Groeneweg start oefenreeks De Klup zoekt vrijwilligers Molens in de vreugdestand Jeugdweek Moerkapelle Die Gouwe Sanghers Nationale zwemvierdaagse 11 jaar voor Ronald McDonalds kinderfonds Drie voormalige speelsters van Nesselande in Nationaal Team pagina 8 Hart van Holland/22 augustus 2001 Ingezonden: Zevenhuizen - Ondanks de 5-1 neder laag in de le oefenwedstrijd van Groeneweg tegen 4e klasser Lekker- kerk was trainer Hazebroek na afloop niet ontevreden. De volledig vernieuwde ploeg was zeker in de 2e helft niet de mindere van de één klas hoger spelende thuisploeg. De achterstand van 4-0 in de rust kwam voornamelijk tot stand door de aanvallende, te weinig verdedi gende, manier van spelen. Typerend was de eerste goal van Lekkerkerk dat gemaakt werd uit een snelle counter na een afgeslagen vrije trap vein Groeneweg in de buurt van het strafschopgebied van de tegenstan der. Te veel spelers liepen voor de bal waardoor er verdedigend te wei nig spelers waren om deze counter tegen te houden. Als Léon v.Vliet, met keeper Gert Haan, de enige routinier in de wel zeer jonge ploeg erin slaagt vanuit zijn laatste man positie de jonge spe lers op hun plaatsen te zetten dan heeft deze ploeg wel degelijk toe komst. Dit gebeurde in de tweede helft veel beter. In de eerste minuut na rust scoorde Maurice Eckhardt de 4-1 waarna twee minuten later Michael van Mullem de stand een beter aanzien had moeten geven. Alleen voor de keeper schoof hij de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Lekkerkerk kwam nauwelijks meer in de buurt van het doel van Groene weg. Toch werd de eindstand op 5-1 bepaald nadat een misser in de ver dediging van Groeneweg direct werd afgestraft. In de wedstrijd tussen beide tweede elftallen behaalde Groeneweg 2, ondanks de magere 1-0 een hele makkelijke overwinning op het twee klassen lager spelende Lek kerkerk 2. Het tweede elftal van Lek kerkerk kwam nauwelijks in het stuk voor maar Groeneweg verzuimde de stand uit te bouwen. Voor zondag staat voor Groeneweg de tweede bekerwedstrijd, thuis tegen WSE om 14.00 uur, op het pro gramma. Dinsdag was de eerste bekerwedstrijd tegen BVCB. De uit gestelde wedstrijd, Groeneweg-Moerkapelle, zal op dins dag 28 augustus om 19.00 uur plaats vinden. Regio - Mensen met en verstande lijk handicap vinden het net als iedereen leuk allerlei activiteiten in zijn of haar vrijetijd te doen. Daarbij hebben zij in meer of mindere mate begeleiding nodig. De Klup organi seert die activiteiten en de daarbij behorende begeleiding. De Klup zoekt daarom mensen die het leuk vinden de vrijetijd van mensen met een verstandelijke handicap te begeleiden. Ervaring is niet nodig, die kun je bij De Klup op doen. Eer stejaars SPW kunnen ook bij De Klup terecht om ervaring op te doen. De Klup wordt bezocht door mensen met een lichte tot een middelmatige verstandelijke handi cap. Wat De Klup zoekt zijn gemoti veerde, enthousiaste mensen die een paar uur per week leuke acti viteiten willen ondernemen. De acti viteiten variëren van disco, spellet jes, sport, cursussen koken, judo, omgaan met Euro en allerlei andere dingen die jezelf ook leuk vindt om te doen. De Klup bestaat dit jaar 30 jaar. Er zijn na de zomervakantie diverse jubileumactiviteiten met als hoogtepunt begin november een groot feest voor deelnemers en alle medewerkers in de Goudse Schouw burg. De Klup biedt begeleiding door beroepskrachten, een gezellige werksfeer in een team dat bij jou past en zorgt ervoor dat je komend jaar een aantal informatieve thema avonden kan bezoeken. De Klup is zeven dagen per week geopend. De activiteiten vinden voornamelijk 's avonds en in het weekend plaats. Naast activiteiten in Gouda organi seert De Klup ook activiteiten in Waddinxveen, Bodegraven, Nieuw- erkerk aan den Ijssel, Woerden en Stolwijk. Dit betekent een grote Zevenhuizen - De molens aan de Molenviergang in Zevenhuizen ston den vrijdag in de 'vreugdestand'. Deze traditie werd opnieuw ten uit voer gebracht wegens het huwelijk van een van de molenaars van de viergang. Op deze wijze lieten ook molenaars in vroeger tijden weten dat er sprake was van een heugelijk feit op de molen. keuze aan verschillende activiteiten voor vrijwilligers en deelnemers. Voor meer informatie of aanmelding voor vrijwilligerswerk kan men con tact opnemen met De Klup. Bloe- mendaalseweg 68, 2804 AB Gouda: 0182-527566 Sjakkelien Batlem of Bas Koppers (maandag tot en met donderdag van 9.00-16.00 uur.) Moerkapelle - Op maandag 27 augustus om 8.30 uur gaat de jeugd week van start voor alle kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Enthousiast 'ooms' en 'tantes' van de Hervormde en Gereformeerde Gemeenten heb ben ook dit jaar leuke en spannende dingen bedacht. De ochtenden wor den om ongeveer 12.15 uur afgeslo ten. Op vrijdag is er voor de kinderen de hele dag iets te doen. Dan sluit de organisatie om 15.30 uur af. Het thema is dit jaar "uitkijken". Rond dit thema zullen er bijbelvertel lingen gehouden worden en worden gezongen. Het spelprogramma is zeer afwisse lend. Op woensdag is er een kapper, op donderdag gaat er iets heel geheimzinnigs gebeuren. Ouders die hun kinderen komen ophalen, mogen gerust in de zaal komen kijken. Neem de kleurplaats mee! Deelname aan de jeugdweek is gratis. Voor meer informatie kan men terecht bij M. de Gooijer: 0180- 633778. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds. H. Wester hout Krimpen a.d. Ijssel; 18.30 uur ds A. van Wijk Herkingen. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 25 augustus: dokter R.L Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521.25.00 Zondag 26 augustus: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tele foon 0180-63.12.04. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cam- meraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. KERKDIENSTEN - 26 augustus Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. W. Kalkman; 19.00 uur ds. G.j. van Beek. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. E. v.d. Kam Driebergen. Geref. kerk 9.30 uur mevr. D.Adams- Booster Zoetermeer; 18.30 uur drs, F.P.Treep Bleiswijk. Boskoop - Op maandag 27 augustus is de eerste repetitieavond voor het sei zoen 2001/2002. DGS heeft in het eerste- en tweede kwartaal van 2001 veel succes gehad met haar binnenlandse - en buiten landse concerten. Het 'Dubbel 5 con cert' t.g.v. het 55 jarig bestaan van DGS op 23 maart in de Ontmoetings- kerk te Waddinxveen, was een lust om naar te luisteren. De concertreis door Polen van 22 t/m 27 mei, met concerten in Wroclaw, Lubli_, Kazi- mierz Dolny en Warschau, waren van zeer hoge kwaliteit. Als culturele vereniging van Boskoop en omstreken, met 75 enthousiaste zangers en een ambitieuze dirigent, wil men in 2003 deelnemen aan het Nationaal Mannenkoor Festival van het 150-jarige Koninklijk Nederlands Zangersverbond (KNZV), dat gehou den wordt in Zutphen. DGS strijdt met 254 andere mannenkoren, die allen lid zijn van KNZV, om een halve finaleplaats in het NMF te Zutphen. Om beslagen ten ijs te komen is besloten om in het seizoen 2001/2002 geen concerten te geven maar te gebruiken als studiejaar om het uitge breide repertoire opnieuw in te stu deren. Voor geïnteresseerden de mogelijkheid om deze muziekwerken ook te leren zingen. De drempel om bij DGS binnen te komen is laag. Als men enigszins over een redelijke stem beschikt, is dit een uitnodiging om op 27 augustus naar de repetitie avond te komen om te luisteren en de sfeer te proeven. Men zal verrast zijn over de verscheidenheid van het repertoire en muziekstijl die omvat zowel Klassieke als Moderne werken. Voor inlichtingen: secretaris Chris van der Laan, telefoon 0172-217890. DGS repeteert iedere maandagavond van 20.00-22.00 uur in de aula van het Agrarisch Opleidings Centrum (AOC) 'De Groene Zijde' aan de Zijde. Waddinxveen - De Nationale zwem vierdaagse wordt dit jaar voor de 32e keer georganiseerd in ruim 600 zwembaden in Nederland. Een jaar lijkse terugkerend zwemfestijn, gestart in 1969, waarbij de Nijmeeg se wandelvierdaagse de inspiratie bron was. Een van deze 600 zwembaden is het Gouwebad De Sniep, waar iedereen in Waddinxveen en omgeving kan deelnemen aan dit landelijk zwem festijn van maandag 3 tot en met 7 september. De formulieren van de zwemvier daagse is heel eenvoudig. Alle deel nemers dienen gedurende minimaal vier van de vijf beschikbare dagen 250 of 500 meter per dag te zwem men, waarna zij als beloning een medaille ontvangen. Bij De Sniep kunnen de deelnemers een keuze maken uit twee verschil lende starttijden: tussen 16.00-18.00 uur of tussen 18.00-20.00 uur. Ronald McDonals kinderfonds Veel kinderen willen na zo'n sportie ve inspanning wel een medaille ver dienen, maar deze vorm van spor tieve inspanning is niet voor iedereen mogelijk. Jaarlijks worden heel veel kinderen met ernstige lichamelijke aandoeningen opgeno men in het ziekenhuis. Voor hen is dat een ingrijpende gebeurtenis. Het is dan ook van groot belang, dat een kind in deze angstige en moei lijke periode, warmte en geborgen heid kan vinden bij zijn ouders. Maar door de afstand tussen zieken huis en thuis is dat veelal niet mogelijk. De Ronald McDonald Huizen zijn op loopafstand van een academisch ziekenhuis gebouwd, waardoor ouders dicht bij hun ernstig ziek kind kunnen zijn. Zo'n Ronald McDonald Huis wordt op die manier een "thuis ver van huis" waardoor het gezinsleven zo normaal mogelijk door kan gaan. Voor deze huizen is veel geld nodig. Vandaag dat er aan zoveel mogelijk Nederlandse zwembaden waar de nationale zwemvierdaagse wordt georganiseerd, de sponsoractie voor het kinderfonds verbonden is. Een actie die de afgelopen 10 jaar miljoenen guldens heeft .opgeleverd voor dit sympathieke doel. Ook in De Sniep vindt tijdens de nationale zwemvierdaagse deze sponsoractie plaats. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren door familieleden, ken nissen en dergelijke. Op de laatste dag van de zwemvierdaagse leveren zij de kaart en het geld in bij het zwembad en ontvangen dan een gratis plonspakket met diverse sur prises. Het zwembad zorgt dat het geld overgemaakt wordt naar het Ronald McDonaldfonds. Zevenhuizen - Maar liefst drie voor malige speelsters van de Zevenhui- zense volleybalclub Nesselande speelden in de basis van het Natio naal Team, dat zich het afgelopen weekeinde in Den Bosch met succes kwalificeerde voor het wereldkampi oenschap volgend jaar in Duitsland. Allereerst Ingrid Visser, de succesvol le international, die zaterdag vooraf gaand aan de wedstrijd tegen Frank rijk werd gehuldigd voor haar 200e interland. Ingrid ging van Zevenhui zen naar WC en speelt al weer enke le seizoenen in het buitenland (Brazi lië en Italië). Daarnaast Francien Huurman, die vanuit Nesselande rechtstreeks in het Nationaal Team werd opgenomen en hiervoor inmiddels al meer dan 100 keer is uit gekomen. Ook zij speelt in de Italia- nse competitie. Tenslotte Ruth Heer schap, die, nadat zij 5 jaar geleden - ook vanuit Nesselande- al eens voor Oranje was geselecteerd, dit voorjaar door de nieuwe bondscoach Angelo Frigoni opnieuw in de selectie werd opgenomen en tot haar verrassing tij dens de WK-kwalificatie in de basis stond. Ruth speelt, net als haar zus Eva, al weer enkele jaren voor eredi- visionist AMVJ uit Amstelveen. Alle drie hebben ze in Zevenhuizen getraind onder WillemJan van Ype- ren, die, samen met Jan Visser al menig jeugdig talent in Zevenhuizen naar de volleybaltop bracht. In de voorselectie van Oranje acteerden dit voorjaar Janneke den Butter en Joske Lucassen, die met nog vier andere van Nesselande afkomstige speelsters het komende seizoen in de vaderlandse eredivisie gaan spelen. Het Nederlands Team begon vrijdag zeer moeizaam tegen het onbekende Azerbeidzjan, dat echter een zeer degelijk team bleek te hebben. Na achter te hebben gestaan met 0-1 en 1-2 knokte Oranje zich op karakter terug en wist alsnog nipt met 3-2 te winnen. Zaterdag moest worden aan getreden tegen favoriet Frankrijk. In de snikhete Maaspoorthal, waar tem peraturen van boven de 30 graden werden bereikt, speelde Oranje sterk geconcentreerd naar een afgeteken de 3-0 overwinning. In de slotwed strijd op zondag tegen Turkije behoefden nog slechts twee sets te worden gewonnen, maar na de eerste met groot gemak te hebben gewon nen, zakte de concentratie weg en sloeg de vermoeidheid toe. Het Turk se team, dat niets meer te verliezen had, won de 2e en 3e set, waardoor het voor Oranje nog knap benauwd KERKDIENSTEN - 26 augustus Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag 28 augustus 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk; Zaterdag 2. augustus 19.00 uur Woord- en Com munieviering; Zondag 26 augustus geen Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 geen dienst, SOW dienst in Ik ds. P.A.C. Bongers; 18.30 uur ds. M de Boer. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst; 16.30 uur ds. ds. C. v.d. Berg Amersfoort. De Rank 10 00 uur ds. H. van Oostende, Kapelle. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur dr.J. Haitsma, J.A. Kool, Zoetermeer, dienst in Hen kerk. De Stek 9.30 uur mevr. drs. J van der Neut, Slikkeveer. Geref. kerk 9.30 uur Hd mevr. drs. J. van der Neut; 18.30 uur ds. J.A. Koole Nnt gez. dienst in HK. Vrijz. Prot Ce Gem. 10.00 uur ds. K.J. HoltzapfW Oude Wetering. Chr. geref. kerk 9. uur ds. C.C. den Hertog; 8.30 'V ds. C.C. den Hertog. Parousia I" i- uur P. Stolk. Christengemeente "Bethel" Gaby Hetyey. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 en 18.00 i|ü leesdienst werd. Wederom op karakter ,.e steun van de volle tribunes kn Oranje zich naar een 3-2 ove ning. Daarmee was het toerno j naar, maar bovenal gekwal'h voor het WK in 2002. In juni ceerden de Nederlandse dames in Rotterdam al voor het burp*£ kampioenschap, dat eind sept in Bulgarije wordt gespeeld.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8