www.rabobank.nl NIEUWS c BEHOEFTE AAN RECHTSHULP KOMT ALTIJD ONVERWACHT De Virtuele Rabobank ONDERNEMERS TEVREDEN OVER AFWIKKELING BRAND TUSSEN KUNST EN KITSCH REIZEN Doe mee en win de hoofdprijs Weeknieuws NOG GEEN 'COMEBACK7 VOOR EUROPA M%SwM MM Mm MsMm IK Hypotheken: 0180-637353 pagina 2 Hart van Holland/29 augustus 2001 voor u, van en door uw bank Ook dit jaar vindt u ons Rabobank Reisbureau, weer op het Oogstfeest van Zevenhuizen fURO-AGENDA agenda Openingstijden: E-mail adres: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 rabo3750@tref. vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Telefoonnummers MM M Algemeen: 0180-63 73 83 M M Mf Geldzaken: 0180 - 63 73 72 I 1C#MmJ%JMS%JMM lil Beleggen: 0180-637367 Reizen: 0180-63 73 73/74 Ze ve n h u izen - M oe r ka pe 11e verzekeringen^so - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Cl ."'S'i De brand die op vrijdag 17 augustus veel schade toebracht aan het kartcentrum is uiterst vervelend voor alle betrokkenen. De gemeente Zevenhuizen, de betrokken verzekeraars en alle betrokken ondernemers hebben echter hun uiterste best gedaan om de situatie op het Nijver heidscentrum zo snel mogelijk te normaliseren en de economische schade te beperken. De verzekeringsspecialisten van de Rabobank (zie foto) hadden direct op vrijdagavond al hun handen vol aan schademeldingen die verband hielden met de brand. Op zaterdag ochtend heeft Karin Koster-Heij de locatie zelf bezocht om de situatie te analyseren en de betrokken ondernemers zo veel mogelijk informatie te verstrekken. Onderne mers die niet ter plaatse waren zijn - voor zover als mogelijk - telefonisch op de hoogte gesteld. Op maandagochtend hebben een tweetal brandschadespecialisten van Interpolis de schade aan gebouwen en omgeving onder zocht. Onderwijl hebben de onder nemers van het Nijverheidscen trum de handen ineen geslagen en gezamenlijk de opdracht gegeven om de asbestresten te laten verwij deren. In de loop van maandagoch tend kon een groot deel van het bedrijventerrein weer worden vrij gegeven, waardoor de gevolgscha de enigszins beperkt bleef. Op dinsdag vond onder leiding van burgemeester Westerdorp een eva luatie plaats met de ondernemers. Deze spraken over het algemeen hun tevredenheid uit over de wijze waarop gemeente, brandweer en andere betrokkenen tijdens en na de brand zijn opgetreden. Terwijl beleggers de meest recente renteverlaging van de Fed vooral zagen als een teken dat de Ameri kaanse economie nog niet herstelt, zorgde een verrassende stijging van het Duitse producentenvertrouwen voor een positieve stemming rond de Europese economie. Dit optimisme lijkt ons wat al te voorbarig. Zoals verwacht verlaagde de Fed bij de laatste vergadering (21 augustus) opnieuw de rente met 25 basispunten. De'Fed funds target rate'komt daarmee op 3.5%. Beleggers hadden vooral aan dacht voor de bijgaande verklaring, waarin de Fed stelt dat de winsten en investeringen nog steeds verslechteren, terwijl de Amerikaanse economie bovendien last heeft van de groeivertra ging in andere delen van de wereld. Positief is dat de consument zich nog steeds goed houdt, zoals onlangs nog bleek uit de hoger dan verwachte detailhandelsverkopen en de onver wachte stijging van de indicator voor het consumentenvertrouwen van de University of Michigan. De komende weken zal duidelijk worden of de rente verlagingen van de Fed en de belasting- teruggaves van de regering Bush inmiddels ook hebben gezorgd voor een positievere stemming onder Ameri kaanse ondernemers. Een belangrijk ijk- punt daarvoor is de NAPM-index over augustus, die op 4 september bekend wordt gemaakt. Deze index liet in juli nog een teleurstellende daling zien. Wij gaan er vanuit dat de NAPM over augustus een stijging zal laten zien. Daarmee blijft het beeld van een zich herstellende Amerikaanse economie wat ons betreft intact. Uit Europa kwamen afgelopen week twee cijfers die beleggers onverwacht positief stemden over de Europese eco nomie. De industriële productie van euroland bleek in juni te zijn gestegen, de eerste jaar-op-jaar stijging in 2001. Het ifo-Geschaftsklima liet in augustus voor het eerst in een half jaar een lichte stijging zien. Uit de deelindicatoren blijkt dat Duitse ondernemers bedui dend positiever zijn over de toekomst dan over de huidige stand van zaken. Op dit moment vertoont de Duitse eco nomie nog geen tekenen van herstel. In het tweede kwartaal is het Duitse BBP- groeicijfer gedaald tot 0.0%. In andere landen binnen de eurozone gaat het niet veel beter. Italië was het eerste land binnen de eurozone dat een negatieve economische groei over het tweede kwartaal rapporteerde. Kortom, weinig reden om al te enthousiast te worden over Europa. De vooruitzichten voor de Amerikaanse economie blijven beter dan die voor euroland, ondanks recente berichten die anders doen vermoeden. Het renteklimaat blijft in beide regio's gunstig. Zowel de Fed (2 oktober) als de ECB (30 augustus) zullen de rente ver der verlagen, beide naar verwachting met 25 basispunten. Aanstaande zaterdag zal er tijdens het Oogstfeest in Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle van 12.00 uur tot 14.00 uur zitting worden gehou den door een ervaren taxateur. Flier kunt u discreet een inschatting krijgen over de waarde van het door u getoonde oude voorwerp. Bij de ingang van Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle krijgt u een nummertje en kunt u binnen onder het genot van een kopje koffie of thee wachten tot u aan de beurt bent. Van grote voorwerpen is een foto vol doende om een indicatie van de waarde te geven. U staat er misschien nooit zo bij stil, maar weet u dat u zomaar opeens dringend behoefte kunt hebben aan deskundige rechtshulp? U deed bijvoorbeeld een kostbare aankoop. Flierover heeft u klachten, die door de leverancier of de fabri kant worden genegeerd. U investeert veel geld in de verbou wing van uw huis. Achteraf blijkt dat er fouten zijn gemaakt waarover u zich tevergeefs bij de aannemer beklaagt. U dacht na een aanrijding dat de tegenpartij schuld bekende. Deze komt daar echter later op terug U heeft een conflict met uw huis baas omdat deze weigert achter stallig onderhoud te laten uitvoe ren. U wordt plotseling ontslagen, maar u wilt het ontslag aanvechten. In zo'n geval kunt u een advocaat Eurowijzigingen met ingang van 1 september - Traveller cheques NLG worden I vanaf 1 september niet meervei- kocht. - Termijndeposito's en Vaste ter mijn spaarcontracten worden afgesloten in Euro - Rabo Telebankieren Extra Dosen Rabo Telebankieren Dos zijn uit- gefaseerd en vanaf 1 september kan er alleen met de windows- versie worden gewerkt. Telefonisch en virtueel bankieren van Rabobank aan kop Virtueel bankieren bij de Rabobank heeft een goede naam, blijkt uk onderzoek. Van alle aanbieders vindt 38 procent van de responden ten dat de Rabobank hierin voorop loopt. ABN Amro kreeg 23 procent van de stemmen, de Postbank 26 procent en ING Bank 5 procent.Ook voor bankieren via de telefoon kuit je bij de Rabobank terecht, vindt53 procent. 30 procent weet dat ABN Amro deze dienst aanbiedt. De bekendheid van de Postbank is 36 procent; voor ING Bank is dat 9 pro cent. Net als bij virtueel bankieren heeft de Rabobank haar koppositie in deze markt verstevigd ten opzichte van de andere banken,die een dalende lijn vertonen. Afwaarderen chipknip nu mogelijk Via het chipknip oplaadpunt bij de bank naast de geldautomaat kuntu s nu ook het saldo terugstorten uw rekening. Bij vervanging van uw pas kunt u nu zelf eerst de pas leeg maken. De chipknip wordt hiermee steeds meer een volwassen betaal- instrument. De grote steden gaana: hun parkeerautomaten uitrusten met chipknipmogelijkheden plaats van de euromunten. 15 okt-30 nov Inzamelweken munten inschakelen. Dat is duur. Het uurtarief bedraagt minstens 300,- Een eenvou dige zaak kost al snel een paar uur. En als er bovendien geprocedeerd moet worden lopen de kosten al snel op tot in de duizenden guldens. Wat doet de rechtsbijstand verzekering voor u? De rechtsbijstandverzekering biedt hulp in die gevallen waarin u juridi sche assistentie of advies nodig heeft. Niet alleen als u van buitenaf en onge wild in de problemen raakt, maar ook als u op eigen initiatief stappen wilt ondernemen om uw gelijk te krijgen. Juristen en andere deskundige staan u bij en behandelen uw juridische pro bleem. De rechtsbijstandverzekering neemt alle zorg van u over. Om er zeker van te zijn dat u geen risico loopt kunt u even bij ons binnen lopen. Of nog beter: maak een afspraak met een van onze cliëntadvi seurs. Samen met hen kunt u dan op uw gemak uw verzekeringen doorne men. Voor een afspraak kunt u bellen met (0180) 63 73 72. 14 december Start verkoop Consumentenpakketten 14 december Start uitlevering Eurokits 1 januari 2002 Euro wettig betaalmiddel 1 januari 2002 Eurobiljetten af te halen bij de geldautomaat 28 januari 2002 Einde gulden als wettig betaalmiddel Tot 1 januari 2003 Inwisselen guldenmunten en biljet ten bij de banken 1 september Oogstfeest (kunst en kitsch 3 september Verruiming openingstijden Euronext tot 17.30 4 oktober Cijfers Trends 22 oktober Start Spaarweek

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2