Echtpaar Koele 55 jaar getrouwd Najaarsbeurs Boskoopse Veiling geopend Echtpaar Kuijpers 55 jaar getrouwd 21 augustus 2001: Jonge Jury van start in Bibliotheek Boskoop Gouwestaetemasters vooraan bij lange- baan zwemmen Ontmoetingsdag oude ren en zieken Samen op Weg-kerken 21 augustus 2001: -öigiaaJli'- itoÉy Hai-t van H«llahd/?Q augustus.-?00.1- Boskoop - Maandag 3 september gat in de Bibliotheek de Jonge Jury van start, ledereen van 12 tot en met 16 jaar kan zich aanmelden als Jonge Jurylid. Deelname is gratis en voor elke deelnemer ligt een SYPRAB-gids klaar (Shock Your Parents Read A Book). De gids geeft een overzicht van 120 jeugdboeken. Elke deelnemer leest vijf boeken (minder mag ook), maakt een top vijf en levert die in bij de bibliotheek. De juryrapporten worden doorgestuurd naar de lande lijke Jonge Jury. De vijf titels met de meeste stemmen worden in februari 2002 als nominaties bekend gemaakt. In maart wordt onthuld welk boek de Prijs van de Jonge Jurydeelnemers maken lans op een jaar lang tien gul den zakgeld per week. Alle jeugdboe ken die voor het eerste in het Neder lands zijn verschenen tussen 1 januari 1999 en 1 januari 2001 en die speciaal voor 12-plussers geschreven zijn komen voor jurering in aanmer king. De bibliotheek heeft hiervoor een speciale tafel ingericht. Deze lees- bevorderende actie voor jongeren wordt georganiseerd door Stichting CPNB in samenwerking met het NBLC, de NPS en Stichting Schrijver School en Samenleving. De Jonge Jury wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Ministerie van OC en W op advies van Stichting Lezen. De Jonge Jury duurt tot 24 januari 2002. Waddinxveen/Boskoop - De zomer se (bijna wekelijkse) langebaan com petitie van zwemwedstrijden in open water op diverse locaties in het gehele land is grotendeels ver streken. De afgelopen vijftien jaar heeft het langebaan-groepje van de Gouwestaete" veel successen bij deze "oer'tak van de zwemsport mogen boeken. Boskoper Nic Geers (60+) blijft met overmacht vooraan in de competitie. Het meest span nend is nu de (niet officiële) strijd tussen Nic Geers en zijn clubgenoot Erwin Fritschy. Op de één en twee kilometer kan hij de 35 jaar oudere Geers nog van zich afhouden maar zondag 11 augustus jongstleden in de Rotte bij Bleiswijk, waar beide inschreven op de lange afstands wedstrijd over vijf kilometer won Geers van hem. Van de 27 deelne mers (alle leeftijden) werd Geers 15e in 1.22.30.4 sec. Waddinxveen - De Samen op Weg-ker ken, de parochie Sint Victor en de Zonnebloem Waddinxveen houden zaterdag 8 september in het Anne rankcentrum een Ontmoetingsdag voor alle ouderen en zieken van Wad dinxveen. Dit gebeurd in relatie tot de Nationale Ziekendag, die landelijk aandacht wil vragen voor een grote groep Nederlanders die door ziekte of leeftijd beperkt wordt in het vorm inüi? aan ^un sociale leven. Van 10.00 tot 16.00 uur is er in het Anne rankcentrum gelegenheid om elkaar 'e ontmoeten. Vorig jaar werd een degelijke dag voor de eerste keer gehouden. Iedereen is, ongeacht geloof of levensbeschouwing welkom PP zaterdag 8 september. De toegang ls gratis. Aangezien het maximaal aantal bezoekers rond de 250 ligt is et wel zaak van tevoren te melden men wil komen. Vervoer is geen Probleem, daar zorgerr de Rotary, 'ons en Vrouwen van Nu voor. Ook oor rolstoelgebruikers is vervoer ogelijk. De hele dag is medische rzorging beschikbaar en met dieet- cnsen wordt rekening gehouden, et wordt een dag van ontmoeting en t iZ'nn',ng- Men kan zich schriftelijk of R I!'SC^ aanrnelden bij de dames nisoi s' Kastanjelaan 60, telefoon 0182-613798 of T. Heemskerk, nf [,PS j*aat 35' telefoon 0182-614147 I f'e heren C. Kersbergen, Elzen- norst 54, telefoon 0182-617370 of H. 63U47inder' PoUuX 15'telefoon 0182" Door Karin Heeren Waddinxveen - De heer en mevrouw Koele gaven elkaar op 21 augustus 1946, precies vijfenvijftig jaar gele den, het jawoord in Boskoop. Binnenkort wordt dit uitgebreid gevierd met de kinderen en kleinkin deren van het echtpaar, maar ook op deze dinsdag werd al behoorlijk wat bezoek verwacht. Namens het gemeentebestuur kwam loco-burge meester mevrouw Wientjens haar felicitaties brengen. De heer Koele is opgegroeid in een gezin met twaalf kinderen en hij is na de lagere school thuis gehouden om te helpen in de groentetuin. Vanaf zijn zeventiende jaar heeft hij bij een bakker gewerkt tot aan de oorlogsperiode. In de oorlog is hij anderhalf jaar in Duitsland geweest en na terugkomst is hij ondergedo ken. Na de oorlog ging hij als tim merman aan de slag bij de firma Mulder in Boskoop. Vlak na de oor log is het echtpaar getrouwd in Bos koop. Zij wonen nu alweer geruime tijd in Waddinxveen. Mevrouw Koele heeft voor haar huwelijk als conductrice gewerkt en als bankmedewerkster. Uit het huwelijk .zijn zeven kinderen gebo ren. Zes zoons en als laatste een dochter die helaas op zevenjarige leeftijd na een zeer kort ziekbed is overleden. Er zijn ondertussen ook zes schoondochters en tien klein kinderen, waarvan de jongste nu zestien jaar is. De heer en mevrouw Koele zijn beide op het moment vrij gezond. Mevrouw Koele heeft momenteel wat last van haar knie na een val op de vakantie. Mevrouw Koele ver maakt zich uitstekend met puzzelen en het contact met de buren. Haar grote hobby is het volgen van de sportprestaties van haar kinderen en kleinkinderen, vaak is zij dan ook op de tribune te vinden. De heer Koele klust met veel plezier, niet alleen voor zichzelf maar ook voor de voetbalvereniging 'Be Fair'. Door Karin Heeren Boskoop - Het najaarsseizoen bij de Boskoopse veiling werd na het wel komstwoord van de directeur van de Boskoopse Veiling, de heer J.C. Brand, officieel geopend door de heer W.S.P. Witteman, directeur van B.V. Vesatuin B.V. De inmiddels tradi tionele beurs biedt een groot assorti ment boomkwekerijproducten van ruim vierhonderd boomkwekers. De heer Brand stond in. zijn toe spraak voor de genodigden stil bij de bedrijfsformule van de Boskoopse Veiling. In het voorjaar is besloten dat het bedrijf gecertificeerd zal wor den en in oktober wordt dit proces naar verwachting afgerond. De heer Brand noemde het belangrijk dat werkzaamheden en procedures getoetst en eventueel bijgesteld kun nen worden, waarbij het doel een servicegerichte organisatie is. De heer Brand erkent daarbij wel dat een goed product en goede service niet de enige factoren zijn die succes bepalen. Een belangrijk facet noemt hij de omgeving, het handelscen trum. Met name de ontsluiting van het gebied heeft een onhoudbare situatie gecreëerd. De heer Brand kijkt dan ook uit naar begin 2002, dan wordt de definitieve ontsluitingsvari ant vastgesteld. De heer Witteman van B.V. Vesatuin werkt nauw samen met de Boskoop se Veiling. Er zijn momenteel hon derdvijfenzeventig tuincentra aange sloten in Vesatuin, die inkoop en advies verzorgt voor deze tuincentra. De heer Witteman stelt vast dat de tuin nog steeds de sluitpost vormt op aangenaam wonen. "Er wordt gemiddeld tachtig gulden per jaar uitgegeven aan vaste tuinplanten per huishouden" zo rekent de heer Witte man de aanwezigen voor. Een luttel bedrag in vergelijking tot andere uit gaven op het gebied van comfortabel wonen. Hij stelt vast dat het jammer is dat vele plantenbakken leeg blijven in het najaar terwijl er toch zoveel mogelijk is. De tuin als verlengstuk van het wonen moet in zijn ogen net zo belangrijk worden als een sche merlamp. Bovendien moet in zijn visie de ondernemer hiervoor de ideeën aandragen omdat de consu ment modegevoelig is. "Er moet inge speeld worden op de maatschappe lijke ontwikkelingen met een consu ment die zich aanpast aan de steeds grilligere mode moet de tuin gean nexeerd worden." Aldus Witteman. Hierbij is een zekere rol voor de Vei ling weggelegd, Deze zal in de visie van Witteman moeten zorgen voor de toegankelijkheid van de collectie. Hij stelt dan ook vast dat de najaars beurs een meer dan indrukwekkende collectie biedt waarmee de consu ment verleid kan worden. KERKDIENSTEN - 2 september Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag 4 september 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag I september 19.00 uur Eucharistieviering; Zondag 2 septem ber 11.15 uur Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 G.J. Martini, koffie; ds. H. van der Steen, Rotterdam dienst in IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries, Alphen aan den Rijn; 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. Evang. G. van den Bos; 18.24 uur ds. G.J. van Beek, Putters- hoek. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver, H. Doop; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen lofpr.dienstdienst in Geref. Kerk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur La, Gi; 18.24 Gi, Nm. gez. dienst in Gk Lofprijzing. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. Chr. geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog, afsl. vakantiebijbelclub; 19.00 uur ds. J.L. de Jong, Nieuw-Vennep. Christengemeente "Bethel" Dick van Steenis. R.K. dienst zaterdagavond I september 19.00 uur; zondag 2 sep tember 9.30 uur. Medische weekend dienst Boskoop: Zaterdag I septem ber 18.00 uur tot zondag september; dokter H.P. de Noo.Vo rofscheweg 15c, Boskoop, telefoon 0172-21.57.00. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 en 18.00 uur ds.A.J. Gunst. Dhr. Brand en dhr.Witteman tijdens de opening van de najaarsbeurs van de Boskoopse Veiling Door Karin Heeren Waddinxveen - Dinsdag 21 augustus was het precies vijfenvijftig jaar geleden dat de heer Kuijpers en mevrouw Kuijpers-van der Meulen elkaar in Rotterdam het jawoord gaven. De zaterdag daaraan vooraf gaand is het echtpaar uit eten geweest met alle kinderen en klein kinderen ter gelegenheid van dit heugelijke feit. Loco-burgemeester mevrouw Wientjens kwam het echt paar feliciteren en bracht ook de felicitaties over namens het geme- ntebestuur van Waddinxveen. De heer en mevrouw Kuijpers zijn beide geboren en getogen Rotter dammers. Na het huwelijk trokken zij aanvankelijk in bij de ouders van mevrouw Kuijpers. Het echtpaar woont sinds 1967 in Waddinxveen. Er zijn zes kinderen geboren, waar van er één helaas op driejarige leef tijd is overleden. Hert echtpaar heeft inmiddels ook vijf kleinkinde ren. De heer Kuijpers is tot de pensioen gerechtigde leeftijd als accountant werkzaam geweest terwijl mevrouw Kuijpers voor de kinderen en het huishouden ^orgde. Samen hebben zij veel en met succes gebridged. Door omstandigheden moesten zij daar in 1995 mee stoppen. De heer Kuijpers is nog wel lid van de Pro- bisclub, opgericht vanuit de Rotary, waarbij eens per maand bijeenkom sten worden gehouden. Het echt paar Kuijpers houdt van lezen ter wijl de heer Kuijpers ook graag cryptogrammen oplost. Wat hun gezondheid betreft tobt mevrouw Kuijpers wat met haar geheugen ter wijl de heer Kuijpers wat problemen heeft met zijn longen. Zij hopen nog lang van elkaar, hun kinderen en kleinkinderen te kunnen genieten.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11