doe gratis mee aan de tour de france-poule FILM REIZEN FILM www.rabobank.nl RENTEVERLAGING "FED" nieuws ZOEKT: FINANCIERING IN EURO'S: DE GEVOLGEN OP EEN RIJTJE Weeknieuws De Virtuele Rabobank internetsites Zevenhuizen-Moerkapelle AGENDA KOM EN WAAN JE IN MEXICO! €URO-AGENDA Openingstijden: E-mail ad maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 rabo37 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 67 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 pagina 2 Hart van Holland/4 juli 2001 L voor u. van en door uw bank - DE RABOBANK ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE ANTWOORDCOUPON Rabobank achtste op lijst favoriete werkgevers hoger opgeleiden De Rabobank neemt de achtste posi tie in op de lijst van favoriete werkge vers van hoger opgeleiden met maxi maal zes jaar werkervaring. Dat blijkt uit het Corporate Image Hoger Opge leiden 2001 van VNU, uitgever van Intermediair. Vorig jaar stond de Rabobank Groep op plaats elf. Rabobank Toursite 2 juli de lucht in De Rabobank Toursite 2001 (www.rabobank.nl/wielrennen) gaat maandag 2 juli tijdens de perspresen tatie van de Rabobank Tourploeg de lucht in. De site volgt de verrichtingen van de Rabobank-renners tijdens de Tour de France op de voet. Voor wie lerliefhebbers is er elke dag veel nieuws en ook interactie mogelijk met de Rabobankrenners, zoals chat- ten en SMS-berichten ontvangen van de Rabobankploeg. Internetsparen bij de Rabobank groot succes De Rabobank sloot sinds de introduc tie in oktober 2000 ruim 250.000 nieuwe internetspaarrekeningen af. Het zijn vooral jongeren tot 35 jaar die zorgen voor een sterke stijging: van deze vorm van sparen. Sparen via J internet is momenteel ook de popu lairste manier van sparen. Inmiddels is j bij de Rabobank bijna 9 procent van J het totale spaartegoed (ruim 100 mil jard euro) via internet ingelegd. 7 juli is het weer zover. Dan begint de Tour de France 2001, ditmaal in Duinkerken. Drie weken en duizenden kilometers later snellen de overgebleven renners naar de finish over de Champs-Elysees. Natuurlijk is de Rabobankploeg van de partij. Wat is uw favoriete wielerploeg, wie wordt bergkoning en wie trekt de gele trui aan U mag het zeggen in de enige offici eel erkende Tour de France-poule van de Toto en Sportdreams, in samenwerking met de Rabobank. Vorig jaar schreven ruim 20.000 deelnemers zich in voor deze poule. Wat moet u doen Stel uit de twintig deelnemende ploegen een eigen wielerploeg samen van vijf tien renners. Tijdens de Tour bepa len de resultaten van deze renners dagelijks uw punten. U maakt kans op verschillende mooie (dagprij zen. Het Tourspel kent vier klasse menten. Er worden prijzen uitge reikt voor het etappeklassement, voor de drager van de gele trui (algemeen klassement), voor de bolletjestrui (bergklassement) en de groene trui (puntenklasse ment). leder klassement heeft een eigen prijswinnaar. Dus kijk op www.poule.nl en doe mee aan het Tourspel. Meer informatie over de Rabobank-wielerploeg vindt u op: www.rabobank.nl/wielrennen. V La sinds eind mei weer een dalende tendens. Binnenkort worden boven dien de effecten van de belastingver laging merkbaar. Meevallend consu mentenvertrouwen was blijkbaar vol doende om de Fed te weerhouden van een half procent renteverlaging. Ook met de vertragende groei in het buitenland rechtvaardigde de Fed haar rentestap. Het is inderdaad te hopen dat uit het buitenland con structievere signalen komen dan bij voorbeeld de constatering van Dui- senberg dat euroland op dit moment niet in recessie is. Met de onverwacht snelle daling van de Duitse inflatie in juni, het zwakke ifo-cijfer en het zwak ke producentenvertrouwen in Frank rijk staat de ECB niets in de weg om op 5 juli de rente te verlagen. Om de markt te verrassen kan zij uiteraard twee Weken wachten, hoewel het onduidelijk is wat de toegevoegde waarde van dat verrassen is. Dat zowel de omvang als het tempo van renteverlaging afneemt, wijst erop dat de bodem van de rentecyclus in zicht is. Dit lijkt moeilijk voorstel baar in een omgeving waarin het nog steeds winstwaarschuwingen regent. Maar net als de obligatiemarkt, die geen renteverlaging meer inprijst, nei gen wij naar optimisme. Een uitbode- ming van de Amerikaanse conjunc tuur is uiteraard goed nieuws voor de aandelenmarkt. Vanaf 1 juli 2001 verstrekt de Rabo bank haar financieringen in euro's. Om onduidelijkheden en verwarring hierbij te voorkomen zetten wij de gevolgen kort voor u op een rijtje. Contracten die vanaf 1 juli worden afgesloten zijn eurocontracten, met eurovoorwaarden. Dit betekent dat offertes aan u ook in euro's worden aan geboden. Er is echter wel een verschil tussen de administratie van kredieten en die van leningen. Leningen worden volledig in euro's geadministreerd. De lening wordt in euro's verstrekt en de rente en aflossing wordt ook in euro's betaald. Kredieten worden daarentegen tot 1 januari 2002 nog in guldens geopend en geadmi- nistreerd.Tot deze datum betaalt u dus ook de eventuele rente over deze reke ningen nog gewoon in guldens. Bij het afsluiten van een nieuw krediet zal er alvast rekening gehouden wor den met de omrekening naar euro's. Om ervoor te zorgen dat er straks ronde eurobedragen ontstaan, worden de limieten vastgesteld in euro's en daarna omgerekend naar -guldens. Hierdoor kunnen dus gebroken bedragen in gul dens voorkomen. Vanaf 1 januari 2002 worden nieuwe rekeningen in euro's geopend. De bestaande guldensrekeningen en de bijbehorende kredieten worden dan automatisch omgezet in euro's. Heeft u nog vragen, neem dan gerust contact met ons op. Telefoon (0180) 63 73 66. Voor de zesde keer dit jaar verlaag de de Amerikaanse centrale bank, de Fed, de rente. De dosis is alleen deze keer lager dan de inmiddels gebruikelijke vijftig basispunten. Ook ontbrak in de verklaring van de Fed de inmiddels gebruikelijke toe speling op de mogelijkheid de rente tussentijds te verlagen. Voor 21 augustus hoeft dus nergens op gerekend te worden. Daarmee zendt de centrale bank een dubbel zinnig signaal uit. Viel de omvang van de renteverlaging ons wat tegen, het beleid van de Fed kan dit jaar niet anders dan agressief genoemd worden. In zes maanden tijd is de korte rente met 275 basispunten verlaagd tot het niveau van 3.75%. De meningen over de omvang van de renteverlaging van de Fed waren ver deeld. Enerzijds vielen de cijfers over de industriële productie en de bezet tingsgraad onlangs tegen. Anderzijds steeg het consumentenvertrouwen tegen de verwachting in. De stabilisa tie van het consumentenvertrouwen op een betrekkelijk hoog niveau is illustratief voor de succesvolle strate gie van de Fed die erop is gericht een recessie in de Verenigde Staten te voorkomen door agressieve rentever lagingen. Consumentenbestedingen maken tweederde uit van het BBP. De houding van de consument is dus cru ciaal. Verliezen op de beurs worden nu goedgemaakt door meevallers op de huizenmarkt. De lange rente vertoont Het team Cliënten Advies bestaat in totaal uit 18 medewerk(st)ers, waar van er 6 Cliëntadviseur zijn. Hiervoor hebben wij een innovatief concept ontwikkeld, dat bestaat uit een rustig Grand-café,een snelle geldwinkel, een ultramoderne Conference-Room en een werelds Reisbureau.Tevens werkje als Cliëntadviseur afwisselend op ons kantoor in Moerkapelle. Functieomschrijving Als Cliëntadviseur help je onze klanten zoals je zelf ook graag geholpen wilt worden: prettig, deskundig en efficiënt. Of het nu gaat om betalen, sparen, lenen of verzekerende vindt op elke vraag het juiste financiële antwoordje legt snel contacten, je luistert goed en je verplaatst je in de situatie van de klant.Tevens neem je zelf het initiatief bij het organiseren van acties naar de klant. Functie eisen Je bent enthousiast om in een gezellig team te werken. En wilt graag bij ons aan de slag Salarisindicatie Afhankelijk van opleiding en ervaring zal je in functiegroep 4 of 5 van de Rabobank CAO worden ingedeeld. Inlichtingen Stuur je sollicitatiebrief voorzien van CV naar Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle, t.a.v. de directie, Postbus 5 2760 AA ZEVENHUIZEN. Voor inlichtingen kun je contact opnemen met Jan Heijdra, Commercieel Manager Cliënten Advies.Tel 0180 - 637375 mmmm. Op woensdagavond 11 juli organiseren Oad Reizen en uw Rabobank Reisbureau een specia le filmavond. Wij zullen u aan het begin van de zomervakantie verrassen met een gezellige Mexicaanse avond met veel informatie en een lekker drankje en hapje. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. U bent welkom vanaf 19.30 uur. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegan kelijk, klant of geen klant van de Rabobank. U kunt zich aanmelden door onderstaande cou- M| pon in te vullen en op te sturen naar of af te lS geven bij de Rabobank in Zevenhuizen of in Moerkapelle. U kunt zich ook telefonisch aan melden op telefoonnummer 0180-637373 of 74 of per email naar rabo3750@tref.nl. Ja, ik kom naar de Mexico-filmavond op woensdag 11 juli Ik kom alleen O O O Ik kom metpersonen Naam: Adres: Woonplaats: Telefoonnummer:.... Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapel le of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen. 1 januari 2002 Euro wettig betaal middel 1 januari 2002 Eurobiljetten af te halen bij de geld automaat 28 januari 2002 Einde gulden als wettig betaal middel Tot 1 januari 2003 Inwisselen gul denmunten en -biljetten bij de banken Tot 1 januari 2007 Inwisselen gulden munten bij De Ne- derlandsche Bank Tot 1 januari 2032 Inwisselen gulden biljetten bij De Ne- derlandsche Bank 11 juli 1 september 22 oktober Mexico-avond op de Rabobank Oogstfeest Start Spaarweek www.musicals.nl Een overzicht van de lopende en te verwachten musicals in ons land. kunt zelfs on line uw kaartjes bestellen Ook over Aida, de musical die in okto ber van start gaat, is hier al informatie opgenomen. www.rabobank.nl/studenten Voor studenten een onmisbare site met heel veel informatie over financiële kant van het studeren en hoe je dat het voordeligst kan re9e len. www.vtwonen.nl Veel tips over inrichting van uw huis Maar daarnaast ook adviezen over e tuin, verbouwen woning, verhuiz®11 en de financiën voor uw woning.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2