fUtPfe Honderden Hortensia's Buitencentrum de Schouw op zomerkamp Tentdagen 2001: "De droom van je leven" N207 in Boskoop begin september afgesloten Fietstocht langs de Rotte: een belevenis op zich De KBO organiseert fietstocht Fietsen voor de Zonnebloem met Toerclub Avanti Gedeelte N454 in Waddinxveen afgesloten pagina 12 Hart van Holland/8 augustus 2001 Waddinxveen Boskoop Vakantie bijbelclub: "De droom van je leven Op woensdagavond 22 en donder dagavond 23 augustus organiseert Toerclub Avanti in samenwerking met de Zonnebloem een avond fietstweedaagse. De opbrengst komt ten goede aan de Nationale Zonne bloem, afdeling Alphen a/d Rijn. De fietstocht heeft een afstand van ca. 35 km en gaat langs mooie plekjes in het Groene Hart. De tochten zijn volledig gepijld. Star ten kan. op beide avonden tussen 18.00 en 19.00 uur vanuit het clubge bouw van Avanti aan de Westkanaal- weg in Alphen a/d Rijn. Met het organiseren van de fietstocht wil de Zonnebloem haar activiteiten bij meer mensen onder de aandacht brengen. In het clubgebouw geven vrijwilligers informatie over het werk van de Zonnebloem. De Zonnebloem is een van de groot ste welzijninstellingen van Neder land, die zich inzet voor het welzijn van zieken en gehandicapten door middel van bezoekwerkwen het orga niseren van diverse activiteiten. Inschrijfgeld: Het inschrijfgeld voor de fietstocht bedraagt ƒ4,50. Deelnemers onder de zestien jaar betalen slechts ƒ2,50. Voor ƒ2,50 extra ontvangen de deel nemers een herinnering. Inschrijven kan in het clubgebouw van Toerclub Avanti. Informatie: Voor meer informatie: Thea Lager- berg, telefoon 44 42 88 of Corrie van Zeyl, telefoon 42 05 64 namens de Zonnebloem of Ton van Vuuren, telefoon 42 23 63 namens Avanti. Boskoop - De KBO afdeling Boskoop organiseert op 15 augustus een fietstocht. Gestart wordt vanaf het Paradijsje aan de A.P. van Neslaan tussen 10.00 en 11.00 uur. Kosten voor deelname ƒ5.-. Iedereen is welkom. Boskoop - De vele Hydrangea's (hortensia's) die altijd bij Boomkwe kerij C. Esveld te vinden zijn, krijgen het weekend van 11 en 12 augustus gezelschap van nog meer boeiende soorten. Men staat versteld van de verschei denheid van dit geslacht. Tijdens dit Hydrangeaweekend zijn er diverse activiteiten waarbij deze plant uit voerig in de schijnwerpers staat. Op 11 en 12 augustus staat de kwe kerij in het teken van Hydrangea's. Sinds enige tijd houden zij zicht bezig met het opbouwen van een interessante collectie Hydrangea's. Op vele plaatsen verzamelden zij stekmateriaal van nieuwe varianten, of van verloren gewaand materiaal. Het in de toekomst te verschijnen boek over Hydrangea's heeft de belangstelling in een stroomversnel ling gebracht. Zeker nu met het aan tal leverbare planten een aardige collectie voorhanden is van deze groep interessante heesters. Er worden rondleidingen gehouden, zodat men de vele soorten en ver schijningsvormen kan vergelijken, er zijn lezingen en natuurlijk kan men ook de andere planten bekijken. Voor de lezingen, die 's ochtends om 10.00 uur en 's middags om 14.00 uur worden gegeven, wordt men verzocht zich van tevoren aan te melden, telefoon 0172-213289 of mail naar info@esveld.nl De kwekerij vindt men aan het Rijne- veld 72 in Boskoop. Boskoop - Zaterdag 11 augustus is het zover, dan gaat de Sinte Zita groep van buitencentrum de Schouw op zomerkamp. Dit jaar zullen er 80 meiden en 51 leidinggevende vrouwen richting Bergen in Limburg vertrekken. Er gaan zeven verschillende groepen mee in de leeftijd van 10 tot en met 18 jaar. Alle groepen hebben een apart thema met als hoofdthema: gezelligheid kent geen (vrije)tijd. Er is dit jaar onder andere gekozen voor de thema; s bioscoop, formule 1 en de camping. De vier oudste groepen bouwen zelf een gebouw in de trant van hun thema, de drie jongere groepen sla pen nog in tenten, en kleden hun kamterrein aan met dingen van hun thema. Tijdens het kamp zullen de groepen vele activiteiten onderne men zowel buiten als op het kamp terrein. Ook zijn er gezamenlijke activiteiten zoals het avondspel waaraan alle groepen deelnemen en dat afgesloten zal worden met een kampvuur. Ook is er een gezamen lijke sportdag waarop de groepen zich van hun beste kant laten zien. Op vrijdag zal het grote afsluitende kampvuur plaatsvinden. Zaterdag 18 augustus zullen de gidsen Bos koop weer binnenrijden. De foto laat zien hoe het bouwen gaat en het gebouw er uitziet als het af is. Benthuizen - Evenals vorig jaar staat er ook dit jaar een grote tent aan de Appelgaarde. Het thema van de tentdagen is: "De droom van je leven". Tijdens dit evangelisatiepro ject zijn er weer een heleboel leuke dingen te doen. Zoals: samen zingen en luisteren naar het bijbelverhaal van Jozef, knutselen, leuke spellet jes doen, en de rest is nog een verrassing. Het programma van de Tentdagen ziet er als volgt uit: Woensdag 29 augustus en donder dag 30 augustus van 10.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 tot 16.00 uur; vrijdag 31 augustus van 10.00 tot 12.00 uur. Op vrijdagoch tend zijn er pannenkoeken. Avondprogramma's Ook voor jongeren (vanaf middelba re schoolleeftijd) en ouderen is er een programma. Wat te denken van de traditionele survival door Benthuizen op woens dag 29 augustus. Men kan zich hiervoor inschrijven vanaf 19.45 uur bij de tent. Het startsein wordt gegeven om 19.00 uur. Op donderdag 30 augustus presen teert Koffiebar "De Schuilplaats" de boeiende film "Caught". Vanaf 19.30 uur kan men in de tent terecht en om 20.00 uur begint de film. Vrijdagavond 31 augustus wordt de Tentdagen afgesloten met een spet terend feest, in samenwerking met Boskoop - Van 3 tot en met 14 sep tember wordt een gedeelte van de N207 in de gemeente Boskoop voor alle verkeer afgesloten. Het gaat om het traject vanaf de tunnel in de Henegouwerweg in Boskoop tot het Rijneveldviaduct. Tijdens deze perio de voert de provincie Zuid-Holland renovatiewerkzaamheden aan de tun nel uit, zoals het vervangen van de slijtlaag. Het is mogelijk dat de werk zaamheden uitlopen door tegenval lende weersomstandigheden. Aangezien het weggedeelte op de N207 tussen de tunnel en het Rijne veldviaduct ook aan vervanging toe is, heeft de provincie besloten deze werkzaamheden tegelijk met de renovatie aan de tunnel te laten plaatsvinden. Hierdoor blijft de afsluiting beperkt tot één periode. Een totale afsluiting is ook noodza kelijk vanuit Arbowetgeving. Het is namelijk verplicht om de wegwer kers voldoende ruimte te geven voor hun veiligheid. Uiteraard is het ook veiliger voor het verkeer. De voorbereidende werkzaamheden zijn al in volle gang. Daarom is tot 3 september een weghelft afgesloten. Het verkeer wordt met behulp van verkeerslichten over één weghelft geleid. Waddinxveen - Vanaf dinsdag 14 augustus is de Kanaaldijk in Wad dinxveen tussen de aansluiting met de Zuidelijke Rondweg en de aan sluiting met de Sniepweg vier dagen afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Dit gebeurt in verband met onder- houds- en asfalteringswerkzaamhe- den. Tevens worden er ter hoogte van de Apollolaan snelheidsrem- mende plateaus aangebracht. Het verkeer wordt hierdoor omgeleid. Om veiligheids- en uitvoeringstech nische redenen is een volledige afsluiting noodzakelijk. Het autover keer van en naar Waddinxveen zal gedurende de werkzaamheden wor den omgeleid via de Zuidelijke Rondweg en de Beijerincklaan. Vanaf de Sniepweg blijft de Burg. Trooststraat voor personenauto's bereikbaar. Afhankelijk van de weersomstandig heden en de voortgang van de werk zaamheden zal de afsluiting zo spoedig mogelijk worden opgehe- (Brom)-fietsers ondervinden nauwe lijks hinder van de werkzaamheden. Lijnbussen volgen een aangepaste route. de brandweer. Aanvang: 18.30 uur. Thema centraal in de kerkdienst Zondagmorgen 2 september om 9.30 uur zal het thema "De droom van je leven" centraal staan in de kerkdienst. Deze dienst wordt gehouden in de Nederlandse Her vormde kerk in Benthuizen. Na de dienst zal er met elkaar koffie gedronken worden en liederen zin gen. Als je "mee wilt dromen" houdt dan de laatste week van je zomervakan tie vrij. Voor inlichtingen: Mariëtte van Rumpt, 079-3317077 KERKDIENSTEN - 12 augustus R.K. kerk Zaterdag 12 augustus:9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag H augustus 19.00 uur Eucharistievie ring. Ontmoetingskerk; Zaterdag I augustus: 19.00 uur Eucharistievie ring; Zondag 12 augustus: Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 geen dienst, SOW dienst in IK ds. C de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.3( uur ds. H. Hidding, Bunschoten; 1631 uur Leesdienst. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Kanen berg, Leiden; ds. A. Schipper, dienst Herv. kerk. De Stek 9.30 uur kand.G. Roben, Almere. Geref. kerk 9.30 uur Hd; Kand. G. Roben, Almere; 18.31 uur ds. A. Schipper, Rotterdam; Nf gez. dienst in HK. Vrijz. Prot Gel Gem. 10.00 uur Rev. drs. F.H. Sachs.'s Gravenhage. Chr. geref. kerk 9.30 uur ds. ds. C.C. den Hertog; 18.30 uur ds G. Drayer, Zoetermeer; 15.00 ud Zorgcentrum: ds. C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur R. van Splunter. Christengemeente "Bethel" Gal) Hetyey. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 uur ds. A| Gunst; 18.00 uur ds.A.J. Gunst. Duurzaam veilig De werkzaamheden aan het traject bestaan uit twee delen. Vanaf het viaduct tot aan de bocht wordt de deklaag gefreesd, worden de voegen gerepareerd en wordt de weg voor zien van een nieuwe deklaag. Van de bocht tot aan het viaduct wordt het gehele asfalt verwijderd. De onder liggende fundering wordt plaatselijk hersteld waarna er in vier lagen nieuw asfalt wordt aangebracht. In het kader van 'duurzaam veilig' wordt over het hele traject, inclusief het viaduct, de belijning aangepast en een verhoogde afscheiding aan gebracht. Een andere veiligheids maatregel die wordt genomen is het aanbrengen van een snelheidsrem- mend plateau in de oprit naar de N207 vanaf het Plankier. Omleidingroutes Tijdens de afsluiting wordt het ver keer omgeleid. Er bestaat een omlei dingroute vanaf de snelwegen en een omleidingroute in en om Bos koop zelf. Voor meer informatie: www.pzh.nl/werkaandeweg of het gratis telefoonnummer 0800-0884. Daarnaast is er een informatiefolder beschikbaar via het gemeentehuis in Boskoop, de VW of de biblio theek. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het Rottemerengebied tussen Zevenhuizen, Bleiswijk en Bergschenhoek biedt vele mogelijk heden tot recreatie. Een heerlijk dagje fietsen langs de oevers van de Rotte is heerlijk voor jong en oud en er valt genoeg te doen en te zien. Het gebied is bijzonder veelzijdig. Kunst liefhebbers en sportievelingen, of gewoon een lekker dagje uit in de natuur. Het recreatiegebied Rotteme- ren biedt het allemaal. Het Hart van Holland neemt u mee op 'een rondje Rottemeren'. Met het pontje (de fiets mee natuur lijk) over van de Zevenhuizense kant naar de Bleiswijkse Zoom. Als de pont is aangemeerd kan het eerste kopje koffie gedronken worden bij café en jachthaven Meerenbos. Genietend van de prachtige omge ving gaan we op de fiets via de Bleis wijkse Zoom richting het Hoge Berg se Bos. De Bleiswijkse Zoom biedt nog tal van recreatiemogelijkheden. Bij petit restaurant 't Zeeltje kan er gezellig gegeten worden en tevens komt de fietstocht langs het comple te sauna- en beautycentrum Thermen Elysium, wat beslist een aanrader is om ook eens een tijdje door te bren gen. In het Hoge Bergse Bos komen de kunstliefhebbers aan bod. Potten- baker Joop Cock heeft hier zijn ate lier en amateur-liefhebbers kunnen hier hun materialen aanschaffen. De beeldentuin bij Artihove is werkelijk een belevenis. Al fietsend kunnen passanten een blik werpen op mooie hedendaagse kunst. Het is overigen5 de moeite om even af te stappen. Bn Artihove is er ook binnen van alles te zien en zijn er bijvoorbeeld kunst zinnige relatiegeschenken te koop' Even verderop ligt golfbaan 'e Rotte bergen' een schitterend gelegen goj baan waar liefhebbers van deze spon hun hart kunnen ophalen. Via de K» tebanbrug gaan we dan weer terug naar de andere kant van de Rotte/ we komen dan uit vlak bij de Zer» huizerplas. Op het sporteiland 7 party- en sportcentre de Zeven sprong kan een balletje geslagen den. Weer terug bij de oevers van Rotte komen we snel bij café l Verlaat, een gezellige uitsparm1- waar we even neer kunnen strip terwijl we genieten van het pracnop uitzicht over de Rotte. Weer op de fiets gaat de tocht ver vanaf Oud Verlaat richting Jacn ven langs een schitterend natuur;- bied met aan de ene kant de mi oevers en de andere kant de dragtspolder. Bij botenverhuur Vliet kunnen we nog een roel j huren om de oevers ook eens/ de waterkant te bekijken waaf 0„ dan een prachtig uitzicht heboe de molen en de Zevenhuizer ve Weer terug op de fiets komt de al snel bij het Koornmolengat mee het rondje Rotte is volb Boskoop - Het thema van de vakantie bijbelclub van deze zomer gaat over een hele mooie droom: "De droom van je leven". Op 28, 29 en 30 augustus staat de grote tent op het grasveld aan de Mendelweg. Het entreegeld is ƒ1.50 per kind per dag. Voor het poppenthea ter op dinsdagmiddag en de kinderprai- se op donderdagmiddag wordt ƒ1.50 extra berekend. Voor de barbecue op woensdagavond is dat ƒ5,-. Iedereen is welkom. Het programma ziet er als volgt uit: op dinsdag 28 augustus van 10.00 tot 11.30 uur wordt er een bijbelverhaal verteld en kan men zingen en knut len, -Qfr Van 14.00 tot 15.15 uur is er een i pentheater. En van 19.00 tot 2U. is er de tienerclub. Woens 18. augustus van 10.00 tot 11-30 uur. verhaal, zingen en knutselen; va tot 15.15 uur sport- en speim» Vanaf 19.30 uur is er op de j°r>8 avond (vanaf 16 jaar) een ba Donderdag 30 augustus van 11.30 uur: bijbelverhaal, zingen e selen, van 14.00 tot 15.15 uur praise, en van 19.00 tot afsluiting met de ouders.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 12