Miljoenenontbijt in Goudse schouwburg Ramp in Amerika leidt tot 200 gesprekken bij Korrelatie Afwezigheid burgemeester Boelen Open dag windturbine Inleveren pakket ten voor Polen Kerstpakkettenac- tie Stichting Kin derhulp Roemenië Uitnodiging infor matieavond Bolivia Informeer jezelf wel: www.borst- voeding.nl Reumapatiënten vereniging waarom pagina 14 Hart van Holland/26 september 2001 Oorlog hoort in een museum'. Regio - Er is gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bijvoorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adres sen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen geen geld of (i.v.m. mond- en klauwzeer) vlees waren bevatten. Het maximale gewicht van een pak ket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.75 per kilo. inleveren bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 10 in Zoetermeer, op donder dag 4 oktober van 17.00-20.00 uur. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Informatie: 079-3615682. Moerkapelle - Net als bij ons, wordt ook in Roemenië het Kerst feest gevierd. Alleen wel even anders. Geen prachtig uitgedoste etalages, geen speciale kleding, maar bij het avondeten, voor deze gelegenheid, misschien een stukje vlees. De kinderen in het dorp Nocrich en in de twee tehuizen hebben in elk geval te eten, want de SKR hoopt in november met circa 15 vrachtwagens voldoende levensmiddelen te brengen zodat ze de winter door kunnen komen. Geen luxe, alleen het broodnodige: aardappelen, groentenconserven en meel. Een kerstpakket uit Nederland zou voor hen een echte verrassing zijn. Tot en met 12 oktober houdt de SKR haar Kerstpakkettenactie. Bij onderstaande bedrijven kan men voor 5,00 statiegeld" een Kerst doos kopen. In Moerkapelle bij Garantmarkt Dick Pak, Springer- Ton Matze of in Zevenhuizen bij Springer -Theo Matze of in het magazijn aan de Zesde Tochtweg 3 in Waddinxveen. Men bepaalt zelf wat men in de doos doet, maar er is een foldertje met daarop alle artikelen die nodig zijn. Men mag ook een eigen doos vullen (afm. max. lxbxh 40x30x30 cm) de artike len worden dan weer overgepakt in een feestelijke Kerstdoos. Inleveren: zaterdag 13 oktober van 9.00-12.00 uur in Moerkapelle nabij het oude Raadhuis of het magazijn aan de Zesde Tochtweg 3 in Wad dinxveen. Bij inlevering van de gevulde doos ontvangt men het statiegeld terug. Geen tijd, niet in de gelegenheid? Men kan door de stichting een kerstpakket laten maken. Ter indicatie: voor 50,00 zorgt de stichting voor een goed gevulde doos. Maak uw bijdrage over op: Postbank 88113 of Rabo bank 3750.74.600, t.n.v. SKR-Moer- kapelle onder vermelding van "Kerstpakketten" Stichting Kinder hulp Roemenië. Voor meer infor matie: 079-5933086. Benthuizen - Zagen, metselen, zwoegen en zweten: zo hebben ze de vakantie doorgebracht. Als groep van 11 jongeren uit Benthui zen zijn ze met de organisatie World Servants mee geweest. Met 25 andere enthousiastelingen heb ben ze zich drie weken in Bolivia ingespannen om een school te bouwen. Graag willen ze u hun indrukken vertellen. Daarom is er een informatieavond georgani seerd op zaterdag 29 september. Deze vindt plaats in gebouw de Bron aan de Dorpsstraat 42 in Benthuizen en begint om 20.00 uur. U krijgt presentatiebeelden tezien van hun verblijf en werk in Bolivia en daarbij vertellen ze over hun ervaringen. In het bijzonder een uitnodiging aan allen die geholpen hebben om deze reis mogelijk te maken in de vorm van meeleven en (financiële) hulp. Door Karin Heeren Gouda - Na de traditionele presen tatie van de Miljoenennota tijdens Prinsjesdèg, is op woensdagoch tend 19 september een 'miljoenen- ontbijt' gehouden in de Goudse Schouwburg. Een grote vertegen woordiging van het regionale bedrijfsleven nam deel aan het ontbijt waar de gevolgen van het gepresenteerde kabinetsbeleid en bijbehorende rijksbegroting be sproken werden. Na het ontbijt hielden vooraanstaande vertegen woordigers uit de politiek en het bedrijfsleven een inleiding met hun visie op het beleid en vond aansluitend een discussie plaats onder leiding van dagvoorzitter ir. J.A.M. Löwik. Het ontbijt en de aansluitende discussie werd geor ganiseerd door Deloitte Touch, de ING-bank en het VNO-NCW Westkring RijnGouwe. Inleiders tijdens deze ochtend waren de heer drs. A.P.W. Melkert, PvdA fractievoorzitter in de Tweede Kamer; de heer dr. A.H.G. Rinnooy Kan, lid van de Raad van Bestuur van ING Groep NV; de heer prof. Dr. P. Kavelaars, directeur wetenschap pelijk bureau Deloitte Touche Belastingadviseurs en tot slot de heer ir. R.F. Waterman, lid Provincia le Staten Zuid-Holland. Belangrijke thema's die aan de orde zijn geweest is de zorg om de steeds verdergaande vergrijzing in Neder land en de gevolgen voor de zorg. De wachtlijsten binnen de zorg is een heel belangrijk aandachtspunt binnen het rijksbeleid. Uiteraard kreeg de heer Melkert een aantal adviezen mee, passend binnen de visie van de andere inleiders, voor het kabinet Melkert-1. Fiscale gevol gen werden nader tegen het licht gehouden en de verwachting werd daarbij uitgesproken dat op korte termijn de eerste herzieningen van het nieuwe belastingstelsel te ver wachten zijn omdat er een aantal onbedoelde effecten van het nieuwe stelsel duidelijk zijn geworden. Tot slot werd de infrastructuur nog tegen het licht gehouden door de heer Waterman. Hij had al snel de lachers op zijn hand bij zijn beschouwingen over het gebruik van de snelweg en zijn rekenvoor beelden waarmee hij de zaal duide lijk wilde maken dat extra banen toevoegen aan de rijkswegen niet betekend dat Nederland geheel wordt geasfalteerd. "Er is hier spra ke van een psychologisch effect omdat men bij voorkeur recht voor ruit rijdt op de snelweg en dan alleen maar asfalt voor zich ziet." De lengte van de inleidingen had tot gevolg dat er weinig tijd was voor een discussie met de zaal. Een bran- De ramp in Amerika heeft bij Korrela tie tot zo'n 200 gesprekken geleid. De eerste dag waren de meeste bellers aangeslagen en bang. Een deel van hen omdat zij geen contact konden krijgen met familieleden, vrienden of collega's in Amerika. Zij maakten zich zorgen en vroegen zich af hoe zij in contact konden komen met hun gelief den. Deze bellers kregen het telefoon nummer van de Aanverwantenlijn; die was opengesteld door het ministerie van Volksgezondheid in samenwerking met het Rode Kruis. Weer anderen werden verwezen naar het ministerie van Buitenlandse Zaken of het consu laat. Andere bellers vroegen zich af waar dit moet eindigen en of de Derde Wereldoorlog zal uitbreken. Een vrouw: 'Ik ben erg ongerust over de gevolgen voor Nederland en dan voor al voor mijn kinderen. Ik heb ze net naar school gebracht en daar heb ik met andere moeders over de situatie gesproken. Nu ben ik alleen thuis en merk ik dat ik bang ben. Waarom laat de regering geen geruststellende berichten horen?' Vaak bleven mensen aan de televisie gekluisterd: 'ik wil de tv wel uitzetten maar ik word er naar toe getrokken. Ik wil niks missen'. De medewerkers van Korrelatie proberen de angst te normaliseren. Ook krijgen zij het advies de informatiestroom te beperken en hun gedachten te verzet ten. De continue confrontatie met de beelden voedt de angst. Onmacht en schrik Sommige bellers werden geconfron teerd met traumatische ervaringen uit hun eigen verleden; mensen die een oorlog hebben meegemaakt, die betrokken zijn geweest bij de ramp in de Bijlmer, die een vliegtuigongeluk hebben meegemaakt, etc. Een man vertelt: 'Ik heb tijdens de Tweede Wereldoorlog in een Jappenkamp gezeten. Het zien van deze beelden roept een enorme spanning op. Ik heb zo'n spierpijn dat ik bijna niet kan lopen. Ik snap niet dat mensen hun gezond verstand niet wat meer gebrui ken. Het geloof verkondigt toch niet het doden van onschuldige mensen?' Veel bellers wilde uiting geven aan hun medeleven en schok. Sommigen vroegen zich af waar een condeolance- register bij hen in de buurt was of dat er een stille tocht georganiseerd werd. Een bedrijf wilde graag een donatie doen t.b.v. de slachtoffers en zij vroe gen zich af of er al een gironummer is opengesteld. Anderen wilden gestran de reizigers op Schiphol een slaap plaats aanbieden. Meninggevers Een deel van de bellers had een duide- dende vraag uit het publiek was nog wel hoe de inleiders de Zuidplaspol- der zien in de nabije toekomst. De heer Waterman antwoordde hierop dat hij verwacht dat de Zuidplaspol- der gebruikt gaat worden als over loop voor de kassenbouw uit het Westland maar dat Rotterdam de Zuidplaspolder waarschijnlijk liever wil bebouwen. Bovendien bena drukte hij dat er een samenhang is met de herziening van het streek plan Zuidoost van de Provincie en dat dit in samenspraak met de omliggende gemeenten vastgesteld zal worden. Wereld Borstvoeding Week 201)1 staat weer voor de deur. In week 40, van 1 tot 7 oktober, wordt aan borst voeding bijzondere aandacht besteed. En dat is nodig, want Nederland is een ontwikkelingsland als het gaat om de praktijk van borstvoeding geven. Van de ruim 200.000 baby's die per jaar in ons land geboren worden, krijgt geen kwart met drie maanden uit sluitend moedermelk, en dat terwijl zo'n 77% van aanstaande ouders kiest voor borstvoeding. Met financiële ondersteuning van het Voedingscentrum hebben de Samenwerkende Borstvoedingsorga nisaties dit jaar een pakket samen gesteld, waarmee de gezondheids zorg bekendheid kan geven aan 1 thema van de Wereld Borstvoeding Week: "informeer jezelf wel: www.borstvoeding.nl". Deze week staat borstvoedingsorga nisatie L.L.L. met een stand in de wachtruimte van de verloskundigen In Moerkapelle op maandagochtend 1 oktober en in Zevenhuizen op woensdagochtend 3 oktober. Wil je informatie over borstvoeding, kont dan naar onze stand, of bel Ria Kaas hoek, 079-5932689. lijk mening over hetgeen gebeurd is. Zo belde een boze man: 'Aan de slacht offers van deze aanslag wordt veel aan dacht besteed terwijl er over de hele wereld duizenden doden vallen door toedoen van de Verenigde Staten. Voor die slachtoffers zijn we niet drie minu ten stil'. Ook wordt de Israëlisch- Palestijnse kwestie een paar keer genoemd en de rol van Amerika in dat conflict. Een aantal anderen is ervan overtuigd dat Amerika om deze aan slag 'gevraagd' heeft. 'Ze denken de baas te zijn over de hele wereld. Dit is een koekje van eigen deeg'. De verha len van feestvierende Marokkanen in Ede zorgde voor een aantal veront waardigde gesprekken; 'Is dat echt gebeurd? Dat kan ik niet bevatten'. Nadat bekend werd dat er in Neder land brand is gesticht bij islamitische scholen en moskeeën belde een vrouw 'Ik wil graag een telefoonnummer van een islamitische organisatie om te kunnen vertellen dat ik het heel erg vind wat er gebeurt. Het is niet juist om alle moslims over één kam te sche ren, ieder geloof heeft zijn extre misten. Als het maar geen hetze wordt'. Verslaglegging op tv en radio Naast een mening over de wereldpoli tiek heeft een aantal bellers moeite met de hoeveelheid informatie en de manier waarop de verslaggeving gaat. Een man: 'Kunnen jullie er niet voor zorgen dat die beelden van het vlieg tuig dat zich WTC inboort niet meer uitgezonden worden? Ik kan er niet tegen'. Een andere meneer: 'Ik zit in de auto en heb de radio aan. Net luister ik naar de stem van een vrouw, die vlak voor haar dood vanuit het World Trade centrum, met haar man belt. Ik ben er naar van. Ik vind het gevaarlijk dat op dit tijdstip, een dergelijke uit zending plaatsvindt. Omroepen moe ten zich meer realiseren welke impact dit nieuws op de luisteraars heeft'. Deze bellers krijgen het telefoonnum mer van de betreffende omroep om hun klacht te uiten. In de hoop dat Amerika haar hoofd koel houdt vertelde een man: 'Ik ben met mijn dochter naar het Oorlogsmu seum geweest. Daar kregen we een spulletjes mee in een plastic zak met daarop de prachtige uitspraak 'Oorlog hoort in een museum'. Daar wil ik me graag bij aansluiten'. Korrelatie is iedere werkdag bereik baar van 9.00u tot 22.00u op telefoon nummer 0900-1450 (22ct/10 Eurocent per minuut). U kunt ook surfen naar www.korrelatie.nl en uw vraag stellen via vraag@korrelatie.nl. Hazerswoude-Rijndijk - Na lange tijd van onzekerheid en verschillen de onderzoeken in het Antonie van Leeuwenhoek Ziekenhuis te Amster dam, is de diagnose over de ziekte van burgemeester Boelen nu vastge steld. Vorige week is aan de burge meester meegedeeld, dat zijn hart minder goed functioneert en er is een -weliswaar langzaam groeiende- kwaadaardige aandoening aan zijn linkerlongvlies geconstateerd. De hartkwaal is met medicijnen goed tfj behandelen. De aandoening aan hel longvlies echter niet; het is gelukkig niet direct levensbedreigend. De burgemeester laat weten zich redelijk goed te voelen, maar beide kwalen brengen wel met zich mee. dat zijn conditie momenteel zodanig is dat hij tot zijn grote spijt zijn werkzaamheden voorlopig niet kan hervatten. Regio - Hoewel reumatische aan doeningen in het algemeen niet levensbedreigend zijn, hebben zij met elkaar gemeen, dat zij alle in meerdere of mindere mate levens- verstorend zijn. Pijn, krachtverlies en functieverlies zijn er de oorzaak van, dat reumapatiënten vaak ern stig worden beperkt in hun bewe gingen en mogelijkheden. Daardoor kunnen zij aan veel activiteiten, die voor gezonde mensen heel normaal zijn, niet deelnemen. Velen kunnen hun beroepsmatig of huishoudelijk werk op den duur piet meer volhou den. Sociale contacten kunnen als gevolg van de ziekte moeilijker wor den gelegd, relaties kunnen erdoor onder druk komen te staan. Reuma patiënten hebben, net als patiënten met een andere chronische ziekte, behoefte aan begrip voor hun speci fieke moeilijkheden die door hun aandoening worden veroorzaakt. Deze doen zich niet alleen voor bij reumapatiënten die zichtbaar gehandicapt zijn, maar ook en niet in mindere mate bij reumapatiënten, bij wie de ziekte (nog) niet tot ver groeiingen heeft geleid en die uiter lijk dus niet gehandicapt lijken. Veel reumapatiënten hebben het gevoel dat zij in hun omgeving (te) weinig begrip ontmoeten voor de proble men die voortvloeien uit hun ziekte. Toch is het niet zo onbegrijp# dat de omgeving dat begrip niet altijd kan opbrengen. Iemand zelf geen reuma heeft, zal zich eenmaal nooit helemaal in de situa tie van een reumapatiënt kunnen verplaatsen. De enigen die daarwe toe in staat zijn, zijn de mede-r» mapatiënten. Op dat gegeven is W ontstaan en de bestaansreden w de reumapatiëntenvereniging üe seerd. Inloopochtend De reumapatiëntenvereniging - termeer e.o. houdt op woens^nL oktober wederom haar maajUA se inloop informatieochtend, v wordt gehouden in het infoceru van het Lange Land Ziekenhuis de begane grond. Er zijn twee los^ noten aanwezig van 10.00 tot1 uur om al uw vragen te beantw den. Tevens is er foldermater om in te zien of mee te nen Uiteraard is iedereen die enliF ft; niteit heeft met reuma van welkom om tijdens een kopje 1 eens met een ander over deze doening van gedachte te wis Voor inlichtingen over deze i kunt u contact opnemen mevrouw H. Souer: 079-32* souer@wxs.nl Regio - Afgelopen zaterdag heeft de gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, mevr. E. Hallensle- ben, de dagopening verricht in het kader van de open dag Duurzame Energie bij de windturbine van vereniging "De Windvogel" aan de Goudkade in Gouda. Zij memoreerde dat de doelstelling van 150 MW geplaatst windvermo gen in Zuid-Holland in 2000 helaas niet gehaald is. De provincie zal er echter alles aan döen om de opwek king van Duurzame Energie te bevorderen. Nadat ook wethouder Warners van Gouda in een korte toespraak het belang van Duurzame Ene wekking onderstreepte werd bine opengesteld voor het p Ongeveer 200 belangstellend ben de tocht met de ProW>% pont over de Nieuwe Gouwe windturbine gemaakt. vaj Daar hebben zij de tur aarbij binnen kunnen bekijken, door twee molenaars tekst gegeven werd over de w,erj ervan. De informatiestand druk bezocht. "De De coöperatieve verenig»»» Windvogel" kan terugzie'1^ geslaagde Open Dag D"urz Energie.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 14