Speelterrein 'Dikkie Dik' fors opgeknapt Telers bieden burgemeester Westendorp petitie aan Zevenhuizen Petitie 'Gezond van 't land' patina 19 Oud Papier inzameling Uitslag prijsvraag 'Test uw financiële kennis" Aanvang jeugdclubs Gemeentedagen Hervormde gèmeente Zevenhuizen Open repetitie De Kleine Trompetter Door Karin Heeren m. Zevénhuizeh-Moerkapellë Hart Vein Holland/12 september 2ÖÖ1 Zevenhuizen - Op donderdag 13 en vrijdag 14 september staat de oud I papier container op de parkeerplaats bij christelijke basisschool "De Een- dragt". Papier kan gebracht worden op donderdag van 12.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Ver zocht wordt, het papier gebundeld of I in stevige dozen aan te leveren. Zevenhuizen - Tijdens het oogstfeest in Zevenhuizen kon men bij Kantoor Veerman aan de Dorpsstraat me- doen met de prijsvraag "Test uw financiële kennis". Aan de hémd van detailfoto's van bankbiljetten kon men raden welk bankbiljet het was. I De uitslag was als volgt: ƒ100.-; ƒ25.-; ƒ10.-; ƒ50.-; ƒ1.000.-; ƒ250.-. De prijzen (muntsets en eurohorlo- ges) zijn gewonnen door D. Steenber gen, M.C.M. Eindhoven, M.W. Colijn, A.F. Bouter-Boode en A. Boeren allen uit Zevenhuizen en H.S. Landman uit I Nieuwerkerk aan den IJssel. Zevenhuizen - Komende dinsdag 18 september is de eerste club avond. De clubmiddag en avonden die plaatsvinden in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156, wor den georganiseerd door mensen uit de Gereformeerde en Hervormde kerk in Zevenhuizen. I Er wordt begonnen met een ver haal uit de bijbel en gebed. Daarna kan er worden geknutseld of een spel of quiz gedaan worden. I De tienerclub voor leerlingen van Kklas 2 in het voortgezet onderwijs I vangt aan op 21 september en Iwordt gegeven door de familie Van |0s aan de Schielandsingel 25 in I Zevenhuizen. IVóor meer informatie: C. Hoogen- I doorn, 079-5931529 of J. v.d. Akker, 10180-631362 Door Karin Heeren Oud Verlaat - De speelplaats bij De Vierkap in Oud Verlaat, waar ook peuterspeelzaal Dikkie Dik gevestigd is, wordt momenteel fors onder han den genomen. Het bestuur van de peuterspeelzaal heeft voor het opknappen van het speelterrein sub sidie gekregen van de gemeente en daarbij nog een extra bedrag van het Juliana Welzijn Fonds. Hierdoor is de peuterspeelzaal in staat een schitte rende speelplaats voor de kinderen te realiseren. Nadat peuterspeelzaal Dikkie Dik hun aanvraag gehonoreerd zagen, bleek al snel dat er nog een extra bijdrage nodig was voor extra speelmateria len. Hiervoor heeft het bestuur een aanvraag gedaan bij het Juliana Wel zijn Fonds, die daarop voor een bedrag van tienduizend gulden dat bestemd is voor de aanschaf van een duikelrek en een kikkerwip. Inmiddels is de herinrichting van de speelplaats in volle gang. Nieuwe materialen staan klaar om geplaatst te worden en naar verwachting zal eind deze week de speelplaats door de kinderen in gebruik genomen kun nen worden. Zevenhuizen - Zaterdag 15 en zon dag 16 september houdt de Her vormde gemeente Zevenhuizen haar gemeentedagen als start van het nieuwe winterseizoen. Zater dag van 13.30 tot 20.00 uur met ontspanningsprogramma's, work shops, en dergelijke en een geza menlijke maaltijd. Alle activiteiten vinden in het om de Hervormde kerk plaats. Zondag met- een kerkdienst om 10.00 uur, daarna koffiedrinken en een gezamenlijke maaltijd en een afsluitende zangdienst om 14.00 uur. De normale avonddienst komt hiermee te vervallen. 15 September Sylvia en Ron 12,5 jaar getrouwd. Gefeliciteerd van de hele familie Gevonden: halve leesbril 0180-631613 Hoera! Papa en mama 12,5 jaar getrouwd. Gefeliciteerd van Geoffrey, Mandy en Davy Darling nog 25 jaar erbij? Flap ook Snip Snap en Karei en Fritsie Is het niet prachtig? Oma is éénentachtig! iris en Manuel Verloren: gouden ketting met hanger Bisteen uit ring overleden vader 0172-218694 Aankomen vliegen: papegaaiachtige vogel. 0180-631136 15 September Unicef op Buurtfeest Oud Verlaat Henri W. 12,5 jaar bij Van den Berg Schoorsteenbouw. Gefeliciteerd pa en ma W. Gevonden: fietsmand en boodschappentas op 4 september. Inlichtingen 0180-632013 Kimberley 2 jr. is haar armbandje kwijt Groot verdriet bel a.u.b. 0172 - 573 560 Maandag 17/9 het is echt waar Ria wordt 50 jaar Gefeliciteerd Dik Arief Jeffrey KERKDIENSTEN - 16 september Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. van de Bos; 19.00 uur ds. M. de Boer. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. W. Radstake, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur dra. F.Wierdsma, Rotterdam; 18.30 uur drs J.W. v.d. Linden, Zoetermeer. In beide diensten viering Heilig Avond maal. Ver. v. Vrijzinnig Herv. 19.00 uur ds. R.Thieme-Tiesing Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur dr. P. van Harten, Ridderkerk; 18.30 uur ds. E. Mijnheer, Westbroek. Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur ds.J.B. Zippro MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 15 september: praktijk Moer kapelle, Beatrixlaan 7 Moerkapelle, 079- 593 1687. Zondag 16 september: dok ter W. Vorthuyzen, Lijsterbeslaan 2b, Bleiswijk, 010-5215241 NPV Vrijwillige TFiuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pam- assia, psycFio-mediscfi centrum, IJssel- laan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521Bereik baar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Maandag 17 sep tember houdt De Kleine Trompet ter een open repetitie in dorpshuis Swanla. Men zal de slagwerkleer lingen, Afslag 9, de Harmonie en het opleidingsorkest dan aan het werk zien. Niet alleen de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscho len en hun ouders zijn welkom, maar ook geïnteresseerden. De repetitie vangt aan om 19.30 en zal rond 21.00 uur eindigen. Zevenhuizen - Vrijdagochtend heeft een delegatie telers, mede namens de Land en Tuinbouw Organisatie (LTO), burgemeester Westendorp, en daarmee aan het bestuur en de inwoners van de gemeente, een petitie overhan digd. De telers boden tegelijkertijd een aantal producten die geteeld zijn op Zevenhuizens grondgebied: groenten, fruit, granen en bloe men. In tal van gemeenten in Nederland zijn tegelijkertijd peti ties aangeboden door het LTO en op deze memier wil het LTO aan dacht vragen voor de gevolgen van de ingestelde maatregelen tegen bestrijdingsmiddelen. Het LTO stelt zich op het stand punt dat het nieuwe verbod op het gebruik van onmisbare middelen de telers en het milieu dupeert. Het verbod betreft zestien middelen waarvan het LTO stelt dat deze bij de teelt van tientallen gewassen noodza kelijk zijn. Deze middelen zijn gemaakt op basis van zes actieve stoffen: cabaryl, cloridazon, dichloorvos, pencoznazool, pro- pachloor en aysimazin. Het Col lege voor de Toelating van Bestrijdingsmiddelen (CTB) heeft door middel van een brief aangegeven dat de dossiers voor de aanvraag op basis van land bouwkundige onmisbaarheid niet volledig zijn en dat daarom de behandeling van de aanvraag is gestopt. LTO is verrast dat dit alle zes stoffen betreft en ver wacht daarom dat in eerste instantie de oorzaak van de pro blematiek bij het CTB en de poli tiek gezocht moet worden. De fabrikanten hebben volgens het LTO immers niet voor niets de aanvraag ingediend en de daarbij behorende kosten gemaakt. Volgens de LTO zijn telers in de komende jaren gedwongen ande re gewassen te telen of de betref fende teelten met andere, nog wel beschikbare middelen, tot een redelijke oogst te brengen. Vaak zijn meer middelen nodig die niet of minder effectief zijn. Ook zou in een aantal teelten de biologische bestrijding met natuurlijke middelen op het spel staan waardoor het verbod een streep zet onder zogenaamde geïntegreerde teelten waarbij chemische middelen als uiterste correctiemiddel wordt gebruikt. Het LTO stelt dat deze milieu vriendelijke strategie in de komende jaren nodig is om het gebruik van chemische middelen nog verder terug te dringen. Ook het milieu is dus niet gebaat bij het verbod op de onmisbare middelen, stelt LTO-Nederland. Verder is het voor de telers bij zonder frustrerend dat iedere keer tijdens het teeltseizoen middelen verboden worden. Met het overhandigen van de petitie aan burgemeester Westendorp en tegelijkertijd aan vele andere burgemeesters in Nederland wil het LTO aandrin gen op een snelle oplossing omdat een grote diversiteit van geteelde producten op het spel staat. De telers eisen een pakket maatregelen en middelen voor het beschermen van gewassen tegen ziekten, plagen en onkrui den. Nederland moet volgens LTO in de pas lopen met de rest van de Europese Unie. De telers hebben dan ook verzocht dit pleidooi bij de burgers in de gemeente en provincie kenbaar te maken en het in gemeente- en provinciebestuur te bespreken en te steunen waar mogelijk. IM J WPJ-JlV-1 .1.111WJ IH 7, r^Ja .T:

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19