Minister Brinkhorst opent vakbeurs Plantarium 2001 Wethouder Zijderhand slaat eerste paal 'De Uitspanning' www.hart-van-holland.nl Expositie in Atelier /Galerie Artistique Kindervakantiefeest een feest voor jou Wereldwinkel op het Oogstfeest Fietstocht senioren in Benthuizen Minister krijgt petitie boomkwekers THUISKAPPER NODIG?? europaboulevard 24e jaargang nummer 937 29 augustus 2001 Kartcentrum vakkundig gesloopt lees pagina 10 Najaarsbeurs Boskoopse veiling geopend lees pagina 11 Politiek: gezamenlijke visie Zuidplaspolder gepresenteerd lees pagina 12 Am Moerkapelle - Vanaf 3 september exposeert Ineke van der Vlugt-de Vries in Atelier/Galerie Artistique aan de Kerkewater 4. Zij heeft les gekregen in tekenen en schilderen van kunstschilder Jaap de Raat in Schiedam. Na 1961 heeft ze de oplei ding modeontwerpen gevolgd aan de Academie van Beeldende Kun sten te Rotterdam. Portrettekenen bij kunstschilder Leen Brouwer in Schiedam en later heeft zij geschil derd bij de "Werkschuit" en "Het Gouwe Palet" te Gouda. De laatste jaren tekent en schildert zij bij kun stenares Ingrid van der Vlugt in Artistique. - Ineke heeft al eerder geexposeerd met medecursisten in Artistique en tijden "Rondje kunst Moerkapelle" in 1998. Van 3 tot en met 7 september zijn de openingstijden voor de expositie en de open dagen. Maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, dinsdag van 9.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur. Voor inlichtingen: 079-5931708. Zevenhuizen - Nog een paar dagen en dan is het Kindervakantiefeest. Dit is voor alle kinderen, die na de zomervakantie in groep 2 t/m 8 van ,de Basisschool zitten. I Het Seest wordt gehouden in en rondom de Gereformeerde kerk aam de Dorpsstraat 106. Op dinsdag en woensdag van 9.24 tot 12.15 uur en donderdag van 9.24 tot 15.00 uur. I Donderdagmiddag is er de voorstel ling Jan Kalebas" van Andre Verha gen. De clowns Appie en Flappie zijn er alle dagen bij. De afsluiting van het Kindervakan tiefeest is op zondag 2 september van 10.00 uur in de Hervormde kerk aan de Dorpsstraat 170. ledereen is dan welkom. Zevenhuizen - Op het Oogstfeest van zaterdag 1 september is de wereldwinkel prominent in de Dorpsstraat aanwezig tegenover Het Karrewiel. Er wordt een ruime keus van cadeauartikelen en k'vensmiddelen uitgestald. Na een lange tijd van afwezigheid is de heerlijke rosé uit Zuid Afrika weer verkrijgbaar. Verder is er een aan bieding van Campesino koffie uit Midden Amerika (een heerlijke koodmerkmelange.) Om het kiezen makkelijk te maken zijn diverse cadeauartikelen aan trekkelijk afgeprijsd. Alle producten van de Wereldwin kel zijn voor een eerlijke prijs inge kocht bij producenten die op de rand van het bestaansminimum vechten om overeind te blijven op oe markt. benthuizen - Op dinsdag 4 septem ber start de fietstocht voor senio ren om 9.00 uur aan de Dorps straat 42 naast de Herv. Kerk. derweg wordt er een rustpauze ingelast (koffie op eigen kosten.) Heen inschrijfgeld. Voor inlichtingen: 079-3316137 of 979-3422040. Door Karin Heeren Boskoop - Na een helikoptervlucht over het boomkwekerijgebied heeft minister Brinkhorst van Landbouw het Plantarium 2001, de vakbeurs voor de boomkwekerij, officieel geopend. De boomkwekerijsector heeft de minister een petitie aange boden om aan te geven dat de nood ook in deze agrarische tak hoog is. Met name het verbod op een aantal bestrijdingsmiddelen wordt door de branche als dramatisch ervaren omdat deze middelen in de sector onmisbaar zouden zijn. De aanbie der van de petitie, de heer De Vries, voorzitter van de Nederland se Bond van Boomkwekers, zei hierover: "Het mes wordt ons op de keel gezet. We hebben inmiddels vijfennegentig procent van de milieudoelstellingen uit het meerja renplan gehaald maar daar hoor je de minister niet over." Ook de vo- rzitter van het Plantarium, de heer J. van den Bos, betoogde dat de sector en het departement van minister Brinkhort elkaar niet goed verstaan: "Toegegeven, die bran chegenoten uitten zich niet altijd of bijna nooit in ambtelijke of politie ke taai. Omdat die de hunne nu eenmaal niet is. Maar zij zijn wel duidelijk. Ik vraag u met klem naar hen te luisteren." De minister bestreed dat er uit Den Haag geen positieve geluiden over de boomkwekerij sector komen. Hij wees daarbij op de internationale standaardisering van het vakjar gon. "Het is alleen maar goed voor de wereldwijde handel als er één groene taal wordt gesproken." Aldus de minister. Volgens Brin khorst moet de sector niet alleen bomen, planten en struiken expor teren maar ook kennis. Hij is er een voorstander van dat een deel van de productie naar oost-Europa wordt verplaatst, waar meer ruimte is dan in de overvolle Randstad. Momenteel wordt vijfenzeventig procent van de boomkwekerij pro ducten geëxporteerd. Deze mening van minister Brinkhorst zorgde voor gemor bij de aanwezigen. Zij zien kennelijk geen heil in de plan nen van de minister. Eén groene taal Het thema van de vakbeurs is dit jaar 'Eén groene taal'. Een thema dat prima aansluit bij de toespra ken bij de opening van het Plantari um 2001. Op de vakbeurs hebben zo'n 250 deelnemers uit tien landen hun producten getoond. Binnen de sector wordt dan ook dezelfde taal gesproken, een taal die meer inhoudt dan de wereldwijd gebruik te Latijnse namen van de produc ten. In deze tijd omvat de groene taal een eenduidig communicatie systeem door middel van een bar code die de kweker meegeeft aan een plant. Eén code, één taal, door de hele sector heen. Voor de bezoeker was de beurs dan ook ingericht in verschillende 'landen- gebieden'. Er zijn in de dagen dat het Plantari um geopend was ongeveer 20.000 bezoekers geweest. De vakbeurs heeft zich hiermee geprofileerd als de belangrijkste boomkwekerij beurs van de wereld. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Door Karin Heeren Moerkapelle - Op de plaats waarin vroeger tijden, op de kruising van de Moerkapelse Zijde en het Noor deinde, een plaats was om te rusten voor mens een paard, heeft wethou der Zijderhand dinsdag 21 augustus de traditionele eerste paal geslagen van een appartementencomplex waarvan de naam refereert aan die vroegere tijden: 'De Uitspanning'. In het bijzijn van een groot aantal kopers van de appartementen, de burgemeester en de waarnemend gemeentesecretaris, projectontwik kelaars en makelaars werd het werk van de wethouder bekroond met een knallend vuurwerk. Appartementencomplex 'De Uit spanning' krijgt drie woonlagen die zijn verdeeld in zeven appartemen ten, twee maisonnettes en twee penthouses. Onder het complex komt een afgesloten souterrain waar de parkeerplaatsen en de ber gingen worden gesitueerd. Er komen twee entrees in het apparte ment die beide worden voorzien van een aparte lift waarmee ook het souterrain is te bereiken. In 1995 werd het stuk grond aange kocht door Vos Planontwikkeling uit Reeuwijk. Een moeilijk stuk grond, zo bleek later vanwege de erfscheidingen. De heer De Vos prees de ambtenaren en het bestuur van de gemeente dan ook dat mede dank zij hun inspanning het een prachtig stuk grond is geworden. Wethouder Zijderhand noemde het slaan van deze eerste paal een uniek moment voor de gemeente, omdat in kleine gemeenten zoals Zevenhuizen-Moerkapelle het slaan van een eerste paal maar mondjes maat voorkomt. "Het gaat niet gemakkelijk, maar wij blijven stre ven naar de revitalisering van de kern Moerkapelle met als doel woningbouw op diverse kleine loca ties in de kern" aldus wethouder Zijderhand. De wethouder sprak daarnaast zijn blijdschap uit over het feit dat vele kopers afkomstig zijn uit de gemeente en de anderen uit de directe omgeving komen. Naar verwachting zal het ongeveer een jaar duren voordat De Uitspan ning wordt opgeleverd.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1