J V Woonwagens gedwon gen te vertrekken vanaf standplaats Religie en geweld, geloven in vrede? Tekeningen aula gepresenteerd Zevenhuizen Moerkapelle [Workshop striptekenen Verkoping NBvP - Vrouwen Ivan Nu >kivereniging start seizoen Programma Herv. Vrouwen vereniging "De Schakel" Oud Verlaat I 1 Hart van Holland/3 oktober 2.001 pagina 11 m fan T Am. Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Zaterdag 13 oktober I a s. komt Peter Koch naar de bieb in I Zevenhuizen voor een workshop I striptekenen. Van half twaalf tot en I met half één laat hij kinderen van 8 I tot en met 14 jaar zien hoe je zelf een I strip kunt tekenen. Kaartjes a ƒ2,50 I zijn verkrijgbaar bij de balie. Voor I meer informatie: 0180-638388 of I www.hollandnet.nl/bibliotheek/Zeven- I huizen. Moerkapelle - De zendingsvereni- Iging "Tryfosa" organiseert in de [grote zaal van de Gereformeerde [kerk, Kerkstraat 8a in Moerkapelle [een verkoping t.b.v. zending en [evangelisatie. Er is weer van alles [te koop op vrijdag 5 oktober van [19.15-21.45 uur en zaterdag 6 okto- jbervan 10.00-12.00 uur. Zevenhuizen - Vrouwen van Nu organiseert een kegelavond in Dorpshuis "Op Moer", Raadhuis- [straat 40 in Moerkapelle op don derdag 11 oktober, aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen 10,-, introdu cés 17,50 p.p. incl. consumpties. Aanmelden voor 3 oktober bij nevr. Riet Voshol, 0180-631469. pegio - Jaarlijks gaan ruim 1 mil- i Nederlanders op wintersport. Eén op de twintig loopt een blessu- |re op. De Ski Vereniging Midden- rlolland organiseert weer cursus sen sneeuwfit, skigymnastiek en pnowwalk. Ze worden gegeven in pouda en Woerden. De inschrijving ptaat open voor leden en niet- n van de Nederlandse Ski Vere niging. Meer informatie over de pursussen, tijden en locaties 0182- B34868 of 0182-532773. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Afgelopen donderdagavond 27 september zijn er twee woonwagens gearriveerd op de woonwagenstandplaats in Zevenhuizen. Voor plaatsing van woonwagens is formele toestemming nodig van de gemeente en deze was van tevoren niet aangevraagd. Bovendien heeft de gemeente besloten om de plaatsing van woonwagens op de aangewe zen plek voorlopig te bevriezen omdat de standplaats ligt op de bouw plaats Swanla-Catsburg. Vanwege de illegale betrekking van de woonwa genstandplaats zijn de bewoners van de woonwagens donderdagavond nog verzocht om te vertrekken. Vrijdagochtend is er overleg geweest met de bewoners waarbij zij duidelijk hebben gemaakt niet te willen vertrekken. In opdracht van wethouder Zijderhand is daarop een brief overhandigd waarin stond dat de bewoners binnen zeer korte tijd moesten vertrekken omdat anders ontruiming van het terrein zou plaatsvinden. Ook hierop hebben de bewoners laten weten niet te willen vertrekken. Ook na een bemidde lingspoging van de politie Hollands Midden wilden zij nog niet weg. Hierop heeft de gemeente de sleep dienst laten komen om de woonwa gens weg te slepen, toen deze arri veerden besloten de bewoners van de woonwagens alsnog zelf te ver trekken. inmiddels hebben de woonwagen bewoners hun kamp op het parkeer terrein aan de Sniepweg te Waddinx- veen opgeslagen waar zij maandagmiddag ook door de gemeente Waddinxveen opgedragen zijn om binnen vierentwintig uur te vertrekken. Zij zijn hiervan in kennis gesteld door middel van een brief die hen ter hand is gesteld. Seizoen 2001-2002 9 oktober - De hersenstichting geeft voorlichting over de functies van onze hersenen. 30 oktober - Creatieve avond onder leiding van mevr. Karin Stubbe. 27 november - Avond in Sint Nico- laassfeer. 18 december - Dat de geboorte van "Het Kind" onze droom opnieuw tot leven roepen mag. Gasten zijn wel kom. 15 januari - Van marskramer tot grootwinkelbedrijf. Vertelt door dhr. S.C. Huibers. 5 februari - Jaarvergadering en bestuursverkiezing. 26 februari - Avond verzorgt door dhr. Adrie den Boer. 1 maart - Wereldgebedsdag. 26 maar - Paasviering. Belangstellen den zijn van harte welkom. 16 april - Hou je van Holland? Avond met natuurmonumenten. 7 mei - Slotavond. 14 mei - Fietsen en dineren? Inga, van harte gefeliciteerd met het in één keer behalen van je rijbewijs Ferry en Marlies KERKDIENSTEN - 7 oktober Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. J.B. Kamp; 19.00 uur Jeugddienst Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. B. Duisterhof, Bergschenhoek. Geref. kerk 9.30 uur dra. L.J. Konign- Polet; 10.24 jeugdkapeldienst 18.30 uur drs.A.F. de Oude, Bleiswijk. Moerkapelle Geref. Gem 9.30 uur en J.B. Zippro. 18.30 uur ds. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 6 oktober: dokter Van Alphen, Cederhof 3, Bleiswijk, 010-5214085. Zondag 7 oktober: Praktijk Moerkapelle, Beatrixlaan 7, Moerkapelle NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Regio - Her en der in de wereld zijn strijdende partijen in conflict over zaken die samenvallen met de schei dingslijnen tussen de verschillende godsdiensten of culturen. In een aantal gevallen is het geweld zoda nig of uitzichtloos dat ingrijpen door de VN of de NAVO noodzake lijk wordt gevonden om vrede af te dwingen. Hiertoe worden uit diverse landen militairen ingezet met een overwegend humanitaire missie, hierbij zijn jaarlijks vele duizenden militairen betrokken. Het werken in een oorlogsgebied doet een grote aanslag op het geestelijk welzijn van de uitgezonden militair. De Stichting PIT, het Protestants Interkerkelijke Thuisfront, geeft steun, aandacht en erkenning aan alle uitgezonden Nederlandse militairen. Het PIT is in zijn mogelijkheden afhankelijk van de steun van kerken en begunsti gers om uitgezonden militairen te steunen in hun bijdrage aan vrede en gerechtigheid in de wereld. Doe mee en maak uw bijdrage voor dit jaar over op giro 241 van de Stich ting PIT te Rijswijk ZH. Meer infor matie 0592-345425 of mw. H.L. Kort lever 0180-632253. Door Karin Heeren - Tijdens de commissievergadering van dinsdag 25 september de neer Hendriks schetsen van de nieuw te bouwen aula gepre- Zevenhuizen heeft architect senteerd. Vanwege het feit dat dit de het derde plan is voor de aula weril er door de commissieleden kritisch gereageerd. De eerdere ontwerpen van de architect Maas waren fors budgetoverscnrijdend, in bouw- dan wel in exploita tiekosten. Ook het voorliggende ontwerp van Hendriks kan niet geheel gereali seerd worden binnen het beschikbaar gestelde budget van een miljoen gulden. De architect kreeg van voorzitter Westen dorp de gelegenheid om zijn tekeningen toe te lichten. De situering van de nieuwe aula zal zijn bij de entree van de begraafplaats, dus ruim voor de huidige ruimte. De heer Hendriks heeft gekozen voor een locatie dichter bij de ingang omdat op de huidige plaats onvoldoende ruimte is om een aula te realiseren die moet voldoen aan de eisen die daaraan worden gesteld. Het program ma moet voorzien in een aula die zowel geschikt is voor afscheid nemen en samen zijn, voorafgaand aan een begrafenis of een crematie, met respect voor een ieder. De architect heeft getracht een ontwerp te roaken van een pand dat ruimte biedt en gelegenheid geeft voor emotionele zaken. Het plan voorziet in een aula voorzien van een zinken dak en bakstenen entree. Aan de zijkanten zal gebruik worden gemaakt van veel glas. Aan de achterzijde van het pand wil de architect ook graag zinken gevels. Vanuit de commissie was er nogal wat commentaar op het gebruik van zink als materiaal voor de gevel. Een aantal commissieleden wilde ook graag het ver schil in kosten weten als die gevels van bak steen worden. In het gebouw komt een grote ruimte die geschikt is voor bijeenkomsten voor onge veer honderdtwintig personen. Een aporie hoek met uitzicht op de watergang zal geschikt zijn voor het tekenen von het con doleanceregister. De zijwanden met veel glas zullen afgeschermd worden met een haag waar eventueel een combinatie met een urnenmuur te realiseren is. Mevrouw Spekman (PvdA) vroeg zich tijdens de ver gadering af of er niet beter een combinatie gemaakt kon worden met de plannen voor uitbreiding van de begraafplaats omdat zij begrepen had dat deze plannen inmiddels door net college in een vergaand stadium van bespreken zijn. Burgemeester Westen dorp vond het niet raadzaam om zo lana te wachten omdat er volgens hem nog proble men met de grondverwerving. Wel heeft hij de commissie toegezegd binnen een aantal maanden met een voorstel omtrent de uit breiding bij de commissie te zullen komen. Met het oog op de overschrijding van het budget vond voorzitter Westendorp dat een overschrijding van een paar ton op een begroting van een miljoen uit 1997 accep tabel. De heer De Jong (CDA) stelde in tweede termijn moeite te hebben met de stelling van de architect en over diens stel ling omtrent de zinken gevels. Bovendien vond hij dat er met het opstellen van de begroting rekening was gehouden met het realiseren van een urnenmuur. De Jong: "Ik krijg het gevoel dat we moeten slikken wot de architect wil maar ik wil wel zeggen dat de architect wellicht bepaald moar de raad betaalt. En als er een zinken zijgevel blijft zal wat mij betreft de raad niet betalen." r ms .1 ■MJi. ■VA'/J .1.111 k/J .w 7. r.YJ iM ,T:

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11