lie Geers nationaal lampioen op 10 kilometer Jange afstand zwemmen Het geheim van de grot (3) Grote zomeruitverkoop bij de Wereldwinkel RSMA Allround Assistent (m/v) advertentie/ drukwerk-verkoper (m/v) GLOBAL Dan zoeken wij wellicht jou! Bent u de gedreven verkoper die wij zoeken? NbuTiV U't9everi' El9ersma 2760 ab ZEVENHUIZEN Hart van Holland/1 augustus 2001 pagina 9 Zoek je een leuke baan met veel afwisseling in een enthousiast en overwegend jong team? Wij zoeken op korte termijn iemand, die in staat is zich snel te ontwikkelen tot (De werkzaamheden bestaan o.a. uit het 'bemannen' van de receptie c.q. telefoon-centrale, het ontvangen van bezoekers en net assisteren van de administratie en overige afdelingen. Ve denken hierbij aan een schoolverlater (of een kracht met wat meer ervaring) die: "i wn Kracnt met wat meer ervaring) aie: een afgeronde middelbare schoolopleiding heeft; de Nederlandse taal zowel mondeling als senriftelij beheerst; ijk goed over goede contactuele eigenschappen beschikt; goed met de tekstverwerker (Word) kan omgaan en van aanpakken weet. Drukkerij Elgersma, tevens uitgever van het kwalitatief hoogwaardige weekblad zoekt op korte termijn een gedreven en ambitieuze ■i'e0ns relatief kleine en enthousiaste team wil komen verster- en en mee wil werken aan de verdere uitbouw van ons blad. Ir'i denken aan iemand die: een afgeronde middelbare schoolopleiding heeft; ervaring heeft in een commerciële buitendienstfunctie; t ln staat is om doelgericht en planmatig te werken; ten opzichte van de (potentiële) klanten een adviserende rol kan vervullen,waarbij de commerciële doelstellingen niet uit het oog worden verloren; de Nederlandse taal in woord en geschrift uitstekend beheerst; over een eigen auto beschikt. Als I UV/ u in een van deze functies herkent, nodigen wij u uit schriftelijke sollicitatie binnen tien dagen te zenden aan: II le'Oon: 0180 - 632289 Al bijna traditie....In de vakantieperiode een vervolgverhaal van de hand van Julia Pengirim. Dit jaar 'het geheim van de grot'. Deze week deel 2. Veel leesplezier! Robbert met je A-zwemdiploma op zak, ga je zwemmen op je gemak. HG pappa mamma en Dennis Lieve Melvern, je bent nu al 1 jaar, hartelijk gefeliciteerd! Opa, Oma en pluisje. BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 795,- 99,- BOXSPRING 299,- 795,- 149,- SENIORBEDDEN - NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein 't Ambacht Moordrecht Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Anita Koole 5 aug. 18 jr. succes met je rijlessen. Lia, Ben, Sandra en Dennis Theo namens Drakker bedankt voor de redding uit de Bosgracht Ja ja, het is echt waar, Aad wordt 50 jaar. Hij ziet 4 augustus Abraham. T.H.T.M. 29.000 exemplaren fccldinxveen/Boskoop - In de lange (carrière van Gouwestaete zwemmer faster Nic Geers (63) heeft hij talrij- s nationale en internationale titels lehaald op de reguliere zwemnum- en langebaannummers van fcen tot vijf kilometer. |Éen langere afstand kwam bij het master zwemmen nog niet voor. (je Belgische en de Nederlandse wembond organiseerden nu samen (leze nationale kampioenschappen de roeibaan van Willebroek in pelgië. wilde proberen of hij de 10 i aankon en het kampioenschap fean zijn erelijst kon toevoegen. Een loorwaarde was om het in drie en een half uur te klaren. Geers reken de uit dat hij het wel in drie uur moest kunnen voltooien als alles meezat. En dat deed het. Lekker water, mooi weer, elke twee kilome ter ravitaillering (sportdrank en een banaan, waarbij hij zich moest dwingen om die rustig weg te wer ken) en hij werd onbedreigd eerste in 2.43.38 uur in de leeftijdsgroep 55+. Gemakkelijk was het niet. De eerste zes kilometer waren proble- mloos verlopen, waarna hij kramp kreeg. Dit kon hij onderdrukken met een tempo verlaging. Hij kwam wel weer in zijn tempo maar de laatste twee kilometer werkten zijn armen niet meer zoals hij wilde. DRUKKERIJ Zijn werk als keukenhulp had Bram voldoende geld opgeleverd om de toekomst zonnig in te zien. En hij had vriendschap gesloten met de werkstudent Michel, jaren ouder, maar dat deed er in de keuken van het wegrestaurant niet toe. Met Michel kon hij lachen en de uitno diging van de Franse jongen om eens langs te komen, bij zijn ouders in Juillac, had hij onmiddel lijk aangenomen. 'Ik schrijf ze wel even dat je eraan komt' beloofde hij. 'En als je je niet haast en je daar een weekje blijft, kan ik je mijn land laten zien. Het is er prachtig en soms geheimzinnig', zei Michel. 'Er zijn nog een hele boel grotten, die nog niet zijn onderzocht'. Dat kon wel eens kloppen. De kaart van Frankrijk toonde aan, dat Juil lac midden in de Périgord lag, niet echt op de route die Bram voor zichzelf had uitgestippeld. Maar dat hij aan een soort wedstrijd met zijn broer meedeed, interesseerde Bram maar matig. Een week, twee weken bij een Frans gezin, in een omgeving die om zijn grotten en archeologische vondsten wereld beroemd was, lokte hem meer. Dus liep Bram de grote weg maar eens op, deze keer niet richting Lyon - Marseille, maar richting Parijs, om uiteindelijk ergens bij Limoges uit te komen. Maar de snelweg was Bram niet goed gezind. Het leek wel of de automobilisten, naar mate hij zui delijker kwam, steeds haastiger werden. Daarom was Bram blij, dat hij ergens in de binnenlanden mocht uitstappen en hij smallere landwegen moest volgen. De liften die hij kreeg, brachten hem steeds kleine stukjes nader tot zijn doel, maar Bram vond het best zo. Zeker, toen hij merkte dat langs de weg perenbomen groeiden en hij op zijn kooktoestelletje een soort perenprut kon toebereiden. Dat at hij met smaak, met brood en thee erbij, tot de jongen in een dorp een slager ontdekte met stevige lapp- pen schouderkarbonade. Terwijl het water hem uit de mond liep, bakte Bram er een, waar twee vol wassenen genoeg aan zouden heb ben. Zijn tentje stond aan de rand van een hooggelegen bos, met uitzicht over groene landerijen. Niet zo ver van zijn tent, maar onzichtbaar achter de bomen, lag een dorpje. Het bezat een kerkje met een fraai klokkenspel, dat tegen zonsonder gang werd geluid. Alsof je de tonen ervan kunt nakijken, dacht Bram met zijn welgevulde buik. Zin om te lezen had hij niet. Hij lag in z'n ten tje, met het hoofd op een kussen tje, net even buiten het tentdoek te luisteren. De stilte die op de klok geluiden volgde, leek wel voelbaar. Maar Bram voelde niets, toen de zon onderging: hij snurkte, het hoofd net even buiten z'n tentje. Huug sloeg zijn schoudertasje over z'n rechter schouder, toen hij alle houtjes had gehakt die er maar te vinden waren. Ik kom wel ergens, dacht hij tevreden. Lopen maar, dan wijst alles zich vanzelf. En dat gebeurde ook, al bracht een auto hem maar een kilometer of vijftig verder, tot in een stadje dat een hotel-café bezat: De gouden leeuw. De kamers waren niet duur en Huug kon de kleinste en goedkoop ste krijgen. De douches en toiletten waren gemeenschappelijk, maar schoon. Huug ging een half uurtje liggen, nam een warme douche en begon honger te krijgen. De winkels waren nog open. De jongen kocht twee stokbroden, een camembert, een fles magere melk en een pakje gele theezakjes. Op het doosje stond op alle zijden alleen het woord 'Thé' en dat was het ook, al kostte het bijna niets. En het water op zijn hotelkamer was precies heet genoeg. Maar een jongen die voor het eerst alleen in Frankrijk is, drinkt 's avonds geen thee. Huug nam de trap naar beneden, die uitmondde in het café, waar hij met alle gemak van de wereld 'un rouge' bestelde. En nog een en nog een. En omdat Huug geen wijn gewend was, kon hij na het derde glas nog net zijn kamer vinden. De volgende ochtend werd Huug wakker in de kleren, die hij de avond tevoren aan had gehad en met een bonkend gevoel in z'n achterhoofd, dat alleen met een stevige kop thee, een pil paraceta mol en brood met Franse kaas te bestrijden was. Moeizaam slofte Huug die ochtend de landweg op, een wijze les rijker. De wereldwinkel Zevenhuizen-Moer- kapelle houdt in de augustusmaand een grote uitverkoopactie. De prijsverlaging gaat niet ten koste van de producenten in de ontwikke lingslanden. Zij hebben hun eerlijke prijs al gekregen. Dat houdt in, dat voor hen de minimumprijs, waarbij de productiekosten werke lijk gedekt zijn, gegarandeerd is. Het betekent ook, dat de producenten kunnen werken onder goede arbeidsomstandigheden en hun kin deren naar school kunnen gaan. Zij kunnen zeker zijn van langdurige handelsrelaties en hebben dus zekerheid over hun inkomen. Ook tijdens de vakantieperiode kan men de Wereldwinkel iedere zaterdag vinden op het Dorpsplein in Zeven huizen voor het gemeentehuis. Openingstijden van 10.00 uur tot 16. 00 uur. SOFTSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF OP WIELEN POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9