Het geheim van de grot (4) HartvanHoHand RSMA Allround Assistent (m/v) advertentie/ drukwerk-verkoper (m/v) GLOBAL Dan zoeken wij wellicht jou! |Bent u de gedreven verkoper die wij zoeken? BEDDEN «MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rnfklaehten 29.000 exemplaren Hart van Holland/8 augustus 2001 pagina 9 Zoek je een leuke baan met veel afwisseling in een enthousiast en overwegend jong team? /ij zoeken op korte termijn iemand, die in staat is zich snel te ontwikkelen tot Ue werkzaamheden bestaan o.a. uit het 'bemannen' van de receptie c.q. telefoon-centrale, het ontvangen van bezoekers en pet assisteren van de administratie en overige afdelingen. Ve denken hierbij aan een schoolverlater f een kracht met wat meer ervaring) die: een afgeronde middelbare schoolopleiding heeft; de Nederlandse taal zowel mondeling als schriftelijk goed beheerst; over goede contactuele eigenschappen beschikt; goed met de tekstverwerker (Word) kan omgaan en van aanpakken weet. Drukkerij Elgersma, tevens uitgever van het kwalitatief hoogwaardige weekblad zoekt op korte termijn een gedreven en ambitieuze die ons relatief kleine en enthousiaste team wil komen verster |ken en mee wil werken aan de verdere uitbouw van ons blad j denken aan iemand die: een afgeronde middelbare schoolopleiding heeft; ervaring heeft in een commerciële buitendienstfunctie; in staat is om doelgericht en planmatig te werken; ten opzichte van de (potentiële) klanten een adviserende rol kan vervullen,waarbij de commerciële doelstellingen niet uit het oog worden verloren; de Nederlandse taal in woord en geschrift uitstekend beheerst; over een eigen auto beschikt. u zich in een van deze functies herkent, nodigen wij u uit 'schriftelijke sollicitatie binnen tien dagen te zenden aan: Iprukkerij en Uitgeverij Elqersma Postbus 85 12760 AB ZEVENHUIZEN I'elefoon: 0180 - 632289 Al bijna traditie....In de vakantieperiode een vervolgverhaal van de hand van Julia Pengirim. Dit jaar 'het geheim van de grot'. Deze week deel 4. Veel leesplezier! 795,- 795,- 149r SDflOUEDDEN - NASA MATYASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS Zuldpbspoiderweg 0 Moordrecht teü (01823 375022 afslag Moordrecht/Gouda Industrieterrein *t Ambacht Moordrecht Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur DRUKKERIJ W9k*>jki uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcode:Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen OF INLEVEREN BIJ: HAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen - C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen in d"dac,ie bell0UIk zich het recht voor KLEINTJES te weigeren. Inlevering is geen garantie voor plaatsing eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per tax, telefoon of email worden geweigerd! 'Ja, we wisten dat je zou komen, nee, geen enkel probleem. We zijn allang blij dat Michel straks iemand heeft met wie hij kan optrekken'. Zo werd Bram ont vangen door de ouders van Michel, de heer en mevrouw Dupont en hun dochter Nathalie van veertien. Het ruime huis van Dupont stond in de bergen van de Périgord en uit welk raam je ook keek, het uitzicht was steeds schitterend. Bergtoppen, groene dalen en een glinsterende rivier. Bram kreeg de logeerkamer en voelde zich er na een dag al thuis. Nathalie liet hem alles zien, ook waar de jongen thee of koffie kon zetten en waar hij brood en kaas kon vinden. 'Help jezelf en neem er je gemak van'. Zowel de heer als mevrouw Dupont waren overdag aan het werk, het avondmaal werd tegen negen uur gemeenschappelijk gebruikt. Nathalie was meestal weg, maar Bram verveelde zich geen moment. Eén keer was hij met Nathalie naar een grot geweest, bestemd voor toeristen. Daar legde een jonge vrouw in rap Frans uit hoe oud het alle maal was en waar een kind een drinkend hert in de grot had getekend. 'Maar het water van de rivier staat nu veel lager. Dit hier zijn de poten, daar is de bek van het drinkende hert, bijna een meter boven het oppervlakte van de rivier nu'. Bram vond het prachtig, maar al die toeristen, netjes in de rij, stonden hem tegen. Ik moest maar eens aan een kaart van deze streek komen, dacht hij. Dan vind ik zelf wel een grot, met drinkende herten en misschien wel waardevolle voorwerpen. Die kaart kreeg Bram van Natha lie, al moest de jongen beloven geen domme dingen te doen. 'Je zal de eerste niet zijn, die in een grot valt of erin verdwaalt. Dat gebeurt hier elk jaar wel een paar keer'. Bram beloofde geen domme din gen te zullen doen. Hij kocht zelfs een kaartje voor een museum, waarin archeologische vondsten ten toon waren gesteld. De jongen kreeg bewon dering voor de mensen, van tien duizenden jaren geleden. Dat ze gereedschap hadden, wist hij. Maar dat ze sieraden hadden gemaakt, die anno nu niet zou den misstaan, verwonderde hem. Die moeten nu nog steeds te vin den zijn, dacht hij. Als ik nou eens... Bram beloofde zichzelf geen domme dingen te doen en ner gens in te vallen. Gewoon wat wandelen kan geen kwaad, zeker met de kaart van Nathalie. Later zou hij met Michel op onderzoek uit kunnen gaan. De jongen kreeg een rugzakje die hij vulde met flesjes Cola, koude kip, brood en. twee doosjes Camembert, een eerste hulp do- sje 'voor je weet maar nooit' en een paar reserve sokken. 'We eten om negen uur, morgen komt Michel'. Bram nam zich voor er een mooie, leerzame dag van te maken. Ergens moest een opmer kelijk fraai uitzicht zijn en daar wilde hij naartoe. Misschien ergens halverwege besloot Bram een uurtje te rusten, wat te eten en misschien een uurtje te slapen. De jongen verliet de bergweg en liep vijf minuten een pad op. Daar vond hij een mooi plekje om wat te eten en te slapen en daar hoorde hij, zij het zacht en gesmoord, geroep om hulp. Huug liet zich van dorpje naar stadje vervoeren en van stadje naaar dorpje. Dat hij geen flauw idee had waar de vrachtwagen chauffeur naartoe ging, interes seerde hem maar matig. De man sprak met een zwaar accent, had een hazenlip en was voor Huug volstrekt onverstaanbaar. Maar we gaan naar het zuiden, dacht hij, toen hij de zonnestand opnam. Dat dacht Huug nog ste- ds, bijna een dag later, toen de vrachtwagen in een stad stopte en de jongen nog een fijne vakan tie toewenste. 'Overnachten kun je in Het Witte Paard', verstond Huug. 'Dat is van hieruit een paar minuten lopen, de eerste straat rechts'. Huug vond 'Het witte paard', kreeg een kamer waar hij zijn schoudertas op het bed wierp. Eerst boodschappen, dacht hij. Morgen wat rondslenteren want het moet hier mooi zijn en deze keer géén wijn. Opnfeuw maakte Huug een groot glas thee, at hij zijn brood met kaas en om tien uur die avond, sliep hij als een marmot. De volgende ochtend was stra lend mooi. Warm, maar niet tè. Een dag voor een rustige Wande ling, dacht hij. Dat in dit stadje een museum was vond de jongen niet erg, omdat hij er toch geen gebruik van zou maken. Huug liet het toerisme voor wat het was, liep het stadje uit en volgde een smalle bergweg en vervolgens een veelbelovend pad dat lang zaam naar een dal leidde. Huug verwenste zichzelf omdat hij niks te eten en te drinken had meegenomen. Het zou maar een korte wandeling worden, die ech ter nogal uit de hand was gelopen. De jongen besloot terug te keren, maar eerst wat te sla pen. Even verderop in de bossen zag Huug een mooi plekje in de schaduw en gras om op te sla pen. De jongen verliet het pad, liep het bos in en zakte tien pas sen verder in een vrijwel onzicht baar gat. Het duurde niet lang, voor de jongen met zijn zitvlak hardhandig kennis maakte met wat, naar even later bleek, de bodem van een grot te zijn. Het was er aardeduister. Hoog boven zijn hoofd zag Huug een streepje licht. Terwijl hij over zijn zitvlak streek, bedacht de jongen dat hij hier zonder hulp nooit uit zou komen. Hoewel hij er niets van ver wachtte, begon Huug om hulp te loeien. En toen die uitbleef, pro beerde hij de rotswanden op begaanbaarheid. Maar die wan den waren hard en glad en toen de jongen begreep, dat hij zich zelf wel eens levend kon hebben begraven, riep hij nog een paar keer om hulp in het Nederlands en 'au secours!' in het Frans. Huug wilde het al opgeven, toen hij beweging zag in het streepje licht. 'Is daar iemand?' vroeg hij wanhopig. Maar die wanhoop verdween spoedig, toen hij een wel heel bekende stem hoorde vragen: 'Ben jij dat, Huug?" VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN OP WIELEN VOORMENSEN MET OVERGBWICHT VANAF VANAF Geweldig! Gonnie den Hertog al 25 jaar onze trouwe hulp. Bedankt Auke en Gerry. Mini wasmach. verwarming z.g.a.n. inh 40 Itr. merk euro style 079-5931126 T.k. voor de verzamelaar 206 centen ook van wilhelmina oud brief va 25,= 0180-632638 Herenfiets ƒ110,= 079-5931795 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelie, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9