Wij presenteren u: Onze presentatrice en presentatoren Pevac beveiligt nieuw vliegveld Dubai Het jaarlijkse Oogstfeest maakt geschiedenis Het Oogstfeest is ook voor de kleintjes Tentoonstelling oude land bouwtractorën en -machine! Kermisattractie achter het Gemeentehuis aanwezu Met heel veel genoegen stellen wij u voor aan onze presentatoren van het Oogstfeest 2001 en The Night of Harmony 2001: Ciska Dijkema-Bonnet, Peter Rietveld en John Ooms. Zij houden u de hele vrijdagavond tijdens The Night of Harmony en de gehele zaterdag tijdens het Oogst feest op de hoogte van alle bijzonderheden. Ciska is heel actief als bestuurder, trainster en presentatrice binnen de rolschaatsvereniging "Rol ling '90" in Moerkapelle. Momenteel wordt er hard gewerkt aan de voorbereiding- voor de kwalificatie wedstrijden van het NK en het EK. Men hoopt daarbij gebruik te kunnen maken van de grote sporthal van dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen. Ciska is getrouwd en heeft 2 dochters. Ze spreekt heel enthousiast van haar "twee meiden", is werk zaam in de gezondheidsresearch en antwoordde heel spontaan op ons verzoek om als presentatrice deel te nemen. "Het Oogstfeest? Ja, het lijkt me heel gezellig!", was haar reactie. Peter kunnen we al een beetje een routinier noe men op het Oogstfeest. Dit jaar voor de derde keer op de zaterdag en voor de tweede keer tijdens The Night of Harmony. De fijne kneepjes heeft hij on dertussen wel van de "oude rotten" Nico Perdijk en Robin Metselaar overgenopnen en ook hij heeft er weer veel zin in. Peter is getrouwd met Conny, heeft twee kinderen en is in het dagelijks leven werkzaam als directeur op een basisschool in Lekkerkerk. Hij vindt zijn vak geweldig om te doen maar hij blijft wel wonen in I J Zevenhuizen. Peter is heel enthousiast over het ■«ROogstfeest: "Plezierige sfeer, vriendelijke mensen, goed georganiseerd", zijn een paar spontane reacties als we naar zijn mening vragen. "Je groeit als dorpsbewoner gewoon mee in al die festiviteiten. In Zevenhuizen is dat als vanouds." Op zaterdag presenteren Peter Rietveld en John Ooms het Oogstfeest. Een spontane aanmelding aan de bar van het Dorpshuis was de reden. John, in het dagelijks leven actief met zijn eigen bedrijf Ooms Dienstverlening aan Supermarkten, is gehuwd en heeft twee kinderen. Hij is bekende in Zevenhuizen met o.a. zijn verslagen over de histo rie van ons dorp in het Weekblad van Waddinx- veen. Tevens is hij actief in het kerkelijke vereni gingsleven en een bijzonder actief recreatievolley baller. Dit jaar is hij voor het eerst presentator op het Oogstfeest. Het in Zevenhuizen gevestigde bedrijf Pevac heeft onlangs op dracht ontvangen voor het le veren van een zestal Road Blockers ter beveiliging van het nieuwe vliegveld van Du bai, één van de zeven staatjes binnen de Verenigde Arabi sche Emiraten. De Road Blockers, elk met een hoogte van 800 mm boven maaiveld maken onderdeel uit van het totale beveiligingscon cept zoals dat op vele vliegvel den in het Midden Oosten wordt toegepast. Moderne productiemethoden, met behulp van CNC gestuurd plasmasnijden en ro- botlassen zorgen voor een snelle en efficiënte fabricage van de produc ten. i. i i t v i l v Zaterdag a.s. staat de elfde editie van het Oogstfeest op het programma. Terugkijkend op de laatste tien jaar kunnen we concluderen dat het Oogstfeest een niet meer weg te denken traditie in Zevenhuizen is. De eerste aanzet werd destijds gegeven door Fred Visser met de organisatie i de tentoonstelling van oude landbouwtractorën en werktuigen. Ook dit jaar is deze tentoonstelling in volle glorie aanwezig. In de afgelo pen tien jaar werd steeds terugge gaan naar het oude dorps- en boe renleven. Met o.a. prachtige demon straties van de Belgische vlegeldor- sers, de vlasverwerking, het melkver- voer, de oude koetsen en rijtuigen en met feiten uit de geschiedenis in en rond Zevenhuizen. De schutterij uit Geertruidenberg, het eerste krijgson- derdeel van Prins Maurits. Een aan tal Zevenhuizenaren zat in het com plot om de Prins te vermoorden. Het liep slecht met hen af. Ook de Wa tergeuzen, die angst in ons dorp brachten toen zij met hun schepen over het onder water gezette land naar Leiden voeren om deze stad te ontzetten, brachten twee jaar gele den een bezoek aan Zevenhuizen, Onze dorpsgenoten zagen ze eeu wen geleden echter niet als vermaak, maar als mensen die het op hun be zittingen hadden gemunt. De 1-april- vereniging uit Brielle bracht deze geschiedenis, met daarbij zelfs het rammen van de bekende poort, schitterend in beeld. Vo rig jaar bracht het Gilde "St. An- tonius Abt" uit Vorstenbosch het vendelzwaaien en het kruisboog- schieten naar Zevenhuizen. En in 2001 wederom een groot spektakel op het Oogstfeest: Het ringrijden, folklore van het landvolk met de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Met de demonstratie van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging gaat een lang gekoesterde wens van het Oogstfeestcomité in ver vulling. Ringrijden was in vroeger tij den onverbrekelijk verbonden met dorpsfeesten. "Van volksvermaak naar folkloristische sport" is de titel van één van de hoofdstukken uit het prachtige jubileumboek, gepresen teerd in 1990 bij het veertig jarig be staan van de vereniging. Hierin wordt met gepaste trots, zoals een goedeiZeeuw betaamt, de geschiede nis van die afgelopen veertig jaar (in 2000 was het al vijftig jaar) beschre ven. Trots mag men zijn met Prins Bernhard als beschermheer en met de lovende woorden van de Com missaris der Koningin in Zeeland bij dit jubileum. Naast het reeds genoemde hoofd-1 stuk wordt o.a. de "sjezenringrijderij" als een bloeiende tak van de vereni-l ging genoemd, geheel omlijst met prachtige foto's, met schitterend ver-I sierde sjezen en paarden en metl deelnemers in prachtige traditionele Zeeuwse boerenkostuums. Het jubil leumboek geeft ook ruime uitleqf over wat er nog meer te doen viel bil dergelijke dorpsfeesten, o.a. divers: oude gebruiken. Een boek om dei vingers bij af te likken voor een iedel die traditie en folklore nog kan waar-I deren. En dat kan iedere bezoeker! van het Oogstfeest natuurlijk. Het plein naast het politiebu reau en voor het Hervormd Centrum is wederom geheel ingericht voor de kinderen. Het "Blazoen van Toen" ver zorgt hier allerlei spelen voor de kinderen: schminken, kruisboogschieten, leerzame spelletjes, enz. Er staat een groot springkussen en een draaimolen en alles is GRA TIS dankzij de sponsors. Ach ter het Hervormd Centrum bij de brug over de Ringvaart kunnen de kinderen weer pony-rijden Kinderkramen Omdat het aanbod van standhouders in de rest van het dorp zo groot is, is het NIET mogelijk dat kinderen op een kleedje hun eigen spulletjes ver kopen op een plekje in de Dorps straat. Daarvoor staan op het kinder- plein speciale kinderkramen waar de kinderen zelf hun spulletjes kunnen verkopen. Je moet je van tevoren wel even opgeven bij Dick van dar Horst: tel. 0180-631755. Pevac maakt onderdeel uit van Ko ninklijke BAM NBM NV, een beurs genoteerde onderneming met een omzet van ruim 7 miljard en 15.000 medewerkers. Het bedrijf levert mid dels een netwerk van distributeuren haar producten wereldwijd. In Nederland worden de producten van het Zevenhuizense bedrijf met name toegepast als afsluiting van parkeergarages en oplossingen te gen sluipverkeer. In het jaar 2000 werden vele par keergarages van het Stadshart in Zoetermeer uitgerust met Pevac Speedgates. Tijdens het Oogstfeest in Zevenhui zen is Pevac wederom sponsor van het kinderplein nabij het politiebu reau. Op deze wijze ondersteunt het bedrijf het succesvolle dorpsfeest in Zevenhuizen met de uitstraling naar de omliggende gemeenten. Dit jaar wordt de traditionele tentoonstelling opgeluisterd door de heid van een uitzonderlijke dorsmachine. Deze machine, gebouwd in door de firma Pot Ter Berg uit de stad Groningen, deed dienst in de ringermeerpolder. Vanaf 1960 tot 1986 heeft deze machine in weer en buiten gestaan. In 1986 heeft de dorsvereniging "De Dorsvlegels" uit stercompagnie de machine gekocht en gerestaureerd. Het is één van grootste in zijn soort. In Nederland zijn er nog drie van dit merk. (zie de foto) Deze dorsmachine zal op het Oogstfeest volledig in bedrijf te zijn. Het rijpe graan wordt gedorst, het stro tot pakken geperst en het wordt afgeleverd bij de maalderij. Terug naar de landbouw in de jaren Voor de liefhebbers valt er weer heel veel te genieten. De kolen staan klaar, het koper is gepoetst, de olie- en smeermiddelenbussen zijn gevuld en de poetslappen zijn uit de mottenballen gehaald. Kortom: Railway Heij is klaar voor vertrek. Eigenaar en miniatuur- stroomtreinbouwer Bram Heij zal tijdens het Oogst feest zijn miniatuur-stroom- treintje weer laten rijden op het erf van de familie van der Heijde aan de Dorps straat-Zuid. De jaarlijkse kermisattractie van de firma Scherphof, die normaal jaarlijks voor de Cl 000 stond, staat dit jaar achter het gemeentehuis. Dit in verband met het aan te leggen parcours voor het Ringrij den op zaterdag 1 september.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 30