Zadel- en tuigmakerij Van Rijs: een begrip in de paardesport /oor alles de juiste oplossing! oh. van Herk Aann. mij b.v. [leunt het Oogstfeest Willem Boode blijft sleutelen. FIXET Schottc voor veilig wonen NVM, een bedrijf met gevoel voor traditie ■Jan |et team van P. Visser Zonen: P^o40 staat er met grote letters w bedrijfspand- Dit betekent dat /f „n tuiqmakerij Van Rijs al ruim Kar bestaat. In die jaren is het ij uitgegroeid tot een nationaal Internationaal begrip in de paar- pyjs was destijds de man die jg45 vanuit Zoetermeer in I h in |f«nhuizen vestigde. Op bijgaande 1 riet u het pand uit die tijd aan de j sstraat. te herkennen aan de I ^openslaande deuren in de voor- 15 vlakbij de Catgesbrug. Door I /deuren had men de mogelijk- I j om binnen de toen bekende til- I Lvan een kap te voorzien. Kdie jaren, tot zelfs in de eerste ja- I de tweede wereldoorlog, was Im tuigwerk voor de boerenwerk- rden de belangrijkste bron van n. In 1945 waren er nog 800 /aarden. Door de snelle mecha- I je in de landbouw verdween het "inaard. Nu is de paardesport de 1 h Nederland. sport helaas veel te vroeg overleden van Rijs was de man die het I z'n huidige vorm gaf. Nu jt het bedrijf geleid door echtge- Ria en haar twee zoons Jan en I - werkpaarden van toen, het Hol landse trekpaard, zien wij terug op het aanstaande Oogstfeest bij de ringrijderij-wedstrijd. De firma Van Rijs levert hiervoor de prijzen. In 1989 werd de huidige lokatie aan de doorgaande weg N219 betrok ken. Een prachtig pand, fraai inge richt, waar letterlijk alles op het ge bied van de paardesport te koop is. Maar ook. het oude ambacht, het met de hand maken van tuigen, is nog steeds heel belangrijk, ook voor de wedstrijdruiters. De familie Van Rijs is ook al genera ties lang actief in de harmonie "De Kleine Trompetter". Moeder Ria le verde destijds teksten voor het be kende cabaret en zoon Jan, samen met z'n vrouw Danielle, behoren tot de stuwende krachten van dit mu ziekkorps. De Kleine Trompetter kunt u tijdens The Night of Harmony op 31 augustus bewonderen en op zaterdag 1 september is het jeugd orkest te horen. datairconditioning systemen niet alleen een aangename koel- brengen? Met een airco wordt de lucht in een ruimte geheel geconditio- W Dat wil zeggen koelen als het warm is, verwarmen als het koud is, jchtigen als de lucht te droog is en drogen als ze te vochtig is. Daarnaast Lijder! het systeem ook de stofdeeltjes uit de lucht. ©slapeloze nachten tijdens de me zomernachten. Met een air- Isnt u in ieder geval van dit pro tein verlost. Dan heeft u bij Visser de keuze tussen een vaste op- ing of een verplaatsbaar sys- Deze laatste zijn overal waar inzetbaar, zo kunt u een aantal strekken beurtelings koelen. Al dal hebben zij voor iedereen wel een geschikte oplossing. Zoals bij iedereen bekend zijn zij in de eerste plaats uw aanspreekpunt voor de cv-ketel. Veel mensen den ken hierbij allereerst aan de verwar ming, maar het gaat hier om het al gehele warmwatercomfort in huis. Herkent u deze situatie? Terwijl zoonlief onder de douche stapt, wilt u in de keuken net de afwas doen. Met als gevolg een gekrijs vanuit de badkamer waar zoonlief zijn beklag doet over de ijskoude straal die hij over zich heen krijgt. Of juist als u dringend warm water nodig heeft, lijkt het uren te duren voordat het zover is. Ergernis alom, om nog maar te zwijgen over de verspilling omdat er zo op jaarbasis duizenden liters kostbaar water door de afvoer verdwijnen. Met de ketels van Nefit kan de firma Visser voor iedere situatie een passende oplossing bieden, welke garant staat voor een be trouwbaar warmwatercomfort. Zij adviseren, installeren en on derhouden. Kortom met Visser kiest u voor zekerheid en door het enorme rendement van de Nefit ketels bespaart u ook nog eens op de kosten. Heeft u interesse kom dan tijdens het Oogstfeest gezellig langs en overtuig uzelf wat zij alle maal voor u kunnen betekenen. Voor meer informatie: P. VISSER ZONEN, Dorpsstraat 167-169, telefoon: 0180-63 12 06 Ik werd een verrassende kennismaking. Rijdend richting Waddinxveen is bedrijf ongeveer halverwege de Plasweg op nummer 26a gevestigd, pil herkenbaar aan de naam en het bedrijfslogo op het pand. Maar waar- phet bedrijf zich bezighoudt en wie de mensen van Joh. van Herk Aann. lijn is ons niet bekend. Des te verrassender is de kennismaking met de lectie Govert Jan en Anneke van Herk. Hun enthousiasme over het werk pactiviteiten die zij uitoefenen. [- Herk is actief in de zogenaamde W-sector, in grond-, weg- en wa- herken. De opdrachtgevers zijn pmamelijk de gemeenten, provin- P waterschappen en particulie- fledrijf is opgericht in 1965 met l'ahuur van kranen. Een activiteit fin men nog steeds actief is, al Naar vrachtwagens, graafmachi- ifcd. bijgekomen. lal groeide het verhuurbedrijf uit paen aannemingsbedrijfdat zich pst de GWW-sector ook bezig- ™t met de aanleg van bestratin- rioleringen, beschoeiingen, prs, cultuur- en milieutechnische P®. Ook het leveren van zand, grind en verhardingsmateriaal aan bv. hoveniers en particulieren be hoort tot een van de activiteiten. Verrassend zijn de fraaie brochures waarin men kan kennismaken met een aantal uitgevoerde werken in de regio. Een wandelsteiger in winkel centrum Leidschenhage, de recente aanleg van het tuinbouwgebied incl. ontsluitingen en sloten tussen de Bredeweg en de Julianastraat in Moerkapelle (bekend onder de naam Hasselt II), de aanleg van een wieler parcours en skeelerbaan in het Goudse Hout en in de recreatiesec tor de aanleg van een fietspad en fietsbruggen voor de gemeente Bo degraven onder de naam Wiericke, zijn zomaar een aantal zaken die op vallen. De beschrijving van deze uitgevoerde werkzaamheden in de brochures geeft een uitstekend beeld van de verscheidenheid aan werkzaamhe den en bekwaamheden van de me dewerkers. Alles wordt volledig ge realiseerd met eigen vrachtwagens, shovels, graafmachines etc. Het mooie van deze projecten is dat na uitvoering hiervan je samen, directie en medewerkers kan terugzien op de totstandkoming van een mooi pro ject en je kan uitkijken naar een nieuw verrassend project. Veiligheid bij de uitvoering van de medewerkers is vanzelfsprekend, vandaar ook de certificering door de BVQi. Het bedrijf zorgt voor een goede scholing tot grondwerker, (shovel)machinist of timmerman. Voor meer informatie: 0182-613334. Oogstfeestkrant 2001 - pagina 9 Willem Boode is nog steeds dagelijks aan het werk in de voor hem gere serveerde ruimte achter in de werkplaats van kleinzoon Remco bij Vakga rage Boode, gelegen achter de fietsenzaak "Boode Bike Totaal" van zoon Frans.Het werk aan de Hariep Davidson vordert gestaag en momenteel is Willem bezig met de opknapbeurt van het bijbehorende zijspan. Het is niet alleen maar sleutelen. Uit de familie-foto-collectie ziet men hoe Wil lem met motor en zijspan de politiechef van Leiden naar z'n nieuwe standplaats in Gouda vervoerde. Dit onder begeleiding van een groot aantal motoragenten. Recent won hij nog een eerste prijs bij een tentoon stelling van oude motoren. Deze prijs bestaat uit een Hariep Davidson- stuur met bijbehorende voorvork en tank. Geef je nu gas dan komt het fascinerende motorgeluid van een Hariep je tegemoet. Zelfs aan de keu kentafel kan je nog van dit geluid genieten. Met het behalen van het certificaat "Preventie-adviseur Politie- Keurmerk Veilig Wonen" bewijzen de mensen van Fixet Schotte uit Zevenhuizen dat zij u op professionele wijze van advies kun nen voorzien over de veiligheid van uw woning. In het bijzon der Jan van Leeuwe heeft zich hierin gespecialiseerd. Samen met de Fixet-adviseur bekijkt u uw woning en wordt vastgesteld waar de 'zwakke' plekken zitten en wat de mogelijkheden zijn om deze te verbeteren, zonder een complete vesting van uw woning te maken. Simpele aanpassingen kunnen meestal al leiden tot een grotere vei ligheid en een betere bescherming tegen inbraak Het Politie-Keurmerk Veilig Wonen geeft u de zekerheid dat u uw woning veiliger achterlaat en beter be schermd tegen ongenood bezoek tij dens uw afwezigheid bij vakantie of een weekendje weg. U en uw Fixet- adviseur hebben dan echt alles ge daan om de risico's van inbraak tot een minimum te beperken. Aanpassing van het deurbeslag, het hang- en sluitwerk en de sloten is hierbij van het grootste belang. Bij Fixet Schotte hebben ze een breed assortiment goedgekeurd materiaal op voorraad. Daarnaast wordt u ge holpen met een degelijk advies en is uitgebreide documentatie beschik baar om u op de juiste weg te hel pen. Tevens kunnen ze u een offerte op maat aanbieden en de werkzaamhe den voor u uitvoeren. Als dit is ge beurd ontvangt u een certificaat die u bij uw verzekering kunt inleveren om premie-korting te krijgen op uw po lis. Geïnteresseerd? Neem vrijblijvend contact op met Fixet Schotte en laat uw woning inspecteren. Bel voor een afspraak 0180-638147 of kom eens langs op Dorpsstraat 151 te Zevenhuizen. Al meer dan achttien jaar verrichten de medewerkers van de NVM hun werkzaamheden in de kassen van de 3-B-hoek, in het Westland en in het gestadig groeiende gebied rond Zevenhuizen-Moerkapelle. In de Oogstfeestkrant van vorig jaar wees de redacteur met trots op de kwaliteiten van het dorp Zevenhuizen, waar traditie, saamhorigheid en vriendelijkheid nog steeds als vanzelfsprekend worden beschouwd. Het is deze traditie die de medewerkers van de NVM als plezierig erva ren. In diezelfde traditie staan de NVM-directie en medewerkers garant voor kwaliteit en vakmanschap. Een traditie is ook dat de NVM al vanaf de start het Oogstfeest onder steunt. Deze steun, samen met de collega-bedrijven uit Zevenhuizen- Moerkapelle, stelt het Oogstfeest-comité in de gelegenheid om dit jaar lijks terugkerend evenement te organiseren.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 25