0 REUMABESTRIJDING BESTAAT 75 JAAR mm Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente COMMISSIE VERGADERINGEN BESLUITEN ALGEMENE SPREEKUUR VOOR PLAATSELIJKE VERORDENING! OUDEREN BURGERLIJKE STAND CONCEPT-GEBIEDSVISIE ZUIDPLASPODER E.O. SLUITING BIBLIOTHEEK KENNISGEVING ASSIMILATIEBELICHTING Wilt u ook een EKO-lunch? Hart van Holland/22 augustus 2001 pagina 5 [dens de in het vergaderschema opgenomen commissie- Igadermgen worden o.a. de volgende punten aan de orde iteld. mmissie I pntwerp-bestemmingsplan Oud Verlaat. Werbindingenplan Rotte. Benoeming lid Monumentencommissie. Loorbereidingsbesluiten. Weigering tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. Gebiedsvisie Zuidplaspolder. Huurovereenkomst visrecht. Bouw 12 woningen ten noorden van de Perkstraat te [venhuizen fcemeenterekening 2000. «mmissie II [Toelichting van De Vierstroom op voorgenomen sluiting tonsultatiebureau Moerkapelle /Presentatie door het Centrum Werk en Inkomen. Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 5 |en 25 juni 2001. [Wijziging van de Legesverordening. Verkeersmaatregelen Noordeinde en Zuideinde te Zeven- lizen. Verkeersmaatregel Herenweg te Moerkapelle. [Vertegenwoordiging in de Stichting Uitvaartcentrum [venhuizen. Gemeenterekening 2000 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: - Benelux B.V voor het plaatsen van driehoeksreclamebor den in de periode van 6 tot en met 21 oktober a.s.; - De heer Swemmelaar voor de organisatie en houden van het "buurtfeest Oud Verlaat" op 15 september as.; - Oogstfeestcomité Zevenhuizen voor het houden van het "Oogstfeest" op vrijdagavond 31 augustus van 20.00 tot 24.00 uur en op 1 september van 10.00 tot 17.30 uur; Tegen deze besluiten kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na datum van deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en wethouders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Geboren Maarten Matthéüs Paul, zoon van Maarten Paul en Wille- mina van Eeden Petersma, op 14-08-2001 Overleden Dhr. Jan Boere, echtgenoot van Hillegonda A. Verschoor, op 10-08-2001, oud 69 jaar Met ingang van 10 september a.s. kunnen ouderen in onze gemeente op maandag en woensdag terecht op een spreekuur, dat van 13.00 - 16.00 uur zal worden gehouden in zorgcen trum "De Zevenster" aan de Leliestraat 3 in Zevenhuizen. Tij dens dit spreekuur kunnen ouderen hun vragen kwijt op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Gestelde vragen zullen zo veel mogelijk direct worden beantwoord en worden voorzien van de nodige informatie en toelichting, dan wel advies. De bedoeling is om dit spreekuur uiteindelijk onder te brengen in een zogenaamd zorgloket, waarin een aantal dienstverlenende instellingen (De Zevenster, De Vierstroom en de gemeente) samenwerken en waarbij de vragen en behoeften van ouderen in de gemeente centraal staan. Voorlopig zal worden gestart met een spreekuur voor een periode van 4 maanden. Tevens zal gedurende deze periode worden bezien in hoeverre de daadwerkelijke realisering van het eerder genoemde zorgloket doorgang kan vinden. Tenslotte wordt opgemerkt, dat het spreekuur open staat voor alle ouderen in de drie woonkernen van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. i ruimtelijk gebied is een belangrijke periode voor onze fcmeente aangebroken. Volgens het eerste deel van de 5e iota Ruimtelijke Ordening maakt het grondgebied van ze gemeente deel uit van een "zoekgebied" voor woning- waterberging en glastuinbouw. Het college ziet dit niet als een bedreiging maar wel als kans om een aantal in dp gemeentelijke Structuurvisie aangegeven doelstellingen I le kunnen realiseren. Men met de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en loordrecht is de afgelopen maanden gewerkt aan een ebiedsvisie voor de Zuidplaspolder. Ook de omliggende olders van onze gemeente zijn bij de visievorming betrok- omdat zij tot het "zoekgebied" behoren en omdat de op e stellen visie een bouwsteen wordt voor de thans in voor- eiding zijnde Regiovisie Midden-Holland, teze Zuidplasvisie is thans in concept gereed en geeft aan i hoeverre de drie samenwerkende gemeenten mogelijkhe- en zien de door het rijk gewenste ontwikkelingen te ver- 'erken in één uitgebalanceerde visie. Het grondgebied van eze gemeenten beslaat in totaal ca. 80% van de Zuidplas- older. '00r de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bevat de visie (grote lijnen de volgende ontwikkelingen: f'ilde Veenen Uitplaatsing bestaande glastuinbouw realisering van een waterrijk gebied met een mix van natuur, recreatie en wonen in zeer lage dichtheden jweemanspolder Uitplaatsing bestaande glastuinbouw handhaving agrarische functie met aanwijzing als le cala- miteitenberging (water). tendragspolder L itplaatsing bestaande glastuinbouw open water, moeras en nat grasland; w°nen met water en zeer lage dichtheden aan de oostrand 'en zuiden van Zevenhuizen; nieuwe landgoederen aan de westrand; ^wijzing als 2e calamiteitenberging (water) Zuidplaspolder uitbreiding kem Moerkapelle tussen Bredeweg en Noor- deinde; geconcentreerd glastuinbouwgebeid ten westen van Bre deweg op grondgebied Zevenhuizen-Moerkapelle; 111 verband met de noodzakelijke voorbereidingen voor de l^rbouw van het gemeentehuis is de bibliotheek van 20 juli Ien met 21 augustus 2001 gesloten. Vanaf woensdag 22 laugustus a.s. gelden weer de reguliere openingstijden met I jo'zondering van dinsdag 28 augustus a.s. 1 e uitleentermijn van de boeken - die eigenlijk in deze I Lriode teruggebracht hadden moeten worden - is verlengd I maandag 3 september a.s. Voor meer informatie: ULlialUndnet.nl/hibliotheek/7evenhuizen - glastuinbouw in een gedeelte van het gebied gelegen tus sen de Bredeweg en de Knibbelweg; - uitbreiding kern Zevenhuizen ten zuiden van bedrijfster rein en het vergroten van de wijk Swarila; - wonen met natuurverbindingsfunctie tussen uitbreiding kern Zevenhuizen en gemeentegrens Nieuwerkerk aan den IJssel. - bedrijfsterrein ten zuiden van Al 2 De concept-gebiedsvisie - die nog geen onderwerp van besluitvorming is geweest - zal besproken worden in de vergadering van de commissie I d.d. 27 augustus 2001. De vergadering begint om 19.30.uur. Voorts is nog een gezamenlijke commissievergadering van de deelnemende gemeenten gepland op 10 september a.s.. Hierover zal nog een nadere publicatie plaatsvinden. De concept-gebiedsvisie Zuidplaspolder bestaat uit een boekwerkje met enkele kaartbeelden dat in het gemeente huis er inzage ligt. Een kopie is verkrijgbaar tegen betaling van f7,50,— ■ET 0180-634275. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle delen mede dat in de periode vanaf l sep tember tot l mei de toepassing van assimilatiebelichting tussen 20.00 en 24.00 uur verboden is. Deze 'donkerpe riode' zal dit jaar worden gecontroleerd door de milieu dienst Midden-Holland en de politie. Bovendien zal ook de zij-afscherming worden gecontroleerd. Deze moet zijn aan gebracht van zonsondergang tot zonsopgang. MELDINGSFORMULIER ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN Nationaal Reumafonds WEEK 34 Om de twee weken plaatst de gemeente op deze pagina een meldingsbon onderhoudswerkzaamheden. Via onderstaande meldingsbon kunt u onderhouds werkzaamheden aan wegen, straatmeubilair, riolering, openbaar groen en straatverlichting aan de gemeente doorgeven. Let op, de meldingen worden op basis van urgentie afgehandeld en er wordt niet schriftelijk op gereageerd. U kunt ook telefonisch een melding door geven van maandag t/m vrijdag van 12.00-14.00 uur, Omschrijving van de melding: naam: adres: woonplaats: telefoon*: *ik wil wel/niet teruggebeld worden (doorhalen wat niet van toepassing is) Zevenhuizen/Moerkapelle,2001 Handtekening: Het Nationaal Reumafonds financiert het over grote deel van het wetenschappelijk onderzoek Andere activiteiten zijn: voorlichting, aange paste vakanties, individuele financiële hulp en financieren van meer dan honderd reumapa tiëntenverenigingen. -/cbf'- Helpt u ook? Giro 324! Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Is er geen biologische catering op uw werk? Breng het nu ter sprake! Stuur bijvoorbeeld een elektronisch kaartje naar uw facilitymanager en vraag om een EKO-lunch. kijk op www.milieudefensie.nl/catering Natuurlijk kan het anders.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 5