BERICHTEN LITI E Regionaal College keurt plannen Politie Hollands Midden goed Voorspeelmiddag jeugd Kleine Trompetter Afscheid pastoraal medewerker de heer Cor Verbeeke SANDERS baby op komst? kaartjes bij ons! deHaij van der Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle ELGERSMA i*r'V Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 't Opbaargelegenheid o.a.: TEL. 0182-615055 Advocatenkantoor advocatenkantoorsanders.nl Internet: www advocatenkantoorsanders Waddinxveen Ramkraak: Woensdagmorgen 4 juli rond 02.30 uur is bij een juwelier aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinx veen een ramkraak gepleegd. Twee onbekende mannen hebben met behulp van een auto de pui vernield en sloe gen vervolgens hun slag. Met de dieven en de buit ver dween de auto richting Star inglaan. Een attente getuige seinde direct de politie in, zodat meteen naar de auto kon worden uitgekeken. Later in de ochtend is de gebruikte auto teruggevon den in de Potgieterstraat in Waddinxveen. De auto bleek eerder in Rotterdam te zijn gestolen. Mogelijk hebben getuigen gezien dat de auto in de Potgieterstraat werd geparkeerd en de mannen op ander vervoer overstapten. De politie verzoekt hen drin gend zich te melden. De juwelier zal aangifte doen. Nog vastgesteld moet wor den wat precies gestolen is. De politie is een onderzoek naar de inbraak begonnen. Inmiddels zijn enkele getui gen gehoord. De technische recherche van de politie Hol lands Midden heeft in de loop van die dag de locatie en de teruggevonden auto nog op sporen onderzocht. Ook getuigen van de snelk- raak zelf worden verzocht om hun informatie aan de politie door te geven. De poli tie in Waddinxveen is bereik baar onder telefoonnummer (0900) 88 44. Zevenhuizen Verkeersongeval: Een 37-jarige automobilist uit Capelle aan den IJssel heeft op vrijdag 6 juli omstreeks 08.05 uur let sel opgelopen, nadat hij werd aangereden door een 26-jari- ge automobilist uit Nieuwer- kerk aan den IJssel. Beide automobilisten reden over het Noordeinde, waarbij de 37-jarige voor de 26-jarige reed. De 37-jarig remde af om een tegemoetkomende auto mobilist voor te laten gaan die een geparkeerd voertuig inhaalde. De 26-jarige auto mobilist kon niet tijdig tot stilstand komen en reed tegen het voertuig van de Capellenaar aan. Deze laatste werd met nek- en rugklach ten overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Teveel gedronken: Een 33-jarige bromfietser uit Delft reed zaterdag 7 juli met teveel alcohol op over de Dorps straat. Hij moest blazen, de uitslag van de ademanalyse was 660 ug/1. Zijn rijbewijs werd ingevorderd, hij kreeg een rijverbod van 7 uur en een proces-verbaal. Politie controleert verkeer uit gaanspubliek: In het kader van toezicht om en nabij uitga- nsgelegenheden heeft de politie, in samenwerking met het recreatieschap, in de nacht van zaterdag 7 op zon dag 8 juli op de Zuidplasweg, nabij een uitgaansgelegen heid, het verkeer gecontro leerd. De politie noemt het resultaat aan overtredingen bedroevend. Zo schreef de politie bekeuringen uit voor het zonder verlichting rijden op een fiets, het niet dragen van een autogordel, acht keer voor het niet dragen van een bromfietshelm, het rijden zonder bromfietscertificaat, vier keer voor het rijden op een onverzekerde bromfiets, het niet kunnen tonen van een rijbewijs en kentekenbe wijs, drie keer voor het rijden op een bromfiets of scooter met teveel drank op 305, 340 en 660 ug/1.), het rijden op een bromfiets, terwijl de bestuurder nog geen 16 jaar was en het twee keer opge ven van een valse naam. De politie zal deze controles, gelet op het resultaat, zeker herhalen. Benthuizen Bromfietser ziet geparkeerde auto over het hoofd: Een 17- jarige bromfietser uit Bent huizen zag vrijdag 6 juli rond 20.55 uurbij het nemen van een bocht op de Koningin Julianastraat een geparkeer de auto over het hoofd. Hij raakte de auto en kwam hard ten val. Daarbij liep hij hoofd letsel op. Hij werd overge bracht naar het Lage Land Ziekenhuis in Zoetermeer. De bromfietser droeg geen helm, was niet in het bezit van een bromfietscertificaat en was niet verzekerd. Tevens denkt de politie dat er drank in het spel was. Van de bromfietser is een bloedproef afgenomen. Boskoop: Sneikraak bij juwelier: Twee nog onbekende mannen ram den op dinsdag 10 juli rond 03.40 uur met een auto de pui van een juwelier aan de Kon inginneweg. Het rolluik raak te daardoor ontzet. De twee gingen met tassen naar binnen. Kort daarop kwamen ze weer naar buiten, stapten in de 'ram'auto en reden weg. De auto werd even later aan getroffen achter de Kerk. Daar zijn de twee vermoede lijk overgestapt in een andere auto. Op dit moment is nog niet bekend waaruit de buit van de twee bestond. Hart van Holland/tl juli 2001 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Zevenhuizen - Op 'zaterdag 30 juni afscheid genomen van pastoraal en zondag 1 juli is door de Her- medewerker de heer Cor Verbee- vormde Gemeente Zevenhuizen ke, die met pensioen gaat. r '■DRUKKERIJ- V Noordelijke Dwarsweg 1a Zevenhuizen Telefoon 0180-632289 Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Rousseisinqel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met eerbied en respect IJ' SLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN L£™ EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLUDEN "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis ijk Lepelaar 4 Emmapark 10 51 OW Moerkapelle 2595 ET Den Haag j, I"1 06 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Verminderen aantal districten levert extra agenten op Regio- Woensdag 4 juli, heeft het Regionaal College van Politie Hol lands Midden haar goedkeuring gegeven aan het Regionaal ont werp en aan een nieuw Regionaal Statuut. Beide beleidsstukken hebben betrekking op de vermin dering van het aantal districten in politieregio Hollands Midden van acht naar vier. Vermindering van het aantal districten levert Hol lands Midden de komende jaren 30 tot 35 extra agenten op. Het nieuwe statuut is het gevolg van de gewijzigde positie van de teams en de districten ten opzich te van het bestuur. Vermindering van het aantal districten levert door verschui ving van functies de komende jaren tussen de 30 en 35 formatie plaatsen in de basispolitiezorg op. De totale groei van de basispoli tiezorg, het blauw, komt hiermee in 2004 op circa 70 formatieplaat sen. Een nieuw Regionaal Statuut is hoofdzakelijk geworden door de gewijzigde positie van de district sleiding en teamleiding ten opzichte van het lokale bestuur. De teams, met aan het hoofd een teamchef, komen meer in de posi tie door rechtstreeks samen te werken met het lokale bestuur en andere veiligheidspartners, binnen de grenzen van de grotere, meer zelfstandige districten. Samen met de partners in veilig heid maken de teams de keuzen ten aanzien van het lokale veilig heidsbeleid. Dicht bij de bewo ners en de bestuurlijke verant woordelijken in de wijken worden de afspraken en prioriteiten bepaald. I.NL Zevenhuizen- Op 14 juli zal er door de jeugdorkesten van De Kleine Trompetter in het Dorps huis Swanla een voorspeelmiddag gehouden worden. Een ieder die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom om een kijkje te komen nemen. De toegang is gra tis. Aanvang öm 14.30 tot 16.30 uur. De bedoeling van deze voorspeel middag is dat de kinderen samen of iets alleen ten gehore brengen. Onlangs traden zij op in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Voor dit con cert waren een aantal nummers ingestudeerd, zoals Mambo No. 5, Barbie Girl en Que si, Que no. Het opleidingsorkest van de har monie oefent iedere maandag avond van 18.30 tot 19.15 uur en staat onder leiding van professio nele dirigent Wenceslaus Scheep maker. Het opleidingsorkest van de slagwerkgroep staat onder lei ding van slagwerkdocent Hans van Gennip en zij repeteren iedere woensdagavond vanaf 18.30 tot 19.30 uur. Op 22 september wordt een work shop in het dorpshuis Swanla gehouden. De toegang is gratis, aanvang om 13.00 uur. Geïnteres seerden kunnen op deze work shop een muziekinstrument uit proberen. Iedereen, jong of oud, is welkom.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3