Waddinxveense debuteert met kinderboek Verkeersoverlast gedeelte Goudse Rijpad en Goudse Rijweg opgelost door eenrichtingsverkeer Platform Duurzaam Waddinxveen reikt 500e regenton uit Öiplomazwemmen Vlinderexcursie naar Planken Wambuis Vlinders in het Warnaarplantsoen Hart van Holland/18 juli 2001 pagina 13 Groep 8 van de Eendragt, het was fantastisch! Bedankt voor de gezelligheid, Petra Ing. E.M. van Zanten gefeliciteerd en succes met je vervolg. Gerrie, Sjaak en Hester Door Karin Jongkind Waddinxveen - De vijfendertig jari ge Brigitte Bosman debuteert deze maand als schrijfster met haar kin derboek 'De Liedmaker'. Zij presen teerde haar boek voor het eerst aan het grote publiek in Waddinvxeen, waar ze sinds anderhalf jaar woont. Én met zeer veel plezier, volgens eigen zeggen. Brigitte Bosman is getrouwd en moeder van twee kin deren, Alana van vier en Evan van anderhalf. Daarnaast lopen er in haar huis een konijn, een hond en een tamme kauw rond. Is alle drukte om haar heen een constante bron voor inspiratie? Fantasie "Eigenlijk heb ik weinig inspiratie nodig," vertelt Brigitte openhartig. "Ik heb altijd veel fantasie gehad, als kind al. Later droomde ik ervan om schrijfster te worden, maar echt realistisch leek dat nooit. Tot ik acht jaar geleden een cursus 'korte verhalen schrijven' volgde, bij de volksuniversiteit. Ik vond het leuk en werd van verschillende kanten aangemoedigd verder te gaan met schrijven. De beroepsopleiding 'schrijven voor kinderen' via Script+ c een ideale opstap. Tijdens het eerste studiejaar maakte ik, voor een huiswerkopdracht, het begin van de tekst dat uiteindelijk als het boek 'De Liedmaker' uitgegeven zou worden." Uitgever Brigitte Bosman maakte eerder ook de tekst voor een prentenboek, dat om financiële redenen nog op de plank bij een uitgeverij ligt. 'De Liedmaker werd uitgegeven door de Belgische Uitgever Clavis. Brigtite Bosman kwam met hen in contact via een schrijfmaatje. "Mijn schrijf- partner had goede contacten bij Uit geverij Clavis. De Nederlandse uit gever waar mijn prentenboekentekst lag, maakte geen aanstalten dit boek op korte termijn uit te geven. Op aanraden van mijn schrijfpartner heb ik de tekst voor 'De Liedmaker' naar Cla vis ingestuurd. Binnen een week kreeg ik een reactie. De tekst was zeer positief ontvangen! Dit alles vond plaats in oktober. Amper acht maanden later ligt mijn eerste boek in de winkel." Voor haar boek verrichte Brigitte Bosman aardig wat research. "Bep- alde dingen moeten natuurlijk wel kloppen. De kikker die in het ver haal voorkomt behoort tot het ras van de groene kikker. Hij moet dan uiteraard wel alle uiterlijke en inner lijke kenmerken van dit ras hebben. Het verhaal is gebaseerd op fanta sie. Daarmee kan ik dan alle kanten uit." Reacties en plannen Brigitte Bosman kreeg veel leuke reacties op haar debuutboek. Tij dens ons inter view signeert ze nog een boek voor een oude studievriendin, die jarig is. Ook de eerste uitno digingen liggen al klaar: tijdens de kinderboe kenweek zal Bri gitte op twee Waddinxveense scholen én bij de bibliotheek stukjes uit 'De Liedmaker' vo- rlezen. Nieuwe boeken kunnen we op termijn ook van Brigitte Bosman ver wachten. Momenteel is zij bezig met twee verhaallij nen. Één daar van zal in dezelfde stijl zijn als De Lied maker. De ande re is een avon turenverhaal voor iets oudere kinderen, die meemaken in bunker. spannende een oude dingen Duitse KERKDIENSTEN - 29 juli Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistievie ring; Dinsdag 31 juli; 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag 28 juli; 19.00 uur Eucha ristieviering. Zondag; geen viering. Geref. Kerk 9.30 uur dhr. M. de Rid der, Sassenheim. Herv. kerk 9.30 geen dienst, SOW dienst in OK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda. De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon, Capelle a/d IJssel. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J.H. Langelaar, dienst in Geref. Kerk. De Stek 9.30 uur dhr. C.P. van Ommen, Gouda. Geref. kerk 9.30 uur dhr. C.M. Cor- nelisse, Nieuwerkerk a/d IJssel en dhr. C.P. van Ommen, Gouda; 18.30 uur ds.J.H. Langelaar. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur; ds. M. Rougoor.Velp. Chr. geref. kerk 11.15 uur ds. A. Bij kerk, Doetinchem; 19.00 uur ds. S.B. van der Meulen, Papendrecht. Parou- sia 10.00 uur B. Dalemans. Christengemeente "Bethel" Gerrit Jan de Graaf. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 en 18.00 uur leesdienst. Boskoop- Wethouder J.M.C.M. Groen in 't Wout van 'Alphen aan Ben Rijn en wethouder I.A.M. ten Hagen van Boskoop hebben na uit voerig overleg overeenstemming Bereikt over het instellen van een richtingsverkeer voor vrachtwagens ei landbouwvoertuigen op een gedeelte van het Goudse Rijpad en de Goudse Rijweg. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de lang gekoesterde wens van bewoners van het Goudse Rijpad en de J.C. Hoogendoornlaan die om maatrege- en legen de verkeershinder hadden gevraagd. Met de gekozen oplossing jvordt een belangrijke stap gezet in net verbeteren van de verkeersvei- "gheid op genoemde wegen. Genoemde wegen hebben een bre- nte van vijf meter, wat niet toerei kend is voor het afwerken van vrachtverkeer in twee richtingen, li vrachtverkeer is voor een elangrijk deel afkomstig van sier- selt- en handelsbedrijven die in het oordoostelijk deel van Boskoop dn gevestigd. Doordat passerende achtwagens moeten uitwijken in e bermen worden deze zwaar eschadigd, waardoor het instand- vprt n Van c'e we§ problemen ople gt- Daarnaast levert het vele grote tuverkeersgevaarlijke situa- s °P' omdat bijvoorbeeld fietsers rden weggedrukt door de grote voertuigen. 'li z'jn door de gemeente rep i aan ^en Rijn verkeersmaat- Jik 1n Senonaen om de maximum- snelheid op het Goudse Rijpad tussen de Steekterweg en de J.C. Hoogendoornlaan terug te brengen. De maximumsnelheid is terugge bracht tot 60 kilometer per uur en ter ondersteuning zijn plateaus aan gebracht met een adviessnelheid van 30 kilometer per uur. Dit om geluids- en trillingshinder voor aan- wonende te beperken. Het gedeelte van het Goudse Rijpad tussen de Steekterweg en de J.C. Hoogendo- rnlaan blijft in beide richtingen bereikbaar voor aanliggende bedrij ven. Eerder dit jaar is een tijdelijke verkeersmaatregel getroffen op dg J.C. Hoogendoornlaan, vanwege de slechte staat van de bermen, die mede is veroorzaakt door het vele vrachtverkeer. De tijdelijke verke- rsmaatregel is genomen als voorlo per op de definitieve invoering van een 60 km zone. De gemeente Boskoop heeft het instellen van eenrichtingsverkeer op de Goudse Rijweg aangegrepen om een verkeerscirculatie in te voe ren voor vrachtverkeer en land bouwvoertuigen. Deze maatregelen worden aangevuld met enkele infra structurele maatregelen en een bewegwijzeringssysteem. Onderdeel van deze maatregel is het instellen van eenrichtingsverkeer voor vrachtwagens en landbouwvoertui gen op het Goudse Rijpad tussen de J.C. Hoogendoornlaan en het Koets veld in Boskoop. Tussen de Halve Raak en het Reijerskoop in Boskoop mag dit verkeer zich alleen nog in zuidelijke richting (richting Gouda) verplaatsen. Waddinxveen - Het Platform Duur zaam Waddinxveen heeft opnieuw succes geboekt met de verkoop van de regenton. In recordtijd werd het 500e exemplaar verkocht aan de familie Koele. De familie Koele krijgt de ton gratis als 500e besteller. De symbolische overhandiging ver richtte de heer J. Commissaris als voorzitter van het Platform Duur zaam Waddinxveen door de familie Koele het aankoopbedrag terug te geven. De uitreiking van de 500e regenton werd verricht in het kantoor van Woonpartners Midden-Holland. De ton werd dan ook besteld door een huurder van Woonpartners. Nadat er in een uitgave van het magazine van Woonpartners positieve berich ten hebben gestaan over de aan schaf van een regenton heeft dit een stroom van nieuwe bestellers opge leverd, waaronder veel huurders van de wooncoöperatie. De heer Spaargaren van Woonpartners had ook nog een verrassing voor de heer Koele. Hij overhandigde hem een mooie bos bloemen. Het gebruik van een regenton heeft grote voordelen. Het opgevangen regenwater is uitstekend geschikt om de tuin mee te begieten tijdens droge perioden, de auto te wassen en de kamerplanten van water te voorzien. Door regenwater te gebruiken kan er fors bespaard wor den op het waterverbruik. De voor delige regenton die het Platform Duurzaam Waddinxveen aanbiedt, werd tijdens de braderie in 2000 aan de Dorpsstraat voor het eerst gepresenteerd. Sindsdien zijn er ruim vijfhonderd tonnen besteld. Het Platform spreekt dan ook van een groot succes. De actie regenton is een van de vele actiepunten van het Platform Duurzaam Waddinxveen. In het door de gemeenteraad vastgestelde actieprogramma voor het jaar 2001 zijn een tiental actiepunten opgeno men waarmee de verschillende werkgroepen binnen het Platform zich bezig houden. Het actiepro gramma voor het jaar 2001 is een vervolg op het programma van vo- rgaande jaren. Elk jaar wordt beke ken welke actuele zaken er aan de lange termijn actiepunten moeten worden toegevoegd. De actie regen ton loopt wegens het grote succes daarom ook door in dit jaar. Sn dmxveen- in het Gouwebad de m p 's °P donderdag 19 juli diplo- ste ?wommen- Omdat het de laat- Wa eer voor de zomervakantie ls er voor het A- en B-diploma mj .0InJTlen- De beoordelingscom- Rob^u uit Cock Slagter, SD i °Serbrugge en Jeannette en 9n d waren 29 A-kandidaatjes ?iin P"kandidaatjes die allemaal Z1ln geslaagd. Joëllo^1?1 A-diploma z'jn geslaagd: e van Zanten, Anne Burger, Dylan Maza, Charlene van de Velde, Iris Oosterveen, Leanne Gaalswijk, Mickey Korten, Lysanne Mourits, Simeon van Klaveren, Raoul Jason Koorevaar, Kimberley Schakel, Michelle Uittenbroek, Jordy Uitten- broek, Marit van Gemeren, Mirjam van Duijn, Vincent Groeneveld, Dominique van Leeuwen, Jason de Bont, Arjan van Mourik, Marjolein Voorwinden, Daan Kalkman, Laura van Dijk, Melissa Kreuk, Susanne Lamberts, Songul Yilmaz, Jelte Ver geer, Stijn Vergeer, Britt van der Klauw en Gino van Nieuwkerke. Voor het B-diploma zijn geslaagd: Sanne Berger, Vito Martens, Jan-Wil lem van Maanen, Lisa Bakker, Rick van der Helm, Vera-Donnée Koster, Michelle Verdegaal, Arnoud de Jong, Björn van der Bulk, Jeffrey van Hoven, Marjelle de Haan, Celine Foekens, Sebastien Ritsema, Aimée Drost, Sander Hey, Daisy van Ofwe- gen, Robbert Poldemans, Esther van Nieuwkoop, Inci Ostasdonderen en Sarmad Almasoudi. Gouda - Zaterdag 28 juli organiseert de KNNV, Vereniging voor Veldbiolo- gie in Gouda, een vlinderexcursie naar Planken Wambuis. Dit is een stuifzandgebied grotendeels begroeid met bos en heide. Vertrek is om 9.00 uur met de auto vanaf het NS station Gouda, Bloemendaalse zijde. De excursie duurt tot onge veer 17.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Bij slecht weer gaat de excursie niet door. Voor inlichtin gen: 0182-618037. Waddinxveen- Tijdens de zomervak antie wordt van 20 juli tot en met 2 september een vlindertentoonstel ling gehouden in kinderboerderij Dierendal in het Warnaarplantsoen. In deze periode staan panelen opge steld met informatie over dag-en nachtvlinders. Wie vlinders in leven de lijve wil zien kan bij mooi weer een wandeling maken door de he- mtuin aangrenzend aan de kinder boerderij. Daar zijn onder andere de Kleine Vos, Dagpauwoog, Atlanta, Koolwitjes en andere vlindersoorten te zien. Op 17 augustus kunnen belangstel lenden komen kijken naar nachtvlin ders in het Warnaarplantsoen. Bij de kinderboerderij worden witte lakens opgehangen. Door er lampen op te richten worden nachtvlinders aan getrokken. Deze activiteit begint om 21.00 uur en wordt georganiseerd door de werkgroep Natuur- en Milieu Educatie in samenwerking met enkele leden van KNNV. Bij regen kan deze activiteit niet door gaan. De kinderboerderij is van maandag tot en met zaterdag van 7.30 tot 16.30 geopend en zondag van 12.00 tot 16.30 uur.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13