baby op komst? kaartjes bij ons! ELGERSMA SANDERS 'MA1L: 'nfo4$advocatenkantoorsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl LITI E BERICHTEN Grootste vocale popgroep te wereld zoekt nog 1000 stemmen GLOBAL v Mensen in Nood Giro 860 Hart van Holland/18 juli 2001 pagina 3 d e H a ij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 299,- MET OVERGEWICHT 795 - SOFTSPRING MATRAS 795,- MATRASSEN 99/ 149,- SENIORBEDDEN NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Telefoon 0180-632289 tïl t TEL. 0182-6150S5 Hersenstichting Nederland ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl /K/ BOXSPRING POWERSPRING MATRAS OP WIELEN VOORMENSEN BEDBODEMS VANAF VOOR MENSEN MET iEWRICHTSKLACHTEN VANAF Zuidpiaspolderweg li Moordrecht tel.: (0182] 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein 't Ambacht Moordrecht ^DRUKKERIJ Noordelijke Dwarsweg la Zevenhuizen UITVAARTVERZORGING 00r Zevenhuizen en Moerkapelle Alef eerbied en respect ïUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG en nacht directe hulp na overlijden Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOOR O Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Moerkapelle Diefstal uit bedrijf: Op woensdag 18 juli werd 's ochtends vroeg bij een bedrijf aan de Van Hasseltweg inge broken. Door een raam in zijn geheel te verwijderen wisten de inbrekers het pand binnen te komen. Uit het kantoor werd een geldbedrag weggenomen. Bij een ander bedrijf, ook aan de Van Has seltweg, werd geprobeerd in te bre ken. De politie trof dar een gebro ken raam aan. Vermoedelijk werden de inbrekers gestoord toen de poli tie ter plaatse kwam na de alarm melding van de inbraak in het ande re pand. Zevenhuizen Visserijcontrole: Politie Hollands Midden heeft op 19 juli, vissers gecontroleerd op de Rottemeren. De meeste vissers hadden alles in orde, een visser kreeg een procesverbaal voor het vissen met levend aas. De boete hiervoor bedraag f. 110.-. Alcoholcontrole: Tijdens een alco holcontrole op de Swanlaweg, in de nacht van 20 juli rond 00.30 uur, is een 32-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel staande gehouden. De man blies 360Ug/l op het ademanaly seapparaat en kreeg een procesver baal en een rijverbod van drie uur. Pogingen inbraak op rij: Twee woningen aan de Boslaan en een Het Hogeland zijn in de nacht van 24 juli bezocht door inbrekers. Er werd getracht om de slotplaat te verwijderen bij beide woningen, echter de slotschoot kon niet terug geduwd worden. Hierdoor bleef het dit keer bij een poging. Goed hang en sluitwerk derhalve! Waddinxveen Diefstal uit bedrijf: Op woensdag 18 juli omstreeks 04.50 uur werd er ingebroken in een benzinestation aan de Beethovenlaan. De inbre ker/s) wist(en) binnen te komen door de voordeur open te breken. Er werden diverse pakjes rookwa ren weggenomen. Politie zoekt benadeelden auto inbraken: Met de aanhouding van een 32-jarige Utrechtenaar op maan dag 16 juli door de politie in Woerden werd een aantal auto inbraken opgelost. Bij zijn aanhou ding werden onder andere autora dio's, een CD-wisselaar, gereedschapskisten en een krik aan getroffen. Deze zijn vermoedelijk afkomstig van inbraken gepleegd op maandag 16 juli tussen 7.30 en 8.00 uur op een carpoolplaats langs de Henegouwerweg. Bij de politie zijn echter nog geen aangiftes gedaan. Benadeelden kunnen voor informa tie contact opnemen met het Infor matie Centrum van de politie in Waddinxveen, telefoonnummer 0182-642640. Diefstal uit woning: Terwijl de bewoonster lag te slapen werd in een woning aan de Zuidkade op zon dag 22 juli tussen middernacht en 5.00 uur vermoedelijk door flippen of hengelen ingebroken. Weggeno men werd een mobiele telefoon. Aanhouding na diefstal discman: De politie heeft op zondag 22 juli omstreeks 23.50 uur vier jongens van 18, twee van 17 en een van 15 jaar, aangehouden op verdenking van het stelen van een discman. Een groep jongeren die bij de skatebaan bij de Dreef stond zag dat de disc man van een van hen door een andere groep van vier jongens vanaf een scooter werd weggenomen. De politie werd ingeschakeld en kwam ter plaatse. Op aangeven van de eigenaar van de discman wist de politie de vier verdachten op de Souburghlaan aan te houden. Drie van hen zijn afkomstig uit Waddinx veen, een uit Wezep. Ernstige aanrijden auto/fietser; getuigen gezocht: Een 15-jarige jon gen uit Gouda is gistermiddag omstreeks 16.35 uur ernstig gewond geraakt bij een aanrijding. De jon gen reed over de Middelburgseweg te Reeuwijk in de richting van de T-kruising Brugweg en de Zwarte- weg. Op het moment dat hij de krui sing overstak verleende hij geen voorrang aan een voor hem van rechts komende automobilist, een 21-jarige Reeuwijker. De jongen werd geschept door de auto en kwam enkele meters verder in de berm terecht. Hij werd ernstig gewond afgevoerd naar het Groene Hart Ziekenhuis. Daar werd een zware hersenschudding en diverse beenbreuken geconstateerd. De politie is op zoek naar getuigen van deze aanrijding. Met name getuigen, die de snelheid van de automobilist hebben waargenomen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Waddinxveen via 0900- 8844. Benthuizen Auto vernield door groep racefiet sers: Een 60-jarige automobilist heeft aangifte gedaan van vernieling van zijn auto op dinsdag 17 juli. De automobilist reed tussen 15.00 en 15.30 uur over de Hoogeveenseweg in de richting van de kruising met de Gemeneweg. Bij de kruising wilde hij linksaf slaan. Op dat moment kwam vanuit de richting van Boskoop een groep wielrenners gaande in de richting van Benthui- zen/Zoetermeer. Omdat de automo bilist voorrang had reed hij door en claxonneerde om de groep te atten deren. Toen de automobilist enige meters was doorgereden zag hij een aantal van de wielrenners stilstaan. Om er zeker van te zijn dat er geen ongeval had plaatsgevonden stapte de automobilist uit. Hierop kwam de groep wielrenners naar de automo bilist gereden en begon op hem te schelden en hem te slaan. Ook het voertuig van de automobilist werd vernield. De automobilist liep een blauwe plek op aan een arm. De politie is op zoek naar getuigen. Met name met de automobilisten die daar hebben gestaan. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Leiderdorp, telefoonnummer 0900- 8844. De zesde editie van Super Voices staat voor de deur. Zo'n 3.000 men sen die graag zingen, nemen op 29 september een live-cd op voor het goede doel; dit jaar gaat de opbrengst naar Mensen in Nood. De deelnemers worden begeleid door Debbie Sledge (Sister Sledge), Wol ter Kroes en Arno Kolenbrander, die allen belangeloos meewerken aan het evenement. Wat is Super Voices? Super Voices is het jaarlijkse evene ment van Multi Mix Music, waarbij de grootste vocale popgroep ter wereld bijeen komt. Eerder stond het evenement al in Ahoy Rotter dam. Dit jaar wordt het leukste zangfeest van Nederland gehouden in de Americahal in Apeldoorn. Geoefende zangers, mensen die af en toe zingen of mensen die zelfs nog nooit hebben gezongen kunnen meedoen. Met behulp van de speci aal ontwikkelde leermethode Singer- gy krijgt iedereen het zingen in korte tijd onder de knie. Thuis wordt geoefend met speciale cd's; op 29 september wordt nog eens de hele dag gerepeteerd, waarna het avondconcert volgt. Van het con cert wordt een live-cd gemaakt. De deelnemers ontvangen de cd gratis. Ook dit jaar is het repertoire weer heel divers. Op het programme staan 11 beroemde popsongs, waar onder 'Living on a prayer' van Bon Jovi, '1 can't explain' van K-otic, 'Boogie Wonderland' van Earth, Wind Fire en een medley van de Zeeuwse groep Blof. Verder beleeft het speciaal voor Mensen in Nood geschreven nummei; 'World of magie' zijn wereldpremière. Wat maakt Super Voices zo bijzonder? Tijdens het evenement is iedere de lnemer voor één dag een ster. Maar ook de artiesten die meedoen zor gen voor spektakel. Zo zingen Deb bie Sledge en Arno Kolenbrander een uniek duet. Zij kruipen in de huid van K-otic en zingen samen met Super Voices hun versie van de hit 'I can't explain'. Hoeveel mensen kunnen er nog meedoen? Op dit moment hebben zich al 2.000 mensen opgegeven voor Super Voi ces 2001. Zij zijn inmiddels druk aan het oefenen met de cd's, die het afgelopen weekend zijn verstuurd. Er is dus nog plaats voor zo'n 1.000 mensen die graag zingen. Iedereen die zich vanaf nu opgeeft, krijgt de cd's onmiddellijk thuisgestuurd. Alle deelnemers maken bovendien kans op een Viparrangement en een uitnodiging voor een masterclass, cjie begin september wordt gegeven door een bekende Nederlandse artiest. Inschrijven kan via internet: www.zing.nl/of via het informatie nummer: 0172-586840. Via dit tele foonnummer zijn ook publiekskaar- ten verkrijgbaar. De tijd draait rondjes Voor Paul Swuste is het moei lijk te accepteren dat zijn moeder dementerende is. "Ze verwordt, ze verdingt", zoals hij dat noemt. En dat gunt hij haar niet. Zijn moeder (86) was altijd een ondernemende vrouw: ze was lange tijd on derwijzeres en tot op gevor derde leeftijd lid van diverse verenigingen. Toen ze zes jaar geleden een hersenbloe ding kreeg, ging ze snel ach teruit. Lichamelijk is ze be hoorlijk opgeknapt, maar geestelijk is ze er nooit hele maal bovenop gekomen. "Haar langetermijn-geheugen is nog vrij goed, maar haar kortetermijn-geheugen is ex treem slecht. En je merkt dat tijd en ruimte heel vloeibaar voor haar zijn geworden. Ze weet bijvoorbeeld zelden of het nou ochtend is, of middag of nacht. Een verbinding als "het is buiten licht, dus kan het geen nacht zijn", die legt zij niet meer. Ik vraag haar wel eens in welke stad we zijn... en dat gaat soms ook mis. Niet altijd hoor, niet altijd." ga maar in de praatstoel zit ten." Maar dat is meer een ritueel. Want het gaat haar op dat moment niet om het feite lijk praten, maar meer om de vertrouwdheid. Een gesprek stokt na twee of drie zinnen. Dezelfde dingen worden ein deloos herhaald. Je hebt dat beroemde boek van Marquez, Honderd jaar eenzaamheid. De grootmoeder die daarin voorkomt verdingt ook steeds meer, die wordt steeds kleiner en kleiner en zegt op een gegeven moment: "De tijd gaat niet vooruit, de tijd draait rondjes." Dat is wat ik bij mijn moeder zie. Ik kom altijd de pressief bij haar vandaan, want ik vind het ongelooflijk zonde dat een eens zo rijk le ven op deze manier zijn einde nadert." Als je weet hoe zij vroeger was... "Ik kom iedere week. Dan zegt ze: "Ha, gezellig, Korte Houtstraat 10, 2511 CD s-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3