Kinderboekenweek activiteiten in de bibliotheken De laatste maanden voor het 'uur U' Hart van Mand - Waddinxveen Zevenhuizen Boskoop De euro (ook) voor mensen met een verstandelijke handicap Midden-Holland ontvangt ruim half miljoen om milieusamenwerking te verbeteren JOGS wlmsKJaa 9S\bnsllöH nsv j ;r<i Hart van Holland/26 september 2001 pagina 9 IHS ^1 29.000 exemplaren Waddinxveen - Voor de kinderboekenweek van 3 t/m 13 oktober zijn er in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan tal van activiteiten voor alle leeftijden. De kin derboekenweek staat dit jaar in het teken van vrije tijd en wat je met vrije tijd kunt doen. Uitvinden bijvoorbeeld. Voor kinderen van zes t/m twaalf jaar is er een leesprogramma, dat "Eureka! Wat een vondst!" heet en waarbij alle boeken over uitvinden gaan. Hiermee is een boek of een boekenbon te winnen. Voor de kinderen van groep 6, 7, 8 en de brugklas komt op woensdag 3 oktober striptekenaar Peter Koch, werkzaam in de studio van Jan Kruis, naar de bibliotheek voor een work shop striptekenen tussen 13.30 en 14.30. Er kunnen 60 kinde ren meedoen dus geef je zo snel mogelijk op. Donderdag 4 oktober is er van 16.00 tot 16.30 uur voor de vijf t/m zevenjarigen een voorstelling door het Poppenthea ter Attikatximo van de Waddinxveense poppenspeelster Cor- rie Korver. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de balie van de bibliotheek. Bij grote belangstelling wordt de voorsteling donderdag 11 oktober herhaald. Woensdag 10 oktober van 14.00 tot 16.30 uur is er een kleur- plaatinloopmiddag. De kleurplaten worden in de bibliotheek opgehangen en de mooiste verdient een prijs. In de kinderboekenweek is de expositieruimte voor alle kin deren die hun verzameling in de vitrines of langs de wanden willen laten zien. Alles mag en kan, opgeven bij de balie. Eén van de vitrines is gereserveerd voor Brigitte Bosman uit Waddinxveen. Zij heeft een kinderboek geschreven dat De Liedmaker heet en dat wordt in het zonnetje gezet. Tot slot de poëzieprijspuzzel. In de jeugdafdeling komen allemaal gedichtjes over hobbies te hangen. In elk van die gedichten ontbreekt een rijmwoord. Al die woorden op een rij vormen de oplossing van de puzzel. Wie een goede oplos sing inlevert, maakt kans op een prijs. Zevenhuizen - Van 3 tot en met 13 oktober is het kinderboekenweek. Ook in bibliotheek Zevenhui zen staat alles dan in het teken van deze feest- week met het thema: woensdagmiddag, lezen over je hobby's. Naast het thema staan de bekroonde boeken en de boeken die door de kinderjury zijn bekroond tentoongesteld. Even niet om uit te lenen maar wel gratis te reserveren. De groepen een en twee van de basisscholen in Zevenhuizen worden uitgenodigd om in deze week groepsgewijs een bezoek aan de bibliotheek te brengen voor een programma rond het met gouden griffel bekroonde boek: "Wachten op matroos" van Ingrid Godon. Woensdag 3 oktober start de kinderboekenweek met een knutselmiddag. Voor de onderbouw ligt een kleurplaat klaar, en voor de middenbouw een bouwplaat. Kinderen kunnen tussen 13.00 en 16.00 komen om het in de bibliotheek te kleuren, knippen en plakken. Na afloop worden de kleur- en bouwplaten in de bibliotheek tentoongesteld en er zijn leuke prijsjes te verdienen.. Op woensdagmiddag 10 oktober is er van 13.00 - 15.00 uur een groot kinderboekenweekspel "Vette Woensdag'" voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Een levend ganzenbord spel met allerlei opdrachten over de mogelijke invulling van een vrije woensdagmiddag Ben je dol op stripboeken? Dan is dit iets voor jou: zaterdag 13 oktober kun je o.l.v. een echte striptekenaar, Peter Koch, leren hoe je zelf een strip kunt maken. Peter Koch is werk zaam in de studio van Jan Kruis. Deze workshop is aanslui tend aan de uitlening van half twaalf tot en met half één in de bibliotheek aan de Dorpsstraat. Voor kinderen van 8 tot en met 14 jaar zijn toegangskaartjes a ƒ2,50 vanaf vandaag verkrijgbaar in de bieb. Boskoop - De kinderboekenweek vindt dit jaar plaats van 3 tot en met 13 oktober. Dit jaar heeft de kinderboekenweek ais motto: "Woensdagmiddag, lees over je hobby". Op woensdagmiddag 3 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur een groot kinderboekenweekspel "Vette Woensdag" voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Een spel waarbij je lekker kunt lanterfanten langs allerlei mogelijkheden om je vrije tijd in te vullen. Schatgravend, zappend en zwaardvechtend maak je kennis met de Vetste boëken, cd-roms en internetsi tes over gevaarlijke, griezelige en interessante hobby's en zijn er leuke prijzen te winnen. Op vrijdagmiddag 12 oktober van 15.45 tot 16.45 uur is er een echte striptekenaar in de bibliotheek. Peter Koch laat zien hoe je een strip maakt en hij zet de kinderen ook aan het werk. Voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar zijn toe gangskaartjes a 2,50 te verkrijgen in de bibliotheek. Kinderen die tijdens de kinderboekenweek lid worden van de bibliotheek hoeven geen inschrijfgeld te betalen. Ook dit jaar is er natuurlijk een tentoonstelling van de bekroonde boeken. Tijdens de kinderboekenweek zijn deze boeken gra tis te reserveren. iep Hiep Hoera De€«ro!!?? Nog ongeveer honderd dagen en dan zeggen we definitief vaarwel tegen de gulden. Vanaf één januari 2002 betalen we onze inkopen met de Euro. Meer dan een jaar worden de Nederlanders voorbereid op de invoering van het nieuwe betaalmiddel. En de komende maanden, als we lang maar zeker het 'uur U' naderen, zal die voorlichting via radio en televisie alleen nog maar toenemen. Voorbereiding op Euro Vonof 1 september jongstleden is een grootscheepse Nationale Eurocollectie 'Coins for Care' gestart voor meer dan honderd goede doelen. Vele winkels en banken doen mee aan deze actie en hebben een collectebus waarin mensen hun buitenlandse muntgeld kunnen doen. Papiergeld uit de Eurolanden kan nog tot 1 april 2002 worden ingewisseld voor Euro's. Vanaf 15 oktober zullen veel banken speciale aan dacht geven aan de invoering van de Euro in de vorm van zogenoemde 'spaarweken'. De actieweken zijn er met name op gericht om het spaargeld - bijvoorbeeld de spaarvarkens van kinderen met veel kleingeld - op de eigen rekening te gaan storten. Begin december krijgt elke inwoner van Nederland, die op 31 december zes jaar of ouder is, een informatieboekje toegestuurd. In dit boekje zit een waardebon voor een zogenoemde 'Eurokit' met één exemplaar van elke Nederlandse Euromunt. Deze waardebon kan tussen 14 en 31 december wor den ingeleverd bij de ABN AMRO, Fortis Bank, ING bank, Rabobank, Postbank, GWK, Shell, HEMA en Combi. De waarde van de Eurokit is 3,88 Euro (fl. 8,55). Daarnaast kan men in die periode bij de banken en grote winkelketens pakketten met Euromunten aanschaffen. Een pakket bevat 11,35 Euro en kost fl. 25,-. Invoering vanaf januari 2002 Op 1 januari is de Euro het wettig betaalmiddel in Nederland en nog elf andere Europese landen. Uit de geldautomaten komen dan alleen aag maar Eurobankbiljetten. Gedurende één maand kan men met zowel guldens als met Euro's betalen. Het advies is natuurlijk om zo snel mogelijk in die periode over te schakelen naar de Euro. Als een consument met guldens betaalt krijgt hij Euro's terug. Een bedrag gedeeltelijk in Euro's en Guldens betalen kan niet. In de laatste twee weken van januari organiseert de Nationale Eurocollectie twee actieweken, waarin net overgebleven Nederlandse en buitenlandse muntgeld wordt ingezameld. De opbrengst komt weer ten goede aan de vele goeden doelen. Vonaf 28 januari kan men niet meer betalen met Guldens. In de winkels zullen de dubbele prijzen - in Guldens en Euro's - snel verdwijnen. 1 april 2002 geeft men nog de tijd om contante guldens - zowel muntgeld als de biljetten - gratis bij de banken te storten op de eigen rekening. Vanaf 1 april tot uiterlijk 1 januari 2003 kunnen guldens tegen kosten op de eigen rekening gestort worden. Hulde aan de gulden Mat de invoering van de gulden verdwijnt volgens sommigen een deel van ons 'cultureel erfgoed'. Al vele honderden jaren kent men in 'ederland de gulden, afgeleid van de fiorino uit Florence. De Nederlandse biljetten zijn daarnaast qua vormgeving opvallend in Europa. De nieuwe Eurobiljetten zijn - in vergelijking tot het huidige Nederlandse papiergeld - een stuk saaier. Nederland kent een aantal vermaarde f ontwerpers, die internationaal veel aanzien genieten. Vermaarde ontwerpers als Escher, Oxenaar, Doeve en Drupsteen hebben het ederlands papiergeld tot kunst gemaakt. Als eerbetoon aan de gulden en aan de Nederlandse bankbiljetontwerpers wordt in de komende weken in de Rotterdamse Kunsthal met medewerking van de Nederlandse Bank een expositie over de gulden en het papiergeld gehouden, oor het eerst zijn de Eurobiljetten in het echt te zien. De bezoeker van deze tentoonstelling kan dan met eigen ogen aanschouwen of we er met ons papiergeld na 1 januari op vooruit of achteruit gaan. De speelse bloemen, vogels en vuurtorens worden dan omgeruild voor papier- 8 d "iet afbeeldingen van gebouwen. De Eurobiljetten zijn ontworpen door de Oostenrijker Robert Kalina. Regio - De euro komt en de gulden verdwijnt. Vanaf 1 januari aanstaan de heeft iedereen daarmee te maken. Ook mensen met een ver standelijke handicap. Voor deze mensen is het vaak al moeilijk om met geld om te gaan, dus de over gang naar de euro kan voor hen een groot probleem worden. De ouder verenigingen hebben een project gestart: 'Gewoon, de euro!' Euro voorlichting voor mensen met een verstandelijke handicap én voor ouders en verwanten. Leden van de projectgroep zijn zelf nauw betrok ken bij de doelgroepen. Op woensdag 26 september a.s. is er een informatieavond voor ouders, broers en zussen van men sen met een verstandelijke handi cap. Zij krijgen daar informatie over de euro en advies hoe ze hun kind, broer of zus met een verstandelijke handicap het beste kunnen voorbe reiden op de komst van de euro. Deze bijeenkomst wordt gehouden in restaurant "de Herbergh" van de woon- en leefgemeenschap Swetter- hage, Blankaartweg 2 te Zoeterwou- de [Dorp] en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Regio - Op maandag 24 september ondertekenden het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan (ISMH) en de provincie Zuid-Holland de bestuurs overeenkomst regionale doorwerking Beleidsplan Milieu en Water (BMW). Voor het ISMH tekende de heer B. Meinema (portefeuillehouder milieu van het ISMH), gedeputeerde L. van Ruijven tekende namens de provincie. In totaal stellen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ƒ560.000,- aan stimu leringsgelden beschikbaar voor de regio Midden-Holland voor de periode 2001-2004. Het geld wordt met name besteed aan de opstelling en uitvoe ring van het Regionaal Meerjarenpro gramma Milieu Midden-Holland. Het BMW van de provincie Zuid-Hol land zet een nieuwe koers in voor het milieubeleid. Het beleidsplan is er voornamelijk op gericht om in te spe len op maatschappelijke problemen omtrent milieu en water. Tevens staan de aspecten duurzaamheid en omge vingskwaliteit centraal in het beleids plan. Om deze aspecten ook centraal te laten staan in de Zuid-Hollandse regio's is samenwerking erg belangrijk. De stimuleringsgelden van de provin cie geven een extra duwtje in de rug bij de verdere ontwikkeling van de gemeentelijke regionale samenwer king. Ook wil het BMW dat milieuas pecten worden meegenomen in plan nen van andere beleidsvelden (verkeer, ruimtelijke ordening etc.) Er zal een medewerker worden aange steld die de taak krijgt om als "proces aanjager" de uitvoering van de acti viteiten te coördineren en ondersteunen. Tevens zal met alle betrokkenen een opleidings- en trai ningstraject worden doorlopen om de samenwerking verder te versterken. Ook zullen instrumenten ontwikkeld worden om beter van elkaar kennis gebruik te gaan maken. In de eerste fase wordt in het regionaal meerjaren programma vastgelegd welke projec ten worden uitgevoerd en hoe men de nieuwe werkwijze zal gaan gebruiken. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9