g| WWW.RABOBANK.NL NIEUWS Valse biljetten van 50,- in omloop De Virtuele Rabobank BEURZEN GERAAKT, MAAR NIET ONTWRICHT REIZEN Weeknie RABOBANK ROTTERDAM OPENT FILIAAL IN ICHTUS HOGESCHOOL ff [pop, ff p.p. agenda pagina 2 Hart van Hólland/26 september 2001 voor u, van en door uw bank 3®$ Sla ®fl& 13© 5 daagse autorondreis door de hooglanden van Schotland Overtocht auto en een 2 persoons Special Cabin Muntenknippen Biljetten Vreemde Valuta EMU landen Startvoorraad Euro's al besteld? CURO-AGENDA Openingstijden: E-mail adres: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 rabo3750 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Telefoonnummers MM M Algemeen: 0180-63 73 83 M M mJT Geldzaken: 0180-63 73 72 mm ZJÊ M B# 1# l#jf ilC Hypotheken: 0180-63 73 53 M\QmJ\JmJQm Mm\ Beleggen: Reizen: 0180-63 73 73/74 Zevenhuizen-Moerkapelle verzekeringen^ so - 63 73 24 Moerkapelle: 079 - 593 5885 rl .X *?V" Rabobank Rotterdam heeft op 20 september een filiaal in de Icht- hus Hogeschool geopend. Producten en diensten worden vir tueel aangeboden via internetzui- len en -schermen. De 6.000 studen ten en medewerkers kunnen daar mee hun bankzaken interactief regelen. Ook zijn er adviseurs aan wezig om waar nodig te begelei den en te adviseren. Met deze unie ke formule opent Rabobank Rotter dam als eerste lokale bank een vestiging in een school. Tijdens de virtuele opening legt Ben Kamp huis, directeur E-commerce van Rabobank Rotterdam, de link naar het totale E-commerceproject van de Rabobank. Visionair Ruud Velte- naar, coryfee in de internetwereld, bespreekt daarna de invloed van E- commerce op ieders denken, doen en handelen. De bank houdt kan toor in de winkelpassage op de begane grond van de school, waar onder andere ook een reproshop, een boekhandel en een computer zaak zijn gevestigd. Ruim 2 weken na de aanslagen op het World Trade Center en het Penta gon kunnen we een eerste, voorlopi ge balans opmaken. De belangrijkste conclusie is dat de wereldwijde aan- delenbeurzen stevig zijn geraakt, maar dat van een ontwrichting van de financiële markten geen sprake is. Onzekerheid over de kracht en duur van vervolgacties kan een snel her stel van de beurzen in de weg staan. Na een eerste, sterk negatieve koersre- actie op de internationale aandelen- beurzen onmiddellijk na de aanslagen op het World Trade Center en het Pen tagon, lieten de koersen in de dagen daarna een wat rustiger verloop zien. Van een duidelijk koersherstel is voor alsnog geen sprake, maar de door sommige beleggers gevreesde chaos op de financiële markten is uitgeble ven. De assertieve houding van de belangrijkste centrale banken heeft daarbij zeker geholpen. De financiële markten zijn sinds de aanslagen steeds van meer dan voldoende liqui diteit voorzien. Voor de Amerikaanse economie bete kenen de aanslagen waarschijnlijk dat het verwachte groeiherstel langer op zich zal laten wachten. Een econo misch groeiherstel lijkt in het eerste kwartaal van 2002 nog bereikbaar, ervan uitgaande dat de te verwachte terugval van het Amerikaanse consu mentenvertrouwen van korte duur blijkt te zijn. Een compenserende fac tor voor de verwachte terugval in bestedingen van Amerikaanse consu menten is daarbij de toename van de overheidsbestedingen in de Verenig de Staten. Afgezien van de al aange kondigde belastingverlagingen van de regering-Bush, heeft het Ameri kaanse Congres USD 40 miljard beschikbaar gesteld voor redding- en herstelwerkzaamheden en voor veilig heid- en defensiemaatregelen. Daar naast kunnen luchtvaartmaatschappij en een steunpakket tegemoet zien ter waarde van ten minste USD 15 miljard. Op korte termijn bieden de extra uitga ven in ieder geval een positieve impuls aan de Amerikaanse economie. De onzekerheid over de mogelijke politieke en economische gevolgen van de aanslagen, en daarmee over het koersverloop op de wereldwijde beurzen, is nog niet weggenomen. Onduidelijk is nog hoe sterk de Ameri kaanse anti-terreuracties zullen zijn, en hoe lang deze zullen duren. Bron: Iris In de afgelopen weken is er in toene mende mate vastgesteld dat in Moer- kapelle vals geld in omloop is. Met name in coupures van 50,00 zijn enkele malen aangetroffen. Het nare daarvan is dat het voor de persoon in kwestie meteen leidt tot een financi ële strop omdat het niet wordt gezien als wettig betaalmiddel. Het pogen om een vals biljet vervolgens zelf uit te geven wordt gezien als een strafbaar feit en is dus ten zeerste af te raden. Om nu te voorkomen dat u in het bezit komt van een vals biljet kunnen wij u alleen aanraden om geld dat u ont vangt goed te controleren en te Rechts op de foto ziet u Astrid Peterse. Zij is de komende maanden in Moerkapelle het vaste aanspreekpunt. Links op de foto ziet u Esther de Rooy en zij is onze nieuwe Cliëntadviseur en zal u zowel in Zevenhuizen als in Moerkapelle te woord staan. weigeren als u het niet vertrouwt. Met behulp van de moderne techniek is het mogelijk om redelijk lijkende bil jetten te maken. Vaak blijkt echter dat het serienummer doordrukt naar de andere kant van het biljet, of dat er geen reliëfverf op het papier zit. Ook de kleine lettertjes "de vervalser wordt gestraft" zijn vaak onleesbaar, iets wat wij de fraudeurs niet kwalijk kunnen nemen gezien het risico dat dit "beroep" met zich meebrengt. Bent u slachtoffer en in het bezit van vals geld, doet u dan aangifte bij de politie. Twijfelt u aan de echtheid, komt u dan gerust langs en laat onze collega's het biljet controleren. Bij de kantoren in Zevenhuizen en Moerkapelle zijn munten knippen af te halen, zodat u het muntgeld thuis al in rolletjes kan doen. Dit voorkomt voor u lange wachttijden in de komen de weken. Als u de rolletjes vanaf 15 oktober op uw reke ning laat storten dan hebben wij een Eurocalculator voor u. Tussen 1 oktober 2001 en 1 april 2002 kunnen particuliere klan ten bij de Rabobank hun over tollige biljetten uit de landen die mee doen aan de Euro zon der kosten op hun rekening laten storten. Ondernemers die veel contant! transacties doen en klant van onze bank zijn, hebben een mailing ontvangen. Deze mai ling stelt hen in de gelegenheid vöör 1 oktober de startvoorraad Euro's te bestellen. De startvoor raad behelst de hoeveelheid euromunten en -biljetten die zij in de eerste week van 2002 den ken nodig te hebben. Heeft u ais ondernemer deze bestellijst nog niet ingestuurd, dan adviseren wij dit alsnog zo snel mogelijk te doen. 15 okt-30 nov Inzamelweken munten 14 december start verkoop Consumenten pakketten 14 december start uitlevering Eurokits 1 januari 2002 Euro wettig betaalmiddel 1 januari 2002 Eurobiljetten af te halen bij de geldautomaat 28 januari 2002 Einde gulden als wettig betaal middel Tot 1 januari 2003 Inwisselen guldenmunten en -biljetten bij de banken Nog 95 dagen naar de Euro September Inleveren Eurobe stelformulier bedrijven 4 oktober Cijfers Trends 22 oktober Start Spaarweek ii- n b

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2