www.rabobank.nl Muntgeld en de Euro DEWINTERGIDSEN ZIJN ER WEER!!! L alstublieft, de eerste 1000 gulden voor uw pensioen krijgt u van ons rm De Virtuele Rabobank RENTEVERLAGING KREDIETEN REIZEN m SHANTYKOOR HET KRAAIENNEST: VAN ZAKENLIEDEN TOT ZEEMANSKOOR ONDERNEMERSVERTROUWEN ONVERWACHT GESTEGEN Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/12 september 2001 Geb. datum 12-09-1971 tot 12-09-2001 Erwin Boorsma 30 jaar!! Zaterdag 15 september is de Reizenafdeling gesloten in verband met Teambuildingweekend Personeel frwm1 Kijk op www.rabobank.nl of bel 0180-637358 €URO-AGENDA WEBSITES Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180 - 63 73 72 vrijdag (doorlopt Hypotheken: 0180 - 63 73 53 zaterdag (reizen) Beleggen: 0180-63 7367 Reizen: 0180 - 63 73 73174 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 24 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@tref.nl Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Afgelopen zaterdag, 8 september heeft Shantykoor Het Kraaiennest haar 'rijdende zeilschip' in gebruik genomen. Voor deze speciale gele genheid was burgemeester Westendorp graag bereid de doop te houden wat gepaard ging met de nodige champagne. Het nieuwe vervoermiddel is een opvallende verschijning geworden. Vele uren zijn er door de bandleden in de ombouw van de bus geïnvesteerd. Met de hulp van opgespoorde schilders-artiesten is de buitenkant omgetoverd tot een waar zeilschip. Het resultaat mag er zeker zijn. Shantykoor Het Kraaiennest is ze ven jaar geleden ontstaan. Een aan tal heren, dagelijks in de weer met allerlei zakelijke beslommeringen, lobbyend in diverse plaatselijke etablissementen, waren het beu om altijd maar over zaken te pra ten.Toen bleek dat velen op de een of andere wijze een affectie met de muziek hadden, kwam de gedachte op een koor te vormen. Om echter iets te bereiken met vogels van een dermate gevarieerde pluimage, was professionele zangles een must. Een zanglerares is er dan ook in geslaagd om een echt koor met zangkwaliteiten te creëren. De 32 leden genieten inmiddels een uit stekende reputatie met haar uitge breide zeemanslieden-repertoire. Optredens zijn er voldoende: de agenda van 2002 is inmiddels ruim ingevuld. Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle feliciteert alle koorleden met het fraaie resultaat! Marktontwikkelingen, met name de daling van de geldmarktrente en de verlaging van de refi-rente door de Europese Centrale Bank, geven aanlei ding tot bijstelling van het rentead vies. Per 5 september 2001 wordt de Rabo bank Basisrente met 0,25 verlaagd. Dit betekent dat de kredieten in reke ning-courant voor bedrijven en de kredieten op de Rabobank beleggers- rekening met 0,25% worden verlaagd. De afgelopen weken werd het nieuws in Nederland voor een groot deel bepaald door KPN. Het geplaagde telecomconcern zag de fusie met Belgacom afketsen, waar om beleggers het aandeel dump ten. In de Verenigde Staten was, naast de overname van Compaq door Hewlett-Packard, het onver wacht gestegen ondernemersver- trouwen groot nieuws. De index van Amerikaanse inkoopma- nagers, de NAPM-index, bleek in de maand augustus onverwacht sterk te zijn gestegen, van 43,6 naar 47,9, waar analisten op 44 hadden gerekend. Het betrof de grootste stijging sinds november 2000. De index wordt beschouwd als een goede graadmeter voor het Amerikaanse ondernemers- vertrouwen. Ander opvallend nieuws was de over name van Compaq door Hewlett-Pac kard (HP). HP betaalt USD 25 miljard in aandelen. De combinatie is goed voor een omzet van USD 87 miljard en 145.000 werknemers. Na IBM wordt HP/Compaq de tweede IT-speler in de wereld en daarmee een geduchte concurrent. Beleggers waren er ken nelijk niet gerust op en straften het aandeel HP af. Rondom KPN was weer het nodige nieuws te melden. Het noodlijdende telecomconcern presenteerde de resultaten over het eerste halfjaar, die boven verwachting waren. Kredietbe oordelaars Standard Poor's en Moody's waarschuwden voor een ver laging van creditratings nu de fusie niet doorgaat. Afgelopen maandag meldden "The Finacial Times" en "The Wall Street Journal" dat de huidige bestuursvoorzitter de heer Smits zijn vertrek zou aankondigen. Tevens heeft KPN laten weten gesprekken te voeren over vervangende kredietfaci liteiten. Bron: Iris Rabobank Heeft u in de kast ook zo'n busje staan waarin u al uw kleine geld doet? Of een spaarpot waarin u juist alleen maar guldens of kwartjes of vijfjes spaart? Zo'n potje waar ongemerkt heel wat geld in ver dwijnt, waar u later iets leuks voor gaat doen? Vast wel! En dat is leuk. Want op deze manier bent u onge merkt rijker dan u denkt. Per 1 januari krijgen we in Nederland de euro. Dat betekent dat u na verloop van tijd niet meer met uw de Neder landse munten kunt betalen. Dat zou jammer zijn, want het is wel uw geld. Om er voor te zorgen dat u straks niet voor vervelende verrassingen komt te staan, kunt u het beste ruim voor het eind van het jaar uw spaarpot legen. Dit geld kunt u op uw rekening storten. Dan weet u zeker dat het per 1 januari omgezet wordt in euro's. Dan kunt u er na 1 januari nog gewoon mee betalen. Om het storten makke lijk te maken, kunt u vanaf deze week bij uw Rabobank plastic huisjes opha len. Deze kunt u vullen met uw munt geld waardoor het storten op de reke ning nog makkelijker wordt. U ont vangt hier gelijk een invulformulier bij. Als u nu alvast de huisjes meeneemt, dan kunt u vanaf 15 oktober uw munt geld op de rekening storten. En omdat we het fijn vinden dat u snel met uw kleingeld komt, hebben wij vanaf 15 oktober een kleinigheidje voor u klaar liggen. 'vvV» v i Distributie euro's begint bij Rabobank Met de ontvangst van de eerste euro biljetten maandagochtend 3 septet ber, is de Rabobank nu ook voor de 'buitenwereld' begonnen ra de inruil van guldens voor euro's.#: eerste bank in Nederland kree: hoofddirectievoorzitter Hans Smitsdê: biljetten uitgereikt door Joop w Werkhoven, directeur van waarde transportbedrijf Brink's Nederland Het Nederlandse muntgeld kan wor den ingeleverd tijdens de Inzamel» ken die plaatsvinden tussen 15oktüi ber en 1 december. "We verwachten dan zo'n 350 tot 600 miljoen munte- uit de markt te halen" zegt Jaap Hl van Cards Chartale Betaaldienste van Rabobank Nederland. ParticÉ- ren kunnen vanaf 14 december etirt- munten aanschaffen bij de banken De biljetten zijn vanaf 1 januari beschikbaar. Voor die verspreiding zj: de geldautomaten het aangewezen kanaal. In januari kan men zowel met guldens als met euro's betalen.Naï januari is de gulden geen wet betaalmiddel meer. Wel kunnen kl» ten hun resterende guldens het gehej Ie jaar 2002 nog bij de bank opt rekening storten. Startvoorraad Euro's al besteld? Ondernemers die veel contant trant acties doen en klant van onze bat zijn, hebben vorige week een mailir; ontvangen. Deze mailing stelt hen de gelegenheid vóór 15 septemtef-— de startvoorraad Euro's te bestefeH De startvoorraad behelst de hoevee heid euromunten en -biljetten die z in de eerste week van 2002 denkt' nodig te hebben. Heeft u als onderne- j mer deze bestellijst nog niet inge stuurd, dan adviseren wij dit alsnog! zo snel mogelijk te doen. 15 okt-30 nov inzamelweken munten 14 december start verkoop Consumenten pakketten 14 december start uitlevering Eurokits 1 januari 2002 Euro wettig betaalmiddel 1 januari 2002 Eurobiljetten af te halen bij de geld automaat 28 januari 2002 Einde gulden als wettig betaalmidd? Tot 1 januari 2003 Inwisselen guldenmuntenen -biljetten bij de banken September Inleveren Eurobestelformulie' bedrijven 25 september Euroavond Bedrijven 4 oktober Cijfers Trends 22 oktober Start Spaarweek www.zapdag.nl Vrij om te ontdekken wat je will I zaterdag 15 september is de Nat® - Ie Jongeren Vrijwillïgersdag. OP1 'j dag zullen jongeren in de leeftijd -- 15 t/m 20 jaar overal in het land dag vrijwilligerswerk doen 'n directe omgeving. Gesteund do0, Rabobank.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2