Ml ag Ringrijden, prachtige folklore uit oude tijden Kunst en Kitsch op het Oogstfeest Programma PARKEREN t zatepd Septefnb er Ruim baan voor de folklore van het ringsteken .jk&- Mén PK, één paardekracht, met die trekkracht draaide onze tmdbouw, ook in de mooie polders rond Zevenhuizen, heuwenlang. Zelfs in de jaren vijftig van de vorige eeuw labeurde alles nog met het paard, zoals het ploegen waar bij de boer en z'n paarden langzaam over de akker liepen. I\telke ronde gaf hij zijn paarden rust. Daar stonden ze llan, dampend van de inspanning, tegen het licht van de Iondergaande zon. Plaatjes om zo in te lijsten. De korenbouw, lief zaaien en het oogsten, alles gebeurde met het trekpaard. lEnals er een feest was, dan speelde lx: paard ook een hoofdrol. Neem het ringsteken op Koninginne- paard onder de man. De beste lïrinneringen heb ik nog aan het lingsteken op het bevrijdingsfeest in l-ei 1945, toen m'n vader en moe- Ik met de fraai versierde sjees, met l:2ii prachtig opgetuigd paard en in de mooiste kleren gestoken naar het dorp reden om aan het ringsteken deel te nemen. En nu op het Oogstfeest van 2001 wederom R1NGRIJDERIJ. We ke ren weer terug naar de sfeer van wel eer. De Zeeuwse Ringrijders Vereni ging uit Walcheren brengt deze folk lore terug in ons dorp, waarbij de deelnemers zijn gekleed in originele Zeeuwse Klederdracht. De deelne mers rijden op ongezadelde Neder landse trekpaarden. Het evenement vindt niet plaats in de Dorpsstraat, want die is te smal, maar in de Burg. Boerstraat. Vroe ger werd in de Dorpsstraat wel de jaarlijkse paardenmarkt gehouden. Het middelste gedeelte van de Dorpsstraat was hiervoor zelfs met speciale klinkers bestraat. september a.s. zal de Rabo- Ikk in de Dorpsstraat voor 1 dag lieer "De Boerenleenbank" heten. Ilerug naar de tijd waarin de boeren |ffl belangrijk onderdeel van de aatselijke economische activiteiten mden. Zij waren toen de grootste rkgevers. I waarin de mensen heel veel »ie spullen verzamelden en be- Ittrden en waarvan het nageslacht I - graag wil weten wat het precies is I-wat het nu waard is. I- kent ongetwijfeld het TV-pro- Isramma waarin een deskundige de I Menswaardigheden, de tijd waaruit I® stamde, e.d. aan de eigenaren l'dedeelt en waarin de verbazing IjVer be waarde soms van de gezich ten valt af te lezen. Het gebeurt na tuurlijk ook dat men teleurgesteld is als het anders uitpakt, maar ook in dit geval blijft het object vaak de trots van de familie. Het Oogstfeestcomité is daarom ook bijzonder verheugd dat de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle het initiatief heeft genomen om Kunst en Kitsch naar Zevenhuizen te halen. Een initiatief dat uitstekend past bij het thema van het Oogstfeest en waarvoor de Rabobank alle benodig de faciliteiten verleent. De taxatie De wijze waarop u, als Oogstfeestbe zoeker, uw voorwerp kunt laten taxe ren, verloopt als volgt: Vanaf 12.00 tot 14.00 uur (bij een groot aanbod zelfs langer) houdt een ervaren taxateur zitting in de 'Boe renleenbank'. U kunt met uw waar devolle voorwerpen naar de bank komen om het te laten taxeren. Als de belangstelling groot is wordt het aantal voorwerpen per persoon be perkt tot twee stuks. Bij de ingang van dé bank krijgt u een nummer uit gereikt waarmee de volgorde van af handeling wordt bepaald. Van grote voorwerpen zoals een schilderij, een klok, een meubelstuk of een grote vaas kunt u een foto meenemen. De taxateur kan op een goede foto ook zien uit welke periode het voorwerp komt en onder voorbehoud een indi catie geven van de waarde. 10.00 uur: Opening van het Oogstfeest bij de tentoon stelling van de oude landbouwtrüctoren en machines; op het Catgesplein bij de dorsmachine uit de jaren dertig. Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan (locatie Vos) Oude ambachten en veel braderie-kramen, palingrokerij Het stoomtreintje van Bram Hey voor de kinderen. Plein achter het gemeentehuis: Country-plein: met o.a.line-dancing met The North Hill Country Dancers en de Zevenhuizense groep de "Red Necks" Bijzondere kermisattractie Dorpsplein - Burg. Boerstraat: Wedstrijd Ringsteken: Demonstratie door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging op het ongezadelde Nederlandse trekpaard; deelnemers en jury in.de Zeeuwse klederdracht. 11.30-12.30: Eerste ronde 13.30-16.00: Tweede ronde en een aantal extra kampen 16.15-17.00: Finale en de officiële prijsuitreiking door burgemeester Westendorp en zijn vrouw. Podium Dorpsplein: 13.00-13.45: Het jeugdorkest van De Kleine Trompetter 14.00-15.00: Optreden straatorkest 15.00-17.15: Back to the sixties met "The Thunderbirds" Rock 'n roll uit de jaren vijftig t/m tachtig. Bar met gezellige terrassen Kinderplein (naast het politiebureau): Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. eigen kinder- kramen, een springkussen, een draaimolen en de bijzondere kinder spelen van het Blazoen van Toen. Bij de Ringvaartbrug: pony-rijden. Plein voor de Ned. Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige grote rommelmarkt. Dorpsstraat-noordzijde: Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode tegenover de NH-kerk, naast de winkel van Boode Bike Totaal Het "Rad van Avontuur" van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode. Een aantal oude ambachten: touwslager, tinnegieter Op het Albert Heijn-plein: Gezellige bar en warme snacks verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg Auto-tentoonstelling. Voor en in het Rabobank: Kunst en Kitsch: vanaf 12.00 tot 14.00 uur (uitloop bij veel aanbod) Bekend van de TV, waarin een deskundige de eigenaren alles vertelt over de wetenswaardigheden en de waarde van de door hen gepresen teerde voorwerpen. Organisatie: Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Buiten de stands van de Vereniging Molenvrienden en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Catgesplein: De unieke dorsmachine, gebouwd in de jaren dertig en nu gerestaureerd door de dorsvereniging "De Dorsvlegels" uit Drach- stercompagnie. Op het Oogstfeest volledig in bedrijf: het koren wordt gedorst, het stro tot pakken geperst en het graan naar de maalderij vervoerd. Dorpsstraat: Tentoonstelling van de oude landbouwtractoren en -ma chines georganiseerd door de firma Visser, met interessante kramen. Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vanaf vrijdag 17.00 uur alle par keerplaatsen in en rond de Dorpsstraat, het Catgesplein, de Burgemeester Boer straat, enzovoort AUTOVRIJ te houden. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op de Tweemanspolder (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaat sen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de politie. De Dorpsstraat zal op vrijdagavond vanaf 18.30 uur voor alle ver keer afgesloten zijn (Albert Heijn is via de noordzijde bereikbaar). Op zaterdag is de gehele Dorpsstraat voor alle verkeer afgesloten. Verzoek tot NIET parkeren in de Beuk en een deel van de Boslaan: Vanwege de brandveiligheid verzoeken wij u op vrijdagavond 31 augustus vanaf 18.30 uur en op zaterdag 1 september NIET te parkeren in genoemde straten. In deze straten worden daarvoor gele "NP" en markeringen aangebracht. Op die dagen worden namelijk de brandweervoertuigen gestationeerd op de boerderij van de firma Van Dorp aan de Eendrachtsdijk. Hartelijk dank voor uw medewerking. I Speciale uitgave van het Oogstfeestcomité Zevenhuizen, bestaande uit: Jan Dijkshoorn, Dick v.d. Horst, Marco Hoogendoorn, Willem Visser en Kees Wiggers, t.b.v. het Oogstfeest/ braderie op zaterdag 1 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, Waddinxveen. Boskoop en Benthuizen. Redactie: Willem Visser en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina's Oogstfeestgedeelte: Graphic Plus Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17