VW leger jeep ket fttekka I KUNSTGEBITTEN TEL 0182-6129581 ESjaar in Zevenhuizen en dat vieren wij... 079 3 62 31 17 Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle NIEUWE REISDOCUMENTEN VOORBEREIDINGSBESLUIT BERMVERVUILING TE KOOP "Bij aankoop van 6 flessen "n naar keuze, t u de 7e kopen voor 25 ct. Wilt u ook een droomtuin? alle haarbehgndellngen Hart van Holland/26 september 2001 Pagina 5 Klaar-terwijl-u-wacht vervalt Vanaf 1 oktober 2001 moet u een aantal dagen wachten voordat uw nieuwe reisdocument klaar is en het afgehaald kan worden. Hou rekening met een week dan bent u op tijd. Ook voor bijschrijven van kinderen geldt deze wachttijd! Er zijn 2 soorten reisdocumenten. Het nieuwe model pas poort en de zogenoemde Nederlandse identiteitskaart Beide documenten zijn fraudebestendig. Zowel het paspoort als de Nederlandse identiteitskaart kunnen gebruikt worden als identiteitsbewijs. De geldigheidsduur van beide documenten is 5 jaar. Ze kunnen niet verlengd worden, er moet dus steeds een nieuw exemplaar aangevraagd worden. Het is mogelijk om naast het paspoort ook een Nederlandse identiteitskaart te hebben. Paspoorten zijn geldig voor alle landen van de wereld. Nederlandse identiteitskaarten zijn alleen geldig in Andorra, België, Duitsland, Denemarken, Finland, Griekenland, Groot-Brittannië en Noord Ierland, Ierland, Italië, Liechtenstein, Luxemburg, Malta, Monaco, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, San Marino, Spanje, Turkije, IJsland, Zweden, en Zwitserland. Deze kaart is niet geldig in Aruba en de Nederlandse Antillen Wat heeft u nodig voor een aanvraag Elk reisdocument moet persoonlijk aangevraagd worden en persoonlijk worden afgehaald. U moet dus tweemaal komen! Voor het aanvragen moet u uw 'oude' reisdocument meenemen en één recente pasfoto van goede kwaliteit (zwart-wit of kleuren). De foto moet aan strenge eisen voldoen, bijvoorbeeld recht van voren genomen zijn (dus niet van opzij zoals vroeger!). Vraag bij uw fotograaf nadrukkelijk naar pasfoto's voor een reisdocument. "Automaatfoto's", schoolfoto's, en digitale foto's worden niet geaccepteerd. Vraagt u een identiteitskaart aan terwijl u nog in het bezit bent van een paspoort dan moet u dat document ook meenemen in verband met de legitimatieplicht. Dit geldt ook als u een paspoort aanvraagt en nog een identiteitskaart eeft. Als u geen enkel reisdocument heeft moet u identiteit |öp andere wijze vastgesteld kunnen worden, bijvoorbeeld oor middel van een geldig rijbewijs. [Ieder kind van elke leeftijd mag een eigen reisdocument [hebben. Voor een paspoort is tot achttien jaar toestemming [nodig van beide ouders (of degene die het gezag over het kind heeft). Voor een identiteitskaart tot twaalf jaar. [Toestemming moet schriftelijk gegeven worden en het paspoort of rijbewijs van degenen die toestemming geven noet meegebracht worden. Toestemmingsformulieren zijn [verkrijgbaar bij Burgerzaken. Kinderen bijschrijven [Net zoals voorheen kunnen kinderen tot en met 15 jaar bijgeschreven worden in de paspoorten van ouders. Om de identiteit van kinderen beter te kunnen controleren dient u in het vervolg bij het aanvragen van een bijschrijving (gelijktijdig bij uw eigen aanvraag of daarna) een pasfoto van het kind in te leveren en het kind (elk kind!) gelijktijdig mee te nemen! Bovendien is steeds schriftelijk toestemming met legitimatiebewijs van de andere ouder vereist (ook als uw kind of kinderen al in uw oude paspoort staan). Bij het afhalen van het nieuwe paspoort hoeft het bijgeschreven kind niet mee te komen. Op een identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven. Wij adviseren u kinderen zoveel mogelijk gelijktijdig bij te laten schrijven bij de afgifte van uw paspoort. Later bijschrijven is namelijk aanzienlijk duurder. Voor sommige landen moeten kinderen al op jonge leeftijd een eigen paspoort hebben (Tsjechië, Slowakije en de Verenigde Staten b.v.). Uw reisbureau kan daar meer over vertellen. Voor het 'apart' bijschrijven van een kind geldt ook de wachttijd van een week. Let daar op! Spoedprocedure Voor het paspoort, de identiteitskaart en de bijschrijving van kinderen kunt u een beroep doen op de zgn. spoedprocedure. Bij gebruik daarvan kunt u het document in de regel de eerstvolgende werkdag ophalen. Aan de spoedprocedure zijn extra kosten verbonden; een verdubbeling van het gewone tarief. Oude document kwijt Bij vermissing van uw oude document moet u aangifte doen bij de (Nederlandse) politie. Zij maken een proces-verbaal dat u bij de aanvraag voor een nieuw reisdocument mee moet brengen. Het vermiste document wordt in een landelijk systeem als vermist opgegeven om fraude te voorkomen. Bij vermissing geldt een extra tarief van 46,- 20,87) administratiekosten. Als het 'verloren' document weer gevonden wordt moet dat ingeleverd worden. Het mag nooit meer worden gebruikt. Tarieven per 1 oktober 2001 Documenten Totaal legestarief Nationaal paspoort (idem reisdocument voor vluchtelingen en vreemdelingen) 73,55 33,37 Zakenpaspoort Faciliteitenpaspoort ƒ82,15 €37,27 73,55 €33,37 NIK (Nederlandse identiteitskaart) 59,20 26,87 Bijschrijven kind (direct bij aanvraag nieuw document) ƒ15,00 6,81 35,00 €15,8 73,55 €33,37 Bijschrijven kind (met bijschrijvingsticker, later in bestaand document) Toeslag Spoedaanvraag per reisdocument (incl. bijschrijven kinderen) Toeslag Spoedaanvraag, per bijschrijvingssticker 35,00 €15,8 Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, sectie VR.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 17 september 2001, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: "Landelijk Gebied 1983" voor percelen grond in het verlengde van de Van Hasseltweg ten behoeve van glastuinbouwontwikkeling in het gebied een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Het besluit treedt in werking met ingang van donderdag 27 september 2001. Dit voorbereidingsbesluit is een herhaald besluit en op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan binnen zes weken na datum van inwerkingtreding van het besluit hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend bij de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle. Bij de Arrondissementsrecht bank te Den Haag kan tegen het besluit tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Het komt steeds vaker voor dat in de bermen langs de openbare weg, zonder dat daarvoor een vergunning is afgegeven, reclame- en informatieborden worden geplaatst. Tot 15 oktober a.s. worden de eigenaren van de borden in de gelegenheid gesteld deze te verwijderen. Na deze datum zullen er controles worden uitgevoerd en waar nodig door de gemeente tot verwijdering worden overgegaan. 06-25288317 REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT Anna van Burenstraat 6 2741 VG WADDINXVEEN tii(H en VempeeuJUeiten Dorpsstraat 168 2761 AJ Zevenhuizen Tel.: 0180-631868 - Fax: 0180-632033 Lid van de coöp. 8 Hoveniersbedrijf Van der Mee Jansen zorgen ervoor! Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. Van der Mee Jansen voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: (0180) 633890 of (010)-5219083 UW KAPPER AAN HUIS/KANTOOR WEEK 39 Bouwjaar 1979 APK 5 september 2002 Cabrio met 4 losse deuren vraagprijs 7.500,- Pvetö5 QIOZ is dé mobiele kappersformule waarbij het haar zowel bij de klant MOBIELE KAPPERS i thuis als op kantoor behandeld wordt. - Voorburg - Warmond - Wassenaar - Wateringen - Ypenburg - Zevenhuizen - Zoetermeer - Zoeterwoude QIOZ MOBIELE KAPPERS zijn inmiddels actief in meer dan 30 plaatsen. - B' Hoek De Lier - Moerkapelle - Benthuizen Honselersdijk - Monster I - Bleiswijk - 's Gravenzande - Naaldwijk -Berkelen Rodenrijs - Kijkduin -Nootdorp I - Boskoop Leidschendam - Oegstgeest I- Delfgauw - Voorschoten - Pijnacker - Delft -Leiden -Rijswijk Den Haag - Leidschenveen - Stompwijk I - Den Hoorn - Leiderdorp - Schipluiden I Nooit méér door weer en wind het huis uit! Nooit méér nutteloos wachten! Onze gediplomeerde QIOZ MOBIELE KAPPERS komen bij u thuis (óók 's avonds) voor Wij werken met professionele produkten en blijven door cursussen en trainingen op de hoogte von de nieuwste technieken en haartrends. Bereikbaar tijdens kantooruren van ma. t/m vr. van 9.<x> tot 18.»< Bel voor een afspraak MOBIELE KAPPERS www.qioz.com tevens ZOEKEN WIJ zeer ERVAREN kappers en kapsters

Hart van Holland | 2001 | | pagina 5