Ontwerp Landschapsgebiedplan Groen Hart vastgesteld Afscheid van juf Liesbeth Ploeger Boskoop kiest voor toekomst in de sierteelt Kijk op internet!! www.hart-van-holland.nl Prijswinnaars ^KR-puzzel Gulzige snoek lees pagina 9 Platform duurzaam Waddinxveen reikt 500e regenton uit lees pagina 13 'Open water zwemmen' in de Rottemeren lees pagina 13 24e jaargang^ nummer 93 2 25.-.juli 20.QJ, Door Karin Jongkind Boskoop - Op 10 juli jl. nam de gemeenteraad een belangrijke eslissing voor de toekomst van de gemeente Boskoop. Binnen het pro- m 0S'C00P 2015 werd met grote meerderheid gekozen voor het sier- eeltplus-scenario. Dit betekent dat e sierteelt de grote economische otor van Boskoop blijft en in de mende jaren verder ontwikkeld worden. Het doel is om van Bos- 2(.venhuizen-Moerkapelle - De n,<*nsdag 11 juli gepubliceerde P zzel op de SKR-pagina, werd 'Or veel lezers gemaakt. De juiste oplossing is: DUIMSTOK. Uit de oot i ,inzendingen zijn 3 winnaars getrokken: mevr. W.M.P. Nelissen, vpb 8 Waalhoeve 22 in Waddinx- p mevr. N. de Beukelaar, m 'ensjrfat 69 in Zevenhuizen; h',"r; A. v.d. Velden, Kon. Wil- 7j: 'nas'raat 41 in Benthuizen. d',|UrTn hun prijs (ƒ25,-) vanaf donderdag 26 juli afhalen bij het di M°r van ^art van Holland aan Zeven'Elf8 Dwarsweg la in koop - binnen een grotere regio - een economisch sterk en bloeiend sierteeltgebied te maken. Samen werking met buurgemeenten lijkt in deze plannen essentieel, evenals toestemming van hogere overheden om het sierteeltgebied uit te brei den tot buiten de Boskoopse gren zen. Ook financiële steun van het Rijk en een belangrijke bijdrage van de siertelers zijn onontbeerlijk voor de plannen van de gemeente Boskoop. Sierteelt De Gemeente Boskoop heeft in de afgelopen maanden het project Bos koop 2015 op grote schaal onder de aandacht van de bevolking gebracht. Met behulp van nieuws brieven en ruime aandacht van de media werd getracht draagvlak te krijgen voor de politieke toekom stige plannen. De burger kon kiezen uit een aantal toekomstvarianten, gebaseerd op Boskoop als leefbare of recreatieve gemeente, als Toekomst bepaald Ook de Gemeenteraad was nage noeg unaniem. Met slechts één tegenstem kozen de bestuurders voor een toekomst in de sierteelt. Daarmee heeft Boskoop haar visie op de toekomst dus bepaald: de gemeente moet als kenniscentrum en kraamkamer van de sierteelt gaan fungeren. In 2015 moet het productieoppervlak van het sierte- ltgebied vergroot zijn, de marketing en logistiek efficiënt geregeld zijn en moeten vanuit Boskoop - als hart in een nieuw groot sierteeltgebied - vele nieuwe hoogwaardige produc ten verhandeld worden. Dit alles moet bereikt worden onder dé ver antwoordelijkheid van één centraal bestuur. In de komende maanden zal de voorlopige toekomstvisie ver der uitgewerkt en geconcretiseerd worden. In oktober 2001 moet er een uitgewerkt en definitief toe komstplan liggen, die als leidraad zal dienen voor toekomstige beslis singen van de gemeente. Regio- Onlangs hebben Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland het Ont werp Landschapsgebiedsplan voor het Groene Hart van Zuid-Holland vastgesteld. De Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer (SAN) maakt het mogelijk gebieden aan te wijzen, waarin bijdragen op grond van deze regeling kunnen worden verleend voor onderhoud, aanleg en herstel van landschapselementen. In het landschapsgebiedsplan wordt vastgelegd voor welke landschaps elementen subsidie kan worden ver leend en in welke mate dat mogelijk is. De bedoeling van de landschaps- gebiedsplannen is om landschapse lementen die karakteristiek zijn om een bepaald landschapstype te onderhouden of opnieuw aan te leg gen. Voor het laagveengebied zijn met name houtkaden, elzensingels, geriefhoutbosje, knotbomenrijen, eendekooien, poelen en rietzomen karakteristiek. In het rivierengebied zijn dit met uitzondering van de houtkaden dezelfde elementen met daaraan nog toegevoegd: hoogstam- boomgaarden, singels en struweel hagen. Met de (meerjarige) onder- houd- bijdragen wordt duurzaam beheer van deze landschapselementen nagestreefd. De provincie Zuid-Holland streeft ernaar het plan nog dit jaar defini tief vast te stellen. Het plan wordt met ingang van 19 juli ter visie gelegd bij gemeenten in het Groene Hart van Zuid-Holland. Door Karin Heeren Zevenhuizen - "Ik kwam voor een paar jaar, het werden er vierentwin tig." Woorden van juf Liesbeth Ploe ger bij haar afscheid van de openba re basisschool 't Reigerbos. Woensdag werd een feestelijke dag voor de juf. Eerst was het feest samen met de kinderen tijdens 'juf- fendag'. Bij juf Ploeger werd niet alleen haar verjaardag gevierd er werd ook afscheid genomen. Daarna was er een receptie voor collega's, het bestuur, de ouderraad en mede zeggenschapsraad van de school. Tot slot ging het team van 't Reiger- bos uit eten met elkaar. Er werd natuurlijk uitgebreid stilge staan bij het vertrek van de juf. Zij heeft vierentwintig jaar les gegeven voornamelijk in de onderbouw. Gemeenteambtenaar Hans Sytsema nam met gemengde gevoelens afscheid. Hij roemde juf Ploeger om haar inzet en betrokkenheid en ziet haar daarom niet graag gaan. Gelijkertijd realiseerde hij zich dat de kans op mobiliteit binnen de gemeente gering is en had daarom ook begrip voor de keuze van de juf om elders haar carrière voort te zet ten. Namens de portefeuillehouder voor onderwijs, burgemeester J. Westendorp, overhandigde hij Lies beth Ploeger een afscheidscadeau van de gemeente. Liesbeth Ploeger heeft zich jaren lang ingezet voor de medezeggen schapsraad. Binnen dat kader werd al eerder afscheid genomen van haar. Tijdens de receptie werd zij nog bedankt door een vertegenwo- rdiger van de ouderraad, namens alle ouders en kinderen en de Vere niging Openbaar Onderwijs. Het team onderstreepte het afscheid nog eens door op de maat van aller lei kinderversjes een afscheidslied voor Liesbeth te zingen waarbij het tegelijkertijd ook heel duidelijk werd waar juf Ploeger heen gaat: het Montessorionderwijs. Liesbeth Ploeger stond zelf ook nog even stil bij haar afscheid. Zij kwam vierentwintig jaar geleden werken bij 't Reigerbos, aanvankelijk voor een paar jaar. Door een hele reeks sierteeltgemeente of als zeer aan trekkelijke woongemeente. Eind juni vielen de eerste twee scenario's af en werd de keuze beperkt tot sier- teeltplus-variant of woonplus-vari- ant. De bevolking werd opgeroepen te reageren. In totaal ontving de gemeente 275 reacties, voorname lijk afkomstig uit de sierteeltwereld. De siertelers kwamen in groten getale voor hun belangen op. De bevolking van Boskoop lijkt zich dan ook uit te spreken voor een toe komst in de sierteeltsector. omstandigheden werden het vele jaren meer. Liesbeth: "Een belangrij ke omstandigheid was toch de gezelligheid. Maar dan kom je op een punt dat je denkt: nu, of nooit meer zeuren." Juf Ploeger gaat naar een Montessorischool waar haar een hele nieuwe manier van werken en lesgeven te wachten staat.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1