BEDANKT! Boode bv LITI E BERICHTEN ij ziet an gelijk rie tikken uit bel W2 Sï|ÏÏ| QRfiFNfeOl SANDERS Politieteam Boskoop compleet: "Samen op één lijn" Hartvan Holland - Hart van Holland/22 augustus 2001 pagina 3 deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedri jfsleven Brandweer van Zevenhuizen en omstreken, gemeente, politie, hulpdiensten, personeel, buren en al diegene (en dat zijn er heel veel geweest) die een helpende hand uitstaken bij het bestrijden van de brand op het Nijverheidscentrum. De schade is enorm en heeft grote gevolgen, ook voor diegene die niet rechtstreeks door de brand getroffen zijn, maar het had, zonder al die inspanningen van velen, heel veel slechter kunnen aflopen. KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 CCt> t TEL. 0182-615055 Opbaargeiegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 advocatenkantoor m JP 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Potchrysanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie. Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- GEEN KOOPAVOND kwek^- geen KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPUS LAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHVIZEN-MOERKAPELLE Boskoop Brand: In de vroege ochtend van vrijdag 7 augustus heeft de politie geassisteerd bij de bestrijding van een grote brand in Boskoop. Enkele minuten na 4.00 uur werd een brand gemeld in een houtve- zelbedrijf aan de Toegangseweg in Boskoop. De brandweerkorp sen van Boskoop en Waddinxveen zijn uitgerukt om de brand te blussen. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Ook heeft de brand op het bedrijf dat in de polder is gelegen geen risico's voor de volksgezondheid opgeleverd. De brandweer heeft het vuur wel onder controle gekregen maar zal de bluswerk zaamheden mogelijk nog lange tijd moeten voortzetten tot het vuur volledig is uitgeblust. Tanja nog 14 weken een grote buik xxxjes papa Jacq. en Rich, van harte vanuit Litouwen liefs Ina, Jaap, Jenny en Piet Astrid: van harte!! (sweet sixteen) ondanks de bonen, Celsie en de notenclub! 3 x M Ap Ja het is echt waar Ina Sloot wordt 17 augustus 50 jaar!! Rene en Elina Vermis! sinds 2 augustus: Gec. kater Cypers/wit naam: Frits, tel. 0180 - 633071 06 -15293800 Op 17 augustus is Ina Sloof 50 jaar!! Gefeliciteerd Sarah! Gerben Sloof 60 en toch nog zo jong en fit dus blijven wandelen en fietsen d'r koedie!! Plaats ook eens een kleintje!! Vul de bon in op pagina 9 Boskoop - "Het was stevig aanpoten, maar die periode is gelukkig voorbij". Aldus de uitgeruste wijkagent Berend Tamerus (44), net terug van vakantie, die per 1 juni wijkagent John Smits (36) kreeg toegevoegd, waarmee het politieteam Boskoop weer compleet is. "Niet in de eerste plaats om boe ven te vangen, maar om diefstallen en ander criminele feiten te voorko men. Wat dat betreft zijn we Euro pees bezig." Met een blik op een lijst verkeersbor den: "De oude verbodsborden zijn verdwenen, om plaats te maken voor gebodsborden. Kijk maar." Inderdaad: de nieuwe borden geven uitsluitend aan hoe bijvoorbeeld wel mag/moet worden gereden. Tamerus: "Er is veel veranderd en die verande ringen zijn nog steeds gaande. Kijk ook maar in een willekeurige gemeen- tegids of in een nieuw telefoonboek, zoek maar onder de P van politie, maar een plaatselijk telefoonnummer zal je niet meer vinden. Waar ook in Nederland, het is overal 0900 - 8844 geworden, als er geen zwaailicht aan te pas hoeft te komen. Want dan is het 112. Waar je ook bent." Toch krijgt een Boskopenaar die het nieuwe, landelijke nummer intoetst, de politie Boskoop aan de lijn. Hoe weet die telefoon, dat het de politie van Boskoop moet zijn en niet die van Ohé en Laak? Of Gouda? Tamerus: "Dat doet KPN in feite. De computer daar herkent het netnum mer van de beller, waarna die beller automatisch wordt doorverbonden met de politie van zijn of haar woon plaats. Natuurlijk zijn er nog steeds mensen die het oude nummer gebrui ken. Maar die worden of door de tele foniste doorverbonden, of ze krijgen per bandje te horen wat ze wel moe ten doen. Maar ik geef toe, het begint nu allemaal te werken." Preventief John Smits: "Dat we wijkagenten wor den genoemd, betekent niet dat we weer koddebeier zijn geworden om Pietje Bel na te zitten. Je moet het zien als een benaming van de nieuwe indelingen. Gemeente- en Rijkspolitie bestaan niet meer. Het politieteam Waddinxveen/Boskoop is een onder deel van het politiedistrict IJssel en Gouwe, dat weer deel uit maakt van de politie Hollands Midden. Dat is een gebied dat zich uitstrekt van Schoonhoven tot Noordwijkerhout en van Nieuwerkerk aan den LJssel tot Nieuwkoop. Maar in zoverre klopt de term wijkagent weer wel, als je Boskoop vergelijkt met een Amster damse wijk: de werkzaamheden zijn dezelfde." Rustig Landelijk bekeken is Boskoop een relatief rustige gemeente, maar toch ook met dezelfde problemen die een stad als Gouda kent. Tamerus: "Rela tief zie je geen verschillen; alleen de absolute cijfers liggen natuurlijk lager." Ook Boskoop kent al te stille plekken die als onveilig kunnen wor den bestempeld. "Maar de gemeen ten worden wel steeds veiliger en dat moet ook wel, nu de sociale controle minder wordt. Vroeger keken de mensen meer over de heg, om te zien wat zich in hun omgeving afspeelde. Dat zouden we graag terug willen hebben en daar werken we ook naar toe, onder meer door voorlichtings avonden te geven." Smits: "Het is helemaal ons werk, om preventief op te treden. Voorkomen is immers beter dan genezen. Dat doen we onder meer door de straat op te gaan, lopend, fietsend en per auto. Niet alleen ziet de burger dat blauw op straat, met een persoonlijk gesprek bereik je ook heel veel. Maar het is goed dat er een keurmerk vei lig wonen is gekomen, waardoor gemeenten steeds minder plekjes kennen om in weg te kruipen". Onderhand legt de politie zich erbij neer, dat een gemeente nooit 100 pro cent veilig kan zijn. Tamerus: "Voor ons is 85 procent acceptabel." Smits: "Sommige mensen trekken zich nu eenmaal nergens wat van aan. Neem de gereconstrueerde Goudse Rijweg. Van Boskoop uit kun je met een vrachtwagen die weg niet eens in, door de vernauwing bij het begin, die op dit moment nog tijdelijk zo is geconstrueerd. Maar hoe dan ook: er zijn en blijven altijd chauffeurs, die dan maar links van die pijl de weg in rijden. Mag niet, kan niet, ze doen het toch, weloverwogen." Tamerus: "Neem een voormalige B- weg. Al rijden de wielen links en rechts naast het asfalt, ook al is die Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 1 -MAIL: INFO® ADVOCATEN KANTOORSANDERS. NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL weg tien keer voor dat soort vracht wagens verboden, ze proberen het toch. Nee, vraag me niet waarom, er is geen waarom." Iets anders ligt het met de 50-km grenzen. Tamerus: "Natuurlijk zijn er altijd stukken weg, waar niet harder mag worden gereden dan vijftig, hoe wel geen hond begrijpt waarom. Dat is vragen om moeilijkheden en die willen we voorkomen. Maar echt onzinnig zijn die beperkingen zelden, ook al begrijpt niet iedereen ze. Maar wij kennen ze wél. Kijk. Je mag niet harder dan vijftig en er is geen kip te zien. Maar wij weten waar de huizen staan, die de automobilist niet ziet, om maar wat te noemen. Die borden staan er echt niets voor niets." Met een rekenmachientje kan deze wijk agent zelfs uitrekenen hoe veel meter een goede automobilist nodig heeft, om plotseling te kunnen remmen. "En dan redt je het niet, als je harder rijdt dein vijftig. En om precies te zijn: elke verkeersdode is er één te veel. Mis schien gaat het 99 keer goed, voor die honderdste, voor wie het niet goed afliep, daar gaan we voor." Samen Tamerus: "Al zijn er ook nog zo'n tien politiemensen die in dit district sur veilleren". En behaaglijk achterover leunend: "Met de voorganger van Smits zat ik op één lijn, dat zit ik met John nu weer. Je kunt nu wel zeggen: wet is wet en voer die dan ook maar uit, maar zo gemakkelijk ligt dat niet." John Smits: "Als je een controle houdt, zou de ene agent een bekeu ring kunnen geven, terwijl een ander een waarschuwing voldoende vindt. Als team kennen we die verschillen niet. Natuurlijk, de een wil melk in z'n thee, de ander niet. Maar als het op hetwerk aankomt, trekken we één lijn. Zo is het toch?" Barend Tamerus knikt. "Zo is het." John Smits en Barend Tamerus, samen het politieteam van Boskoop. "En samen op één lijn". Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3