KLEINTJE Het geheim van de grot (6) Vestiging AZC in Boskoop is toch onzeker Bibliotheek Zevenhuizen weer open Maandagavond Mannenkooravond Wedstrijden bij LR PC Moerveen GLOBAL COA gaat niet akkoord met eis gemeente Boskoop Scouting Mr. van Daalgroep op kamp geweest Activiteiten-Agenda bon voor gratis BEDDEN ft MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Specialist In het ontwerpen van Ufttrusen voor mensen met rugklachten WTOMW BOKSPBDfO WWaWM» Hart van Holland/22 augustus 2001 pagina 9 i*fcë**TT7TT»eV#eëT* **i BSD^OX^MS VANAF VANAF >95, -NASA MATRASSIN-REMMEN VOOR STAR111S Zuklpbspoiderweg fl Moordrecht teL(OI82) 375022 ^Moordrecht/Gouda Industrieterrein t Ambacht Moordrecht fomienrendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia: 10.00 - 17.00 uur Al bijna traditie....In de vakantieperiode een vervolgverhaal van de hand van Julia Pengirim. Dit jaar 'het geheim van de grot'. Deze week deel 6. Veel leesplezier! agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 28.29 en 30 augustus: Ger. kerk: kindervakantiefeest. 9 september: Ouderen-middag Herv. Centr. Gevangenenzorg Nederland. Mevr. Bikker vertelt over de steun die zij gekregen heeft toen haar man in de gevangenis zat. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 op woensdag); 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen; (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don- 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 31 juli,25 sept, 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 25 aug., 27okt., 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg op 13,27 juli; 3 aug. Zeven Muzen: Orgelconcert: 6 okt. 20.00 uur: geref. kerk; Amateur-muziekavond: 3 nov. 20.00 uur: geref, kerk; Lunchconcert: 11 nov. 13.00 uur: kleine kerkje; Moerkapelle: Jeugdweek maandag 27 t/m vrijdag 31 augustus van 8.30 tot 12.00 uur. Vrijdag met verrassingsmaaltijd tot ongeveer 15.30 uur. Oud Verlaat 7 en 21 september Klaverjassen. 15 september Buurtfeest 18 september Schakel. WOaWNSENHFT OP W1KLKN VOORMENSEN 299»- MET OVERGEWICHT uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcod*Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen D OF INLEVEREN BIJ: BAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop H"mskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen - C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen Oe redactie behoudt zich het recht voot KLEINTJES te weigeren. Inlevering is geen garantie voor plaatsing ie eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per tax, telefoon of email worden geweigerd! De vondsten van de vorige dag waren voldoende voor Bram en Huug, die nu grotten genoeg had den gezien en eigenlijk wel weer eens verder wilden. 'Maar waar gaat het nu pecies om?' wilde Michel weten. 'Eigenlijk nergens om', begon Huug. Waarmee Bram het niet helemaal eens was. 'Om een uitbundig feestmaal', legde hij uit. 'Wie het eerst in Menton aan komt, betaalt dat'. 'Maar waarom juist Menton?' vroeg Michel. 'En waar gaat het nu precies om?' Bram en Huug haalden beiden hun schouders op. "Gewoon', zei Bram. 'We wilden avonturen beleven, laten zien dat we zonder ouder lijke hulp weken van huis kunnen blijven'. 'Maar dat hebben jullie nu toch wel bewezen?' 'Och...' zei Huug. 'Tja...' vond Bram. 'Ik zal jullie missen', zei Michel. Maar voor de broers was dat niet voldoende. En daarom bleven ze nog één gezellige dag: praten, eten en adressen uitwisselen. Tot de broers de volgende ochtend vroeg door Michel en Nathalie werden vergezeld naar een goede lift-plek aan de provinciale weg, die de broers naar het verre zuiden moest brengen. 'Ik loop eerst wel een poosje', stelde Bram voor. 'Ga jij maar staan liften'. Huug deed dat, terwijl Bram zijn rugzak over zijn schouders hing en er stevig de sokken inzette. Maar niet voor lang. Toen hij bij een bocht in de weg kwam, zette hij de rugzak op een open plekje in de berm, waar hij genoeglijk bij ging zitten. Pas toen hij zijn broer in een Citroën voorbij zag suizen, pakte hij de rugzak weer op en liep hij een eindje terug, tot aan een smalle zij weg. Vandaar liep hij de stad weer in waar hij een ansichtkaart kocht en die voorzag van de tekst: 'Ben nog wat bij Michel gebleven, kom me daar maar ophalen. Dat feest maal betaal ik later. Bram'. De jon gen adresseerde de kaart aan zijn broer, poste restante in Menton, plakte er een postzegel op en deed de kaart op de brievenbus. 'Die vermaakt zich wel', dacht hij, ter wijl hij de rugzak omhing en bood schappen ging doen voor een aan tal dagen. Aan het einde van de ochtend had hij een prachtig kamppeerplekje gevonden, midden in de bossen en niet ver van het riviertje waarvan het kristalheldere water gewoon gedronken kon worden. 'Dus dat is het probeern niet', dacht Bram, toen hij aan brood met Camem bert begon en water had opgezet voor een potje thee. Het kostte Huug drie dagen, voor hij Menton had bereikt. Daar spoedde hij zich naar het plaatse lijke postkantoor, waar hij de kaart van Bram in handen kreeg. Wat een lafaard, dacht hij. Niks geen avonturen, maar gewoon bij rijke mensen wat rondlummelen. Niks voor mij, maar ik zal hem straks laten betalen, als hij nog geld genoeg heeft voor een uitbun dig feestmaal. Huug vond een tamelijk góedkoop kamertje, niet ver van zee en die zelfde dag nog een baantje als stoelenzetter aan het strand. En als hij er handig genoeg in was, mocht hij ook bestellingen opne men van het strandrestaurant dat de stoelen beheerde. Huug was zo handig. Hij verdiende genoeg voor een gerieflijke week aan het strand, mogelijk langer. In zijn vrije uren lag hij of in het blau we water van de Middellandse Zee, of op een grote badhanddoek aan het strand. De jongen genoot, op zijn manier, werkend of luie- rend, terwijl hij bruiner en bruiner werd. En omdat hij weinig uitgaf, restjes at in het restaurant, kon hij na twee weken met een welgevul de portemonnaie zijn biezen pak ken. Toch benieuwd, hoe Bram al die tijd zich had vermaakt bij Michel en zijn zus Nathalie. Hij zal nu wel nog dikker zijn geworden, dacht hij. Maar ieder zijn meug. Van liften had Huug langzamer hand genoeg gekregen. Geld zat, dacht hij. Daarom nam hij de bus naar Juillac, in de overtuiging zijn broer terug te vinden bij de familie Dupont, ongetwijfeld op een schommel in de zijtuin, of aan de eettafel. Maar toen Huug daar aankwam, trof hij alleen Nathalie aan. Nee, Michel is ergens aan het werk en Bram? 'Nee, die is hier niet. Hij zou toch naar Menton gaan, voor jullie weddenschap? Wij hebben hem in elk geval niet teruggezien'. Huug mocht blijven, zo lang als zijn vakantie duurde. Maar, dacht hij, waar ter wereld is die broer van me? Niet terug naar huis, overwoog Huug op de rand van het logeerbed. Tot er een smalle glimlach op z'n gezicht ver scheen. Bram is hier ergens in de buurt. Die had nog lang niet genoeg van het schatgraven. En met dat tentje van hem... Michel was het die avond met hem eens. 'We zullen hem weer moeten redden', stelde hij voor. Boskoop - Een voorwaarde van de Boskoopse gemeenteraad is het breekpunt geworden in het overleg met het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA). De gemeente raad heeft als eis gesteld dat de COA aansprakelijk is voor alle even tuele schade die het gevolg kan zijn van de vestiging van het AZC. Het COA vindt die eis onoverkomelijk. Eerder was al wel vastgelegd dat het COA alle planschade als gevolg van het AZC vergoedt. Het COA heeft een normale aansprakelijk heidsverzekering voor alle asielzoe kers in het land en daar wil het COA niet van afwijken. De gemeenteraad heeft de voor waarde unaniem in een amende ment vastgelegd. Het college heeft nog geen officieel standpunt ingeno men omdat verantwoordelijk wet houder Trimp eerst het standpunt van de COA wil voorleggen aan de gemeenteraad. Indien de gemeente raad van Boskoop en het COA toch nog tot elkaar komen zal dat in ieder geval leidden tot een vertra ging van de vestiging van het AZC met énkele maanden. Zevenhuizen - Vanaf 22 augustus gel den weer de normale openingstijden met uitzondering van dinsdag 28 augustus. De openingstijden zijn als volgt; woensdag van 13.00-16.30 don derdag 19.00-21.00 zaterdag 09.30- 11.30 en maandag 13.30-16.30 en 's avonds van 19.00-21.00 uur. Vanaf dinsdag 4 september is de biblio theek ook op dinsdagmorgen weer geopend van 09.30-11.30 uur. In tegenstelling tot andere jaren is de bibliotheek tijdens het oogstfeest, zaterdag 1 september open van 09.30-11.30 uur. Voor informatie: bibliotheekwebsite: www.hollandnet.nl/bibliotheek/Zeven- huizen Waddinxveen - Het Chr. Waddinxve- ns Mannenkoor "De Gouwestem" begint op maandagavond 27 augustus met de repetities. Het onge veer 140 leden tellende mannenkoor repeteert elke maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur, onder leiding van dirigent Martin Mans, in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Het koor bestaat in september 20 jaar en begint al direct met de voorbereidin gen voor een feestelijk "Lustrumcon cert" op 21 september Aan dit con cert wordt meegewerkt door de Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoren o.l.v. Jennifer van den Hoek. De Bos koopse musicus Ben Kramer zal de beide koren begeleiden op de vleugel en de samenzang op het orgel. Dit "Lustrumconcert" wordt gegeven in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde te Waddinxveen. Nieuwe leden, mannen die van zingen hou den en graag willen meewerken aan allerlei prachtige concerten, zijn wel kom op de repetities op maandag avond in de Bethelkerk.. Moerkapelle - Op zaterdag 25 augustus organiseert rijvereniging en ponyclub Moerveen de laatste onderlinge wedstrijd van het zomer seizoen. Deze wedstrijd is voor iedereen opengesteld. 's Ochtends zal er dressuur worden gereden en 's middags organiseert de club net zoals vorig jaar, een cross. Vorig jaar vond voor het eerst een cross plaats. Dit viel zo in goede aarde bij de deelnemers, dat dit elk jaar herhaald zal worden. Aan het eind van de dag worden de clubkampioenen bekend gemaakt en zal er een parade verreden wor den. De wedstrijd wordt gehouden aan de Rottedijk in Moerkapelle. Boskoop - De bevers hebben een nachtje op het clubhuis geslapen, waar ze met hekserij bezig waren. De welpen zijn een week in Overbeek geweest, waar ze samen met Asterix en Obelix de toverdrank hebben gezocht en gevonden. De verkenners hebben in Valkenswaarde de gouden eeuw beleefd en de Rowans kregen in Lunteren iedere dag een uitdaging die ze moesten uitvoeren. Lukte dat niet, dan moesten ze een tegenpre statie leveren. De esta's zullen van 25 augustus tot en met 1 september in Zeist een opleiding tot detective krij gen. De gidsen gaan in dezelfde week in Aerdenhout de aarde rond. Zij doen verschillende landen aan, om te zien hoe mensen daar leven, spelen en eten. Op vrijdag 7 september zullen de opkomsten van de Rowans weer beginnen. Dit zijn jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar. Op zaterdag 8 sep tember zullen de opkomsten voor de bevers (jongens en meisjes van 5 tot 7 jaar) de welpen (jongens van 7 tot 11 jaar), de esta's (meisjes van 7 tot 10 jaar), de verkenners (jongens van 11 tot 15 jaar) en de gidsen (meisjes van 10 tot 15 jaar) weer beginnen. Voor inlichtingen: Marco Vleesch- draager, 0172-588441 of Bernadet Beukenkamp, 0182-549658.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9