Opbrengst collecte Collectanten gezocht Borstvoeding in de eerste weken Ook de doe- het-zelver heeft advies nodig Zorgcentrum 'de Zevenster' krijgt bedcarrier van Lions Club Zevenhuizen i Ome Piet en Tante Alie Bontenbal zestig jaar getrouwd Andere locatie consultatie bureau Moerkapelle Activiteiten-Agenda pagina 28 Hart van Holland/26 september 2001 l':* 24 september 2001 De Vierstroom belegt voorlichtingsavond Moerkapelle - De opbrengst van de collecte voor het KWF Kankerbe strijding was 5314,05. Aan alle gevers en collectanten hartelijk dank. Voor de diabetescollectie van 29 oktober t/m 3 november zoekt men nog collectanten voor Zeven huizen. Aanmelden kan bij T.J. de Gier tel. 0180-632821 b.g.g. 0180- 631463. Moerkapelle - De geboorte van een baby en het gven van borstvoeding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijkse regionale informatiebijeenkomst van de BorstvoedingOrganisatie L.L.L. Deze wordt gehouden op dinsdag 2 oktober bij Nettie Blom, Akker weg lb te Moerkapelle. De bijeenkomst is bestemd voor zwangeren, moeders en anderen die zijn geïnteresseerd in het geven van borstvoeding of ermee te maken krijgen. Er zal vooral worden gesproken over de voorbereiding op het geven van borstvoeding en het op de juiste manier aanleggen van de baby aan de borst en de frequentie van het voeden. Moeders die het kraambed al achter de rug hebben, kunnen hun ervaringen vertellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De kosten bedragen 5,- en ook baby's zijn welkom. Wie telefo nisch hulp bij of informatie over orstvoeding wil, kan bellen met Ria Kaashoek: 079-5932689 Leven met diabetes is niet "het einde" maar het begin van Men kan het leven met diabetes het best omschrijven als gewoön bewuster leven. Meer nadenken over zaken die invloed hebben op bloedsuiker. Eerst leert men de effecten van medicijnen, eten, beweging en emoties op bloedsui ker kennen. Met die kennis op zak gaat men verder. Een "volwassen" diabeet staat op eigen benen en is een echte doe-het-zelver. De Diabetes Vereniging Nederland afdeling Gouda organiseert de komende maanden een basiscur sus. Tijdens de vijf cursusavonden bekijkt men samen de vele zaken die diabetes beïnvloeden. De mogelijkheden voor de behande ling van diabetes zijn de laatste decennia sterk verbeterd. Nieuwe tabletten, insulinepennen en -pom pen, zelfcontrole en bewegings- en voedingsadviezen zijn slechts enkele voorbeelden van de zaken die meer vrijheid geven. Er is ook veel aandacht voor eigen ervarin gen en knelpunten. De cursus begint op 9 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in Zorgcentrum Gouwestein, Van Bergen Uzen- doornpark 7 Gouda. De kosten bedragen 27,50 voor DVN-leden en 40,00 voor niet-leden (inclu sief cursusmateriaal en kopje kof fie thee). Aanmelden bij Riet Klin- genberg (tel. 0182-619002 tussen 18.00-19.00 uur). Door Karin Heeren Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhuizen heeft mevrouw Staal van Zorgcentrum 'de Zevenster' een bedcarrier overhandigd. De Lions Club heeft deze bedcarrier aan kunnen schaffen met de opbrengst van een aantal activitei ten die de plaatselijke Lions Club elk jaar organiseert. Mevrouw Staal toonde zich ingeno men met de bedcarrier. "Het is nu heel gemakkelijk om op de goede hoogte te werken met mensen die veel op bed liggen, op deze manier wordt de rug ontlast. De senioren bedden zijn eigenlijk te laag voor de verzorgenden met name ook omdat de verzorgenden steeds langer wor den. De bedcarrier is dan ook een uitkomst en voor dit soort aanschaf fen is er vaak geen budget omdat zij niet in een bepaald 'potje' vallen. Wij zijn dan ook blij met deze gift van de Lions Club." De Zevenhuizense Lions Club is een onderdeel van de wereldwijd opere rende Lions Clubs International, waarvan er verspreid over de hele wereld inmiddels bijna vijfenveer tigduizend zijn. De eerste Neder landse club werd vijftig jaar geleden opgericht in Amsterdam. In Zeven huizen is er een Lions Club sinds 1986. Iedere lokale Lions Club zoekt gericht naar eigen mogelijkheden om daadwerkelijk invulling te geven aan het motto 'We serve'. Daarbij gaat het meestal om instellingen of projecten die behoefte hebben aan ondersteuning. Soms gebeurt dat actief, door zelf de handen uit de mouwen te steken. Meestal echter brengen de clubs geld bijeen door het organiseren van acties of evene menten. In een aantal gevallen wer ken clubs regionaal, landelijk of zelfs internationaal samen om geld bij elkaar te brengen voor grotere projecten, met name in ontwikke lingslanden of andere arme gebie den. De acties die ook dit jaar gehouden worden zijn onder andere de boelhuisveiling op 3 november en in 2002 de Lionsloop op 23 febru ari en de geraniummarkt op zater dag 4 mei. Het geld wat met deze activiteiten bijeen wordt gebracht worden besteed aan een senioren route in Zevenhuizen en een project in Suriname in samenwerking met Lionsclub Paramaribo. KERKDIENSTEN - 30 september Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds.A. tje; 19.00 uur ds J. van Walsum. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. Lj, Geluk, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur dra. L.M. Scher mers, Capelle a/d IJssel; 18.30 uur Ont moetingssamenkomst, drs. F.H. Sachs Den Haag. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 ds. G. Glastri R.K. Gem. Moerkapelle-Zevenhumn 10.15 Eucharistieviering Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds. P.H. van Har ten, Ridderkerk; 18.30 uur ds Koeijer, Bodegraven. Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 29 september: dokter Van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, 0180-631783. Zondag 30 septem ber: dokter C.W Onderwater, Dorps straat 196, Zevenhuizen, 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. var Rooyen, 079-593.14.88 19.00-2 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27,01 13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uuri Verslavingszorg Midden-Holland, Pam assia, psycho-medisch centrum, IJssel- laan 2-2a, 2806 TK Gouda, teleta 0182-563500, fax 0182-563521Bereik baar: maandag tot en met 9.00 tot 17.00 uur. Door Karin Heeren Moerkapelle - Een afvaardiging van De Vierstroom zal op donderdag 1-1 september vragen van ouders beantwoorden over de wijzigingen fel aanzien van de locatie van het consultatiebureau te Moerkapelle. Dffl| bijeenkomst vindt om 20.00 uur plaats in het wijkgebouw van De Vieil stroom, Moerveen 3 te Moerkapelle. Zevenhuizen - Na acht jaar verkering trouwden Piet Bontenbal en Alie Bontenbal-Bos op 24 september 1941. Het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog had hun trouwplannen nog enige tijd vertraagd. Nadat de broer van de heer Bontenbal gewond was geraakt heeft hij het aanne mersbedrijf van broer in Zoetermeer enige tijd waargenomen. In 1941 heeft het paar elkaar toch uiteindelijk het jawoord gegeven. Ze prijzen zichzelf gelukkig dat zij de oorlog in het betrekkelijk rustige Zevenhui zen hebben meegemaakt. Samen zagen zij Rotterdam in brand staan en regelmatig stonden er mensen voor de deur met honger. "Gelukkig was er hier in de boerengemeenschap altijd wat te eten. Ik ben alleen mijn fiets maar kwijt geraakt en dan mag je toch van geluk spreken." Aldus mevrouw Bontenbal. De Vierstroom wil zich meer richten op de kwaliteit van de Ouder- en Kindzorg. Om dit te verwezenlijken is een verschuiving van kosten noodzakelijk; meer naar de zorg, minder naar huisvesting. Het sluiten van een aantal consultatiebureaus is hiermee onvermijdelijk geworden. Ook het consultatiebureau te Moer kapelle kan niet behouden worden. De ouders zijn al eerder persoonlijk op de hoogte gesteld van de wijzi gingen ten aanzien van de locatie van het consultatiebureau. Deze verandering is in overleg gegaan met de gemeente en i betrokken wijkverpleegkundige: I Vanaf 1 oktober a.s. zullen ®l afspraken plaatsvinden in Zevennul zen, Dorpsstraat 75. Samen I ouders voor wie het erg moeilijk i> overdag naar het bureau te konfel wordt naar een gepaste oplos»®: I gezocht. Gedacht kan worden avondbureaus. Op die manier dof I De Vierstroom haar best de ouden tegemoet te komen. I Daarom staan we donderdag ->s tember graag voor ouders klaar al hun vragen te beantwoorden. Beide echtelieden zijn geboren en getogen Zevenhuizenaren. De heer Bontenbal is zelf geboren in het huis waar het paar nu nog altijd woont in de Dorpsstraat. Mevrouw Bontenbal woonde een eindje verderop ook in de Dorpsstraat. Het huis waar het echtpaar hun hele huwelijkse tijd in hebben gewoond is wel helemaal verbouwd en opgeknapt in de tijd. Echtpaar Bontenbal kijkt met plezier terug op de fijne tijd die zij hebben gehad. Vooral de mooie tijd in Hotel Vos waar uitvoeringen en bijeenkom sten werden gehouden. De heer Bontenbal is tijdens zijn werkzame leven aannemer geweest; "Ik heb dertien jaar bij mijn vader in het bedrijf gewerkt en dertig jaar voor mezelf." Een indrukwekkende lijst van bouwwerken: van woning wetwoningen tot boerderijen en het gymlokaal. Hij is hier mee gestopt tijdens een ziekteperiode in 1970. Het echtpaar heeft een zoon die ingenieur is en woont in Zoeter meer. Er zijn twee kleinkinderen, een kleinzoon die werktuigbouw kunde studeert in Rijswijk en in februari zijn bul hoopt te halen en een kleindochter die voor het twee de jaar rechten studeert in Leiden. Piet en Alie Bontenbal kijken terug op een actief maatschappelijk leven. Bijna te veel om op te noemen. De heer Bontenbal is actief geweest binnen verschillende besturen zoals bij de IJsclub, de openbare kleuter school, het waterleidingbedrijf en is jarenlang actief geweest bij de vrij willige brandweer. Ook mevrouw Bontenbal was actief: jarenlang was zij vrijwilligster bij de Plattelands vrouwen en tot op de dag van van daag speelt zij met veel plezier brid ge. "Ik kan het niet bijzonder goed maar het is wel erg gezellig." Het echtpaar Bontenbal heeft ook veel aan sport gedaan: zwemmen, zeilen, gymnastiek en schaatsen. Ook toneelspelen behoorde tot de liefhebberijen. Piet Bontenbal: "En dan nog niet te spreken van de rij dokters en burgemeesters die ik gekend heb. En we hebben Koningin Juliana nog binnengehaald, toen was het hele dorp versierd met een erehaag en erepoorten." Zaterdag 22 september hield het echtpaar Bontenbal receptie ter gelegenheid van hun zestig jarig huwelijk. Vele genodigden kwamen het echtpaar geluk wensen. Ook burgemeester Westendorp en zijn vrouw kwamen het paar feliciteren. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vei metóin8 kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden-J Zevenhuizennuderen- ledere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 7 oktoberu middag Herv. Centr. Mevr.Vermaat houdt lezing over "eenzaamheid". Gerei, en 5 oktober kinderkleding- en speelgoedbeurs t.b.v Unicef. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag v jwerken 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare nan elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren, 0180-6371 ANBO: Spelmiddae: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag ,fver0- dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dage r melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: get>o jon. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen derdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling uur# "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-z sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 27okt-, 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur kaarten in het clubgebouw aan de op 12 oktober, 9 november, 30 november(Sintkaarten), 21 december (Ker 28 december (Oliebollenkaarten). jj Zeven Muzen: Koffieconcert 23 september 12.00 uur. Orgelconcert. 6 °^.erC 11 uur: geref. kerk; Amateur-muziekavond: 3 nov. 20.00 uur: geref. kerk; Lunc nov. 13.00 uur: kleine kerkje; ,j Moerkapelle: Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 11 oktober. 8 Jj0*®JuiS Of december. 2002: 10 januari, 14 februari, 14 maart, 11 april en 9 mei. U rrneer Moer 10 november 20.00 uur - Concert Mandoline ver. EuroMusica uit z. Ro<je m.m.v. Huisvrouwenorkest Vrouwen van Nu uit Moerkapelle. 14 nove Kruis Bloedafnameavond. Oud Verlaat: 21

Hart van Holland | 2001 | | pagina 28