Spetterende show luidt Oogstfeest in Dominee Davidse neemt afscheid van Zevenhuizen Ze weten veel van u! Molennieuws EHBO cursus klassieke homeopathie Vrouwen van Nu afdeling Moerkapelle starten nieuw seizoen Hart van Holland/5 september 2001 pagina 13 I Zevenhuizen - Voor belangstellenden is er op 4, 11, 18 oktober en 1 novem ber een EHBO cursus klassieke homeopathie. De cursus bestaat uit vier lessen en is steeds op de donder dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus wordt gegeven door klassiek homeopaat Sue Bennett uit Zevenhui zen. Op de eerste avond wordt een lezing gehouden over wat klassieke homeo pathie inhoudt. In de daaropvolgende drie lessen wordt uitgelegd, welke klassieke homeopathische middelen te gebruiken bij kleine ongelukken en acute lichte ziektes. bestaat de mogelijkheid om een EHBO-setje met homeopathische middelen aan te schaffen. Voor inlichtingen: 0180-634871 tussen 18.00 en 19.00 uur. Moerkapelle - De eerste bijeen komst wordt gehouden op 19 sep tember en heeft het Internationale Jaar van de Vrijwilligers als thema. Vier dames van de eigen afdelingen zullen deze avond iets vertellen over het vrijwilligerswerk dat zij ver richten. Buiten de maandelijkse bijeenkom sten van september tot en met april worden er nog tal van activiteiten georganiseerd, zoals koffieochten den en een najaars- en voorjaarsex cursie. Ook staat het jaarreisje op het programma Het cursus- aanbod is dit jaar uitge breid. Nieuw is de cursus Indone sisch en Chinees koken, welke gege ven wordt door mevrouw Ivonne van Rooy en waarvan het cursus geld bestemd is voor de Stichting Projecten Poerwakerto in Indonesië. Deze stichting ondersteunt kansar me getalenteerde kinderen, zodat zij kunnen studeren. Er zijn vergevorderde plannen voor ue tuinclub, welke bij voldoende belangstelling kan doorgaan en thans zelfstandig zal opereren en niet meer in samenwerking met een naburige afdeling. Voor degenen, die geïnteresseerd zgn in literatuur is er ruimte op de jeeskring. De bestaande groep wordt in twee- delen gesplitst en wordt voortaan één keer per maand op onderdagmiddag en donderdag avond gehouden. e/taan<fe cursussen, zoals bloem- kken, internet en Richelieu t°pen borduurwerk) worden in het nieuwe seizoen voortgezet. Verder is er in samenwerking met de crovinciale Vrouwenraad Zuid-Hol- ,en het project "Vrouwen aan de hnh een groot en gevarieerd aan- van cursussen. Informatie over ze cursussen wordt gegeven op maandelijkse bijeenkomsten. wnrmUizen Vrijdag 7 september stoii ein,om 16.00 uur de tentoon- pen(jn8 Keramiek op Zolder" geo- emf'Pi!Uren van Arinie Grootveld en m-in' zÖn °P een ludieke on H6r samenget>racht en worden z°lder van het Molenhuis tonn °n.gesteld- Men kan deze ten- bezich?ig ng t0t 0n met december ^'lumentendag g september Hm i 'i1- 'eken van "Wonen", de wS 'aar jaar geleden dat s,ii|,oningwet werd ingevoerd. De hol mmefs Seven een goed beeld I,,, ,n 'woonde' zo'n pakweg 100 geleden. Ook kan men proeven Rond 6Len ïoentertijd smaakte. her< n°e het uer^°D Molenhuis laten de 'kunst' Van Noort en T. Mets de t zien van het timmer- en raetselwerk. erwi '^welkom in Het Molenhuis tot i?nWn'ce' van Sinkel van 10.00 1 DO uur. Zevenhuizen - "Goede afspraken maken en op tijd beginnen met de organisatie". Zo verklaart Oogst feest-comité-voorzitter C. Wiggers het succes van 'The Night of Harmo ny', waarmee vrijdagavond het even traditionele Oogstfeest van afge lopen zaterdag werd ingezet. En een succes werd deze muzikale avond, waarin De Kleine Trompetter onder leiding van Wenceslaus Scheepma ker het leeuwendeel blies, met medewerking van slagwerkgroep 'Afslag 9' onder leiding van Hans van Gennip, het koor Pokomotions onder leiding van Loek van Kersber gen en de solisten Anne Sytsema- Bakker en Alberto. Allen geani meerd gepresenteerd door Ciska Dijkema en Peter Rietveld. Hoewel evenals vorig jaar vooraf gaand aan deze 'Night of Harmony' de paraplu-verkopers goede zaken moeten hebben gedaan, was de belangstelling er niet minder om. "Het is toch mooi weer", vond Wig gers stralend. "Geen last van de zon en de hitte, wat wil een mens nog meer". Niets, vonden de tallozen, die het dorpsplein bevolkten, naar de muziek luisterden, een pilsje pak ten, of vriendschappen verstevig den. Maar daar hadden de muzikan ten geen boodschap aan; die deden waarvoor ze waren gekomen: muziek maken in een stijl, die voor een groot publiek al talloze jaren toegankelijk is, al dan niet in bewer king van Wenceslaus Scheepmaker. Daarom werd deze 'Night' zo sfeer vol, met dank aan middenstand, bedrijfsleven en gemeentebestuur, die dit muzikale festijn elk jaar weer mogelijk maken, druilerig of niet. Wiggers; 'Voor de achtste, mis schien wel tiende keer op het dorpsplein. Maar mocht de tiende keer aanbreken, dan vieren we dat toch niet speciaal". Op het dorps plein. Wiggers: "We noemen dit het dorpsplein. Maar hoe het héét...." Misschien wel Dorpsplein. Maar hoe dit plein ook heet, de muzikanten lieten geen nootje vallen, hard, zacht, stemmig en waar dan ook vol overgave en geconcentrreerd. Het zal sommigen zijn ontgaan, de belangstellenden die een gezellige avond hadden. Maar misschien was dit juist de verdienste van musici en organisatie: ook deze 'Night of Har mony' verliep vlekkeloos. Wiggers: "Nee, in de aanloop hebben we geen noemenswaardige problemen ondervonden". Dat bleek uit alles. KERKDIENSTEN - 9 september Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Doop- dienst; 19.00 uur ds. G.J. Robbemond. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur Dhr. Muusse, Nieuwerkerk. Geref. kerk 9.30 uur dra. K.W. Broos, Rotterdam 18.30 uur drs. A.L. v.d. Dries. Rooms Katholieke Gemeenschap 10.15 uur dorpshuis Swanla, Communieviering. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds. J.J. Verhaar, Houten; 18.30 uur dr.T.E. van Spanje, Ooltgensplaat. Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur ds.J.B. Zippro MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 8 september: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, 0180-631204. Zondag 9 september: dokter F. van Alphen, Cedérhof 3, Bleiswijk, 010-5211166. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cam- meraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Na ruim drieëntwin tig jaar als dominee betrokken te zijn geweest bij de gemeente, gaat dominee Davidse een jaar na zijn vervroegde pensionering, Zevenhui zen verlaten. Hij kijkt terug op een bewogen periode, zowel binnen de kerkgemeente als zijn privé-leven, wat onlosmakelijk met elkaar ver bonden blijkt. Afgelopen zondag heeft hij in de kerk afscheid geno men van de gemeenteleden en van het liturgisch centrum, een bijzon dere plaats voor hem. Met hart en ziel is hij dominee geweest en nu is hij toe aan een rustperiode. De kerkdiensten zijn voor hem altijd het hart geweest van het werk als- dominee. Het betrekken van kinde ren bij de dienst, voordat zij naar de kindernevendienst gingen, is altijd een belangrijk persoonlijk streven geweest. Al snel komen daarbij ook mooie herinneringen, zoals een speurtocht voor de kinderen: een speurtocht naar de schat. De schat was verstopt in een oude dekenkist in de kerk. "Het was daarna dan de kunst om de link te leggen naar de belevingswereld van de kinderen naar de preek voor de volwassenen. Over een schat." De tweede belangrijke taak was voor hem het pastoraat. Hij merkt dat er met name een verdieping is geweest in de laatste tien jaar. Dat kwam voor een belangrijk deel door de ernstige ziekte van zijn vrouw. Een moeilijke persoonlijke periode die het werken ook een tijd onmoge lijk maakte. "Ik denk dat ik altijd wel gevoel heb gehad voor het pasto raat maar na die tijd is er toch dui delijk sprake geweest van een ver dieping." De catechese is een andere belang rijke pijler van het werk ais domi nee. in de vacatureperiode voor zijn aanstelling werd dit opgepakt door gemeenteleden, een idee wat verder is ontwikkeld onder het motto 'gel- of moet doorgegeven worden door gelovigen'. De huiscatechese heeft daarop een grote vlucht genomen en heeft jarenlang uitstekend gefunctioneerd. Met veel genoegen kijkt dominee Davidse ook terug op vele andere ontwikkelingen binnen de kerk. Het opbouwen van het contact met een gemeente in het voormalige Oost- Duitsland heeft ook diepe indruk gemaakt. Dit contact bestaat nog steeds. Wat hem voornamelijk is bij gebleven is de hele andere normen en waarden die meegebracht wer den vanachter het IJzeren Gordijn, het blij zijn met de eenvoudige din gen. "Hier is welvaart iets vanzelf sprekends of het eigenlijk bij het leven hoort en het besef van een voud is bij ons weggevallen." Dominee Davidse staat bekend als PI A: V.: - ,x politiek links. Ook daarin ziet hij in de jaren een zekere ontwikkeling. "Op een gegeven moment was alles politiek. Sociale gerechtigheid is voor mij een belangrijk aspect van het evangelie: opkomen voor recht, gerechtigheid en vrede. De laatste jaren speelt de relatie met God weer een primaire rol jn de preken." Dominee Davidse kijkt terug op een bewogen tijd binnen de gemeen schap van Zevenhuizen. Vele hoog tepunten maar ook persoonlijke rampen en ongelukken, niet alleen in de privé-sfeer maar heel vaak ook bij de gemeenteleden. Rampen die het soms moeilijk maken maar met het geloof dat toch altijd een kader geeft bij de verwerking: steun en houvast. "Kun je het vertrouwen bewaren dat het goed komt? Er blijft altijd een vraag over, ik heb daar ook geen antwoord.op." Verbaast het u ook zo dat sommi ge bedrijven precies weten wan neer u een nieuwe auto zoekt? Of dat uw keuken aan een verbou wing toe is? inderdaad, ze weten veel van u. Of u dat nu leuk vindt of niet. Een nieuwe wet zorgt ervoor dat uw persoonsgegevens voortaan beter worden beschermd: de Wet bescherming persoonsgegevens. Op honderden verschillende plaat sen zijn onze persoonsgegevens opgeslagen. Bij de gemeente, de dokter, de werkgever, het verzeke ringsbedrijf, de bibliotheek, de sportvereniging, het grootwinkel bedrijf, de telefoonmaatschappij. Gegevens over de geboortedatum, het geslacht, de woonplaats. Maar ook: het inkomen, de gezond heidstoestand, het koopgedrag, de schoolopleiding. Is het erg dat ze zoveel van u weten? Nee, dat hoeft helemaal niet erg te zijn. Want mis schien krijgt u juist daardoor wel een voordelige aanbieding van het een of ander. Of extra service. Maar er kan ook misbruik van die gegevens worden gemaakt. Dat wordt vanwege de snelle technolo gische ontwikkelingen wel steeds gemakkelijker. En als u niet weet wie er alles van weet, hoe kunt u dan misbruik Voorkomen? Meer rechten voor de burger Bescherming van persoonlijke gegevens is niet nieuw. Er bestond al een Wet persoonsregistraties. De nieuwe Wet bescherming per soonsgegevens geeft vooral de burger meer rechten. Het gaat in de nieuwe wet niet alleen om pri vacybescherming bij registratie, maar ook om het hele proces van gegevensverwerking. Dat betekent recht op inzage in wat her en der is vastgelegd. Maar ook recht op informatie over wat er met die gegevens gebeurt. Recht ook op het blokkeren van die gegevens voor gebruik door anderen. En het recht om tegen het verwerken van uw gegevens bezwaar aan te teke nen. Een aantal van uw persoonlijke gegevens mag in elk geval niet worden verwerkt. Het gaat daarbij om zogeheten bijzondere gege vens. Ze hebben betrekking op ras, politieke gezindheid, gods dienst of levensovertuiging, gezondheid, seksueel leven en lid maatschap van een vakvereniging. Ook strafrechtelijke gegevens, zoals veroordelingen, mogen niet zonder uw toestemming worden verwerkt. Melding Elke organisatie die gegevens van u bijhoudt, moet dat in principe melden. Dat hoeft weer niet als bekend mag worden verondersteld dat u weet dat uw gegevens in een bestand staan. Bijvoorbeeld bij de gemeente. Of bij de ledenadmi nistratie van uw sportvereniging. De wet maakt overigens geen onderscheid tussen gegevensbe standen van publieke organisaties - gemeenten en dergelijke - en pri vate. Er zijn ook uitzonderingen. Zo valt het adressenbestand dat u bijvoorbeeld bijhoudt van uw vrienden en kennissen niet onder de nieuwe wet. Als u ontdekt dat ergens gegevens van u worden bewaard en dat niet aan u is gemeld, kunt u daartegen bezwaar aantekenen. Om te begin nen bij de betreffende organisatie zelf, maar ook bij de Registratieka mer. Die heet met ingang van 1 september 2001 "College Bescher ming Persoonsgegevens". Deze instantie kan bemiddelen wanneer u een conflict hebt met een organi satie over uw persoonsgegevens. Eventueel kan ze zelfs een dwang som of boete opleggen als de orga nisatie niet volgens de wet han delt. Meer over de nieuwe Wet bescher ming persoonsgegevens en het College Bescherming Persoonsge gevens in de folder die verkrijg baar is bij postkantoor en biblio theek.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13