Dames Gouwestaete winnen W Groeneweg jeugd bekerwedstrijden Gerard van Ommeren neemt de leiding over Overtuigende winst W Moerkapelle Spannend duel ROWAH Algemeen klasse ment Waddinx- veense Sjoelers Hengelvereniging Zevenhuizen - Nesselande wint toernooi in Zwolle Moerkapelle Turnuur voor vol wassenen bij TOOS Hart van Holland/26 september 2001 pagina 11 Waddinxveen - André van Gemeren (Boskoop) heeft zijn leidende posi tie bij de Waddinxveense Sjoelers af moeten staan aan Wim Slingerland jr. uit Moordrecht. André staat nu derde en Frans Bouwmeester is vier de. Kampioen 2000/2001 Jan Kers bergen staat nu zesde in het Alge meen Klassement. De stand ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Wim Slingerland jr. 141.500, 2. Kees Kuipers 141.200, 3. André van Gemeren 139.750, 4. Frans Bouw meester 139.100, 5. Dick Dros 137.100 6. Jan Kersbergen 136.600,7. j Cor Faay 136.200, 8. T. van Leeuwen I 133.050, 9. Teus Visser 132.750 en 10. Pascal van Gils 132.450. Klasse B: 1. Adri Faas 129.550, 2. j Frans Botger 129.350, 3. Peter van Leeuwen 129.150, 4. Guus Renesse I 128.700 en 5. Gerard Vos 127.600. Klasse C: 1. C. van Wijk 118.650, 2. Dirk Faas 118.100, 3. Floor van Abs- hoven 117.700, 4. Cor van Gils 117.450 en 5. Otto Supusepa 117.250. Klasse D: 1. Sjan Faay 109.050, 2. Ronald Meyer 108.800, 3. Simon den Oude 108.650, 4. Cor Kersbergen 108.250 en 5 Mariska van Wijk 107.300 punten. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen weekend speelden de dames van Gouwestaete bekerwedstrijden. Dames 1 won in het Vijf Meibad te Leiden met 13-3 van LZ 1886 1 en zondag won dames 2 in Gouwebad 'De Sniep' met 4-1 van Alkemade 1. Gillian van den Berg heeft (nog) niet meegedaan, aangezien de FIN (Itali aanse bond, vergelijkbaar met de KNZB) nog geen toestemming had gegeven tot het spelen van Gillian van den Berg (Gouwestaete) en Daniëlle de Bruijn (GZC/Assurron DONK) in Nederland na hun over schrijving naar Italië. Overigens waren beide verenigingen (Gouwe staete en GIFA Palermo), de KNZB en de LEN (Europese bond) wel akkoord met deelname van beide speelsters aan de Nederlandse com petitie tot 17 november 2001. Naar zondag, via bondscoach Paul Metz, bekend is geworden, is ook de FIN zaterdag akkoord gegaan. Dames 1 tegen LZ 1886 1 Het eerste damesteam van Gou westaete had zaterdag weinig moei te tegen LZ 1886 1. In Leiden werd met 13-3 gewonnen (5-2,3-0,2-0,3-1). Gouwestaete begon sterk en stond al snel met 4-0 voor. Daarna werd er wat gas teruggenomen en kon LZ de schade beperkt houden. Verdedi gend bleef Gouwestaete echter de wedstrijd in handen houden. Hier door konden ook de nieuwelingen veelvuldig ingezet worden, wat zich ook vertaalde in hun aandeel in de score; Sandra Berckenkamp 4, Han- neke Kappen 3, Petra Meerdink 2, Karen Weerd 1, Kirsten Veldman 1, Brenda Hogenboom 1 en Wendy van der Neut 1. Gouwestaete kan terug kijken op een goede wedstrijd, waarbij de nieuwelingen uitstekend hebben meegedraaid. Dames 2 tegen Alkemade 1 Het tweede damesteam van Gou westaete, vorig jaar winnaar van de ManMeerl-beker, had zondag aan Alkemade 1 een hele kluif. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd kon Gouwestaete pas in de derde perio de, via Erika Vlasman, Wendy de Frankrijker en Kirsten Veldman, definitief afstand nemen. In de eer ste periode had Brenda Hogenboom Gouwestaete op een 1-0 voorsprong gebracht en in de tweede periode werd niet gescoord. In de vierde periode wist Alkemade de eer te redden en de eindstand op 4-1 te brengen. Rotterdam/Zevenhuizen - Afgelo pen zondag speelde Holland Casi- no.Nesselande in Zwolle een toer nooi, waaraan naast gastheer Landstede Volleybal ook I Florie/Vrevok, SSS, Alcom/Capelle en Nefit/Orion meededen. Holland Casino.Nesselande speelde de eerste wedstrijd tegen Florie/Vre- vök. In een aantrekkelijk duel wist Nesselande deze wedstrijd te win nen. Coach Guillermo Boogers begon in de eerste set met de nieuwelingen en dat pakte goed uit. Spelverdeler Joost Joosten wist zijn aanvallers goed te vinden en deze konden ook de aanval goed afma ken. De eerste set werd met 25-23 gewonnen. In de tweede set moest Nesselande een forse achterstand 6- 15 wegwerken. Coach Guillermo Boogers zette zijn beoogde basis in het veld en deze spelers wisten de achterstand weg te werken en met 29-27 de set binnen te halen. Gelijk daarna werd de tweede wed strijd gespeeld. Deze ging tegen de organiserende ploeg Landstede Vol leybal. Nesselande startte weer met een aantal wisselingen in het team en dit liep in de eerste set goed. Vooral serverend was Nesselande sterk op dreef. Deze set werd met 25- 16 gewonnen. In de tweede set zorg de de fouten aan Nesselande zijde ervoor dat Landstede in de race bleef en zelfs een 3-11 voorsprong kon nemen. Hierop was het ant woord van coach Boogers weer om zijn basis in het veld te zetten. Deze wist langzaam maar zeker de set naar hun hand te zetten. Joost Loo- man weer hersteld van zijn ziekte viel zowel aanvallend als blokkerend op. Ook Peter van der Goot speelde een degelijke wedstrijd. Met 27-25 wist Nesselande aan het langste eind te trekken. Als poulewinnaar speelde Holland Casino tegen de winnaar van de andere poule, Nefit/Orion. Deze laatste wedstrijd werd om twee gewonnen sets gespeeld Nes selande wist deze wedstrijd via de setstanden 25-17, 23-25 en 15-12 met 2-1 te winnen van Nefit/Orion. Ook in deze wedstrijd gaf coach Boogers iedereen de kans om zich te bewij zen. Voor het mondjes maat aanwe zige publiek werd het een aantrek kelijk duel waarin de beide ploegen elkaar niets toegaven. Na afloop was trainer-coach Guiller mo Boogers zeker een heel stuk wij zer geworden over zijn team. En ook de spelers beginnen zo langzaam maar zeker te weten, waar zij staan in het team. In zijn algemeenheid kan gezegd worden dat de komende competitie een seizoen tegemoet gaat waarin de ploegen niet veel voor elkaar onderdoen. Behoudens Piet Zoomers en wellicht Omni- world zijn de ploegen door alle wis selingen zekere aan elkaar gewaagd en zal de vorm van de dag de uitslag mede bepalen. J de Zwart Kampioen Ouderen- competitie De vijftiende wedstrijd werd gehou den in de Rotte (Balkegat) de vangst was matig. Er deden 7 vissers aan mee die in totaal 15.450 gr vis wisten te vangen le werd J de Zwart met een gewicht van 5.750 gr vis 2e werd J Klomp met 2.950 gr vis 3e werd K Bos met 2.100 gr vis De einduitslag van deze competitie is le en Kampioen J de Zwart met een gewicht van 46.490 gr vis 2e is K Bos met een gewicht van 42.720 gr vis, 3e A.J.Stubbe met een gewicht van 37.350 gr Clubkampioenschap Op zaterdag 22 sept werd de twaalf de wedstrijd van deze competitie gevist er deden 10 deelnemers aan mee de wedstrijd werd gehouden in de Amstel Drecht iets voorbij Ter Aar de vangst was slecht er werd in totaal 14.100 gr vis gevangen le werd J Wiersma met een gewicht van 1.920 gr vis 2e werd J Klomp met een gewicht van 1.820 gr 3e werd P.J.Stubbe met een gewicht van 1.740 gr. De tussenstand met nog drie wed strijden te vissen is le Adr v Erk met 38.600 gr 2e P.J.Stubbe met 33.920 gr 3e J Hordijk met 30.660 gr vis. De volgende wedstrijd is op zaterdag 6 oktober. Vertrek om 06.30 uur vanaf de parkeerplaats van La Baraque. Dan wordt er gevist in de Oude Rijn. Groeneweg BI - BVCB B2 3-1 Na een slechte start kwamen we op 0-1 achter door een foutje van de keeper maar we pakten het snel op en kwamen op 1-1. Dat hebben we tot de rust vastgehouden. Tweede helft maakte Pascal Bal na een goede voorzet de 2-1 en daarna Robert voor de 3-1. Zoetermeer C3 - Groeneweg Cl 1-5 Groeneweg startte gretig. Na 5 minuten werd de score geopend; een schitterende goal van Niels Ben- nink. Hetzelfde spelbeeld werd voortgezet, voor rust werd het nog 0-2. Onverwachts werd het 1-2. Toen werden we weer wakker en in 10 minuten werd het 1-3, 1-4 en 1-5. Groeneweg C2 - Nieuwerkerk C4 1-11 We begonnen een beetje zwak, door een ongelukkige eigen goal kwamen we op 0-1. Daarna kwamen we een beetje in de wedstrijd, toch kwamen we 2-0 achter. De rest van de le helft ging het op en neer, daardoor gingen we 1-2 de rust in. In de 2e helft kwa men we er niet meer aan te pas. Moordrecht Dl - Groeneweg Dl 1-2 Het was een gelijkwaardige wed strijd, we kwamen er af en toe uit en zo konden we op voorsprong komen. En dat konden we gelukkig vasthouden, maar de afstand ver groten ging niet, maar de winst was verdiend voor ons met 1-2. Groeneweg D2 - Soccer Boys D33-2 Na vier grote overwinningen kregen we eindelijk te maken met een ster ke tegenstander. Voor de rust was de wedstrijd in evenwicht. Groene weg kreeg wel de beste kansen, maar vooral de keeper van Soccer Boys verweerde zich goed. Be Fair El - Groeneweg El 4-0 Be Fair was duidelijk een maatje te groot. Mede door wat foutjes van onze kant was het met de rust al 4-0 Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle heeft in de derde ronde van de onderlinge competitie Gerard van Ommeren de eerste plaats overgenomen van de niet spelende Dick Bac. Met zwart scha kend tegen Kevin Bakker profiteerde Gerard ten volle van de foutieve witte openingsopzet. Na een stukof- ier was het met Kevin snel gedaan. Arno Luinenburg, ook met zwart, speelde zeer scherp tegen Arie Hoogduijn, die in een verloren eind spel terechtkwam. Ben van Geffen nad de handen vol in een Pirc tegen de met wit spelende Marcel de Haan. Direct na de tijdcontrole zorg de een venijnig schaakje voor de zwarte winst. Zeer de moeite waard was de partij tussen Dirk Molenaar twitj en Meus van der Poel. In een amegambiet kreeg wit aanval op c e koningsvleugel, terwijl zwart aan e andere kant van het bord onver stoorbaar met zijn pionnen oprukte, uiteindelijk won zwart, verige uitslagen: Maarten Vroegin- eweij - Henk Doornhein 1-0; Wim ,.es'erman - Hugo van Elteren 0-1; Michiel Rensen - Ron Droog 1-0; n<7e Corpeleijn - Christiaan Noor- 1-0; Jacques de Lange - Cees van Vuuren 1-0; Andre Nieuwlaat - Ronald Mandersloot 0-1; Patrick Stam - Sjaak Kouwenhoven 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Dick Bac; 3. Arno Lui nenburg; 4. Ben van Geffen; 5. Wou ter Vroegindeweij. Ook bij de jeugd werd de derde ronde afgewerkt. De verrassend goed gestarte Remco Vollebregt liep tegen zijn eerste nederlaag op. Mari- us van der Torren versloeg hem en neemt de koppositie van hem over. Nieuwkomer Stefan van der Zalm doet het goed. Hij staat tweede na winst tegen Walter van den Berg. Pieter Perdijk rukt op naar de derde plaats. Hij klopte Dirk-Jan van den Berg. Overige uitslagen: Matthias Freeke - Jan van den Hoek 1-0; Lieselotte Schoemaker - David Bontenbal 0-1; Gligor Selimovic - Job Noorland 1-0; Lisa van de Hoven - Harm de Wild 0,5-0,5; Daniel Vente - Thomas Roest 0-1; Arjan van den Bergh - Gerben Kooij 1-0. De stand aan de kop: 1. Marius van der Torren; 2. Stefan van der Zalm; 3. Pieter Perdijk; 4. Remco Volle bregt; 5. Jojanneke Weijermars. voor Be Fair. Jammer van onze afge keurde goal. De tweede helft ging het iets beter. DWO E8 - Groeneweg E3 0-8 DWO was deze wedstrijd een maatje te klein. Groeneweg speelde, on danks het vroege tijdstip, goed geconcentreerd wat vooral opviel bij Groeneweg was het goede samenspel, klasse jongens hou dit niveau vast. Groeneweg F1 - CVC Reeuwijk F1 10-0 We dachten dat we vandaag aan de bak moesten. Het viel reuze mee. We stonden na 1 minuut al op 1-0. 7 minuten later was het 3-0. in de 2e helft werd het veel te rommelig. Vol gende week moeten we er staan, Be Fair uit. Groeneweg F4 - Soccer Boys F6 0-3 De teams waren erg aan elkaar gewaagd. De eerste helft ging gelijk op. Toch waren het de Soccer Boys die op slag van rust 0-1 scoorden. Na de rust waren het meer de Soccer Boys die aan de bal waren en scoor den in niet al te lange tijd nog 2 maal en het werd 0-3. Bij de penalty's na afloop was Groeneweg wel de beste. Groeneweg F5 - WDS F3 0-5 Vandaag was het de allereerste keer dat we moesten voetballen. We begonnen de wedstrijd heel goed maar toch wist de tegenstan der 3x te scoren in de eerste helft. De tweede helft was nog beter van onze kant en we kregen zelfs 2 kan sen om te scoren. le wedstrijd mini's Na enige uitleg van het spel werd er door het witte team afgetrapt. Mit- chel Haan gaf een goede voorzet en Desney Westerman maakte het eer ste doelpunt. Ook rood was volop in de aanval. Na wat limonade en rust werd er volop gescoord in de 2e helft. Moerkapelle - Na twee opeenvol gende gelijkspelen boekte het stan daardteam van de W Moerkapelle een overtuigende 4-2 overwinning op Zestienhoven. Door deze zege namen de mannen van trainer André Ransteyn een sportieve revanche op deze tegenstander voor de in het afgelopen seizoen geleden nederlagen, die er destijds voor een deel debet aan waren, dat het kampioenschap c.q. promotie werd gemist. Bovendien werd met stip gestegen op de ranglijst, achter het nog ongeslagen Perkouw wordt met 8 punten uit 4 wedstrijden de 2de plaats bezet. Moerkapelle legde zaterdag jl. voor al in de eerste helft een prima partij voetbal op de mat. Met veel elan en een gezonde dosis agressie werd de "Angstgegner" van het afgelopen seizoen op eigen helft teruggedron gen, de gecontroleerd spelende defensie gaf hoegenaamd geen kan sen weg. Al in de 5de minuut kwa men de "Blauw-Witten" op voor sprong. Halverwege die eerste helft werd de 1-0 voorsprong verdubbeld en vlak voor rust werd het 3-0. Daar na nam de concentratie bij een aan tal "Blauw-Witten" af. De 2de helft was van een veel minder kaliber, Zestienhoven ging wat feller spelen, bij Moerkapelle kwam er wel gemakszucht in het spel. Dit leidde na 15 minuten tot de 3-1 tegentref fer. Moerkapelle mocht daarna van geluk spreken, dat Zestienhoven wel erg slordig met een aantal kansen omsprong. Uit één van de weinige goede combinaties in de 2de helft werd heel fraai 4-1 gescoord, waar mee de wedstrijd was gespeeld. Dat Zestienhoven in de blessuretijd met 4-2 de score een draaglijker aanzien gaf, was nog slechts belangrijk voor de statistiek. Zaterdag a.s. wordt een bezoek gebracht aan het Rotter damse SDV, aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 kent voorlopig een valse start, na de 6-2 nederlaag tegen Rozenburg van vorige week, was het nu niet opgewassen tegen Barendrecht, met een 5-2 nederlaag als gevolg. Peter Paul Breedijk en Pedro Klomp waren de Moerkapelse schutters. Jazzdans- en Turnvereniging TOOS uit Waddinxveen heeft 2 turnuren voor dames en heren vanaf onge veer 16 jaar. In deze turnuren zal er na de opwar ming aan het begin van de les, veel op de heren- en damestoestellen worden gewerkt. Tevens zal een stukje kracht en conditie ook aan bod komen in de les. Er kan op ver schillende niveaus worden gewerkt en er kan worden geoefend om hele complete turnoefeningen op de ver schillende toestellen aan te leren. De lessen wordt gehouden op dins dag van 20.00 - 21.00 uur en vrijdag van 20.15-21.15 uur in de J. Postlaan. Veel meer informatie over tijden, prijzen, leeftijden kunt u krijgen in de zaal door mee te doen of bij TOOS (tel. 0182 - 613839 632931). Waddinxveen - De dames teams van handbalvereniging Rowah/Space speelden afgelopen weekend een zeer spannende wedstrijd. De dames-senioren troffen als tegen stander WIK uit Vlaardingen. Het begin was voor Rowah zeer onfor tuinlijk. Reeds in de eerste minuut kwam Karin Vente zo ongelukkig ten val, dat zij haar pols brak. Haar ploeggenoten lieten zich niet uit het veld slaan en speelden een goede wedstrijd. Op doel verving Jaqueli- ne Mooy op voortreffelijke wijze vaste keepster Martine Verwey. Na een 6-5 voorsprong bij rust won Rowah met 11-8. de goals waren van Linda Hoefnagel, Ineke Klein, Syl Groenendijk en Bianca van Ham. De vereniging HVOS uit Spijkenisse was een lastige opponent voor de dames A-junioren. Dat de strijd zeer gelijk opging blijkt wel uit het score verloop waar de partijen niet meer dan één goal uit elkaar lagen. Bij rust stond het 5-5. Na rust liepen de spanningen zo hoog op dat het mee gereisde Rijnmondpubliek zich regelmatig met de leiding bemoeide. Scheidsrechter Lex van Ham bleef daar echter koel onder en hield de touwtjes strak in handen. Toen hij voor de laatste keer floot stond een nipte 10-9 Rowah-overwinning op het scorebord. De treffers waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel, Renske Krol, Saskia van Heteren en Moniek Hoefnagel. Op zaterdag was het de beurt aan de B en D-jeugd. Het jongensteam trof in het Rotter damse Snelwiek een opponent die duidelijk een maatje te groot was. Na een 1-14 russtand, won Snelwiek met 9-32. het jonge D-team speelde een goede wedstrijd tegen CTR 2000, uit Rotterdam. Mede door een goede verdediging en een trefzekere Martijn Goedhard won Rowah met een Italiaanse score: 4-0. het aan de kop staande meisjes B-team trof de tweede op de ranglijst: het Schie- damse Ventura. Helaas ging deze strijd, na een 3-5 achterstand bij rust verloren met 6-8. het Rowah team staat weer met beide benen op de grond. De treffers waren van Iris van Stel en een onfortuinlijke Sha ron Brouwer, die in de laatste minuut nog haar hand blesseerde.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11