Oproep col lectanten Koffie ochtend Hervormde Zendingscom missie organiseert Actie- markt voor 100-jarige GZB! Ontmoetingssamenkomst Kinderkleding- en speel goedbeurs t.b.v. Unicef 'Van de straat' wint Leids Festival van het Levenslied PI |i| Commissie discussieert over petitie WLT0 n Wethouder reageert op kritiek Waddinxveen en Gouda i_L Zevenhuizen Moerkapelle Hart van Holland/26 september 2001 pagina 29 - op 30 september Door Karin Heeren PvdA: precedent geschapen |tu Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - De jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming afde ling Gouda e.o. vindt plaats van 1 tot en met 6 oktober 2001. De opbrengst van de collecte komt grotendeels ten goede aan het Die rentehuis Midden-Holland te Gouda. In het dierentehuis worden per jaar gemiddeld 1000 afstands- en zwerfdieren opgevangen uit Gouda en regio, dus ook uit uw woonplaats. Bijna alle dieren krij gen een nieuw tehuis of gaan terug naar hun eigenaar. Ook de nazorg wordt niet uit het oog verloren. Voor de medische verzorging en controle van de dieren zijn twee dierenartsen verbonden aan het dierentehuis. De opbrengst van de collecte is onmisbaar voor het in stand houden van het Dierentehuis en het uitvoeren van diverse die renbeschermingsactiviteiten. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen, doen wij een beroep op u om u aan te melden als vrijwiliger voor de collecte in Zevenhuizen. Voor meer informatie: Anneke Spekman, 0180-632881. Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 I komt Heieen Bénard spreken op 4 oktober van 9.30 tot 11.00 uur. Het thema is "Littekens of Lichtte- kens". Er is kinderoppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud Ver- laat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Voor inlichtingen: Co Sterkenburg, 0180-312969. Moerkapelle - Op initiatief van de Hervormde Zendingscommissie wordt op zaterdag 29 september 2001 een actiemarkt gehouden in en rondom de Nederlandse Hervormde Kerk te Moerkapelle. Het doel van de actie is een verjaardagscadeau bij elkaar te brengen voor de 100- jarige Gereformeerde Zendings Bond (GZB). De GZB heeft hiervoor 5 jubileumprojecten opgestart. De zendingscommissie uit Moerkapelle koos voor deze actie voor één zo'n jubileumproject en wel een nieuw kerkelijk centrum voor St. Quentin (Frankrijk). Wat wordt er deze dag zoal te koop aangeboden: 2e hands boeken. Er worden verse oliebollen gebakken. De overbekende, heerlijke slaatjes ontbreken niet. Bloemen, planten, struiken en bomen, het is er alle- Zevenhuizen - De voorbereidings groep van de ontmoetingssamen komsten bereidt dit najaar twee oecumenische diensten voor. Deze diensten zullen een hele andere opzet hebben dan de "Ontmoeting over drempels"-diensten. Er is bewust gekozen voor een avond- Zevenhuizen - Op donderdag 4 en vrijdag 5 oktober 2001 is er een kin derkleding- en speelgoedbeurs in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Er kan schone najaars-/winterkleding en speelgoed worden ingeleverd op donderdag 4 oktober van 9.00 tot 12.00, 13.00 tot 16.30 en 17.30 tot 18.30 uur. Men kan maximaal 30 stuks inleveren (indien men zelf thuis prijst maximaal 42 stuks. Bel in dat geval één van maal te vinden en de Franse wijnen zijn natuurlijk niet weg te denken op zo'n dag! Wie zijn boeken of muziekcollectie uit wil breiden zal deze dag niet mis grijpen. En voor de kinderen is er natuurlijk ook van alles te beleven, van grabbelton tot zakken snoep en ....dat blijft nog een verrassing!!!!. De koffie met een heerlijke Franse croissant staat klaar vanaf 10 uur, maar als u dat te vroeg vindt, de marktkooplieden blijven tot 15 uur op u wachten. OPROEP Voor de 2e hands-boekenmarkt kun nen er nog boeken ingeleverd wor den. U kunt dit doen bij de Fam. Boeser, Hollevoeterlaan 28. Indien u wilt dat ze opgehaald worden, bel gerust 079-5931360. dienst omdat een dienst in de avond meer gelegenheid biedt om tot bezinning te komen. Het thema van de dienst is "alles verandert, overal en altijd." De plaats van samenkomst is de Gereformeerde kerk aan de Dorps straat op 30 september. Zevenhuizen - Ze kunnen het zelf nog bijna niet geloven, maar het is toch echt waar. Voor een zeer enthousiast, voor een belangrijk deel Zevenhuizens, publiek heeft 'Van de Straat' het Leids Festival van het Levenslied gewonnen in de categorie 'het nieuwe levenslied'. "Een bekroning op het werk" zo vertelt Anne Sytsema. Bij de categorie 'Klas siekers' won het duo 'Het Gouden Randje'. onderstaande telefoonnummers). Men bepaalt zelf de verkoopprijs (eventueel in overleg); 1/3 van de opbrengst is bestemd voor Unicef en de rest is voor degene die het ingeleverd heeft. De verkoop is op donderdag 4 okto ber van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 5 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Inlichtingen: 0180-633971, 0180- 631261 of 0180-638094. Alle leden van de groep hebben zeker vijftig tot zestig uren aan de voorbereiding besteed. Anne: "Het meedoen op zich was al een beleve nis in waarschijnlijk een van de oud ste theaters van Nederland met al dat pluche en de kroonluchters. En dan zoveel Zevenhuizens publiek, het was net een warm bad." 'De Tango van de Traan' was het win nende lied dat de groep 'Van De Straat' liet horen afgelopen zater dagavond 22 september in de sfeer volle Leidse Schouwburg. Uk Bar kruk, Wies Kattepies, Jantje Fondantje en Juut Lispeltuut zongen de sterren van de hemel, Wiech Strontvliech zorgde voor het vinger vlugge toetsenwerk en Eddie Snuit danste aan het einde van het num mer met zijn 'Rescue Annie' vrolijk het podium over. Jo Geluid zorgde voor de plugtechnische zaken en legde de hele dag op video vast. Bij de prijsuitreiking sloeg de onze kerheid toe, waren zij wel goed genoeg? Nadat de derde* en tweede prijs was uitgereikt rekende 'Van de straat' eigenlijk al niet meer op een prijs. Toen de jury daarna begon over de compositie, de aankleding, de originaliteit en de kwaliteit van de vierstemmige groep drong het langzaam door dat zij wel degelijk met de eerste prijs naar huis zou den gaan. De jury zei 'overdonderd' te zijn. 'Van De Straat' ging, nadat het lied nogmaals ten gehore werd gebracht, naar huis met een geld prijs, de Mary Bey Bokaal, een geheel verzorgd weekend, een t- shirt, bloemen, en... er wordt een CD single opgenomen! 'Van De Straat' bedankt al die geweldige, lieve, trouwe fans die hun optreden tot een succes hebben gemaakt. Want als je het over 'overdonde rend' hebt, dan was dat het wel! Zevenhuizen - "Ik houd niet van bonen, geen witte en geen bruine en ook geen Goudse bonen." Met deze woorden gaf wethouder Van der Stee reactie op de vraag van de heer Fer- mont tijdens de rondvraag van de commissiever gadering over de voortgang van het gepresen teerde plan 'Zuidplaspolaer' en de boze brief die de gemeenten Waddinxveen en Gouda daarop verstuurd hebben aan de gemeente Moordrecht. Van der Stee oordeelde de reactie ongenuan ceerd. "Bovendien schetst Gouda ook met vrije hand in hel gebied waarbij ze er niet voor terug deinzen om bijvoorbeeld het gebied Hitland voor ons in te kleuren." Ge wethouder beaamde wel dat de uitnodiging voor participatie bij de gemeente Gouda niet goed was overgekomen. Wel heeft hij persoonlijk wethouder Wientjens van de gemeente Waddinx veen gevraagd om mee te denken en zij heeft dit verzoek afgeslagen. De gemeente Moordrecht ligt het meest onder vuur omdat deze gemeente in de ogen van Waddinxveen en Gouda een con venant heeft geschonden. Wethouder Van der Stee benadrukte nog eens dat de kritiek van Waddinxveen en Gouda, over het doorkruisen van hun eigen plannen voor bouw van de Trian gel en Westergouwe, nergens op gestoeld is. Het gepresenteerde plan voor de Zuidplaspolder doorkruist deze pionnen niet. Van der Stee heeft de commissie verder gezegd dat de wethouder van Moordrecht op 'vredesmis sie' is bij zijn buurgemeenten en aat het mooi zou zijn als ze gezamenlijk plannen konden ont wikkelen. Hij sprak nog wel over tegengestelde visies tussen de partijen: "Waddinxveen en Gouda vinden dat je geen rekening dient te hou den met externe behoeften dat er slechts geke ken moet worden naar de lokale behoefte. Van uit de provincie krijgen wij echter andere berichten, daar wordt zelfs gezegd dat er naar de behoeften over de provinciegrenzen heen gekeken zou moeten worden als dat zou moe ten." Van der Stee verwacht dat de drie gemeen ten er wel uitkomen met hun buurgemeenten en dat er in de toekomst coöperatief samengewerkt kan worden. Zevenhuizen - Nadat een lokale vertegenwoor diging van de WLTO, de westelijke land- en tuin bouw organisatie, vrijdag 7 september een peti tie heeft aangeboden aan burgemeester Westendorp inzake het verbod on een aantal bestrijdingsmiddelen, heeft het college besloten de petitie te bespreken in commissieverband en dit punt op de politieke agenda gezet. Het ver bod op de bestrijdingsmiddelen dupeert de telers volgens het WLTO en zijn onmisbaar om een goede teelt te kunnen afleveren. De vraag aon ae commissie tijdens de commissievergadering van maandag 24 september was of de leden de petitie kunnen ondersteunen. De fracties Gemeentebelangen, WD, CDA, ChristenUnie en SGP ondersteunden de petitie van harte. Zij menen dat de agrarische sector niet gedupeerd moet worden door deze regelge ving. Mevrouw Te Meij (WD) stelde dat er als er niet geluisterd wordt naar de WLTO de agrarische sector in een economisch zwakkere positie zal komen dan bedrijven elders binnen en buiten de Europese Unie. De heer Lindhout (CDA) onder schreef deze visie en vond ook dat Nederland best een voortrekkersrol mag hebben maar dat dat niet ten koste mag gaan van de opbrengst. Er ontspon zich een discussie tussen de heer Boe (SGP) en de heer Freeke (ChristenUnie) over het gebruik van deze middelen. De heer Freeke neeft zich eerder fel gekant tegen chemische bestrijdingsmiddelen die worden ingezet bij de onkruidbestrijding en hij vond daar ook de frac tie van de SGP tegenover zich. De heer Freeke stelde echter dat het nu om een sector gaat en dat hij uit de tekst van de petitie heen opge maakt dat de sector op zoek is naar andere, milieuvriendelijke middelen, in tegenstelling tot de gemeente die van niets naar gebruik van middelen wil. Een omgekeerd proces, zo stelde hij. De heer Boe was het inhoudelijk niet met dat argument eens maar steunde de petitie wel van harte. Hij maakte daarbij wel de kanttekening dat dit onderwerp eigenlijk thuis hoort in de lan delijke politiek. ""Mijn fractie ondersteunt de petitie van harte, echter hij is afgeleverd aan het verkeerde loket." Aldus de heer Bac. De fractie van de PvdA wilde de petitie niet ondersteunen. Mevrouw Spekman stelde zich op het standpunt dat de sector al ongeveer tien jaar weet dat dit verbod er aan zit te komen en dat zij dus ruim de tijd hebben aehad om zich hierop voor te bereiden. Wel toonde mevrouw Spekman zich verheugd dat deze kwestie op de agenda is gezet: "Hiermee is wat ons betreft een precedent geschapen." De fractie van de PvdA heeft eerder geprobeerd een landelijk onderwerp op de lokale agenda te krijgen (bezwaar tegen de extensieve veehouderij in de tijd van de mond- en klauw zeercrisis - red.) en tijdens de laatste raadsver gadering wilde mevrouw Spekman het consulta tiebureau in Moerkapelle opnieuw op de agenda en dit werd beide keren niet gehonoreerd door de voorzitter. Ondanks het argument van wet houder Van der Stee dat de petitie van het WLTO bij wijze van hoge uitzondering op de agenda is gezet, beloofde mevrouw Spekman dat zij dan telkens weer de discussie aan zal gaon omdat binnen de visie van de PvdA wel aegelijk een precedent is geschapen. Irl Ju—füuilil»iii^/iJiatTifêliJd.#:i»Tï

Hart van Holland | 2001 | | pagina 29