Ook in Zevenhuizen loopt het allemaal op "rolletjes" Kindervakantiefeest wordt een spektakel Activiteiten-Agenda üi Zomer-kleuractie bij Fixet Stichting Kinderhulp Roemenië op T.V. Silvia, Hart van Holland/8 augustus 2001 pagina 11 i* fcTëti X iv. van harte beterschap!!!! Je collega's ■Door: Ron Krul JZevenhuizen - Waar het skaten een ■aantal jaren geleden nog een trend ■was en men nog vreemd opkeek Itegen die wat raar uitgedoste op ■vier (inline skates) of vijf wielen l(skeelers) schaatsende mensen, is Ihet momenteel algemeen aanvaard lin het Nederlandse en Mondiale ■straatbeeld. De trend (rage) heeft lzich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een sport, een gewaardeerde ■workout en is een sociale activiteit Jgeworden. Ook in en om Zevenhui- Izen zijn de inline skaters en skeele- lraars veelvuldig te zien en hebben velen deze sport als hun hobby Igekozen. Jan Ottevanger, 54 jaar, is al 15 jaar actief en passief bezig met het ske- lleren. Hij was zelfs al bezig voordat We rage van het inline skaten en skeeleren begon. Hij heeft de hele ontwikkeling van deze sport meege maakt en aan vele wedstrijden me- gedaan waaronder de tocht der (tochten, "de skeelerelfstedentocht". Het skeeleren is bij Jan begonnen vanuit het schaatsen, welke sport hij op zeer hoog niveau heeft uitge oefend. De laatste twee jaar heeft hij een klein sportief stapje terug jgedaan en zich meer toegelegd op het organisatorische vlak. Voor Idegenen die nu overwegen om te Igaan inline skaten of skeeleren, ladviseert Jan Ottevanger om een ■cursus te gaan volgen. De techniek Ijs een uitermate belangrijk onder- Ideel bij deze sport en voorkomt een Ihoop blessures. skeeleren en skaten" zijn in Nederland veelvuldig gebruikte I werkwoorden. Alles dat zich op (wieltjes voortbeweegt, noemt men (voor het gemak, een skater, skeeler |o' zelfs skeeleraar. Internationaal nt niemand de betekenis van het (woord "skeeleren" dat ondanks de (verraderlijke buitenlandse tongval, I rewooi1 ,een Nederlandse herkomst ent. Feitelijk is "Skeelers" gewoon (een merknaam van de firma Zand- I «ra uit Joure. Internationaal spreekt men van "rol lerbladen" (naar het merk Rollerbla- de) of speedskaten. Om algehele verwarring te voorkomen heeft men besloten om alles dat zich op wiel- tjes-in-een-Iijn voortbeweegt, internationaal inline skaten te noe men en onder te verdelen in fun, fit ness, speed en aggressive. Gerry (29) en Reinier (31) Huizer zijn twee Zevenhuizenaren die al een aantal jaren het inline skaten als hobby hebben. Gerry en Reinier trainen veel samen rond de Rotte- meren, Bleiswijk en Bergschenhoek. Gerry is begonnen in 1997 met het inline skaten en heeft al een aantal keren meegedaan met de Marathon van Rotterdam. Ze vindt het een ideale bezigheid omdat het sport terrein letterlijk naast de deur ligt. Als het droog is, kun je overal deze hobby beoefenen en dat is wel zo gemakkelijk. Gerry denkt erover om t.z.t. de cursus sicate-instructeur te gaan volgen zodat ze anderen ook voor de door haar zo geliefde hobby enthousiast kan maken. Reinier is begonnen in 1998 met inli ne skaten. Hij werd aangestoken door het enthousiasme van zijn vrouw en heeft in het inline skaten een perfecte combinatie gevonden met zijn winterse schaatsactivitei- ten en het fietsen dat een andere door hem gewaardeerde hobby is. Ook Reinier heeft meegedaan aan de marathon van Rotterdam en denkt er nog over om een keer over te stappen naar het skeeleren. Het skaten is zoals gezegd een ver worden sociale activiteit en tegelij kertijd een goede workout. Indien niet op topniveau bezig, sport je en houdt nog lucht over voor een gesprek. Het skaten verbetert de spierkracht van de lage rug, de benen, billen en romp. Daarnaast zorgt het voor een verbetering van de conditie en de balans. Skaten is daarnaast een uitstekende manier om je te ontspannen en kan overal uitgeoefend worden. Het skaten tij dens je lunchpauze of direct na je werk kan bovendien "ontstres- send"werken. Gerrit van Vliet, 64 jaar, is circa 3 jaar geleden begonnen met skeele ren. Gerrit heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een echte kilo metervreter. Samen met Nel van der Ham, ook woonachtig in Zevenhui zen, is Gerrit onlangs nog door het District West van de Skatebond Nederland in het zonnetje gezet voor de meest gereden kilometers in het district. Landelijk was Gerrit vorig jaar zelfs de toerkanjer met maar liefst 3933 kilometers. Nel werd landelijk derde met een totaal van 2171 kilometers. Ook dit jaar agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle ie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding tan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: 'edere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 28, 29 en 30 augustus: ^er.kerlc kindervakantiefeest. ^Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 0 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. da^^: SPelmid<% e'^e maar,dag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 o "vuensoag;. i^t.uu uur in De /.evenster;v w e|en bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. er dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don- ag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Richting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum ii I 'eden" 33,1 de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 31 J1 sept, 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 25 aug., 27okt_, 15 dec. ^°gelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg P l3-27 juli; 3 aug. ^even Muzen: Orgelconcert: 6 okt. 20.00 uur: geref. kerk; Amateur-muziekavond: j' 20.00 uur: geref. kerk; Lunchconcert: I I nov. 13.00 uur: kleine kerkje; Ni jl°e/j'<aPe"e: Jeugdweek maandag 27 t/m vrijdag 31 augustus van 8.30 tot 12.00 r|jdag met verrassingsmaaltijd tot ongeveer 15.30 uur. ud Verlaat: 7 en 21 september Klaverjassen. 15 september Buurtfeest september Schakel hoopt Gerrit weer eerste te worden. Om dit te bereiken dient Gerrit wer kelijk bijna alle toertochten te rij den die op de kalender staan. Dit is echter geen opgave voor Gerrit. Hij is echt verslaafd aan de sport geworden. Het leuke aan het skeele ren vindt Gerrit het gevoel van vrij heid, snelheid en de sfeer in de groep. Frappant is dat Gerrit die tot zijn 40 'ste nog voetbalde in het eerste elftal van Groeneweg en moest stoppen vanwege versleten kruisbanden in de knie, bij het ske- leren geen enkele last heeft van deze blessure. Hoewel het speedskaten (skeeleren) in het rijtje stond van nominaties om mogelijk een Olympische (demonstratie-) sport in 2004 in Athene te worden, werd deze hoop bruut verstoord toen het Internatio nale Olympische Comité besloot om geen nieuwe sporten meer toe te voegen aan deze spelen. Teveel atle ten, vertragingen met de bouw van stadions en problemen binnen de Griekse organisatie lagen aan deze beslissing ten grondslag. Vanwege de hoge kosten wil het IOC een maximum van 10.000 atleten toe staan in Athene. Piet Wisse, 76 jaar, is ook al jaren bezig met het skeeleren. Piet is deze hobby begonnen vanuit zijn andere liefhebberij, het schaatsen. Hij is der Ham en Gerrit van Vliet hebben we zelfs een paar kanjers op ske- lergebied in huis. Waar echter som migen het heel fanatiek en op hoog niveau doen, beschouwen anderen het als een perfecte hobby om hun conditie op peil te houden. In Piet Wisse, Gerry en Reinier Huizer tref fen we liefhebbers aan die deze sport als aanvulling op hun andere hobby's zien. En natuurlijk hebben echt een beetje verslaafd aan het skeeleren geworden en doet het gemiddeld zo'n drie keer per week. In en om Zevenhuizen zoekt Piet de mooie paden en wegen uit en houdt zodoende zijn conditie perfect op peil. Aan toertochten en/of wedstrij den doet Piet niet. Hij houdt ervan om het liefst alleen zijn kilometers te vreten. Zoals u heeft kunnen lezen, loopt het ook binnen Zevenhuizen op "rol letjes". In Jan Ottevanger, Nel van we binnen Zevenhuizen nog veel meer mensen die op een of andere manier betrokken zijn bij deze sport. Buiten een paar goede skates en/of skeelers, helm, knie, elleboog en kniebeschermers, kan het skaten, skeeleren en/of een afgeleide hier van werkelijk overal uitgeoefend worden. Zevenhuizen en het gebied eromheen bieden redelijk tot goede faciliteiten om deze sport uit te oefenen. Probeert u het eens!! Zevenhuizen - In de laatste vakan tieweek, van dinsdag 28 augustus tot en met donderdag 30 augustus, wordt in Zevenhuizen het Kinder vakantiefeest gehouden. Elk jaar weer proberen de organisatoren een nieuw, verrassend programma te maken. Ook dit jaar is dat gelukt. Om te beginnen kan men elke dag verha len horen over het leven van Jozef. Het thema van het Kindervakantie feest is dan ook "De droom van je leven", want Jozef had wat met dro men. Er zal veel met elkaar gezon gen worden, maar ook veel leuke spelletjes gespeeld zoals, het dolle dierentuinspel, een geweldige foto speurtocht en op donderdag door het dorp een fantastische vossen jacht. En natuurlijk ontbreken de clowns ook dit jaar niet. Iedereen is welkom die na de zomervakantie in groep 2 t/m 8 van de basisschool zit. Het vakantiefe- st wordt gehouden in de Gerefor meerde kerk op dinsdag en woens dag van 9.30 uur tot 12.15 uur en donderdag van 9.30 uur tot 15.00 uur. Want op donderdag wordt er met z'n allen gegeten, maar het blijft nog een verrassing wat er gegeten wordt. Na het eten is er een voorstelling van André Verha gen. Hij komt met z'n prachtige, levensgrote poppen de voorstelling Jan Kalebas spelen. Dat belooft een geweldige middag te worden. Dus: kom allemaal naar de Gereformeer de kerk aan de Dorpsstraat 106 en vier het Kindervakantiefeest mee. In de ochtenddienst van zondag 2 september wordt het Kindervakan tiefeest afgesloten. Deze dienst wordt gehouden in de Hervormde kerk en begint om 10.00 uur. Ook dan is iedereen van harte welkom. Het was de laatste jaren de gewo- nte om 's avonds een programma te organiseren voor de tieners. Dit jaar gaat dit onderdeel niet door, omdat heel veel jongeren die week op zeilkamp zijn. Het plan is nu om in de loop van het najaar voor hen nog een aantal activiteiten te orga niseren, dus zij houden dat nog te goed. Voor inlichtingen: mevrouw C. Ho- gendoorn, 079-5931747. KERKDIENSTEN - 12 augustus Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur dienst; 19.00 uur ds.J.Voordouw. Oud Verlaat 10.00 uur ds. C.Vermeu len. Geref. kerk 9.30 uur dhr. B. Evertse, Moerkapelle. Moerkapelle Herv. Gem 10.45 uur ds.A. Langerak, Eemnes; 18.30 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk aan den IJssel. Geref. Gem 9.30 ds. J.B. Zippro; 18.30 uur ds. J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag I I augustus: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521.25.00. Zondag 12 augustus: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, 0180-63.17.83. NPV Vrijwillige Thuiszorg; Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Tijdens de zomervak antie organiseert Fixet Zevenhuizen voor alle kinderen tot 12 jaar een Zomer-kleuractie. In de doe-het-zelf zaak zijn gratis kleurplaten af te halen. Verder is in de zomerkleur- plaat een zoekpuzzel opgenomen waarbij zoveel mogelijk 'onmogelijk heden' gezocht moeten worden. Er zijn zes aluminium steps ter beschikking gesteld voor de mooiste inzendingen. De kleurplaten kunnen tot en met zaterdag 18 augustus worden ingeleverd bij Fixet aan de Dorpsstraat 151. Moerkapelle - Zondag 12 augustus zal de EO (Evangelische Omroep) een deel van haar zendtijd beste den aan de SKR. Het programma "Nederland Zingt" begint om 10.00 uur op Nederland twee en aan sluitend rond 10.30 uur zal in het programma "Nederland Helpt" aandacht worden besteed aan het werk van de stichting. Hiertoe zijn in juni jl. TV-opnamen gemaakt, o.a. het goederenmaga zijn. De SKR bestaat inmiddels meer dan 10 jaar en heeft zich in die periode geschaard onder de meest belangrijke hulpverlenende organisaties in Nederland. Uit gangspunt bij deze hulpverlening is het kind in tehuizen onder mini male omstandigheden of in gezin nen die beneden elk denkbaar i peil leven. Hiertoe wordt telkens voor een periode van twee jaar een com pleet dorp geselecteerd met onge veer 500 gezinnen. Daarnaast wordt hulp verleend aan twee tehuizen. Voor inlichtingen: 079- 5933086. Binnenkort kan men de WEB-site.van de SKR bezoeken: WWW.skr-info.nl

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11