Burgemeester Westendorp trouwt dochter Maarlje Kampeerfeest op camping Zevenhuizen Programma Oogstfeest oogt prima Activiteiten-Agenda pagina 10 Hart van Holland/11 juli 2001 Zevenhuizen- Afgelopen vrijdag 6 juli was de jaarlijkse kampeerdag van de kleuters van Christelijke basisschool de Eendragt te Zeven huizen. 's Morgens vertrokken de kinderen onder begeleiding van ouders en leerkrachten, lopend naar de cam ping Zevenhuizen nabij de Rotte- meren. Op een mooie plaats op de cam ping stonden tenten met allerlei speelgoed al voor hen klaar. Na de limonade konden de kinderen zich vermaken op het speelterrein, waar naar hartelust gevoetbald werd. Ook de nabijgelegen speel tuin was een plek waar veel gespeeld werd. Na een speur-wan- deltocht kon een waterfestijn niet uitblijven en werden de badjes, op het speelterrein, gevuld. De brand slang die daarbij gebruikt mocht worden deed goed dienst, waarbij ook de juf natgespoten moest wor den. De gastvrije en hartelijke ont- vangst op de camping van Zeven huizen, de hulp van zoveel ouders bij het opzetten en afbreken van tenten, de verzorging van de gehe le catering, het enthousiasme van de kinderen en het stralende weer zorgden voor een onvergetelijke dag. Raamovereenkomst plan Swanla fase Catsburg getekend vervolg voorpagina) Deelplan Catsburg is het gebied dat ligt tussen de Knibbelweg, de sportvelden, het zorgcentrum De Zevenster en de Boutensstraat. Het plan maakt deel uit van het totale project 'Swanla'. Het ste denbouwkundig plan dat is gemaakt door Grontmij Advies en Techniek, is opgesteld aan de hand van door de gemeenteraad geformuleerde randvo- rwaarden en uitgangspunten. Het deel plan Catsburg voorziet in de nieuw bouw van ongeveer zeventig woningen, waaronder een appartementencomplex dat ongeveer even hoog zal worden als de bebouwing van de Zevenster. Ruim de helft van de woningen worden koop woningen: patio- en eengezinswoningen en enkele appartementen. De huurwo ningen zijn verdeeld in 23 appartemen ten en zes eengezinswoningen. De ondertekening van de raamovereen komst met Woonpartners is het resul taat van goed overleg over een geza menlijke verantwoordelijkheid bij de ontwikkeling en uitwerking van het plan. De overeenkomst gaat uit van de gelijkwaardigheid van de beide part ners, met behoud van ieders eigen spe cifieke verantwoordelijkheid. Beide par tijen delen ieder de helft van het financiële risico bij de exploitatie en de gezamenlijkheid betreft verder de reali satie van het plan en de kwaliteit van de woningen en de woonomgeving. I" de overeenkomst neemt Woonpartners de verplichting op zich om de woonwa genstandplaatsen in het plangebied elders te realiseren. De heer Mancini van Woonpartners Midden-Holland noemde de onderteke ning ook een bijzonder moment. I* gelijkwaardige basis en het samen optrekken noemt hij uniek: een samen werking met een hele goede verstand houding die elders in Nederland bijna niet gezien wordt. Hij stond nog even stil bij de financiële constructie. Woon partners heeft per gemeente ee" investeringsfonds. Bij een positief resu- taat wordt dat gedeeld met de gemeen* te en het deel van Woonpartners gaa dan in het fonds zodat die middelen voor deze gemeente beschikbaar blij ven. Een eventueel negatief resulta wordt door Woonpartners opgevange vanuit datzelfde fonds waarin nu tego den zitten van een eerder positief res taat bij een project in Zevenhuizen. Wethouder Zijderhand stond nog waarin door een aantal commissiele is aangedrongen op grote sn®''/el^1.j de realisatie van het plan. Zijdern hoopt door de zorgvuldige voor^.eje ding straks tijdswinst te behalen oi| ruimtelijke ordeningsprocedure. heeft tijdens deze bijeenkomst de wezigen toegezegd er alles aan te o dat in februari 2002 gestart kan wo met het project. Zevenhuizen - Burgemeester Westendorp heeft op vrijdag 6 juli, als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, zijn dochter Maartje in de echt verbonden. De achtentwintig jarige Maartje Westendorp is getrouwd met de negenentwintig jarige Jeroen Doc- ter. Maartje is een van een twe- ling en uiteraard was ook haar tweelingzus aanwezig bij het vol trekken van het huwelijk. Jeroen runt samen met zijn vader een ingenieursbureau, gespeciali seerd in bouwzaken, in Ridder kerk. Maartje en Jeroen gaan wonen in een gerestaureerde afge knotte molen. De plechtigheid vond plaats in het vrijzinnig her vormde kerkje in Zevenhuizen in het bijzijn van vele familieleden en vrienden. de solisten Anne Sytsema-Bakker en Alberto (Albert Hessels). Ook de slagwerkgroep "Afslag 9" zal van de partij zijn. Naast het trekpaard zal ook de folklore van het landvolk uit vroeger tijden centraal staan. Toen was het paard onmisbaar in de landbouw. Ook tegenwoordig is het paard erg populair, nu kent ons land zo'n 100.000 lief hebbers van de paardensport, de zesde sport in Nederland. De stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle stelt een ieder in de gelegenheid om in de Rabobank aan de Dorpsstraat, die voor deze dag weer even "Boerenleen bank" heet, oude spullen te laten taxeren onder het motto "Kunst en Kitsch". Zo kunnen liefheb bers die mooie spullen uit die tijd verzamelen en bewaren voor het nageslacht, precies te weten komen wat het is èn wat het waard is. Heel bijzonder is de dorsmachine die Fred Visser op het Oogstfeest zal presenteren, dit als onderdeel van de bekende tentoonstelling van oude tractoren en landbouw machines. Veel muziek is er deze dag, met onder andere op het Dorpsplein podium het orkest van De Kleine Trompetter, Straatorkesten en met muziek uit de jaren vijftig tot tachtig "The Thunderbirds". Op het Countryplein ook dit jaar het populaire line-dancing. De "oude tradities" zoals een uit gebreide braderie, een prachtig kinderplein, kindertreintje, de rommelmarkt van de Nederlands Hervormde kerk, oude ambach ten en motoren, Rad van Avon tuur en nog veel meer zullen op deze dag niet ontbreken. Kinderen die een eigen kraam willen voor hun spulletjes, kun nen zich opgeven bij Dick van de Horst, telefoon 0180-631755. Zevenhuizen - Het Oogstfeest Zevenhuizen maakt zich op voor de elfde editie. Evenals de afge lopen tien jaar zal ook dit jaar het thema "de geschiedenis van het oude dorps- en boerenleven" zijn. Het Oogstfeest geeft de bezoeker een beeld uit vroeger tijden, wa- rbij op zaterdag 1 september, het trekpaard (de economische motor in de landbouw uit die tijd) centraal staat, alsmede de festi viteiten die daarbij hoorden. Night of Harmony Eveneens traditie is de Night of Harmony, het muziekspektakel op de vrijdagavond (31 augustus) voorafgaand aan het Oogstfeest. Ook dit jaar verleent het harmonieorkest van De Klei ne Trompetter samen met het koor Pokomotions uit Moord recht haar medewerking, evenals KERKDIENSTEN - 15 juli Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur dienst;] 19.00 uur dienst. Oud Verlaat 19.00 uur ds. E.J.N. Kronenburg. Geref. kerk 9.30 uur ds. S. van der Veen, Rijswijk. Vrijzinnig Hervormde Kerk 10.30 uur| mevr. D. Eerland. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur kand. j. Schaap,] Rotterdam; 18.30 uur ds. L. Groenen- berg, Oud- Beijerland. Geref. Gem] 9.30 en 18.30 uur; ds.J.B. Zippro MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 14 juli: dokter F. van Alphen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010-1 5214085 Zondag 15 juli: dokter E.B.C.D. van] Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, tele foon 010-521.1 1.66. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cam- meraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Verslavingszorg Midden-Holland, Pam- assia, psycho-medisch centrum, Ijssel- laan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. stil bij de laatste commissievergaderj s Door Karin Heeren Programma van zaterdag 1 septem ber Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 28, 29 en 30 augustus: Ger. kerk: kindervakantiefeest. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 11; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don derdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 31 juli, 25 sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 25 aug., 27okt., 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg op 13,27 juli; 10 aug. Zeven Muzen: Amateur-muziekavond: 3 nov. 20.00 uur: geref. kerk. Moerkapelle: Jeugdweek maandag 27 tJm vrijdag 31 augustus van 8.30 tot 12.00 uur. Vrijdag met verrassingsmaaltijd tot ongeveer 15.30 uur. Oud Verlaat: 7 en 21 september Klaverjassen. 15 september Buurtfeest. 18 septem ber Schakel. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733

Hart van Holland | 2001 | | pagina 10