Groeneweg start met twee bekernederlagen Teun de Nooijer in Waddinxveen TOOS start 2e helft 80 jarig jubileumjaar Duiken als zomersport I Hart van Holland/29 augustus 2001 pagina 13 Zomerschaaktoeraooi afgesloten Zevenhuizen - Groeneweg startte de bekercompetitie met een 3-1 nederlaag bij zaterdag 3e klasser BVCB. Zeker de eerste 20 minuten had Groeneweg een voorsprong moe ten nemen. Na deze 20 minuten nam BVCB het initiatief over zonder echt gevaarlijk te worden voor het doel van keeper Gert Haan. Na een 0-0 ruststand nam Groe neweg na 10 minuten uit een goed genomen hoekschop van Rick van Yperen door Maurice Eckhardt de leiding. Lang heeft Groeneweg niet kunnen genie ten. De prima leidende scheids rechter reageerde niet op het vlagsignaal, voor buitenspel, van grensrechter Dick Bakker. Uit de daarna onoverzichtelijke situatie trapte de goed spelende Pascal Crielaard in een schijnbeweging van een BVCB-aanvaller en ver oorzaakte een strafschop, die feilloos werd benut 1-1.) De voorsprong voor BVCB ont stond een kwartier voor tijd door een fout van keeper Gert Haan, die een ogenschijnlijk makkelijke kopbal losliet, die voor de voeten van een BVCB aanvaller viel, die genadeloos de fout afstrafte. Na deze tegenval ler was het de verdienste van Groeneweg dat, ondanks de ver- I moeidheid, de koppies niet naar I beneden gingen en men probeer- I de met het doorschuiven van I laatste man Léon v.Vliet nog de I gelijkmaker te scoren. Dit lukte I niet en twee minuten voor het I einde van de wedstrijd maakte I BVCB aan alle onzekerheid een I einde door 3-1 te scoren. Al met al een goede wedstrijd van Groeneweg, waar maar liefst I 5 A-junioren door trainer Haze- broek in de basis waren gezet. Alle vijf speelden zij een goede tot zeer goede wedstrijd en dat I geeft hoop voor de toekomst. I Ook in de 2e bekerwedstrijd I tegen WSE wist Groeneweg niet I tot winst te komen. Het keerpunt in deze wedstrijd was een gemiste strafschop door Michael v.Mullem na een half uur spelen in een wedstrijd waarin Groene weg al heel snel door Jarno v. Dorp op voorsprong was geko men. Tot het moment van de strafschop beheerste Groeneweg de wedstrijd en was WSE niet of nauwelijks in de buurt van Groe- neweg-doelman Dennis v.d. Bor te vinden. Pas na de gemiste strafschop ging WSE beter voet ballen en door twee doelpunten van Guido Hack gingen de bezoekers zelfs met een onte rechte 2-1 voorsprong rusten. WSE voetbalde beter dan voor de rust en de jonge ploeg van Groeneweg kreeg het moeilijk. WSE profiteerde drie keer 2 intikkers van Justin Sterk) ter wijl Groeneweg door Maurice Eckhardt de stand een wat dra gelijker aanzien gaf. De overwin ning van 5-2 van WSE was uitein delijk wel verdiend maar zeer geflatteerd. Door dit onderlinge resultaat zijn echter zowel Groeneweg als WSE uitgeschakeld voor de tweede ronde van de Amstelbe- kercompetitie. De uitslagen van de overige Groenewegtearns: Groeneweg 2- Stolwijk 2 2-0, Groeneweg 3 - WSE 2 1-2, TEDO 2 - Groeneweg 4 5-3 en Groeneweg 6-DWO 4 2-2. Voor Groeneweg begint de nieu we competitie met een thuis wedstrijd tegen het onbekende Rotterdamse Aeolus. In de wed strijd tegen WSE ontbraken nog Reinier Gorissen licht gebles seerd Rogier Wijnveldt week end weg en Gido Stuurman en Bart Eindhoven nog te weinig trainingsarbeid Met deze spe lers erbij is de concurrentie voor een plaats in het eerste elf tal groot. Waddinxveen - Het hockey idool van de vrouwelijke jeugd, komt op 1 september de Rabobank clinic geven in Waddinxveen. De KNHB heeft ervoor gezorgd dat deze international, die al lang op het verlanglijstje van HCW staat, deze ochtend de jeugd enige "technische en tactische kneepjes" van het vak bijbrengt. Teun de Nooijer bekend van het Nederlands team, speelt in de KNHB competitie bij HC Bloemen- daal. Teun is in bezit van olym pisch goud, een wereldtitel, meer dere Champions Trophy's, een rits nationale kampioenschappen en twee gouden sticks. Afgelopen jaar was hij voor het eerst topscorer in de hockeycompetitie met 24 goals. Waddinxveen mag zich gelukkig prijzen dat een hockeyer van dit niveau de clinic geeft. Uiteraard blijft hij na afloop nog om menig vraag te beantwoorden en handte keningen te zetten. De open dag van Hockey Club Wad dinxveen begint 's morgens om 11.00 uur met de clinic voor B- en C-jeugd. De clinic van de eigen trai ners bedoeld voor alle andere leden en belangstellenden begint eveneens om 11.00 uur. ledereen die geïnteresseerd is om zelf een balletje te slaan of alleen maar wil kijken is welkom. Leden van de ver eniging staan u te woord bij vragen. Wanneer men zich op deze dag laat inschrijven als lid, krijgt men een leuk cadeau. De jongste jeugd, F en E jeugd krijgt gratis een mooie stick, de oudere jeugd en senioren betalen op deze dag 50% minder inschrijfgeld. Na de clinic is er een familie toer nooi voor de eigen leden van HCW. Op 8 september start de competitie weer voor alle teams. In de week hiervoor wordt begonnen met de trainingen. Waddinxveen - Maandag 27 augustus start Jazzdans- en Turn vereniging TOOS met Gymnastiek-, Jazz-, Aerobic-, Turn-, Spring- en Trim-lessen. Vanaf maandag 3 september starten alle volwassenen lessen (vanaf 12 jaar) en maandag 10 september van gen ook de kinderlessen weer aan. De tweede helft van dit jaar zal een groot deel in het teken staan van het 80-jarig jubileum. Op 14 septem ber is er een fietstocht, op 22 sep tember komt de "Malle Balie Enter- tainmentbus" naar de Staringlaan en het jubileumjaar wordt op 17 november afgesloten met een reü nie, workshop en kindermatinee. Natuurlijk zullen ook alle andere vaste evenementep bij TOOS voor jong en oud weer plaatsvinden. Maar eerst begint TOOS weer met alle lessen. Zo is er voor elke leeftijd (van 1 tot en met circa 70 jaar) wel wat bij. Zo biedt TOOS; Gymnastiek voor jongens/meis-jes/da-mes en heren. Trimmen voor dames en heren. Aerobic voor dames en heren. Jazz voor meisjes, dames en ook heren. En voor de allerkleinsten is er Ouder- en Peutergym, Jazztiek, Bal- tiek en Kleutergymnastiek. Vorig seizoen zijn nieuw gestart de Free Style Jazz voor tieners, een turn-uur voor volwassenen (dames en heren) en een Acrogym-uur voor kinderen en volwassenen. Ook deze lessen zijn in het nieuwe lesrooster te vinden. Nieuw voor dit seizoen is de 55+ sportfit les die in samenwer king tussen de Stichting Welzijns werk Waddinxveen en TOOS op don derdagmiddag wordt gegeven. In het nieuwe seizoen, wordt een nieuw lesrooster aangehouden. Er worden lessen gegeven in de vol gende gymnastiekzalen: "De Duike laar" in de Zuidpias, het eigen "home van TOOS aan de "De Starin glaan", en in de Vondelwijk en "J. Postlaan" in de Componistenbuurt. Voor meer informatie: 0182-632931 of 617719. Waddinxveen - Op donderdag 16 augustus vond de laatste ronde plaats van het 11e Zomerschaak toeraooi. Reeds de week daarvoor kon Barthold Jansen worden gefeli citeerd als de nieuwe kampioen van het in populariteit groeiende evene ment. Ondanks dit gegeven was er nog flink wat strijd te leveren door de vijf achtervolgers van Jansen, die allen nog uitzicht hadden op een van de ereplaatsen. Met een opkomst die zeker niet slecht was, zo'n 40 schakers waren present, werd gestart met de 17e en tevens laatste ronde, waarin de beste papieren in handen waren van Jan Evengroen. Evengroen speelde tegen Wim van Os die over het alge meen niet altijd even zuinig is op de beschikbare tijd. Zo ook in deze par tij waarin Van Os weliswaar een betere stelling had bereikt, maar toch de partij verloor toen z„n vlag viel. Hans van Woudenberg speelde met de witte stukken tegen Hans Ranft z'n favoriete Van Geet ope ning. Van Woudenberg kreeg het beste van het spel en de aandachtig toekijkende medeschakers gaven niet veel meer voor de kansen van Ranft. Echter in het eindspel greep Van Woudenberg mis en kon gelijk opgeven. Daarmee stelde Ranft ach ter Evengroen z'n 3e positie zeker. Mark van Putten won vrij gemakke lijk van Van Nieukerke, die ietwat te vroeg zijn e pion wilde laten opsto- men. Uitstekend resultaat voor jeug dige deelnemer Erik Hennink die zonder pardon Hennie de Roodt op een nederlaag trakteerde: Enige uit slagen laatste ronde: Mourits- Ronald Dannis 1-0, Willemen-Van Ommeren 0-1, Van der Starre-De Louw 0-l,Hans van Offeren-Wim Hennink 0-1, Mulder-Snel 1-0, Stever- ink-Ritter - en Van Meeteren-Ver- sluis 0-1. Eindstand: B. Jansen, 2.J. Evengroen, 3. H. Ranft, 4. C.van der Laar en M.van Putten, 5. N. Dannis, Wouter Hennink W. van Os en W. Mourits, 6. B.van Geffen, 7. G.van Ommeren, 8. Erik Hennink, P. de Louw en H.van Woudenberg, 9. R.Dannis, J. Frijling en A. van Nieu kerke, 10. Wim Hennink en A.v/d Starre. Donderdag 23 augustus zal De Wad- dinxveense Schaakvereniging WSV het seizoen weer openen met een snelschaakavond. Voor alle scha kers die daar een kijkje willen nemen of een potje willen meespe len is deze avond vrij toegankelijk. WSV speelt haar competitie in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Aanvang 20.00 uur. 2oitoeryj>ort Door Karin Jongkind Het is zondagmiddag. Je zit op acht meter diep en de hoogsta- nde zon zet talloze sponzen, ze- anjelieren en zakpijpen in een goudgeel licht. Schuin boven je dartelt een school harders en onder je scharrelen naaktslak- ken, kreeften, krabben en garna len. Soms schiet er een grote vis rakelings langs je heen, die je niet helemaal thuis kunt brengen en in de verte schiet een school steenbolken voorbij. De onder waterflora is ontzettend gevari eerd en heeft allerlei kleuren. De rode zee, tijdens een exotische vakantie? Of het Grote Barrière kif bij Australië? Welnee, de Oosterschelde bij de Zeeland- brug! Duiken in Nederland Er wordt veel gedoken in Neder land. De Zeeuwse wateren en de Noordzee vormen een fraai duik- gebied. De omstandigheden stel- 'en wel eisen aan de duikers. Het water stroomt soms flink en het zicht is vaak niet meer dan een halve meter. Om hier op een vei- hge manier uit de voeten te kun- nen, is een goede opleiding en een gevarieerde duikervaring noodzakelijk. De Nederlandse onderwatersport Bond - kortweg NOB - doet er alles aan om dui kers veilig te laten duiken. Sinds de eerste persluchttoestellen in Nederland werden geïntroduce- rd - dat was zo'n dertig jaar gele den - verkennen duikers het Nederlandse onderwaterland schap. Vandaag de dag zijn er ongeveer 250 duikverenigingen in Nederland aangesloten bij het NOB, met in totaal 17000 leden. De NOB is als enige sportduikor- ganisatie erkend door de Neder landse overheid en is aangeslo ten bij het NOC/NSF. Het NOB-duikbevret is ook een inter nationaal erkend certificaat. 4 Eerst oefenen, dan duiken Duiken is niet moeilijk, maar om veilig te leren duiken zijn er ver schillende dingen, die je moeten weten en geoefend moet hebben. De NOB-sportduikopleiding leidt op voor een drie-ster duikbrevet. De theoretische en praktische lesstof wordt in kleine overzich telijke brokken gepresenteerd. Bij theoretische modulen wordt aandacht besteed aan duiktech- nieken, materialenkennis, natu- rkunde en eerste hulp. De theo retische modulen worden afgesloten met een korte toets. De praktische modulen worden geoefend in het zwembad en het buitenwater. De nadruk ligt hier op nood- en reddingsprocedures. Beheers je een oefening, dan wordt de betreffende module afgetekend in jouw duiklogboek. Voor de praktische modulen zijn er geen examens. Je kunt dus je eigen tempo bepalen en op een prettige manier het drie-ster duikbrevet halen. Wie meer wil, kan zijn duiktechnieken verfijnen door duikspecialisaties te vol gens. Je kunt je vier-ster brevet halen, je specialiseren in de onderwaterflora en -fauna, in wrak-, ijs- en nachtduiken, in onderwaterfotografie of je kunt een instructeursopleiding vol gen. Ook bestaan er aparte snor keldiploma's. Wrakduiken langs de kust Het Wrakduiken spreekt bij velen zeer tot de verbeelding. Voor de Nederlandse kust zijn er op enkele plaatsen wrakken aanwe zig, waar geoefend wordt in deze discipline. Sommige verenigin gen organiseren zelfs gezamen lijke excursies naar wrakken langs de kust. Via internetsites van deze verenigingen kunnen duikers zich aanmelden voor wrakexcursies. Zo organiseert de duikvereniging van Terschelling excursies naar de tientallen oude schepen, die ten noorden van Terschelling vergingen. Deze lig gen op 8 tot 15 meter diepte. Een van de schepen is het bekende oorlogsschip Lutine waarvan wordt vermeld, dat de gouden lading nog steeds niet is gevon den. Maar ook op andere plaat sen liggen interessante wrakken voor duikers. Met het duikbrevet op zak kun nen ook de zomervakanties een extra dimensie krijgen. Langs de Middellandse Zee, de Antillen en in het Caribische Gebied zijn er prachtige duiklocaties, die door duikend Nederland regelmatig worden bezocht. Om die reden mag de duiksport zeker gerekend worden tot de zomersporten en kan de duiksport niet in deze serie over zomersporten ontbre ken.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13