Groeneweg in rouw Open Dag Hockey Club Waddinxveen Bartold Jansen wint Zomerschaaktoernooi Atletiek, een veelzijdige zomersport Het 19e Bentlanden Toernooi Start Sjoelcompetitie Hart van Holland/15 augustus 2001 pagina 11 Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag over- ed plotseling oud-eerste elftal spe- Kr, oud bestuurslid en erelid van de voetbalvereniging Groeneweg, Jan Boere. Hetbegrijpie zal niet meer over de voetbalvelden klinken. Het was een van de kenmerkende kreten van deze markante persoonlijkheid. Uit respect heeft het bestuur, waar Jan maar liefst 38 jaar deel van uit maakte, besloten alle activiteiten naar een later tijdstip te verplaatsen. Uiteraard zijn de vastgestelde oefen wedstrijden van het afgelopen we kend voor de Groeneweg-elftallen niet door gegaan en ook de beker wedstrijd tussen Groeneweg en Moerkapelle is naar een later tijd stip verplaatst. Moerkapelle had alle begrip voor de beslissing van het bestuur. Jan Boere was ook daar een bekend persoon. Het leven voor de voetbalvereniging t echter door en de vastgestelde oefenwedstrijden in het komende weekend zullen, in gedachte aan Jan, wel doorgang vinden. Voor zondag 19 augustus staat er voor Groeneweg 1 een uitwedstrijd op het programma tegen 4e klasser Lekkerkerk. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. Lekkerkerk maakte in zijn le jaar als 4e klasser furore door direct deel te nemen aam de nacompetitie voor pro motie naar de 3e klats. Zij moesten echter overduidelijk de eer laten aan het Rotterdamse Jai Hind. Lekkerkerk 2 - Groeneweg 2 wordt 's morgens gespeeld en de aamvangstijd van deze wedstrijd is 11.00 uur. Dinsdag 21 augustus speelt Groene weg zijn eerste bekerwedstrijd uit tegen zaterdag-3e klasser BVCB in Bergschenhoek om 19.00 uur. Deze club heeft op het nippertje promotie naar de 2e klats gemist. Na een groot deel van de reguliere competitie bovenaan gestaam te hebben miste zij in de laatste competitiewedstrijd rechtstreekse promotie. Ook het afdwingen vam een plaats in de twe- de klas via de nacompetitie werd nipt gemist. Spirit uit Ouderkerk kaapte de promotie net voor de neus vam de Hoekersweg. Een noviteit is dat het nieuwe district West II het voormalige west 111 en IV naast de gebruikelijke bekercompe titie voor de standaaudelftallen ook een bekercompetitie voor de Groene weg elftallen 2 t/m 6 en de dames hebben vastgesteld. addinxveen - Zaterdag 1 september loudt Hockey Club Waddinxveen, traditiegetrouw haar opendag. Ook dit jaar is voor de eigen jeugd de Rabobank clinic. Deze clinic wordt gegeven door een speler uit het Nederlands team, wie dat is wordt volgende week bekend gemaakt. De KNHB draagt de hockeyclub een zeer warm hart toe en heeft dan ook ver zekerd een bekende (Nederlander) hockeyer te sturen. Naast deze clinic is er uiteraard voor iedereen de gelegenheid om een bal letje te slaan. Op het grasveld staan trainers van de club klaar om een ieder die geïnteresseerd is, de begin selen bij te brengen. Hockey is voor iedereen. De jongste jeugd leert de sport spelenderwijs. De jeugd speelt op zaterdag wedstrij den, de senioren op zondag. Vanaf 7 jaar kan je al beginnen met hockey. Voor de senioren is geen maximum leeftijd gesteld. HCW heeft een leuke groep veteranen en trim hockeyers en hockeysters. Tijdens de opendag is de gehele dag een informatie stand aanwezig, ledereen is welkom. Besluit men lid te worden op zater dag 1 september, dan zit daar een leuk cadeau aan vast. Voor de E en F jeugd ligt een mooie hockeystick klaar, de overige junioren en senioren krijgen 50% korting op het inschrijf geld. De trainers staan klaar vanaf 11.00 uur en op dat tijdstip zal ook clinic beginnen. Waddinxveen - Nog voordat de laat ste ronde gespeeld is kan Barthold Jansen (WSV) zich de nieuwe Zomer- schaakkampioen noemen. Door 2 remises op donderdag 9 augustus en daarbij het verrassende verlies van achtervolger Jan Evengroen kwam Jansen op een niet meer in te lopen voorsprong. Hij zorgt er daarmee voor dat de beker sinds lange tijd weer eens in Waddinxveen kan blij ven staan en zet daarmee een kroon op een uitstekend schaakseizoen 2000-2001 waarin hij naast het club kampioenschap van WSV nu ook deze titel op zijn erelijst kan bijschrij- Een magere opkomst kenmerkte de avond waarop ronde 15 en 16 op het programma stonden. Met 26 aanwezi ge schakers, waaronder wel alle kans hebbers voor de ereplaatsen, kon er breed uit worden plaatsgenomen in het Zuidhonk. Clement v/d Laar moest met de zwar te stukken tegen Jansen aantreden en had gedurende de gehele partij wel de mindere stelling maar wist in het eindspel met een verrassende loper zet toch de remise veilig te stellen. Jan Evengroen deed als achtervolger wat hij moest doen en won van Hans Ranft, die de laatste ronden wat min der op dreef lijkt te zijn. Nico Dannis bevestigde zijn stijgende vorm door V/d Starre met lege handen achter te laten en Mark van Putten maakte een einde aan de mogelijk nog aanwezige titelaspiraties van Wilbert Mourits. Enige utslagen uit ronde 15: van Nieu- kerke-Wouter Hennink 0-1, De Louw- Van Woudenberg van Geffen-Mul- der 1-0, Stam-Ronald Dannis 0-1, Blom-Dirk v Offeren 0-1 en Hans van Offeren-Van Meeteren 1-0. Ronde 16 bracht Jansen achter het bord tegen Nico Dannis die met zijn favoriete St. George verdediging een stevige vesting opbouwde. Met klein voordeel voor Jansen eindigde de partij in remise. Twee tafels verder vergooide Jan Evengroen zijn kansen op de titel in een partij tegen Clement van der Laar. Met de zwarte stukken was Van der Laar de overwinnaar. Hans Ranft zag zijn gewonnen eindspel tegen Mark van Putten toch nog in een puntendeling eindigen en Wouter Hennink bleef op koers voor een van de ereplaatsen door winst op Mourits. Uitslagen ronde 16: van Geffen-Van der Starre 1-0, de Louw-Van Nieukerke 0-1, Stam-Van Woudenberg 0-1, Mulder- Ronald Dannis 0-1, van Meet eren-Wil lemen 0-1, D. van Offeren-H. van Offe ren 0-1, Van der Heiden-Singeling 1-0 en Bronk-Blom 1-0. De laatste ronde van het toernooi zal op donderdag 16 augustus gaan pla- tsvinden, evenals de traditionele lote rij. Ondanks het feit dat de nr. 1 al bekend is zal er toch nog de nodige spanning zijn op deze laatste avond. Voor de resterende 2 ereplaatsen zijn nog 5 schakers in de race. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Benthuizen - Vanaf zaterdag 11 augustus tot en met zondag 19 augustus worden op het tennispark van de Benthuizer Tennis Club (B.T.C.) naast mooie ook weer veel recreatieve partijen gespeeld. Elk jaar is het een soort reünie. De hele week doen vele leden van BTC hun uiterste best om het hun "Gas ten" 100% naar de zin te maken. Dat lukt op het parkje met 5 banen elk jaar weer. Elke avond vanaf 17.00 a 18.00 uur strijd een ieder op zijn eigen niveau voor de overwinning. Het clubhuis is feestelijk versierd. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 augustus wordt er met een bandje en een disco sfeer gemaakt. De fina les op zondag 19 augustus zullen mooie partijen te zien geven. Er wordt gespeeld in 21 onderdelen van Cl tot en met D2, enkels, dub bels en mix. Dit is één van de vele activiteiten van B.T.C. Immers het hele jaar door kan op de sfeervolle en goed onderhouden banen gespeeld worden. Waddinxveen - Het belooft een zeer spannende sjoelcompetitie te wor den. Woendag 29 augustus is om 18.30 uur is de start van het seizoen 2001-2002, in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Aiber- dingh Thijmlaan. De strijd zal gaan om de wisselbeker momenteel in het bezit van Jan Kersbergen. Er staan 14 sjoelavonden op het pro gramma Om aan de competitie mee te doen moeten de deelnemers tien van de veertien avonden zijn gewe st. Komt men alle 14 avonden dan tellen de beste 10 mee. Er wordt gespeeld in vier klassen (A tot en met D). Per avond zijn er in elke klasse drie prijzen te verdelen en kunnen twee ronden 'worden gesjoeld. De eerste rond telt voor de competitie, met kans op een prijs. Sjoelt men een tweede ronde dan heeft men bijna altijd prijs. Een ronde bestaat uit het sjoelen over tien bakken. De eerste avond van het seizoen belooft een bijzondere start te krijgen. Sjoelkampioenen uit Berkel en Rodenrijs, Boskoop, Capelle aan den Ijssel, Gouda. Hen drik Ido Ambacht, Moordrecht, Zoe- termeer en Waddinxveen zullen de strijd met elkaar aangaan. Voor inlichtingen: Henk van Beek, 0182-616349 of Jan Kersbergen, 0182-615421. Zoitoer*f>ort Door Karin Jongkind Een van de oudste en bekendste takken van sport is ongetwijfeld atletiek. Niet voor niets wordt het ook wel de moeder van alle spor en genoemd. In de klassieke Olympische spelen vormden de atletieknummers het hoofdbe standdeel van dit evenement. Van daag de dag is atletiek enorm Populair, hoewel lang niet ieder- een, die aan atletiek doet, ook aan een vereniging verbonden is. De tienduizenden joggers, die regel matig enkele kilometers hard open, mogen we immers ook eschouwen als atletiekbeoefe- taars. Mensen, die wel lid van een atletiekvereniging zijn, kunnen - naast het hardlopen - ook kennis maken met de vele andere disa is ines van de atletieksport, zoals 'ivoorbeeld speerwerpen, hoog- en verspringen, kogelstoten, dis cuswerpen. Hoewel" er de laatste ldr,*n ook indoor aan atletiek ^ordt gedaan, is atletiek een echte buitensport. En naarmate et weer beter wordt, trekken jneer hardlopers er op uit: atle- 1 hoort dus zeker thuis in het n'tie van de zomersporten. Een rijke historie Atletiek is in Nederland ruim een eeuw geleden geïntroduceerd. Een zekere Pim Muiier had tijdens een verblijf op een Engelse kost school aan het eind van de negen tiende eeuw kennisgemaakt met hardlopen. Mede op zijn initiatief werd in 1886 in Amsterdam de eerste officiële atletiekwedstrijd georganiseerd. Het was ook Muiier die er voor zorgde, dat op 17 november 1891, toen het voet ballen in Nederland werd geïntro duceerd, de atletiek daarbij werd betrokken. Op die datum ont stond de Nederlandse Voetbal en Atletiekbond. Achteraf bleek de combinatie niet zo geslaagd. De twee takken van sport splitsten in 1895. In de laatste jaren van de negentiende eeuw werden de eer ste atletiekverenigingen van Nederland opgericht. In 1901 werd de Nederlandse Atletiek Unie opgericht. De KNAU werd in Amsterdam opgericht, maar de eerste voorzitter was een Rotter dammer. Tussen 1915 en 1920 groeide de atletieksport enorm en in 1926 werd aan de bond het pre dikaat 'Koninklijk' toegekend. Dat was ter gelegenheid van het vijf entwintig jarig jubileum van Koningin Wilhelmina. De Olympische Spelen van Amsterdam in 1928 betekenden een extra impuls voor de atletiek sport. Voor het eerst werden er op deze spelen ook atletieknum mers voor vrouwen gehouden. Na de tweede wereldoorlog kreeg de Nederlandse atletiek een enorme duw in de rug door de prestaties van Fannie Blankers Koen. De vier gouden medailles op de Olympi sche Spelen van Londen in 1948 maakten haar tot de sportvrouw van de twintigste eeuw. Recreatieve hardlopers Anno 2000 heeft de KNAU onge veer honderdduizend leden. Daar naast zijn er vele honderdduizen den hardlopers, die niet verbonden zijn aan de KNAU, maar die regelmatig de hardloop schoenen aantrekken. Die hardlo pers trainen voor regelmatig geor ganiseerde prestatielopen, om wat aan de conditie te werken of gewoon voor het plezier. Velen doen dat individueel. Hoewel hardlopen best zonder vereniging kan, is enige ondersteuning beslist zinvol, zoals eenvoudige adviezen over schoeisel, kleding en looptechnieken. Veel atletiek verenigingen geven loopcursus sen of loopclinics waarbij deskun dige trainers goede adviezen geven, die onnodige blessures voorkomen. De KNAU heeft voor de 'ongebonden' hardlopers de 'Loopservice' ingericht. Voor een laag contributiebedrag blijven hardlopers 'ongebonden', maar krijgen ze wel informatie en kun nen ze profiteren van regelmatige clinics bij verenigingen. Honderdjarig jubileum De KNAU bestaat in 2001 honderd jaar! De Sportbond heeft daarom dit jaar verschillende activiteiten georganiseerd en een jubileum boek samengesteld. Het jubileum boek '130 jaar atletiek in Neder land' beschrijft de rijke geschiedenis van de sport. Daar naast organiseerde de bond een nationale atletiekdag (mei j.L), een feestelijk juniorenkampioen schap (juni j.l.) en het NK voor senioren Qui' j' )- In het komend halfjaar zijn er twee Europese kampioenschappen in Nederland, een loopsportdag in Papendal en enkele symposia en congressen. Wereldkampioenschap De afgelopen weken heeft de atle tiek bijzonder veel aandacht gekregen in de media. Dagelijks biedt de televisie beelden van de wereldkampioenschappen in Edmonton (Canada). De Neder landse inbreng tijdens dit evene ment is beperkt. Er nemen tien Nederlandse atleten aan het WK deel: Troy Fouglas (100 en 200 meter), Patrick van Balkom (200 meter), Bram Som (800 meter), Gert-Jan Lievers (1500 meter), Kamiel Maase (10 kilometer), Christian Kamminga en Monique de Wit (polsstok), Chiel Warners (tienkamp), Simon Vroemen (3000 meter steeple-chase) en Leja Koe man (kogelstoten). Hoewel de prestaties van sommigen tijdens het wereldevenement tot op heden goed zijn te noemen, heeft Nederland geen medaillekandida ten. Wellicht dat uit de evenemen ten, die de KNAU dit jaar organi seert nieuwe talentjes komen, die de komende jaren voor Neder landse successen kunnen zorgen. Misschien wel een nieuwe Fannie Blankers Koen? I

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11