Grote belangstelling voor "Kunst en Kitsch" weeknieum www.rabobank.nl DEWINTERGIDSEN ZIJN ER WEER!!! REIZEN ECB HAALT RENTEWAPEN UIT DE KAST 1000 GULDEN INLEG EURO-OMWISSELOPERATIE RABOBANKVAN START CADEAU BIJ NU LATER De Virtuele Rabobank agenda Zevenhuizen-Moerkapelle paging' 2 Hartvan Holland/5 september. 2001 25 september Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 72 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 67 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 €URO-AGENDA Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle Rabobank Nederland intermediair voor Ondernemingsbeurs Goed resultaat Rabobank- groep Ie halfjaar 2001 Rabobankwielrenners bedanken vrijwilligers 28 januari 2002 Einde gulden als wettig betaalmiddel Tot 1 januari 2003 Inwisselen guldenmunten en -biljetten bij de banken September Inleveren Eurobestelformulier bedrijven Euroavond Bedrijven 4 oktober Cijfers Trends 22 oktober Start Spaarweek Rabobank Ruim 100 belangstellenden zag de heer Hordijk, directeur van het Vendu-Notarishuis uit Rotterdam langs komen om hun oude spullen te laten taxeren.Velen hadden twee of meer zaken meegenomen. Som migen toonden een foto van een meubelstuk of een klok. Er zaten wel enkele mooie en waardevolle zaken bij. Bij de taxatie werd bepaald uit welke periode het getoonde kwam, of het echt was en of het voorwerp beschadigd was. Overal hoorde wel een verhaal bij. Schilderijen als wandversiering is al heel lang een gebruik geweest. Als men dat niet kon betalen werd een mooie plaat opgeplakt. Om het dan echt te laten lijken werd de plaat wat bijgeschilderd. Met een loupe kon de taxateur vrij snel zien of dat was gebeurd. Soms werden hele mooie antieke kopjes en bord jes getoond, maar die hebben alleen maar waarde als er een kom pleet servies van is. Ook liet iemand een doos vol tinnen speelgoed beestjes zien. Die zijn niet echt antiek, maar omdat hiervoor veel verzamelaars zijn vertegenwoordi gen die wel een behoorlijke waarde. Zoals alom verwacht besloot de Europese Centrale Bank (ECB) 30 augustus de rente met 25 basispun ten te verlagen. Dit ondanks dat de inflatie in de eurozone momenteel hoger ligt dan de door de ECB gehanteerde norm van 2%. De eco nomie in euroland heeft deze oppepper nodig om een sneller groeiherstel te bewerkstellingen. Ook in Japan en Amerika gaat het nog steeds niet goed met de economie. In Japan is het zelfs zo erg dat de econo mie in snel tempo opnieuw op een recessie afstevent. In Amerika was het tot afgelopen dinsdag de consument die met zijn bestedingen en vertrou wen voor een positieve noot zorgde. Afgelopen dinsdag bleek echter dat het consumentenvertrouwen onver wacht is gedaald. Voor de aandelen markten, met uitzondering van Japan, hadden de macro-economische cijfers overigens geen grote gevolgen. Van de toonaangevende beurzen in Europa kwam de Duitse beurs nog het beste uit de bus. De beurs kreeg een positieve impuls toen bleek dat het ifo-Geschaftsklima, de indicator voor het Duitse producentenvertrouwen, in juli voor het eerst in een halfjaar een lichte stijging liet zien. Naast het macro-economische nieuws waren al enige tijd alle ogen gericht op het voormalige staatsbedrijf KPN. Na maanden van onderhandelingen werd vrijdagmiddag bekend gemaakt dat telecomconcern KPN en haar geplande fusiepartner Belgacom zon der succes de gesprekken hebben afgebroken. Beide partijen verwijzen naar de negatieve aandelenmarkten als een van de oorzaken voor het niet slagen van de fusie. KPN en Belgacom maken elkaar geen verwijten zodat er impliciet ruimte blijft voor hervatting van de onderhandelingen. De impact op het aandeel KPN was enorm en er lijken momenteel nauwelijks reële opties voorhanden. Het aandeel KPN maakte na de bekendmaking van het nieuws een vrije val en eindigde op een verlies van 21,3% op 3,12. Voor de laatste vierenhalve maand naar de definitieve omwisseling van gulden naar euro heeft de Rabo bank een strak geregisseerd pro gramma ontwikkeld om al haar par ticuliere en zakelijke klanten duide lijk te informeren over activiteiten rond de omwisseling. In 2002 kan er tot 28 januari bij hore ca- en toonbankbedrijven nog wor den betaald met Nederlands geld en krijgt de klant het wisselgeld in euro's terug. Daarna kan men alleen nog met euro's betalen en is de gulden als betaalmiddel definitief verleden tijd. Om dit te begeleiden, hebben 162 zakelijke klanten van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle vorige week een informatiepakket gekregen. Hierin staat beschreven wat ze moe ten doen om tijdig te kunnen beschik ken over de benodigde hoeveelheid euro's. Het informatiepakket bestaat onder andere uit een bestel- en registratie formulier. Hiermee kunnen de zake lijke klanten van de Rabobank zich tij dig voorbereiden op de euro-omwis seling. Deze formulieren gaan vergezeld van een informatieboekje 'Op weg naar de euro' en een folder met vuistregels om te kunnen bereke nen hoeveel euro's deze zakelijke klanten op 1 januari 2002 nodig heb ben als startgeld. Uw zorg voor later eindigt met de Nu Later-verzekering van Interpo lis. U kunt bijvoorbeeld eerder wil len stoppen met werken en sparen voor een aanvullend inkomen. Maar ook kunt u met Nu Later sparen voor een aanvulling op uw pensi oen. Mooi meegenomen is dat de fiscus tot op zekere hoogte met u meespaart. U kunt uw inleg tot het bedrag van de basisruimte (in 2001: 1.036/ 2.283,00) aftrekken van uw inkomen (Als uw pensioensituatie daartoe aan leiding geeft, kunt u in aanmerking komen voor een hogere aftrek). U ont vangt ook nog eens 1.000,00 cadeau, indien u vóór 31 december 2001 een Nu Later-polis afsluit (bij een loop tijd van 15 jaar, de fiscaal aftrekbare basisruimte 15 jaar stort, automatische incasso en lid bent(wordt) van de Rabobank Dit bedrag wordt toege voegd aan het beleggingstegoed van de polis. De voordelen van dit nieuwe product zijn: - U kunt uw spaarloon- of premie spaargeld als inleg gebruiken. - Uw geld wordt belegd door deskun digen van Interpolis. - U kunt extra storten in de Nu Later-verzekering. - Komt het u beter uit om een of meer betalingen over te slaan, dan kan dat ook. Onze adviseurs Monique van Maanen, Pieter van der Steen, Karin Koster of Pieter-Jan van Meerten vertellen u graag meer over dit unieke aanbod. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met één van onze medewerkers van de Binnendienst Financieel Advies. Het rechtstreekse telefoonnummer is 0180-637356. Ook kunt u via internet onze site www.rabo- bank.nl raadplegen en naar wens de Nu Later-verzekering afsluiten. Er is nu een plek op internet waai vraag en aanbod van bedrijven!» elkaar komen: de Ondernemings beurs. Belangstellenden kunnen online zien welke bedrijven te koop zijnen wie op zoek is naar een bedrijf. Rabobank Nederland is, naast de Kamer van Koophandel, MKB Advi seurs, Diligence en NovAA interme diair voor de Ondernemingsbeurs www.ondernemingsbeurs.nl Ondanks de achterblijvende resul- taten in het effectenbedrijf heeft dej Rabobankgroep toch een netto-1 winststijging van 8 kunnen reali seren over het eerste halfjaar van 2001. De verwachting voor het gehele jaar 2001 is ook 8 Het aantal leden is gegroeid naar 700.000 en er worden nu 50% van de betaalopdrachten aangeleverd via Telebankieren/lnternetbankie- ren. Op 31 augustus hebben de Rabo- bankrenners in dé Ronde van Nederland met een aangepast shirt gereden. Zij reden met het logo van het Internationaal Jaar van Vrijwilli gers. Erik Dekker sprak in zijn inter view over het belang van vrijwilli; gerswerk Op 15 september is er een speciale actiedag voor jonge vrij willigers. Zie ook www.zapdag.nl 15 okt-30 nov Inzamelweken munten 14 december start verkoop Consumenten- pakketten 14 december start uitlevering Eurokits 1 januari 2002 Euro wettig betaalmiddel 1 januari 2002 Eurobiljetten af te halen bij de geldautomaat

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2