Vrachtwagen gekanteld in sloot Waterspektakel op 't Reigerbos Expositie L. de Jong Geïnteresseerd in gebarentaal? TIMMERMAN KLEINTJE OPRUIMING TEXTIEL J. WISMEYEll ROKKEN - BLOUSES PANTALONS - T-SHIRTS Recreatiedag in de Rottemeren/ Hoge Bergse Bos Vereniging voor Veldbiologie Kindervakantie- activiteiten in De Boog H. Slooijer bouwbedrijf vraagt die zelfstandig kan werken Voor: - Verbouwingen - Onderhoud - Nieuwbouw - Machinaal timmerwerk per stuk 20% korting pagina 12 Hart van Holland/11 juli 2001 Regio - Zondag 15 juli treden Tjal- ling en Kees op in het Hoge Bergse Bos in recreatiegebied Rottemeren. Dit optreden is een onderdeel van de recreatiedag die in het kader van de Groene Toer 2001 wordt georganiseerd onder het motto 'Recreatie in Zuid-Holland is... bui ten in binnenland'. Daarnaast kun nen bezoekers meedoen aan een spelinstuif. De activiteiten duren van 11.00 tot 17.00 uur. De Groene Toer maakt deze dag onderdeel uit van het grote avonturenweekend. Muziek- en theatervoorstelling 'Hallo Hoera' van Tjalling en Kees Niets is leuker dein de boel op stel ten zetten. Dat lukt Tjalling en Kees dan ook goed met de vele eigen liedjes. Tjalling en Kees gaan in op wat kinderen zeggen. Daardoor is iedere voorstelling anders. Voor kinderen tussen de twee en zeven jaar. Optredens om 13.00 en 15.00 uur. Miss Maas Prominent aanwezig is Miss Maas. Uit het bijzondere kostuum van Miss Maas kunnen op een speelse manier gedichten worden gehen geld door het publiek. Deze artistieke dame leest ze op theatra le wijze voor. Spelinstuif Een circuit van spelen wordt uitge zet met onder meer ringsteken en een klimattractie van vier meter hoog. Kinderen en ouders kunnen allemaal meedoen met of zonder scorekaart. De kinderen kunnen een waterkwaliteitsmeter maken. Met de zelfgemaakte meter gaan de kinderen op een aantal plaatsen de waterkwaliteit meten. Bij de befa- mde 'Professor Limo' kunnen proefjes en tests met water worden gedaan. De gegevens worden op een scorekaart ingevuld. Verder zijn er spelen zoals twee meter de wereld rond, slotspel, haalt ie 't of haalt ie 't niet en nog veel meer. Groenbus Zuid-Holland Geen Groene Toer zonder de aan wezigheid van de Groenbus Zuid- Holland. Hier kan met informatie krijgen over de vele recreatieve mogelijkheden die Zuid-Holland heeft te bieden, zoals wandelen, kanovaren, fietsen, survival, skaten etc. Voor meer informatie: Hans Hart- mann 010-2981060. Zevenhuizen - Vrijdagochtend vroeg is een vijf en een halve ton wegende vrachtwagen op zijn kant in de sloot naast de Zuidplas- weg terechtgekomen. De chauf feur kwam vanuit Zevenhuizen richting Nieuwerkerk a/d IJssel. Toen er voor hem werd geremd kon de 32-jarige, uit Den Haag afkomstige chauffeur niet tijdig meer remmen en stuurde de berm in om een ongeluk te voorkomen. Hierna kantelde het gevaarte de sloot in. Om de vrachtauto weer overeind te krijgen is enige tijd de rijbaan afgezet en werd het ver keer omgeleid over de secundaire weg. De verkeersdienst heeft onderzoek verricht naar de vrachtauto en heeft geen afwijkin gen kunnen constateren. Zevenhuizen - In de vorige editie van het Hart van Holland heeft slechts een klein stukje gestaan over het waterspektakel bij de Openbare basisschool 't Reiger- bos. Door een misverstand ont brak hierbij de foto. Deze week alsnog het plaatje van al die bad jes die voor de kinderen verkoe ling brachten tijdens een dag van tropische temperaturen. Dankzij de hulp van vele ouders konden I de kinderen lekkeren badderen! Gouda - Zaterdag 14 juli organiseert de KNNV, Vereniging voor Veldbio logie in Gouda, een excursie naar de Dintelse Gorzen. De Dintelse Gorzen zijn gelegen aan het Volke rak en bestaan uit drooggevallen platen en slikken met een brakwa ter vegetatie. Verwacht wordt daar bijzondere planten te zien. Het ver trek is om 9.00 uur met de auto vanaf het NS station Gouda, Bloe- mendaalse zijde. De excursie duurt tot ongeveer 17.00 uur. Belangstel lenden zijn welkom. Voor inlichtin gen: 0182-617281. Regio- Van 12 juli tot en met 24 september exposeert bij de Bloedbank Gouda, gebouw De Molenwiek, Groningenweg 6, Leo de Jong, met aquarellen, zij deschilderijen en tekeningen bij gedichten. Leo de Jong, wonend in Gouda, tekent en schildert al vanaf zijn vroege jeugd. Door een duikon geluk op zijn 22e jaar raakte hij gehandicapt, maar doordat hij voordien ook al schilderde was het voor hem vanzelfsprekend om hiermee door te gaan. Daar hij echter bij het ongeluk een hoge dwarslaesie had opge lopen, werd het noodzakelijk om met de mond te schilderen. Het duurde wel een tijdje voor hij weer het door hem gewenste niveau had bereikt, want zoals hij zegt: het staat bij mij voorop dat mijn werk beoordeeld wordt op vorm en kleur en niet op de manier waarop het tot stand is gekomen. Hij volgde een opleiding voor reclametekenen en -schilderen, waarna hij gewerkt heeft als eta leur-decorateur. Hiernaast volg de hij ook nog cursussen pot tenbakken, beeldhouwen en boetseren. Op dit moment houdt hij zich vooral bezig met aquarelleren, maar in het verleden heeft hij zich uitgebreid bezig gehouden met de techniek van het zijde schilderen. Op de expositie in het donor centrum hangen ook een tiental tekeningen bij gedichten. De expositie in het donorcen trum is voor iedereen vrij te bezichtigen. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 14.00-20.00 uur en op vrij dag van 11.30-17.30 uur. Voor meer informatie: telefoon nummer 0182- 53 61 71. Regio- Stichting Welzijn Doven Zoetermeer start september 2001 gebarencursussen die communicatie met doven moge lijk maakt. De cursus "Neder landse Gebarentaal Module 1" start op dinsdagavond 18 sep tember van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus "Nederlands onder steunt met gebaren" start op maandagavond 10 september van 19.00 tot 21.00 uur. Voor informatie of aanmelding kunt u schrijven naar Wedozo, Nicola- splein 15, 2712 AV Zoetermeer of bellen met Rachel Schrijver, telefoon 079-342 26 90. Herenweg 47, 2751 DC Moerkapelle tel. 079-5931689 Waddinxveen- Op dinsdag 24 en woensdag 15 juli worden in buurt centrum De Boog aan de C. Huy- genslaan 2, twee dagen vakantieac tiviteiten gehouden voor kinderen van 4 t/m 11 jaar. Het thema van deze dagen is: 'De avonturen van Jesse en de boomhut'. De activiteiten beginnen beide dagen om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meenemen. De kosten voor deelna me bedragen ƒ3,- per kind per dag. Voor aanmelden als vrijwilliger of meer informatie: telefoon 0182-61 68 60 en vraag naar Astrid de Weerd. BON VOOR GRATIS Dorpsstraat 55 - Zevenhuizen uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcode:Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen OF INLEVEREN BIJ: BAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen - C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor KLEINTJES te weigeren. Inlevering is geen garantie voor plaatsing in de eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per fax, telefoon of email worden geweigerd! 2 HALEN 1 BETALEN

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12