Succesvol slot formatieseizoen Rolling'90 Schakers Moerkapelle zijn weer begonnen Bijna opgeheven badmintonvereniging ENTHOS maakt succesvolle doorstart Moerkapelle op de valreep naar gelijk spel ROWAH-handbal van start ucces Jeu de oules vereniging Groeneweg in slot fase langs Kamerik Trainen voor Rotter dam Marathon Overtuigende start G-elftal Be Fair Nesselande bereidt zich voor Hart van Holland/12 september 2001 pagina 17 Waddinxven - Afgelopen weekend ving, de handbalcompetitie weer aan. Voor alle teams van de Wad- dinxveense vereniging Rowah Space stond er een uitduel op de agenda. Allereerst was het de beurt aan een nieuw team, de D- junioren. Dit team is voornamelijk samengesteld uit de "oude mini 's". Met hun nieuwe coach Kim van Stel moesten zij het in Pijnac- ker opnemen tegen het plaatse lijke Oliveo. Een leuke wedstrijd waar de jongste Rowah beloften, na een 0-2 voorsprong bij rust, met 1-4 aan het langste eind trok ken. De goals waren van Martijn Goedhart, iris Goedhart en Nicky Janssens. Dat de voormalige C-jongens het in hun nieuwe B-categorie zwaar zouden krijgen was bekend. De eerste tegenstander was het Rot terdamse Snelwiek. Een opponent die duidelijk een maatje te groot was. Toch was dit nog niet vol doende voor de winst. Na een rus stand van 12-3, won Snelwiek met de duidelijke score 26-6. De goals aren van Kennart van der Tas en Martijn Boevé en van Stef Hoog- endijk, Jelmer Schmit en Jaco van 'een. De meisjes-B ging het geluk kig beter ai. Onder regen en zon neschijn combineerde de ploeg an interim-coach Irene Brouwer tegenstander WIK uit Vlaardingen an het veld. Bij rust stond het nog 2-5. na de hervatting gooide owah er een schepje bovenop en on dikverdiend met 4-15. e goals waren van Marjo de Schipper, Sharon Brouwer en Iris an Stel. Op zondag was het de eurt aan de dames-teams. De A- jjunioren stonden met hun nieuwe [trainster/coach Hennie de Schip- er evenals de D-jeugd tegenover liveo. Na een spannende, natte edstrijd en een 4-5 voorsprong ij rust, bleven beide punten in ijnacker. Uitslag Oliveo-Rowah, -8, met goals van Kim Hoffmans, im van Stel, Moniek Hoefnagel, ieke van Vuuren en Saskia van eteren. pvallend was dat invalkeepster nnemarie Coevert twee van de ijf toegekende strafworpen stop te. Dat je in een hogere klasse niet ansioos bent bewezen de dames- enioren. In Schiedam werd met '1-5 gewonnen van Ventura. Na en gedreven gespeelde eerste elft was de russtand 7-1 a de thee zakte het team wat eg maar hervond zich gelukkig eer op tijd en nam de twee pun ten terecht mee naar het Gouwe- °rp. De Waddinxveense treffers aren van de hand van Linda oefnagel, Syl Groenendijk, Ineke J'jn, en Marion en Bianca van am. addinxven - Zaterdag 8 septem- er werd de laatste wedstrijd ospeeld voor het afdelingkampi- nschap 4 tegen 4. Waddinxveen s met 5 teams vertegenwoor- §d in de le klasse A en B. In wer<d een team van o'nxveen kampioen. enf lre teams moeten op 29 Ptember tegen elkaar strijden ensch' a'®e^ee' a'delingskampi- 'n,^e klasse IA werden kampioen ,n3n Bockom Maas/Nel rhti, °b van Dijken en Norbert prH u 'n dezelfde klasse ,m fle' team Ton en Jopy Huls- ,5''Beter Rubeling/Hans van oudenberg 3e. In de klasse 1B I de kampioenen Wout Ver- /Uly Nieuwland en Leen en Boos. Derde werden an ïv-i en lorrie Monster/Fred ü'|ken en Alex van Ofwegen rinu wfden Imca Matla/Luc van et) Ken/Arnold en Marco Jans- ^terdag 15 september wordt er open toernooi gehouden op complex aan de A.Thijmlaan. Moerkapelle - Rolling'90 heeft tij dens de internationale rolschaafts- wedstrijd te Bremen het seizoen met succes afgesloten door met een minimaal puntenverschil op de derde plaats te eindigen. De eerste plaats was onbereikbaar. Het Dreamteam, viervoudig Euro pees en Wereldkampioen staat op eenzame hoogte. De tweede plaats kwam wel dicht bij. Met 0,3 punt verschil won het team uit Neustadt dat tijdens de Europees Kampioenschappen de derde plaats bezette. Het jonge team van Rolling'90, dat dit jaar het eerst aan deze discipli ne deelnam, is dus met vliegende vaart van start gegaan. In 2002 viert Rolling'90 haar 12 - jarig bestaan, dat zij met enkele evenementen in Moerkapelle en Zevenhuizen luister wil bijzetten. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle is het seizoen 2001-2002 van start gegaan. De jeugd beet het spits af. De schaaklessen zijn begon nen. Ook is een aanvang gemaakt met de onderlinge competitie. Uitslagen eerste ronde: Stefan van der Zalm-Harm de Wild 1-0; Roelien van der Torre-Gligor Selimovic 0-1; Matthias Freeke-Remco Vollebregt 0- 1; Pieter Perdijk-Lisa van de Hoven 1- 0; Arjan van den Bergh-Jan van de Hoek 0-1; Dirk-Jan van den Berg-Tho- mas Roest 1-0; Lieselotte Schoema- ker-Marius van der Torren 0-1; Thijs van der Torren-Gerben Kooij 1-0; Daniel Vente-Jojanneke Weijermars 0-1. De senioren speelden eveneens de eerste ronde van hun onderlinge competitie. De loting bracht enkele interessante partijen op het pro gramma. Clubkampioen Jesse van Elteren moest het met zwart opne men tegen Dick Bac, die na een fraaie partij zegevierde. Opvallend was de overwinning van Michiel Ren- sen, met wit spelend, tegen de gerou tineerde Jacques de Lange. Alle begin is blijkbaar moeilijk. Overige uitslagen: Sjaak Kouwenho- ven-Marcel de Haan 0-1; Ron Droog- Kevin Bakker 0-1; Maarten Vroegin- deweij-Christiaan Noorland 1-0; Ben van Geffen-Freek Hofman 1-0; Gerrit van Meeteren-Wouter Vroegindeweij 0-1; Patrick Stam-Arie Hoogduijn 0-1; Arno Luinenburg-Boudewijn Weijer mars 1-0; Gerard van Ommeren-Wim Westerman 1-0. Door: Ron Krul Moerkapelle - Met de badmintonvere niging ENTHOS (Enthousiaste Spor- tievelingen) was het bijna gedaan. Door een tekort aan leden, leek aan het einde van het vorig seizoen, voor deze club uit Moerkapelle het doek te gaan vallen. En dat is vreemd aan gezien de geschiedenis van deze ver eniging meer dan 20 jaar terug gaat. Vele ouderen en jongeren hebben bij ENTHOS jarenlang met plezier de badmintonsport bedreven. Het was ook eigenlijk te gek voor woorden verteld David Geuze die samen met medebestuursleden Gijs- bert Buijs en Henk den Hartog, de eerste speelavond van het nieuwe seizoen feestelijk opende. Vroeger waren er voor deze club zelfs wacht lijsten. Dat de vereniging zou worden opgeheven deed pijn. Het kon toch niet waar zijn dat in een kleine gemeente als Moerkapelle met rela tief weinig sportvoorzieningen, het badmintonplezier voor de jeugd ver loren zou gaan. En juist om die kinde ren ging het toen trainster Patricia van Daal en vrijwilligster Meity Banga het initiatief namen om de vereniging te behouden voor de badminton sport. Samen met het bestuur werd door Patricia en Meity alles op alles gezet om op 7 september jl. toch het sei zoen te laten beginnen voor ENTHOS. En dat is gelukt! De opkomst was ver assend goed en dat betekent dat er weer toekomst is voor de vereniging. Bij ENTHOS wordt momenteel geen competitie gespeeld en is door een gebrek aan seniorleden een junioren vereniging. Toch hoopt ENTHOS in de nabije toekomst weer een senio renafdeling te hebben. Een deelname aan de competitie sluit men dan ook niet bij voorbaat uit. Als u in uw vakanties de shuttle en het racket regelmatig met plezier hanteert, wa- rom dan wachten tot volgend jaar. ENTHOS schrijft u en uw kinderen graag in als lid. Nadere info kunt u krijgen bij Henk den Hartog, telefoon 079-5932475. Enkele evenementen die het komend seizoen op het program ma staan zijn de clubkampioenschap pen, vriendschappelijke wedstrijden tegen andere clubs en het ouder- kind-toernooi. Vlak voordat afgelopen vrijdag het seizoen voor ENTHOS geopend werd, is door het bestuur een bloemetje uitgereikt aan Patricia en Meity die daarmee symbolisch werden bedankt voor hun inzet voor het behoud van de vereniging. Hierna gingen de shuttles over het net en maakte ENTHOS een frisse doorstart. Moerkapelle - Lange tijd zag het er niet naar uit, dat Moerkapelle zater dag jl. in haar eerste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen het Vlaardingse TSB een nederlaag zou oplopen. Halverwege de 2e helft immers keken de "Blauw-witten" tegen een 0-3 achterstand aan en leek een neder laag onafwendbaar. Optisch gezien had de thuisclub in de eerste helft een overwicht, maar TSB was in aan vallend opzicht veel gevaarlijker en dwong verreweg de beste kansen af. Toch kwam Moerkapelle vrij ongeluk kig op achterstand. Na een forse overtreding op Peter Zijderhand kende de scheidsrechter de voorde- lregel toe, een TSB-speler kwam ech ter in balbezit en bracht een TSB- spits in stelling, die de 0-1 aantekende, na commentaar hierop ontving Dennis Jager een gele kaart, in de gehele verdere eerste helft bleef TSB de betere ploeg en kwam vlak voor rust op 0-2. In de 2e helft had de thuisclub de wind mee en probeerde TSB direct terug te dringen.Dit bleek echter een averechts effect te krijgen, want TSB liep uit naar 0-3. Vervol gens behoedde keeper Mark Huis man z'n ploeg voor een nog grotere achterstand met een aantal prima reddingen. Mede door de toenemen de wind kreeg Moerkapelle een gro ter overwicht. Eerste bracht Rob van Leeuwen met een fractie kopbal uit een voorzet van de ingevallen Emiel Lobbezoo de stand op 1-3. Uit een voorzet van Ron Kievit bracht opnieuw Van Leeuwen de stand op 2- 3 en leidde daarmee een zinderende laatste 15 minuten in. Enkele minuten voor tijd maakte een TSB-er hands binnen de 16 meter, waarna Ron Kie vit de penalty onberispelijk inschoot en tot groot enthousiasme de 3-3 aan tekende. Het slot van de maar liefst 56 minuten durende 2e helft verliep onder grote spanning. Op grond van de enorme werklust aan Moerkapelse zijde een terechte uitslag. DVO'32 voert met 6 punten de ranglijst aan, een aantal ploegen, waaronder Moer kapelle volgend op twee punten. Zaterdag aanstaande bezoekt Moerka pelle datzelfde DVO'32 in Vlaardingen. Jeugdafdeling Moerkapelle Hoewel voor de lagere senioren en de jeugd de competitie pas zaterdag begint, kwamen de Moerkapelse E en F pupillen al tweemaal uit in competi tieverband. El versloeg Jodan Boys na een leuk en spannend duel met 2-1 en boekte daarmee reeds de 2e over winning dit seizoen. Beide goals wer den gescoord door Remon de bruin. E2 wist eveneens te winnen. Na een 0-0 ruststand werd het al snel 1-0, maar Hazerswoudse Boys leek de eindstand op 1-1 te bepalen. In de slotfase zorgde Lisa van Hoven toch nog voor de 2-1 overwinning. F1 en F2 behaalden in hun eerste beide competitiewedstrijden eveneens de volle winst. F1 keerde met een zeer grote 0-11 overwinning terug uit Gouda, Thomas Roest bracht maar liefst 7 treffers op z'n naam. F2 bracht een bezoek aan Olympia en sloot de spannende en gelijk opgaan de le helft af op 2-3. In de 2e helft waren de "Blauw-witten" de betere ploeg en wonnen tenslotte met 4-7. Yori Broers bracht alle treffers op z'n naam. Al en Cl verloren beiden hun laatste bekerduel en zijn daarmee uit geschakeld voor verdere deelname. Dl boekte z'n derde overwinning in dit toernooi door Stompwijk met 1-6 te verslaan en mag dus door bekeren. Voor genoemde en alle overige Moer kapelse jeugdteams begint zaterdag aanstaande de competitie. Zevenhuizen - Na een meer span nende dan fraaie wedstrijd behaal de het zeer jeugdige Groeneweg zijn derde overwinning op rij. Na Moer kapelle (beker) en Aeolus (competi tie) moest nu ook Kamerik het hoofd buigen. Voor de rust met harde wind in het voordeel van Groeneweg volgden veel aanvallen op het Kamerikdoel. In de 40e minuut kreeg Groeneweg een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Klien van Dam plaatste zich achter de bal, die schitterend inge schoten werd. Hij werd echter op even fraaie wijze door de doelman van Kamerik uit zijn doel gered. Na rust een aanvallend Kamerik. Groeneweg moest het in die perio de hebben van gevaarlijke uitvallen. Het laatste kwartier was volledig voor Groeneweg, dat via de uitste kend spelende Marco Terpstra de aanval bleef zoeken. Steeds stuwde hij zijn ploeg naar voren, wat vijf minuten voor het eindsignaal resul teerde in een strafschop nadat Mau rice Eckhardt tegen de grond was gewerkt. Klien van Dam voltrok het vonnis onberispelijk. Na het laatste fluitsignaal had het hardwerkende Groeneweg weer drie punten binnen. Samen met Ammerstol voert Groe neweg nu de lijst aan in de vijfde klasse na 2 gewonnen wedstrijden. Aanstaande zondag volgt de zeer zware wedstrijd in en tegen Stol wijk, aanvang 14.00 uur. Bleiswijk - Atletiekverening de Kie viten organiseert ook dit jaar een training voor de Rotterdam Mara thon die op zondag 21 april 2002 gehouden wordt. Trainer Aart van Hoven, die onlangs zijn 95e mara thon liep, geeft leiding aan de groep, die in oktober van start gaat. Wie zeer gemotiveerd is aan de Rotterdam Marathon mee te doen, voor het eerst of niet, kan zich uit sluiten bij de trainingsgroep. Voor meer informatie: 0180-320897. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag was het zover. Het trotste elftal is geheel in het nieuw gestoken. Op het programma stond de wed strijd tegen het elftal van Schie- broek. Uit de eerste de beste hoek schop verdween de bal achter doelman Wouter. Kort daarna scoorde Schiebroek het tweede doelpunt. Kansen kreeg Be Fair genoeg maar de keeper van Schie broek keepte de partij van leven. Vol goede moed ging men de twe- de helft in. De jongens begonnen elkaar beter te vinden, vooral Jos en Kevin. Eerst Jos die twee keer scoorde. Kevin maakte er zelfs 3-2 en 4-2 van. Schiebroek kwam sterk terug en scoorde nog 4-3. Kevin kreeg het zijn heupen en scoorde weer 2x. Vooral de 5-3 was mooi, gelijk vanaf de aftrap. Dat Schie broek er 6-4 van maakte deerde niemand meer. De eerste 3 punten zijn binnen. Rotterdam/Zevenhuizen - Het team van Holland Casino. Nesselande bereidt zich voor op het komende volleybal seizoen en speelt aanstaande zondag 16 sep tember in eigen huis, het Top sportcentrum "Stad Rotterdam Verzekeringen" in Rotterdam, een vierkamp met streekgenoot Alcom/Capelle, Nefit/Orion en het Belgische Amber Antwerpen. Aanvang van de eerste wedstrijd om 10.30 uur. Nesselande opent de vierkamp met een wedstrijd tegen streekgenoot Alcom/Capel le.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17