raadsleden en het Rowah-bestuur werd een spannende wedstrijd. De vele toeschouwers zagen een enthousiast spelend gemeentete am, dat zeker gelijkwaardig was aan de bestuursleden van Rowah. Het gemeenteteam bestond uit Wout Neutel (CDA), Teus Twigt (PvdA), Edwin Korevaar (PCW), Rob van Hoek (PvdA), Marjan Stof fers (PvdA), Wilma Romeijn (amb tenaar WER)en John Speelman (ambtenaar publiekzaken). Het team was aangevuld met twee Rowah-speelster Sandra Boevé en Petra van Velzen. Wethouder Maria Wientjens, die beschikte over enige handbalervaring, verzorgde de coa ching van het gemeenteteam. De wedstrijd eindigde in 9-9. Voorzitter onderscheiden Op de tweede jubileumdag werd voorzitter Hoffmans verrast niet een gemeentelijke oorkonde. Kees Hoffmans was van 1991 tot 1™' secretaris en penningmeester van Rowah en vanaf '95 voorzitter Naast het onderhouden van c0"]!3/ ten met het Nederlands HandM- verbond en de gemeente, was Kees Hoffmans ook een vraagbaak en 'klusjesman' binnen de verenig®.-- Zonder zijn inspanningen w Rowah zeker niet de veren'^ geworden, die het nu is. Hij zal voorzittershamer overdragen a Jaco Goedhart. 6. pagina 22 Hart van Holland/4 juli 2001 Waddinxveen - Zoals bij veel vere nigingen loopt ook bij T.O.O.S. het sportieve seizoen ten einde. Dit jaar is er gezorgd voor een leuke afsluiter, op woensdag 11 en vrij dag 13 juli worden er kinderdans- dagen georganiseerd. Deze heb ben als thema: Sjakie en de sjokoladefabriek naar het bekende verhaal van Roald Dahl. Alle kindergroepen (3 t/m 8 en jeugdselectie) worden onderver deeld in groepen. Tijdens de voorstelling laten zij verschillende choreografien zien als illustratie bij het verhaal wat zal worden verteld door de jazzlei- ding. De voorstelling van woensdag 11 juli zal om 17.30 beginnen en de voorstelling van vrijdag 13 juli om 19.00. Beide voorstellingen zijn gratis en voor iedereen toeganke lijk. Waddinxveen - In het weekeinde van 29 en 30 juni zijn de onderlin ge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense Jazzdans- en Turnvereniging TOOS. Ruim 100 recreatie jongens, meisjes, dames en heren heb-ben in hun wedstrij den laten zien wat ze het afge lopen jaar hebben geleerd. Op vrijdagmiddag begonnen het met de jongens. In een redelijk bezochte gymnastiek-zaal, stre den de turners in de leeftijd tot 12 jaar in een vlotte wedstrijd voor de eerste prijzen. De jongens moesten hun wed strijd turnen op de toestellen; trampoline, plank, lange mat en ringen. Bij de jongens vielen de le plaat sen als volgt; 1995 Danny Kaan 33,2 p.; 1994 Robin de Jong 33,60 p.; 1993 Tjalling Bos 30,20 p.; 1992 Rens Cornelisse 32,60 p.; 1991 Ronald Kok 35,70 p.; 1990 C-Roy Nimako 33,90 p.; 1989 Raynor v.d. Water 34,80 punten. Aansluitend werd vrijdagavond de wedstrijd gehouden voor de aspirant dames, dames en heren. Zij moesten hun wedstrijd turnen op de toestellen; lange mat, tram- poli-ne, ring zwaaien, brug en brug ongelijk. De wedstrijd bij de aspirant dames werd gewonnen door Eline Schinkelshoek met 34,70 punten. Bij de dames werd Do Witteman met 35,10 punten verdiend le. Als laatste kwamen vrijdagavond de heren in actie, deze yedstrijd werd gewonnen door Sergio Smit met 34,10 punten. Zaterdag was het de beurt aan alle meisjes tot 12 jaar binnen de vereniging. In de eerste wedstrijd begonnen de meisjes van groep 3/4. Zij turn den op de toestellen ringen zwaai en, trampoline, lange mat en plank. In een druk bezochte wed strijd lieten de meisjes zien dat ze in het afgelopen jaar veel geleerd hebben. Bij deze meisjes vielen de le pla- tsen als volgt; 1994 Iris Bijkerk 37,70 p.; 1993 Patricia Vergeer 37,70 p.; 1992 Maria van Nieuwaal 36,60 punten. Na een korte pauze en een demonstratie van de keurgroep dames was het tijd voor de wed strijden van de meisjes van groep 5/6, de meisjes turnden op dezelf de toestellen; ringen zwaaien, trampoline, lange mat en plank. In een vlotte wedstrijd vielen de le plaatsen als volgt; 1992 Eva Schinkelshoek 36,60 p.; 1991 Chri stel v.d. Hoek 36,40 p.; 1990 Sana- na Nahafahik 35,40 punten. De laatste wedstrijd was voor de meisjes van groep 7/8, deze meis jes turnden ook op eerder genoemde toestellen. Hier vielen de le plaatsen als volgt; 1990 Mariksa de Vries 34,80 p.; 1989 Stephanie de Raadt 35,40 p.; 1988 Maaike Hamoen 36,40 punten. Behalve de prijzen die er per cate gorie te verdienen waren, waren er ook nog twee wisselbekers te verdienen, namelijk de Jeugdbe- ker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turn ster/turner van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Bij de turnsters en turners tot 13 jaar werd de Jeugdbeker door Iris Bijkerk en Patricia Vergeer gewon nen, beide hadden zij 37,70 pun ten gehaald. Zij zullen de beker een jaar lang moeten delen. Bij de turnsters en turners ouder als 13 jaar is de Jacobeker gewonnen door Do Witteman met 35,10 punten. De Jazzdans- en Turnverenging TOOS kan terug kijken op geslaag de wedstrijden voor de recreatie- gymnastiek. 1. 2. 3. 4. 10 VAKANTIE FOTOTIPS

Hart van Holland | 2001 | | pagina 22