Staatsbosbeheer breidt 'Grootouders- Kleinkind Natuurdag' uit I Vervolg op "zinloos geweld" Loterij van .Jantje Beton voor basisscholen -iffLTIllAIl wm. Hart van Holland SANDERS INBRAAKBEVEILIGING! BROUWER DE KONING deHaij van der Wende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Klazina de Koning - Vonk BEVEILIGINGEN UITVAARTVERZORGING 29.000 exemplaren Hart van Holland/29 augustus 2001 pagina 3 Familieberichten MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT Uw verdriet onz< zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek Moerkapelle Zevenhuizen - Zoeiermeer en omstreken TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 advocatenkantoor Alarmsystemen incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Rust nu maar uit, U bent nu bevrijd uit uw lijden, maar ach, wat is het zwaar, van u te moeten scheiden. Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar dat haar een verdere lijdensweg bespaard is gebleven, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Leendert de Koning in de leeftijd van 89 jaar Onze dank gaat uit naar de directie en het verplegend personeel van "De Zevenster" voor de bijzonder liefdevolle verzorging. Gerrie en Anne Carola en Stefano Riet en Wim Steven en Diana Anne-Marie Nel en Adri Michel en Anneloes Jens en Brenda Diana en Wim Maurice Angélique en Marien Zevenhuizen, 25 augustus 2001 Zorgcentrum De Zevenster, kamer 301 Leliestraat 3 Correspondentieadres: M. van der Pad - de Koning. Witte de Withstraat 7 2665 AH Bleiswijk Donderdag 30 augustus is er van 13.45 - 14.00 uur gelegenheid tot afscheid nemen in het rouwcentrum De Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De herdenkingsdienst zal om 14.00 uur worden gehouden in bovengenoemd rouwcentrum. Aansluitend zal de bijzetting in het familiegraf plaatsvinden om 14.40 uur qp de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum De Zevenster. Uiivaririverzekeringen - Spaarfonds Wilsbeschikkingen - Grafstenen UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar. 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Ui;*tML: INFO@ADVOCATEj>IKANTOORSANDERS.NL INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL Op zaterdag 29' september vindt van 10.00 tot 16.00 uur voor de tweede keer de 'Grootouders- Kleinkind Natuurdag' plaats. Een ontdekkingsreis in de natuur voor grootouders en hun kleinkinderen van circa 6 tot 10 jaar. Staatsbos beheer organiseert deze dag in samenwerking met de Stichting Veldwerk Nederland op zestien locaties, verspreid door het land. Dat wordt een dag lang wroeten en speuren, spelen en puzzelen in de verrassende wereld die de natuur biedt. Het aantal locaties is vanwege het succes van vorig jaar verdubbeld. Op elke locatie vindt een ander programma plaats, dat past bij het karakteristieke van de natuur in de omgeving. Zo kunnen de deel nemers op de ene plek een 'earth- walk' maken in het 'Geheimenbos', een nestkastje timmeren of insec ten bekijken onder een loep en op een andere plek een herfstmobile knutselen, een zintuigenwand beleven en op pas gaan met een huifkar. Dit alles gebeurt onder begeleiding van de boswachter die wordt bijgestaan door gidsen, onder andere van het IVN. De acti viteiten vinden zowel binnen als buiten plaats, zodat ze ook bij slecht(er) weer kunnen doorgaan. Perfecte combinatie De combinatie grootouder-klein kind blijkt perfect te zijn. Zoals één van de locatieleiders het vorig jaar na afloop uitdrukte: 'de kinde ren waren super lief in het gezel schap van hun grootouders'. En de grootouders? Die waren bijna nog enthousiaster dan hun kleinkinde- Start: 10.00 uur. Einde: 16.00 uur. Kosten: voor twee personen ƒ65.-. Elke volgende deelnemer: ƒ20.- (maximaal vijf personen per groepje grootouder-kleinkind). Dit bedrag is inclusief koffie, thee of fris bij aankomst en vertrek, lunch en aandenken. Tip: zorg voor laar zen en water- en winddichte kle ding waarin gewerkt kan worden. Aanmelden: Tijdig (vol is vol), maar voor 22 september bij de locatie naar keuze. Inlichtingen: servicepunt Staats bosbeheer, telefoon: 030-6926213. Boskoop - Velen zullen zich herin neren dat vorig jaar in de remon strantse kerk in Boskoop een bezinningsbijeenkomst plaats vond over zinloos geweld. De gemeenschappelijke beleving van de bezorgdheid over dit verschijn sel was hartverwarmend. Maar de vraag: "Wat kunnen we er aan doen?"bleef bestaan. Een beter inzicht in de drijfveren tot het ontstaan van geweld kan ons daarbij helpen. Daarom wordt het komende seizoen een aantal discussiebijeenkomsten georgani seerd aan de hand van de inzich ten van René Girard. De weten schapper Girard heeft bij het bestuderen van mythen, oude ver halen en romans de patronen ont dekt waarlangs mensen komen tot gewelddadige handelingen. Het boek "Jij en wij, kiemen van geweld" waarin enkele schrijvers de ideeën van Girard behandelen met betrekking tot verschillende actuele geweldsverschijnselen in de samenleving, zal daarbij tot lei draad dienen. Het doel is om kennis te nemen van de inzichten van Girard en hierover in betrekkelijk kleine groepen van gedachte te wisselen. Belangstellenden, bij wie het onderwerp aan het hart ligt, zijn hierbij welkom. De serie bijeenkomsten wordt gehouden op 6 september, 4 okto ber, 1 november, 24 januari, 21 februari en 21 maart, steeds op donderdag. Men kan naar keuze deelnemen aan de middag- of avondbijeenkomsten, 's Middags van 14.00 tot 15.30 uur en 's avonds van 20.00 tot 21.30 uur ten huize van ds. Broström aan de Zuidkade 42a. Voor opgave en inlichtingen: ds. Broström 0172-211408 of mevrouw I. Bulk: 0182-394777. Op 1 september gaat voor de zesde keer de Lachen voor 'n Knaak Loterij van het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton van start. Deze actie is speciaal ont wikkeld voor basisscholen. Me- doen betekent zelfgeld verdienen zonder één cent" te investeren. Want de helft van de opbrengst van de loten mogen de scholen zelf houden en besteden aan aller lei extra's voor de kinderen. Extraatjes waar normaal gespro ken geen geld voor is. De andere helft van de opbrengst gaat naar Jantje Beton, die het geld besteedt aan projecten die kinderen vol doende kansen op ontplooiing geven. Zo gaat 100% van de opbrengst naar de kinderen. Met de opbrengst van de loterij kunnen de scholen leuke dingen doen. Dingen waar normaal soms geen geld voor is. Bijvoorbeeld om een nieuwe computer te kopen, een lekker dagje uit te gaan of het schoolplein opnieuw in te richten. Jantje Beton gebruikt de opbrengst om een steentje bij te dragen op plaatsen waar te weinig geld of te weinig aandacht voor kinderen is. Of op plaatsen waar helemaal geen goede voorzienin gen voor kinderen zijn. Voorbeelden van projecten van Jantje Beton zijn de jaarlijkse kin dervakanties, voor kinderen die er hoognodig eens een weekje tus senuit moeten, of de projecten waarbij kinderen zich oriënteren op hun toekomst en het beroep dat ze later willen uitoefenen. De actieperiode van Lachen voor 'n Knaak Loterij duurt de hele maand september. In de periode tussen 1 en 30 september kunnen de scholen zelf bepalen wanneer zij de loten verkopen. Op 22 november zal een notaris de offici ële trekking van de loterij verrich ten. De kinderen die meedoen ver kopen de loten aan hun ouders, ooms en tantes, opa's en oma's of andere familieleden en bekenden in kleine kring. Als men een lot koopt, steunt men niet alleen de basisschool in uw omgeving, maar ook de projecten van Jantje Beton. Bovendien maakt men kans op aantrekkelijk prijzen, zoals een camera, tent of friteuse. De hoofdprijs is een reis- cheque met een kofferset. Andere grote prijzen zijn een breedbeeld- tv, twee fietsen en een verwenar rangement in een schoonheidscen trum. A sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moérkapelle, Oud-Verlaat ën Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich MIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 3