Middenstand Boskoop trekt zonnig kopend Hoe kun je de bijbel lezen? 55 jaar getrouwd, maar al bijna zestig jaar bij elkaar! publiek tijdens 23e braderie Hosanna houdt open repetitieavond Drukke kinderen Wateroverlast na langdurige regenval Dj Kick draait op Trance-avond in de Tunnel Pubercursus "Een I puber in huis" U zorgt voor een ander, ...en hoe gaat het met u? I Open Dag Rock Vocals Bingo In de kraamtijd, het gezin en de baby Hart van Holland/26 september 2001 pagina 13 ZONE iltqëzonderd Boskoop - Op woensdag 3 oktober a.s. houdt de Chr. Zangvereniging Hosanna een "open" repetitieavond. Nadat Hosanna in het afgelopen voorjaar een bijzonder geslaagd pas sieconcert heeft gegeven, is nu de aandacht alweer volop gericht op een in het najaar van 2002 te geven concert ter gelegenheid van het 85- jarig bestaan. Het Gemengd koor verleent op 14 oktober medewerking aan een gezamenlijke avonddienst in de Hervormde Kerk. Begin decem ber wordt een Adventsprogramma verzorgt in het Zorgcentrum en heb ben de koren ook een Kerstprogram ma. Op 5 januari verlenen de koren medewerking aan het Midwinter- festival in de Boskoopse veilinghal. De repetities worden gehouden in gebouw "De Brug" van 19.10 tot 20.10 uur en het gemengd koor van 20.15 tot 22.15 uur. KERKDIENSTEN - 30 september Waddinxveen R.K. kerk Zondag 30 september 9.30 uur Woord- en Communieviering; Dins dag 2 oktober 19.00 uur Eucharistievie ring. Ontmoetingskerk Zaterdag 29 septem ber 19.00 uur Woord- en Communievie ring; Zondag 30 september 11.15 uur Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 mw. H.W. den Draak- Kuyvenhoven, OK; 18.30Vesper IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke, Bode graven. De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon, Capelle a/d IJssel 18.30 uur ds. C. de Jong, vesper, Immanuëlkerk. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; ds. J.W. Sparreboom, Nieuwveen, dienst in Geref. Kerk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Gies- sen. Vrijz. Prot Gel. Gem. 10.00 uur ds. D.C. Peters,Alphen aan den Rijn. Parousia 10.00 uur H. van Bijleveld. Christengemeente "Bethel" Timo van Steenis. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 en 18.00 uur ds. A.J. Gunst MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop/ Benthuizen vrijdag 28 september 18.00 uur tot zon dag 30 september 24.00 uur: dokter P.PM.T. Hermans, Zuidwijk 2, Boskoop, 0172-212038. Waddinxveen - Alle kinderen zijn wel eens druk. Sommige kinderen zijn in vergelijking met hun leeftijds genootjes wel heel erg druk. Deze kinderen zijn vaak heel beweeglijk, altijd in de weer, zitten overal op en aan, zijn snel afgeleid en luisteren slecht. Ze raken vaak in conflicten verzeild, zowel thuis als op school en krijgen dan al gauw het etiket 'lastig kind' opgeplakt. In de cursus 'omgaan met druk gedrag' krijgt men een steuntje in de rug bij de dagelijkse opvoeding. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee uur en wordt georgani seerd in het kader van het Jongeren beleid in de gemeente Waddinxveen, begint op maandag 8 oktober om 20.00 uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Kosten ƒ50- per persoon. Voor meer infor matie: Patricia Ohlsen, 0182-547888. Waddinxveen - Na het treurige weer van vorige week woensdag, waarbij het de gehele dag heeft geregend, was er op vele plaatsen sprake van water overlast. Het kassengebied in het Westland was wederom zwaar getroffen waardoor veel van de teelt verloren is gegaan. Sloten en plassen stonden in de gehele regio hoog en soms liep het water geheel niet meer weg, zoals op het parkeerterrein aan de Groensvoorde, waar dagen een ruime laag water is blijven staan en uiteindelijk de brandweer het terrein heeft leeggepompt. VORMING TOERUSTING wordt verzorgd door verschillende kerken; Remonstrantse kerk, Sint Victorparochie, De Rank, Immanuëlkerk en Geref. Kerk en start dit seizoen met Waddinxveen - In de bijbel staan verhalen van verschillende tijden en stijlen; een boek dat niet voor alle christenen even toegankelijk is. In vier avonden willen we de wereld van de bijbel verkennen door een aantal verschillende verhalen te lezen. Naar aanleiding van deze ver halen kunnen we over de Bijbel en de godsbeelden die we erin tegen komen met elkaar spreken. Wat kan de vraag zijn waarmee de schrijvers van deze verhalen geworsteld heb ben? Wat roepen de verhalen bij ons op? De data zijn 1, 15, 29 oktober en 12 november van 20.00 tot 22.00 uur in de Remonstrantse Kerk Zuidkade 59 o.l.v. ds.Anniek Lenselink en pastor Ad van der Helm. Aanmelden bij Corrie Smallegange, tel. 614401 29 september aanstaande word er een feest georganiseerd waarbij scholieren met een geldige Coen- ecoop-pas gratis naar binnen kun nen. De muziek wordt door de huis dj (Hamid/Dj Kick)van de Tunnel verzorgt. Hij zal er voor zorgen dat I het een feest wordt met veel House muziek waarbij Trance de belang- IShjkste factor zal zijn. De deuren zijn geopend vanaf 22.00 uur. Vrijdag avond is de Tunnel natuurlijk ook I gewoon open vanaf 22.00 uur. Waddinxveen - Zorgt u voor uw partner, een kind, familielid of een vriend met een ziekte of handi cap...? Dan bent u mantelzorgen Hierbij gaat het meestal niet alleen om lichamelijke verzorging, verple ging en huishoudelijke taken, daar ook nog bij het bieden van emotio nele steun, zorgen voor afleiding en het doen van de administratie bij. Omdat u voor die andere zorgt, vraagt de Regionale Mantelzorg Organisatie zich af hoe het nu met u is. Daarom organiseert deze instel ling in samenwerking met de Stich ting Waddinxveen Welzij nwerk en het Diaconaal Maatschappelijk Acti veringscentrum Zuid-Holland op donderdag 27 september een bijeen komst in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 van 10.00-12.00 uur. De zaal is open vanaf 9.30 uur. Voor meer informatie: Brigitte Coren, 0182-594753. Door Karin Jongkind I Waddinxveen - Het Opvoedbureau I in Waddinxveen organiseert in I samenwerking met het Coenecoop I College een cursus voor ouders van I pubers. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van twee uur. Hierin I wordt niet alleen aandacht gegeven I aan de ontwikkeling die de puber V doormaakt, maar er wordt ook inge- gaan op de veranderingen in de I manier van omgaan met jongeren: I hoe onderhandel je, hoe help je hen zelfstandig te worden. I Verder is er ruimschoots gelegen- I heid om te oefenen met vragen uit I de eigen situatie en voor het uit- I wisselen van ervaringen. De cursus staat open voor alle ouders van leerlingen in de onder- I bouw uit de gemeente Waddinx- I veen, óók ouders die geen leerling I op het Coenecoop College hebben. I De cursus wordt gegeven door I Francies Ochtman en Annette Griffi- I oen van het Opvoedbureau Midden- I Holland. De cursusdata zijn; 30 I oktober en 6, 13, 20 en 27 novem- I ber 2001 (s.v.p. opgeven vóór 19 I oktober). De kosten bedragen 25,- I Per persoon. Voor meer informatie I of het opvragen van een folder: I Francies Ochtman, Opvoedbureau I Midden-Holland, 0182-573933. I Waddinxveen - Altijd al interesse I voor zingen en rock muziek gehad, I maar nooit de stap genomen daar I echt iets mee te gaan doen? Dan I moet u zaterdag 6 oktober a.s. toch echt een kijkje komen nemen op de I open dag van de Rock Vocals. De I vaste repetitieavond is de woens- I 'mg van 20.00 tot 22.00 uur. I De leden van Rock Vocals verwel- I komen u dan ook graag op zater- I oag 6 oktober van 14.00 tot 17.00 I in Waddinxveen aan de Zuide- I i(, Rondweg nr. 250-b (naast het I Atvalstation). Voor meer informa- I he kunt u bellen met Herma Berk- I houwer, tel. 0182-394604. Waddinxveen - De heer en mevrouw Jongeneel-van der Hengst vierden vorige week hun 55-jarig huwelijksjubileum. Op 17 september 1946 trouwde het paar, na bijna vijf jaar 'verkering' te hebben gehad. Na de roerige oorlogsjaren hadden zij samen maar één doel: gelukkig met elkaar worden! Met drie kinderen, even zoveel kleinkinderen en vier achterkleinkinderen, waarvan een groot deel in Waddinxveen woont vormen zij een gelukkig gezin. Burgemeester Jonkman bracht het echt paar met zijn vrouw een bezoek op de heugelijke dag. Dit werd door de heer en mevrouw Jongeneel bijzonder op prijs gesteld. Na afloop van dit bezoek werd de bruiloftsdag nog gevierd met de familie. Het echtpaar Jongeneel kreeg veel bloemen, zelfs vanuit Amerika. Beroepsvisser "Als het geen oorlog was geweest, waren we zeker eerder getrouwd," vertelt mevrouw Jongeneel. "Maar we vonden het niet erg om te wach ten, een huis was in die tijd toch nauwelijks te vinden." Na hun huwe lijk woonde het kersverse echtpaar twee jaar 'in' bij de ouders van de bruid. Later konden zij hun eigen huisje betrekken op de Henegouwer- weg, midden in de pol der. In die tijd bestond het gebied tussen Wad dinxveen en Gouda nog voornamelijk uit open water, waarin veel gevist werd. De heer Jongeneel was - evenals zijn vader en schoonvader beroepsvisser en ver diende zijn brood met het vissen op paling, snoek en zeelt. Iedere ochtend vertrok hij om drie uur met de roei boot naar zijn 'gepachte water' bij de Bloemen- daalseweg. "Een schitte rend beroep, altijd bui ten in de natuur en veel vrijheid," vertelt hij. Zijn twee zoons gingen regel matig met hem mee. De zwaarste vissen die hij ving waren een paling van zeven pond en een snoek van twintig pond. In de wintermaanden werkte de heer Jonge neel bij een witlofkweke rij. Mevrouw Jongeneel zorgde voor de kinderen en werkte nog een aantal jaar op een notariskantoor. Het echtpaar woon de meer dan dertig jaar gelukkig in hun huis op de Henegouwerweg. Toen mevrouw Jongeneel slecht ter been werd, verhuisden zij noodge dwongen naar een flat een klein eindje verderop. Zij kijken terug op een bewogen maar gelukkig leven en genieten nog van de dingen van alle dag. Waddinxveen - Vrijdag 28 septem ber is er bij Wijk- en Speeltuinvere niging "De Paddestoel" weer een gezellige BINGO avond. De entree is gratis en er worden 10 rondes bingo gespeeld, er wordt een loterij gehouden en aansluitend een drankenronde. De zaal gaat om 19.30 uur open en de aanvang is om 20.00 uur. Waddinxveen - De geboorte van de baby en het geven van borstvoe ding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijkse informatie-bijeenkomst van de Borstvoedings-organisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdag avond 2 oktober bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. Tevens zal er deze avond aandacht besteed worden aan de Wereld Borstvoeding Week 2001 die van 1 tot 7 oktober gehouden wordt. De bijeenkomst is bestemd voor iedereen die meer wil weten over borstvoeding. Ook baby's zijn van harte welkom. De avond begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 10 uur. Er wordt een bijdrage van 5 gulden gevraagd. Wie telefonisch hulp of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619964. Boskoop - Meer dan honderd fees telijk versierde kraampjes, over wegend bevolkt door de Boskoop- se middenstand en welzijnswer kers koopjes en plezier. Voeg daarbij een aarzelend zonnetje en men verkrijgt een braderie die de Braderie Vereniging Boskoop voor de 23e keer kan bijschrijven als 'wederom geslaagd'. En de meer dan 25.000 bezoekers die afge lopen vrijdag en zaterdag een kijk je kwamen nemen, zullen dat zeker bevestigen. 'Circus' was dit jaar het thema van de braderie in het centrum van Bos koop, die zich uitstrekte over meer dan een kilometer winkelstraat, met niet alleen kraampjes, maar ook met attracties voor kinderen en een groot podium voor soms luidruch tig vermaak en een palingroker die goede zaken deed en strategisch opmerkelijk juist stond opgesteld, met zijn werkende rokerij. Automo bilisten met een geopend raampje konden zijn waar al op afstand rui ken, want de palingrook bereikte zelfs de hefbrug. Hoewel het cen trum uiteraard drukker was dan op andere dagen, leverde de braderie geen dramatische parkeerproble men op. Er waren dartele clowns en een konijnachtige figuur die zich gewel dig met het publiek vermaakte en één clown op leeftijd die wat luste loos aan een rad draaide, maar niet zichtbaar leed onder gebrek aan belangstelling. Het is goed, dat de organisatie zich niet alleen beperkte tot verkoop, al moeten de meeste middenstanders dik tevreden huiswaarts zijn gekeerd. Niet alleen de clowns, niet alleen het springkussen en ook niet de - steeds volle - autodraaimolen had de warme belangstelling van de jeugd. Het circus kinderspel para dijs op het Gouweplein, was er echt niet alleen voor de kinderen. Ook ouders en andere volwassenen had den er schik in, al dan niet met een stevige rookworst in de knuistjes. Of een broodje paling, natuurlijk. De braderie werd vrijdag geopend door Wim van der Bas, dus die van het speelgoed, terwijl Gerrit Koet sier, dus die van de schoenen, hoe wel doorgaans onvindbaar, eenmaal aangesproken alles van tekst en uit leg voorzag. Hoewel de weersverwachting een dag te voren niet zo best was, beleef de Boskoop toch een prima en vooral droge braderie. Ook op het water van de Gouwe, met 's avonds spectaculai re waterski demonstraties.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13