Uitstekende competitie w Moerkapelle Holland Casino en Nesselande gaan samen voor de prijzen Open Dag Hockey Club groot succes h 25e Openjeugdtoernooi bij Tennisvereniging Waddinxveen: record aantal inschrijvingen Nieuwe seizoen Schaakklas start per 1 oktober Sjoelen WSE Dames nieuwe trainer W.S.E.-1 speelde een matige wedstrijd Bewegen bij TOOS voor kinderen De Pater Makelaardij Tennistoernooi Start Schaakseizoen Moerkapelle Activiteiten Jeu de Boules vereniging Hengelvereniging H.Z.M. Waddinxveense Reddingsbrigade begint weer Naturistisch zwemmen in september van start Hart van Holland/5 september 2001 pagina 17 Waddinxveen - De uitslagen van de laatste sjoelavond zijn als volgt: klas se A: Andre van Gemeren, 1423 pun ten; Wim Slingerland, 1408; Kees Kui pers, 1372; Dick Dros, 1360; Jein Kersbergen, 1346; T. van Leeuwen. 1345; Dirk J. van Drunen, 1315; Teus Visser, 1314; Pascal van Gils, 1300. Klasse B: Cor Faay,1294; Guus Renes- se, 1287; David Sinnema, 1282; Adri Faas, 1274; Bas Brouwer, 1226. Klasse C: Cor van Gils,1199; Marius Kersbergen, 1190; Dirk Faas, 1162; Bram Kouwenberg, 1128; Corry 't Hart, 1126. Klasse D: Cor Kersbergen, 1093; Simon den Ouden, 1078; G. Loef, 1048; Usbrand Hortensius, 1046; Marinus Taktor, 941. Waddinxveen - Per 21 augustus heb ben de dames van WSE een nieuwe trainer; Olton Valoissmith. Olton is 25 jaar, woont in Rotterdam en heeft hiervoor DZB Zevenkamp en Zwart Wit-28 getraind. Daarnaast heeft hij ook jaren gevoetbald bij Xerxes DZB, zaterdag 2e klas, maar is daar onlangs mee gestopt. Olton zal de dames op dinsdag en donderdag trai nen en daarnaast op zondag leider Ton Horsman bijstaan in de coa ching. Olton verwacht op sportief vlak een grote vooruitgang bij de dames, zowel als groep als individu eel. Of de nieuwe trainer daadwerke lijk een grote aanwinst is, zal de tijd uitwijzen. Zondag 16 september spe len WSE dames hun eerste competi tiewedstrijd uit bij Hermes DVS. Waddinxveen - W.S.E.-l speelde zon dag een matige wedstrijd door met 1- 1 gelijk te spelen tegen Zoetermeer. Zoetermeer dat hard speelde en kreeg in de le helft al drie rode kaar ten. Voor rust scoorde Zoetermeer door een strafschop en W.S.E. een door Ramon van Swieten na aange ven van Haffid Assoulynami. Vijf minuten voor tijd wist W.S.E. een door Fred in 't Veld genomen straf schop niet te benutten. Waddinxveeen - Jazzdans- en Turn vereniging TOOS heeft voor kinderen vanaf 1 jaar een gevarieerd aanbod te bieden. Peuters en kleuters kunnen kiezen uit Kleuter-gym, Jazztiek, Bal- nek en zelfs Ouder- en Kindgym. Waddinxveen - De tennisvereniging Waddinxveen" organiseert ook het upen Waddinxveens De Pater Make- aardij Toernooi" voor dubbels en gemengd dubbels. Het toernooi zal orden gespeeld van 15 tot en met september op het tennispark "De °erd aan de Alberdingk Thijmlaan. ..name staat open voor leden van en van de drie Waddinxveense ten- isverenigingen, spelers bij Tennis- vJ uf1 Waddinxveen" en inwoners an Waddinxveen. Deelnemers die- en minimaal 18 jaar of ouder te zijn, met uitzondering van B-spelers. eling geschiedt volgens een pun- jensysteem naar speelsterkte. Ine ?T''vinS s'uit op 10 september, h i a i rmulieren zi)n verkrijgbaar J de drie Waddinxveense tennisver- emgmgen: Be Fair", "De Gouwe in h t en. Waddinxveen", alsmede \j entrum Waddinxveen". wr meer informatie: 0182-612609. start^4'36"6 Wijdag 7 september de schaakvereniging Moerkapelle cl ,nieuwe schaakseizoen. De eerste avond begint voor de volwassenen rnm .eerste r°nde van de onderlinge ba f6 j' ^ana' 20.00 uur is de scha- d in dorpshuis Op Moer voor de schmrea §e°Pend. Er wordt op ver- besin niveau's geschaakt; zowel hartfnern a's Bevorderden zijn van al i W?o °m' ieuSd begint echter beni uur- zal een nieuwe in jsnnersgroep gevormd worden. Hier- vanai (r\P'aats voor jongens en meisjes 0,p(( J?31' ^oor informatie: Ben van beffen, 079-5932238 Waddinxveeen - Met ruim 100 deel nemers in de categorieën t/m 10, 12, 14 en 17 jaar ging op maandag 27 augustus het 25e Open Jeugdtoer- nooi van Tennisvereniging Waddinx veen van start. Alle wedstrijden werden in poules gespeeld. Voor alle categorieën was de belangstelling zo groot, dat er na de poules overgegaan werd op een afvalsysteem, waarbij zowel de nummers één als twee uit elke poule overgingen. Dagelijks waren er mooie prijzen te winnen, zoals sporttassen, luchtbedden, t- shirts bidons, blikken tennisballen en nog veel meer. Vanaf donderdag werd er volgens het afvalsysteem gewerkt en werd het voor de spelers nog spannen der. Toch werd er voortdurend sportief gestreden en opvallend was, dat na de wedstrijd het vaak de verliezer was die de stand kwam doorgeven. Op vrijdag verzorgden Roland van Meggelen van Estusa en Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle startte de lastige uitwedstrijd tegen FC Bos zoom overtuigend met 0-4 te win nen. Daarmee werd niet alleen de competitie prima begonnen, maar revancheerde de ploeg zich even eens voor de 3-1 nederlaag van dinsdag jongstleden tegen buurman Groeneweg. In tegenstelling tot die wedstrijd werd er tegen Boszoom met een enorme inzet gestreden. Al snel kwamen de "Blauw-witten" op voorsprong, toen Rob van Leeuwen in kansrijke positie binnen de zestien meter ten val werd gebracht en Peter Zijderhand de toegestane penalty feilloos benutte. Dennis Jager tekende de 0-2 aan door met goed opkomen van grote afstand uit te halen. De 3e goal was met afstand de mooiste van de wedstrijd. Na een combinatie over meerdere schijven belandde de bal bij Lennaert Visser, die fraai wist af te ronden. Halverwege de 2e helft bepaalde Lennaert Visser de eindstand op 0-4 Zevenhuizen - Na een periode van vier jaar als set-up sponsor van de volleybalvereniging Nesselande heeft het Holland Casino Rotterdam besloten als hoofdsponsor haar naam te verbinden aan het eerste herenteam. Beide partijen hebben een overeenkomst gesloten voor ten minste twee jaar. De eredivisionist is oorspronkelijk gehuisvest in Zevenhuizen. In het Waddinxveen - Afgelopen zaterdag hield Hockey Club Waddinxveen haar 5e open dag. Het prachtige weer onderstreepte het grote suc ces. De dag begon met de Rabobank cli nic gegeven door Teun de Nooijer, speler van hockey vereniging Bloe- mendaal en topscoorder van Nederland. Voor HCW als verras sing kwam ook de keeper van Bloe- mendaal mee, André Morees. Samen zetten ze een parcours op met diverse technieken die door lopen moesten worden door de C Waddinxveen - Na een succesvol seizoen 2000/2001 zal De Schaak klas Waddinxveen ook dit jaar weer cursussen verzorgen voor mensen die zich de populaire denksport eigen willen maken of bij al aanwezige kennis, zich daar in verder willen bekwamen. Scha ken heeft een goede invloed op de ontwikkeling van het denkvermo gen en de concentratie Bij kinde ren en volwassenen. Bij voldoende training zal deze toename van het concentratievermogen en het denkvermogen ook op andere vlakken z'n vruchten kunnen afwerpen. Denk hierbij aan een posifieve beïnvloeding van bijvo- rbeeld de resultaten op school. Iedere maandag vanaf 1 oktober A-speler Sander Westerduin een spetterende clinic op swingende muziek voor alle deelnemers. Jam mer genoeg kwam halverwege de clinic de regen met bakken naar beneden vallen en moest dit spekta kel afgebroken worden. Zaterdag 1 september was de finaledag en waren er spannende wedstrijden te zien van goed niveau. Opvallend was dat ook dit jaar onder de prijs winnaars veel kinderen waren die trainen in de selectie van T.V. Wad dinxveen. Bij de prijsuitreiking gingen de bekers naar: Jongens enkel t/m 10, le Piet er Rohrbach, 2e Derk Bouwman; Meis jes enkel t/m 10, le Julia van Rosen- dael, 2e Monique Zuur; Jongens enkel t/m 12, le Michiel Verwaal, 2e Martijn v.d. Meer; Meisjes enkel t/m 12, le Kristel Hoogduijn, 2e Marissa de Raat; Jongens enkel t/m 14, le Michiel Verwaal, 2e Pascal Hoogen- door een combinatie over rechts met een prima goal af te ronden. Aanstaande zaterdag komt het Vlaardingse TSB op bezoek, deze ploeg startte de competitie even eens uitstekend door Oudewater met 6-2 te verslaan. Aanvang 14.30 uur op sportpark "De Wilde Vee- nen". Moerkapelle verliest bekerduel van Groeneweg In het bekerduel tegen buurman Groeneweg liet Moerkapelle zich bepaald niet van haar beste zijde zien, de 3-1 nederlaag was dan ook zonder meer verdiend en niet eens geflatteerd. In de le helft wist Moerkapelle de Groeneweg aanvallen nog redelijk goed op te vangen, maar kon zelf, mede door veel balverlies op het middenveld, geen vuist maken. Na een halfuur konden de talrijke Moerkapelle aanhangers (een behoorlijk aantal toeschouwers liet blijken dat zo'n wedstrijd binnen de eerste jaar als set-up sponsor viel Holland Casino in de prijzen met het behaalde landskampioenschap in 1998. Er werd besloten verder te professionaliseren en het eerste herenteam verhuisde naar het Top sport Centrum, naast de Kuip. Dit was hét moment om als hoofdspon sor verder te gaan. Ook de positie als set-up sponsor wordt behouden. Het team zal daarom komend sei zoen als 'Holland Casino.Nesselan en B jeugd van HCW. Geholpen door enkele jeugd leden uit de A categorie, was de jeugd 1 uur bezig. Gelijkertijd werd op het grasveld een clinic gegeven door de beste trainers van HCW. Yashna van Kin deren, speler van Heren 1 van Rot terdam en het Nederlands A jeugd team, was speciaal naar zijn oude club gekomen om hierbij te hel pen. Als besluit van de clinic werd een zullen er cursussen worden ver zorgd tussen 19.00 en 20.00 uur voor de beginners en tussen 20.00 uur en 21.00 uur voor de gevorder den. Naast de jeugd- beginners- groep wordt er bij voldoende belangstelling ook een volwasse nen beginnersgroep gemaakt wa rm de basisbeginselen van de schaaksport zullen worden behan deld. Na het volgen van de beginners cursus, die tot eind april 2002 zal duren, is het voor de meeste cur sisten geen probleem om een schaakpartij te kunnen spelen.Om de partij tot een goed eindé te brengen is echter meer nodig.Daarom zullen er ook voor doorn; Meisjes enkel t/m 14 ,le ilona Gritter, 2e Kristel Hoogduijn; Jon gens enkel t/m 17, le Sander Com peer, 2e Folkert de Wit; Meisjes enkel t/m 17, le Martine Elsholz, 2e Jannet Eindhoven. De sterkste in de dubbels waren: Jongensdubbel t/m 12 le Alexan der v. Rosendael en Rohan Rijse- mus, 2e Herman en Pieter Rohr bach; Meisjesdubbel t/m 12, le Julia v. Rosendael en Fleur Melkert (poule); Jongensdubbel t/m 14, le Michiel en Wouter Verwaal, 2e Gilles Bresser en Stephan Peterse; Jon gensdubbel t/m 17 le Pascal Hoog- endoorn en Tim Geers (poule); Meisjesdubbel t/m 17, le Martine Elsholz én Monique Swets, 2e Jessi ca Steenkamer en Sandra de Bruin. Volgend jaar hoopt T.V. Waddinx veen haar toernooi weer te kunnen organiseren in de laatste week van de basisschoolvakantie. gemeentegrenzen weldegelijk leeft) toch juichen, toen Lennaert Visser van grote afstand keeper Gert Haan passeerde. Vanaf de aftrap kwam de verdiende gelijkmaker echter tot stand, na een vrije trap, die verlengd werd, kopte Maurice Eckhardt de 1-1 binnen. Met snelle uitvallen bleef Groene weg echter gevaarlijk en uit één van die uitvallen scoorde Maurice Eckhardt de 2-1, nadat Mark Huis man in le instantie nog wist te red den. Vertwijfeld probeerde Moerka pelle de dreigende nederlaag af te wenden, maar kon geen potten meer breken. Vlak voor tijd bracht Michael van Muilen na een afgeslagen aanval de eindstand zelfs op 3-1, al moet gezegd worden, dat de Moerkapelle grensrechter hierbij een buitenspel positie over het hoofd zag. Ondanks deze nederlaag bekert Moerkapelle op 11 september toch verder, de tegenstander is op dit moment nog niet bekend. de' gaan strijden om de landstitel. Zo hoopt Nesselande om met een completer team naar de top van Nederland en Europa te komen. De eerste competitiewedstrijd van Nesselande is op 13 oktober met een wedstrijd in Zwolle. De eerste thuiswedstrijd zal op zondag 21 oktober om 19.00 uur tegen Ecosty- le Sudosa gespeeld worden in het Topsportcentrum te Rotterdam. partijtje gespeeld door Teun, André en alle helpers tegen alle Rabobank clinic deelnemers. Om 13.30 uur werd begonnen met het familietoernooi. Leden van de vereniging konden 's morgens inschrijven voor het toernooi van 's middags op het veld werden par tijtjes gespeeld van 6 tegen 6. Het was een groot succes. De officiële KNHB competitie begint aanstaand weekend. de gevorderde schakers cursussen worden gegeven, die alle facetten van de schaaksport behandelen. In verschillende stappen zullen alle in's en out's van de schaak sport aan bod komen Naast de cursusavonden zal er ook 1 keer per maand een extra trainings avond worden verzorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek onderdeel van het schaken zal behandelen. De cursussen bedragen ƒ50,00 per persoon, waarbij het cursusboek in deze prijs is inbegrepen. Voor inlichtingen:Ton van Nieuker- ke: 0182-630594 of Wim van der Hoek: 0180-632260. Waddinxveen - Op 4 september Is er een ronde gespeeld voor het interne kampioenschap 4 tegen 4. Zaterdag 8 september staat de laatste wedstrijd op het program ma voor het afdelingskampioen schap 4 tegen 4. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex aan de Alberdingk Thijmlaan. Er worden ruim 100 deelnemers ver wacht. In deze competitie spelen vijf Waddinxveense teams in de hoogste afdelingsklasse. Op 11 september gaat op de dins dagavonden het clubkampioen schap doubletten van start. Op 15 september wordt ér een toernooi gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Jeu de Boules Bond. Dit evenement staat open voor licentiehouders uit binnen- en buitenland. Op 29 september wordt het 3e lustrumfeest van de vereniging gehouden. De openingstijden van de Jeu de Boules vereniging zijn op dinsdag en vrijdagavond van 19.00 tot 22.30 uur en donderdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.30 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Oude- rencompetitie: De twaalfde wed strijd werd gehouden in de Rotte Hoeksekade) de vangst was matig. Er deden 7 vissers aan mee die in totaal 19,550 gr vis wisten te van gen le werd K. Bos met een gewicht van 4.100 gr. vis, 2e werd J. van Dongen met 4.050 gr. vis, 3e werd J. Klomp met 3.850 gr vis. De volgende wedstrijd is op dins dag 11 september. Vertrek vanaf parkeerplaats Dorpshuis. Club- kampioenschap:Op zaterdag 1 sept werd de elfde wedstrijd van deze competitie gevist er deden 9 deelnemers aan mee de wedstrijd werd gehouden in de Rotte bij de Roerdomp de vangst was matig er werd in totaal 25.220 gr. vis gevangen, le Werd Adr. van Erk met een gewicht van 5.240 gr. vis, 2e werd P.J.Stubbe met een gewicht van 4.940 gr., 3e werd J. Hordijk met een gewicht van 4.540 gr. De volgende wedstrijd is op zater dag 22 september. Vertrek om 6.30 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque.Dan wordt er gevist in de Arastel Drecht. Ring Zevenhuizen Zaterdag 8 september wordt er een wedtrijd gevist in de Amstel Drecht ter hoogte van Vrouwe polder. De wedstrijd begint om 7.30 uur tot 11.30 uur en er doen totaal 75 vissers aan mee. Waddinxveen - Op vrijdag 14 en zaterdag 15 september begint voor de Waddinxveense Reddingsbriga de het nieuwe seizoen. Vanaf deze datum begint het zwemmen en de vaardigheden voor zelfredzaam heid en het redden van anderen weer. Naast de gewone zwemacti- viteiten zullen er ook weer allerlei andere activiteiten georganiseerd gaan worden in de verschillende leeftijdsgroepen. Zevenhuizen - Na de zomerstop is in september het naturistisch zwemmen begonnen. De naturisti- sche zwemvereniging Puur Natuur" huurt ten bate van het naturistisch zwemmen onder andere het zwembad de Koorn- molen in Zevenhuizen. Hier kan men zaterdags van 16.30 uur tot 18.00 uur zwemmen. Zaterdag 1 september is de start geweest van het naturistische zwemsei- zoen, dat zal duren tot eind april. Voor informatie: 079-3314780.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17